Dodaj do ulubionych

"SZkoła a klasą" - artykuł w GW

20.05.02, 07:03
"Dzieci uczą się byle czego i byle jak z wciąż przeładowanych programów.
Nauczyciele nie potrafią ich zainteresować, niechętnie coś wyjaśniają, lekcje
bywają nudne. Uczniowie nie rozwiązują problemów, nie zadają pytań, nie
przedstawiają pomysłów. Nauczyciele nie pytają, co oni naprawdę myślą."
"Tę decyzję muszą podjąć sami nauczyciele. Chcemy stworzyć klimat, który
zachęci nauczycieli do twórczej pracy, obudzi w nich poczucie zawodowej dumy."
itd.
Znów generalizacja. Pytam ..to kto ma to zrobić.. GAzeta Wyborcza??? JAkby Pan
redaktor zarabiał 1100zł jako nauczyciel wykwalifikowany, albo 750zł jak
nauczyczyciel stażysta..to może inaczej ująłby ten problem.Kto kto przyjdzie
uczyc do szkoły..???? NAjwiększe niedołęgi..ludzie którzy nie moga znależc
innej pracy.Jaką emeryturę dostanie nauczyciel za swoją pracę>>?? Nauczyciel to
nie tylko powołanie.. to równiez zawód wykonywany. Jeżeli chodzi o powołanie...
każdy zawód z tym sie wiąże..i nauczyciela i lekarza i hydraulika i
dziennikarza i polityka.Wydaje mi sie, że akurat nauczyciele ciężko pracują na
swoje pieniądze..nawet gdyby zarabiali 2 razy tyle ile mają.Jeżeli chodzi o
zmuszanie nauczycieli do studiow podyplomowych,doktoratów..kursów etc. Po co to
wszystko i jaki jest w tym cel.Po co nauczycielowi doktorat tak naprawdę... to
tak jakby kazac robic to majstrowi hydraulikowi. A doświadczenie, osobowośc i
studia to zbyt mało???Przeciez najlepsze doswiadczenie i fachowośc to codzienna
praca z uczniami..a nie teoria. Dajcie nauczycielom pracować, zapłaccie im za
to,stwórzcie jakś konkretną reformę..a nauczyciele zrobia wszystko i jeszcze
więcej.Niech nauczyciel ma mozliwośc kupienia ze swoiej pensij książek
fachowych, biletu do teatru, tygodników, zapłacenia za wczasy,kupienia
przyzwoitych ubrań..a będzie autorytetem dla ucznia i będzie w stanie rozmawiac
z uczniami o sprawach istotnych i aktualnych.Dajcie sie nauczycielowi
dokształcic samemu w końcu każdy z nich skończył studia.Na pseudo-szkoleniach
przekazywana jest pseudo-wiedza przez pseudo- fachowców (których jest
mnóstwo..sądze,że z układów towarzyskich)..i na to sa pieniądze...a brak a
konkrety.Kogo tu reformować... nauczycieli???? Niech władze się same
zreformują.Szkoła to taki sam rynek pracy jak inny... gdyby płacono za dobrą
pracę..słabi nauczyciele zostaliby wyeliminowani.A tak to są i będę...a nawet
będzie ich coraz więcej.

Obserwuj wątek
    • Gość: polishAM Re: IP: *.nas32.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 20.05.02, 07:36
      Niestety nie moge zgodzic sie z tym. Nauczyciel to nie jest taka sama praca jak
      inne. Jezeli ktos nie potrafi sie poswiecic nie moze isc do tego zawodu.
      Szukasz pieniedzy, wybrales zly zawod. Jak wiesz oplacany z budzetu panstwa, a
      kasa jest pusta. Z pustego i Salomon nie naleje. Kochasz dzieci, chcesz ich cos
      nauczyc, oddac z siebie wszystko trafiles dobrze. Taka jest prawda. Uczycie w
      szkole papke obdarta z resztek patriotyzmu. Czy ktos tam jeszcze wie jak
      stracilismy niepodleglosc na 150 lat. Za przekupstwo naszych poslow na sejm. Bo
      zapatrzylismy sie na naszych pseudoprzyjaciol.
      1300 zlotych to duzo i malo. Dla tego co ma rodzine to jedyne pieniadze wiec
      lepiej miec i trzymac to. Ja w zyciu robilem bardzo male pieniadze i bardzo
      duze. I zawsze bylem zadowolony.
        • dandelion Re: 20.05.02, 07:51
          Philadelphia....well,well.I think you should switch your nick from polisham to
          buttinski.Anyway, you don't know what's going on.If you are such a patriot why
          don't you get ass back to Poland and then..perhaps you will have the right to
          express your opinions.But,please don't do it.. we've got plenty of them
          here.LOL.Anyway, have a nice day.
            • Gość: kk3k Re: IP: 62.89.77.* 20.05.02, 08:25
              Jedna rzecz. Dzieci nie będą sie uczyć dopóki nauka nie zacznie sie opłacać. Od
              kilkudzuiesięciu lat patrzymy na kariery ludzi cwanych. Na specjalizacje
              lekarskie dostaja się dzieci ordynatorów, aplikacje adwokackie ograniczone są
              do kręgu krewnych i znajomych, połowa małych, prywatnych firm działa dzięki
              temu, że ma jakiś układ ze znajomym urzednikiem lub dyrektorem. Przetargi
              wygrywaja ludzie ustawieni.
              Nauka i prawdziwa praca musi sie opłacać. Inaczej nie pomoże najlepszy
              nauczyciel.
          • Gość: polishAM Re: IP: *.nas33.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 20.05.02, 08:28
            Troche jestem zaangazowany w wysylke uzywanych ksiazek nauki Angielskiego do
            Polski. Robimy to bezinteresownie, bo jest ciezko i trzeba sobie pomagac. A
            przede wszystkim dzieciom. Ja mam tu nastepujacy widok. Ludzie maja tu kupe
            forsy. Wiec kazdy jest otyly. Konsumpcja zupelnie niepotrzebnych rzeczy. Ludzie
            kolekcjonuja bron, kupuja duze jachty ktore uzywaja trzy razy w roku,
            przegrywaja pieniadze w kasynie. Pieniadze nic nie zmienily w moim zyciu. Moim
            bohaterem byl Pan Samochodziki jego bezinteresownosc. Zadza pieniedzy sprawi,
            ze bedziesz zawsze niezaspokojony. To jest pulapka.
            Free and open exchange of opinion.
        • d_nutka Re: polishAM 20.05.02, 08:18
          Drogi PolishAM!
          Odniosę się od razu do twoich dwóch wypowiedzi.
          Pierwsza, dotycząca powiązania pracy i płacy.
          Pomimo całych twoich doświadczeń w tym temacie istnieje powiązanie między płacą
          a pracą.
          Może nie tyle w jakości wykonywanej pracy za małe pieniądze ile w większym
          stopniu wyboru zajęcia za określoną płacę. Ten wybór jest często i trudny i
          uwarunkowany różnymi okolicznościami, czasem niezależnymi od człowieka.
          Prawie nigdy nie jest się całkowicie wolnym w wyborze, nie tylko wykonywania
          określonego zawodu. To trochę tło ogólne.
          Teraz sprawa wpływu zarobków na wybór bycia nauczycielem, i bycia dobrym
          nauczycielem.
          Gdyby płace w polskim szkolnictwie(podobnie służba zdrowia) były odpowiednie,
          nie byłyby aż tak bardzo sfeminizowane z korzyscią dla tych zawodów.
          Przepraszam w tym miejscu wszystkie wojujące feministki.
          Mężczyźni z pewnych bardzo ważnych powodów uciekają od zawodów mało płatnych a
          bardzo ważnych społecznie.
          I w tym miejscu jako nie wojująca feministka obarczam winą wszystkich mężczyzn,
          którzy w Polsce decydują o takim rozkładzie pracy-płacy.
          Oni, znaczy decydujacy mężczyźni są odpowiedzialni za stan polskiego
          szkolnictwa i poziomu nauczania.
          A teraz podnoszą larum?
          To tak bardzo krótko i w pewnym uproszczeniu.
          Teraz druga kwestia. Twoja opinia o GW.
          Tu nie podejmę z tobą dyskusji. Za daleko żyjesz ode mnie i Polski abyśmy mogli
          się w tym temacie porozumieć.
          Przyjedź tu, pomieszkaj to, pobądź z nami, to wtedy porozmawiamy na temat roli
          i jakości GW.
          pozdrawiam
          d_nutka
          • Gość: polishAM Re: polishAM IP: *.nas33.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 20.05.02, 08:52
            Niestety nie wszystko da sie racjonalnie wytlumaczyc. Ja diametralnie zmienilem
