Dodaj do ulubionych

Generał z generałem

16.09.22, 13:09
Generalny inspektor niemieckich sił zbrojnych, generał Bundeswehry Eberhard Zorn ostro skrytykował ekspertów wojskowych oceniających obecną sytuację na froncie walk Rosji i Ukrainy.

Zorn dość krytycznie odnosi się do najnowszych doniesień o sukcesach ukraińskiej kontrofensywy. Widzi ją jako potyczki, które można ewentualnie wykorzystać do odzyskania miejsc lub poszczególnych odcinków frontu, ale nie "do odepchnięcia Rosji na szeroką skalę". - Jestem ostrożny z określaniem tego - podkreśla.

Generał ostrzega też w wywiadzie, że Rosja może rozpocząć kolejną wojnę w Europie. - Kaliningrad, Morze Bałtyckie, granica fińska, Gruzja, Mołdawia… jest wiele możliwości. Putin miałby jeszcze moce - powiedział generał Zorn. Wypowiedział się również przeciwko dalszym dostawom broni z Niemiec, choć jednocześnie mówił, że Berlin będzie wspierać Ukrainę tak długo, jak to będzie konieczne.

Wypowiedzi niemieckiego generała skrytykował emerytowany generał Ben Hodges, były dowódca sił USA w Europie.u

"Zaskakująco kiepska analiza rosyjskich możliwości, która niestety odbija sposób myślenia większości niemieckich elit. Sama Finlandia rozbiłaby niemieckie wojska. Litwa i Polska zdusiłyby obwód kaliningradzki w tydzień. Rosyjska marynarka wojenna chowa się na Krymie nawet w sytuacji, gdy Ukraina nie ma marynarki" - napisał Hodges.
Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Generał z generałem 16.09.22, 16:59
      Wypowiedział się również przeciwko dalszym dostawom broni z Niemiec, choć jednocześnie mówił, że Berlin będzie wspierać Ukrainę tak długo, jak to będzie konieczne.
      Czytaj, nie dostarczamy bo nie mamy a będziemy wspierać dobrym slowem tak dlugo jak Ameryka bedzie wspierać dostawami broni. No qrwa, bylo już tak fajnie. Wywaliliśmy tego uja Trumpa, skończyliśmy Nord Stream 2 i ten wstretny ukrainiec wpjerdolił się nam w interesy.
      • oleg3 Re: Generał z generałem 16.09.22, 17:02
        > ten wstretny ukrainiec wpjerdolił się nam w interesy.
        Ano.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka