Dodaj do ulubionych

Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjnego

IP: *.eseenet.com 31.12.04, 03:33
Rzad kreuje ustawe ktora ze wzgledu na opoznienia jest nielegalna i potem ja
zaskarza do sadu . Niech sie rzad razem z tym co podpisal poda do sadu .
Oszczedzi i czasu i pieniedzy podatnikom . Jeszcze 170 dni tego burdelu .
Obserwuj wątek
    • szczurbiurowy Ratowanie twarzy 31.12.04, 05:45
      w ostatnim momencie. zorientowali się, że te 4000 ludzi ma sposób na uniknięcie
      w ogóle podatków w Polsce.
      • Gość: m Re: ****************** IP: *.nyc.rr.com 31.12.04, 19:13
        KWASNIEWSKI ODDAJ CO UKRADLES.
        • Gość: miop Re: jak widac 50% stawki groza tylko biurwom IP: *.broker.com.pl 01.01.05, 14:21
          oczekuje z radoscia czasu gdy wyniosa sie z polski

          a nawiasem mowiac kwacha pod trybunal stanu
          za sabotowanie ustaw
          oskarzyc zdazyl sie juz sam
          niedopelnienie obowiazku wyniklego z KPA
          urzednik ma dzialac niezwlocznie i w najkrotszym czasie
          i zastosowac do niego kk niedopelnienie obowiazkow
          i spowodowanie strat na duza skale
          kara bodaj od roku do 10lat


          • Gość: Dorsay Re: jak widac 50% stawki groza tylko biurwom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 00:18
            Facet, wiesz, że dzwonią, ale za cholerę nie potrafisz ustalić z jakiego
            kierunku dźwięk dochodzi. Wydawałoby się, że człowiek piszący z adresu
            *.broker.com.pl, powinien dysponować choć śladową wiedzą o temacie...
            wydawałoby się.
      • Gość: wikul Re: Ratowanie twarzy IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 00:43
        szczurbiurowy napisał:

        >w ostatnim momencie. zorientowali się, że te 4000 ludzi ma sposób na uniknięcie
        > w ogóle podatków w Polsce.


        A w jakiż to sposób ? Podziel się swoją wiedzą, może skorzystam.
        • Gość: pandada Re: Ratowanie twarzy IP: *.ceron.pl 02.01.05, 21:02
          Przecież w artykule ci "spec" napisał:
          "Wiadomo jednak, że przynajmniej część osób zagrożonych wyższą stawką zmieni formę opodatkowania (przejdzie na 19-proc. podatek dla działalności gospodarczej) lub przeniesie swoją działalność za granicę."

          Jest to oczywista bzdura, ale skoro w gazetach piszą, to obywatel powtarza.
          Rząd zna te 4000 nawet po imieniu i wie, że nigdzie nie uciekną ci bogacze. Jeśli ktoś miał przejść na CIT, to zrobił to już przy stawce 40%.
          Obecnie tą stawkę mieliby menedżerowie wielkich firmach (np. T.Lis z Polsatu), członkowie zarządów i rad nadzorczych. Nikt z nich nie może przejść na CIT, a wyjazd za granicę członka rady nadzorczej nikomu szkody nie przyniesie.
          • Gość: wikul Re: Ratowanie twarzy IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 21:40
            Gość portalu: pandada napisał(a):

            > Przecież w artykule ci "spec" napisał:

            > "Wiadomo jednak, że przynajmniej część osób zagrożonych wyższą stawką zmieni f
            >ormę opodatkowania (przejdzie na 19-proc. podatek dla działalności gospodarczej
            > ) lub przeniesie swoją działalność za granicę."
            >
            > Jest to oczywista bzdura, ale skoro w gazetach piszą, to obywatel powtarza.
            >Rząd zna te 4000 nawet po imieniu i wie, że nigdzie nie uciekną ci bogacze. Jeś
            > li ktoś miał przejść na CIT, to zrobił to już przy stawce 40%.
            > Obecnie tą stawkę mieliby menedżerowie wielkich firmach (np. T.Lis z Polsatu)
            > ,członkowie zarządów i rad nadzorczych. Nikt z nich nie może przejść na CIT, a
            > wyjazd za granicę członka rady nadzorczej nikomu szkody nie przyniesie.