            swoje zdanie majac styczosc z tymi, ktorym sie poszczescilo ( 10 mln $ and up )
            Wierzcie mi to pulapka. Pogon za sodkami materialnymi to zerwanie wiezi
            spolecznych. Podzielenie ludzi na kategorie. Ja doceniam tylko entuzjazm,
            powolanie i poswiecenie. Badz zadowolony z tego co robisz. Ci ktorzy postawili
            na pieniadze, przegrali. Ja wspominam najlepiej momenty kiedy bylo naprawde
            ciezko. Przerosle ambicje to pulapka. Kochalem tego twardego komuniste
            Zbigniewa Nienackiego. On potrafil prawidlowo ocenic charakter ludzki. Bylo mi
            naprawde przykro kiedy umarl.
            Gazeta Wyborcza - nie moge wspomniec tej nazwy bez ironicznego usmiechu.
            Czytajcie ja miedzy wierszami. To najbardziej wyrafinowany teroryzm. To
            zbrodnia.
            • Gość: kk3k Re: polishAM IP: 62.89.77.* 20.05.02, 09:05
              Ale jednak wyjechałeś tam, gdzie są pieniądze. Dlaczego? Czyżbyś żałował?
              Zawsze można tu wrócić...
              Widzisz, pieniądze nie mogą byc celem samym w sobie, ale nie sposób bez nich
              żyć. Trzeba opłacić dentystę, szkołę, bilet miesięczny, prąd, gaz, telefon,
              wreszcie ubranie, ale już na samym końcu. I dopiero wtedy kiedy to wszystko ma
              sie opłacone, można sie zastanawiać czy jest sens mieć więcej pieniędzy.
              Ale widzisz, tutaj wiekszość ludzi stać na prąd, ale na dentyste juz nie.
              Dlatego proszę nie kpij kolego ze swoich ex-rodaków (wybacz, bliższy mi jest
              polski Żyd niż amerykański Polak) i nie mów o życiu ideą kiedy masz pełną
              lodówkę.
              • Gość: polishAM Re: polishAM IP: *.nas33.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 20.05.02, 10:50
                Przede wszystkim na temat mojego poziomu intelektualnego. Probuje dac dowod
                moich zdolnosci na "Forum Gielda" po lewej stronie strony na samym dole. Jezeli
                ktos czytal moje wywody na temat akcji PeKaO SA "PeKaO SA za rok 120 zl..."
                wtedy podwoil swoje pieniazki, poniewaz dalem wyrazny sygnal kupna akcji kilku
                spolek na poczatku listopada zeszlego roku. Pomimo moich tragiczno - panicznych
                wydawaloby sie urojonych wynurzen jestem osoba w pelni zyjaca w realiach.
                Wyboru nie mam, musze sie dostosowac ale bylem bardzo sceptyczy opuszczajac
                kraj prawie cwierc wieku temu. Mialem poczucie winy. Zauwaylem tu pewna
                prawidlowosc. Bogaci ludzie kupuja tu sobie szczescie, czyli srodki regulujace
                poziomem dopaminy w organizmie. Narkotyki. Bo ludzie stracili resztki
                czlowieczenstwa. Przestaje ich obchodzic los drugiego czlowieka. Stali sie
                szmatami. Na pewno nie kpie sobie z rodakow, raczej obawiam sie, ze podaza ta
                zgubna droga. Gazeta Wyborcza nie ma nic wspolnego z tolerancyjnoscia jak i ci
                ktorzy ja reprezentuja. Zbrodnia jaka ta gazeta stosuje to wyzszego rzedu
                poniewaz jest legalna i spolecznie akceptowana. To wyrafinowany sposob
                stosowany przez ta grupe od stuleci. Chcecie sie przekonac. Przeczytajcie
                powiesc Kraszewskiego "Zyd" pisana po powstaniu stycznowym.
                Wracajac do zarobkow nauczycieli to i tak wszystko opiera sie o sfere budzetowa
                i stary problem komu dac i komu odebrac. Koleje panstwowe, szpitale, emerytury,
                policja, wojsko, badz madry. I tak nie da sie tego rozwiazac.
            • dandelion Re: polishAM 20.05.02, 09:20
              Czesc polisham.Widze,że ciężko tam pracujesz.. i dobrze.Mylą ci sie milionerzy
              z przecietnymi ludżmi.Jeżeli edukacja Twoja zatrzymała sie na poziomie Pana
              Samochodzika... to gdzie sie pchasz ze swoimi dziwnymi opiniami.Podzszkol sie
              trochę intelektualnie.Z całym szacunkiem... nie możesz generalizować..jeżeli
              wiesz co to znaczy oczywiście.Widze,że coś tam nienawidzisz.A nienawiśc to
              domena maluczkich.Mieszkasz w kraju o bardzo dużym stopniu demokracji.. i też
              ci sie nie podoba. Jest w ogole cos co ci sie podoba??? Try to be tolerant
              sometime... you are not the only one.GW i terroryzm..???? Jesteś pod wpływem
              lokalnych dzienników..chyba.HAve a nice day.
              • Gość: Rysy Re: polishAM IP: *.104.popsite.net 20.05.02, 15:43
                dandelion napisał(a):

> Czesc polisham.Widze,że ciężko tam pracujesz.. i dobrze.Mylą ci sie milionerzy
                > z przecietnymi ludżmi.Jeżeli edukacja Twoja zatrzymała sie na poziomie Pana
                > Samochodzika... to gdzie sie pchasz ze swoimi dziwnymi opiniami.

> Podzszkol sie trochę intelektualnie.
                Nie widzi lasu zapatrzony w pien
                