            Masz rację . Pisałem to samo w podobnym wątku .
            Pzdr.
    • Gość: aaa list do M. IP: *.warta.pl / 195.149.64.* 31.12.04, 08:16
      trzeba znać historię ustawy którą się krytukuje!
      poprawka o 50% została wprowadzona w sejmie, wbrew stanowisku rządu
      • Gość: M Re: list do M. IP: *.nyc.rr.com 31.12.04, 19:29
        A KWASNIEWSKI JOL SKRYTYKOWAL I CHCE ZEBY TEGO PODATKU NIE BYLO
        • dalecooper Re: list do M. 02.01.05, 02:25
          No właśnie. W tej sprawie są dwa obozy i to niezależne od podziału
          prawica/lewica, który nawiasem mówiąc w sferze ekonomii u nas zupełnie nie
          funkcjonuje. Do przeciwników nowej stawki należał od początku prezydent,
          premier, niektórzy politycy SLD i chyba całe PO. Do zwolenników SdPl, UP,
          Samoobrona i LPR, który ustami swego przewodniczącego lansował niegdyś koncepcję
          podatku liniowego (Giertych na spotkaniu pod Jaszczurami w Krakowie) wink. PiS
          jak zawsze kombinowało, podobnie jak większość SLD. Kwaśniewski nie chcąc
          wchodzić w otwarty konflikt z SLD i czynić większego bałaganu (w ustawie
          rozstrzygnięto też wiele innych rzeczy) wykorzystał kruczek formalny. Na pewno
          nie było to z jego strony złamanie prawa, a czy zagranie "nie fair"? A co to
          znaczy dziś w polskiej polityce?
          • Gość: miop Re:z takich kruczkow formalnych skladaja sie IP: *.broker.com.pl 02.01.05, 10:13
            naduzycia prawa administracyjnego w tym przypadku kpa
            ktore czynia z tego panstwa bantustan europy
            i bagno korucji oraz bezkarnej wladzy sitw imafii
            • Gość: Dorsay Re:z takich kruczkow formalnych skladaja sie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 00:24
              Owszem, Prezydent ma określony czas na zapoznanie się z ustawą i jej podpisanie
              (lub nie), ale nie wynika to z KPA.
              Idź, doucz się chłopie!
      • Gość: wikul Re: list do M. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 00:41
        Gość portalu: aaa napisał(a):

        > trzeba znać historię ustawy którą się krytukuje!
        > poprawka o 50% została wprowadzona w sejmie, wbrew stanowisku rządu


        Tak ale z poparciem zaplecza politycznego rządu. To jest w porządku ?
        Bo ja uważam podobnie jak inni że to polityczny burdel.
        • dalecooper Re: list do M. 02.01.05, 02:32
          Gość portalu: wikul napisał(a):

          > Gość portalu: aaa napisał(a):
          >
          > > trzeba znać historię ustawy którą się krytukuje!
          > > poprawka o 50% została wprowadzona w sejmie, wbrew stanowisku rządu
          >
          >
          > Tak ale z poparciem zaplecza politycznego rządu. To jest w porządku ?
          > Bo ja uważam podobnie jak inni że to polityczny burdel.

          A co to jest dzisiaj "zaplecze polityczne rządu"? Mówisz o SLD szantażowanym
          widmem rozwiązania sejmu? Wolne żarty!
          • Gość: wikul Re: list do M. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 21:44
            dalecooper napisał:

            > A co to jest dzisiaj "zaplecze polityczne rządu"? Mówisz o SLD szantażowanym
            > widmem rozwiązania sejmu? Wolne żarty!


            Koncentrujesz się na przyczynach . Mnie nie intersują przyczyny , ja zwróciłem
            uwagę na nienormalność sytuacji .
    • Gość: Gość Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.iteam.pl 31.12.04, 10:02
      Nie rządz a parlament tą ustawę wprowadził. Rządz od razy był jej
      przeciwnikiem. Wprowadzili ją zakichani związkowcy i socjaliści (LPR,
      Samoobrona, PSL, SLD, SDPL?)
      • Gość: PiSowiec My też dołożyliśmy burżujom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.04, 10:46
    • Gość: lepa Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.mofnet.gov.pl 31.12.04, 11:32
      a co z innymi zmianami w ustawie o podatku dochod.od os.fiz. np.koszty
      uzysk.przych. wynagrodz.pracow.i składki na zus których nie zapłacił paracodawca
      • Gość: Jacek Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.04, 15:57
        Ile zarabiasz w tym Ministerstwie Finansów ? Czy pisanie na forach należy do obowiązków urzędników państwowych ? Czy wiesz jak łatwo jest namierzyć twój komputer ? Czy wiesz ilu ludzi musi zapłacić podatki żeby starczyło na twoją pensję. I na koniec - czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś PASOŻYTEM ???
        • Gość: aaa Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.01.05, 23:57
          A ty wiesz że jesteś głupim kretnem rezygnującym z posłgiwania się rozumem na
          rzecz stereotypów? Wiesz, że pracownik, który ma większy luz w pracy, jest
          zazwyczaj pracownikiem bardziej wydajnym?
          • Gość: wikul Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 00:54
            Gość portalu: aaa napisał(a):

            > A ty wiesz że jesteś głupim kretnem rezygnującym z posłgiwania się rozumem na
            > rzecz stereotypów? Wiesz, że pracownik, który ma większy luz w pracy, jest
            > zazwyczaj pracownikiem bardziej wydajnym?


            Okradasz podatników i jeszcze wymyślasz innym od kretynów ? Co ma do tego luz
            czy stereotypy . Jednego nie tak dawno namierzył dziennikarz Życia czy Życia W.
            i narobił mu bigosu. Ciekawe że z tego smego ministerstwa.


            Fanatyk z ministerstwa

            Tajemniczy osobnik podpisujący się "doku" wysyła kilkadziesiąt listów
            elektronicznych dziennie z serwera resortu finansów.
            Niczym czerwona płachta na byka działają na uczestników jednego z internetowych
            forów wysyłane przez tajemniczego urzędnika maile z serwera www.mofnet.gov.pl.
            Wyliczyli nawet, ile czasu poświęcił na ich napisanie. Tylko na to jedno forum
            wysłał ponad 7 tys. maili. Przy założeniu, że na napisanie jednego listu
            elektronicznego poświęca 5 minut, daje to 600 godzin, czyli... 3,5 miesiąca
            czasu pracy urzędnika.

            O czym pisze? Deklaruje, że sprzeciwia się wszelkim formom ksenofobii,
            antysemityzmu, socjalizmu oraz ludzkiej głupoty (określając adwersarzy jako
            np. "kundle Leppera", "sowieckie pachołki" czy "chore moralnie homo
            sovieticusy"), a swoją doktrynę wykłada w serii listów "Prawdy najprostsze
            o...".

            - Nasze podatki idą na takich "pracowników" Ministerstwa Finansów, jak "doku",
            który zamiast pracować, obija się - bulwersują się internauci. - "Doku"
            powinien być zwolniony w trybie natychmiastowym, gdyż złamał regulamin,
            wykorzystując godziny pracy i uczestnicząc w działalności forum - żąda jeden z
            internautów. - On wykorzystuje komputer służbowy do działalności agitacyjno-
            politycznej - podkreśla inny.

            Według rzecznika MF, namierzenie "doka" może nie być proste. -Identyfikowanie
            tej osoby musi potrwać, gdyż nasz serwer ma 30 tys. użytkowników i nie jest
            powiedziane, że to urzędnik ministerstwa. Do serwera mają dostęp np. pracownicy
            urzędów skarbowych - powiedział Jarosław Skowroński
            • Gość: miop Re:a dlaczego to kneblowac urzednikow, niech pisza IP: *.broker.com.pl 02.01.05, 10:20
              wiemy dzieki temu kogo zatrudnia polski rzad
              jaki pan taki i sluga
              tylko bardziej szczery w swoich pogladach
            • Gość: aaa Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 16:52
              Jesteś kretynem, na to wskazuje twoja wypowiedź.
              Nikogo nie okradam (podobnie jak ów pracownik MF), pracuję w prywatnej firmie.
    • Gość: leslie Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 31.12.04, 11:52
      mądry mamy rząd widzicie
    • Gość: doM Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 31.12.04, 11:54
      zanim otworzysz usta przeciw Rządowi RP ponaj fakty głabie kapuściany warchole
      • Gość: glab kapuciany Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.05, 12:45
        a co mam "ponac"
    • Gość: maciej Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.dip.t-dialin.net 31.12.04, 12:51
      Belka i jego rzad to najlepszy jaki mielismy do tej pory.Belka odcial sie od SLD
      i kieruje madrze.Powodzenia.
      • Gość: wikul Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 00:59
        Gość portalu: maciej napisał(a):

        >Belka i jego rzad to najlepszy jaki mielismy do tej pory.Belka odcial sie od SL
        > D
        > i kieruje madrze.Powodzenia.


        Zamiast rożśmieszać ludzi zapoznaj się z dokonaniami tego rządu, z karuzelą
        personalną oraz z dokonaniami poszczególnych ministrów i wiceministrów.
        No i z aktualnymi notowaniami.
    • Gość: tip Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.jugow.sdi.tpnet.pl 31.12.04, 13:28
      NARÓD POLSKI skarży rząd uzurpatora belki i wszystkich zdrajców od
      niejakiego wałęsy począwszy do TRYBUNAŁU NARODOWEGO.
      Wyrok: KARA ŚMIERCI wcześniej czy pózniej NIEUNIKNIONA !!
      • Gość: Jacek Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.04, 15:59
        Nie za wcześnie wypiłeś tę flaszkę ? W ten sposób nie dotrwasz do 10.
    • Gość: Blong Nie Rzad a SLD, PiS, Samoobrona, LPR, PSL IP: *.chello.upc.cz 31.12.04, 13:31
      to wprowadzali, rzad byl od poczatku przeciwko
    • Gość: Łukasz Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.gorzow.mm.pl 31.12.04, 15:30
      To trzeba być mało inteligentnym,,skoro nie widzi się, że RZĄD OD POCZĄTKU DO
      KOŃCA był przeciwny 50% stawce podatku PIT. TO PARLAMENT - chyba 331 posłów
      (poza PO, Millerem, Wagnerem) przegłosowało te głupia stawkę. Trochę
      kompetencji czytelnikom gazety.pl na nowy rok życzę.
      • Gość: wikul Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.01.05, 01:03
        Gość portalu: Łukasz napisał(a):

        > To trzeba być mało inteligentnym,,skoro nie widzi się, że RZĄD OD POCZĄTKU DO
        > KOŃCA był przeciwny 50% stawce podatku PIT. TO PARLAMENT - chyba 331 posłów
        > (poza PO, Millerem, Wagnerem) przegłosowało te głupia stawkę. Trochę
        > kompetencji czytelnikom gazety.pl na nowy rok życzę.


        A jakim trzeba być żeby się zorientować czyj to rząd i z jakiego zaplecza
        politycznego korzysta ?
        • dalecooper Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn 02.01.05, 02:11
          To jest dobre pytanie! Ale odpowiedź, że jest to rząd większości sejmowej jakoś
          nie zawsze pasuje do rzeczywistości. Przykładem jest właśnie stawka 50%.
    • feliks-50 No przecież chodzi o ich kasę ! 31.12.04, 17:32
      Co mają oddawać państwu, lepiej przelać na konto w Szwajcarii !
      • Gość: he, he Re: No przecież chodzi o ich kasę ! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 31.12.04, 21:11
        are you all right felek?
    • Gość: roki Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.01.05, 13:40
      znowu jakiś ch...j zza oceanu chce Polakow skłócić (to a propos pierwszego
      postu w temacie)
    • Gość: Emeryt Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: *.inter / *.inter-c.pl 01.01.05, 16:41
      A więc raz jeszcze potwierdza się opinia, że ustawa Ordynacja Wyborcza wymaga
      poważnych zmian. Nie mogą trafić do sejmu idioci, pacjenci szpitali
      psychiatrycznych ( a tacy są), przestępcy, niedouczone gamonie. Do parlamentu
      powinny być osoby wykształcone (wyjątkowo średnie ale z maturą), z jakimś
      doświadczeniem i dorobkiem, o wysokich wartościach moralno-etycznych. Powinny
      obowiązkowo poddać sie badaniom psychiatrycznym oraz testom IQ. To jest tylko
      460 posłów i 100 senatorów. Preferowane powinno być wykształcenie o kierunku
      prawniczym. Również powinien być egzamin z umiejetności posługiwania sie
      językiem ojczystym. Bo jak słyszymy wypowiedzi co niektórych posłów, to szkoła
      specjalna dla dzieci opóźnionych w rozwoju to Wersal w stosunku do Sejmu RP.
      Myślę, że spełnienie opowyższych warunków uchroniłoby Polskę przed ośmieszaniem
      na arenie międzynarodowej, a odzywki nawet w kawiarni: "pan poseł jest idiotą"
      nie miałyby miejsce.
      • Gość: pandada Re: Rząd skarży 50% PIT do Trybunału Konstytucyjn IP: 82.160.65.* 02.01.05, 21:10
        Ludzie wybierają kogo chcą - to jest demokracja. Prezydentem USA jest agresywny matoł, premierem Włoch narcyzowaty karierowicz. Jaki naród taka władza.
    • wasniewski Dlaczego rząd nie zaskarżył odpisu 6% na darowizny 01.01.05, 22:03
      Przecież cała ustawa została uchwalona bez vacatio legis, co było wiadome już w
      chwili jej uchwalenia. Odpis 6% na darowizny, gdy zostanie zlikwidowany to
      wszyscy przecież zyskają, skarb państwa bo od tych 6% wpłynie podatek 30%, czy
      40% no i ci którzy nie zajmują się przestępstwami podatkowymi zostawią sobie
      resztę pozostałą po podatku. Czy, aby rząd nie występuje w roli popierającego
      przestępstwa podatkowe?
    • dalecooper Rząd cały czas był przeciwny tej stawce 02.01.05, 02:05
      Przecież to nie rząd wymyślił 50% podatku vat, tylko posłowie. Teraz chodzi o to
      by jak najszybciej rozstrzygnąć, czy ta stawka jest legalna, bo trzeba pobierać
      zaliczki na poczet podatku. Jeśli później okaże się, że próg 50% był ustalony
      zbyt późno (co jest prawie pewne), rząd będzie musiał zaliczki zwracać i to z
      procentem (wysokim, bo karnym).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka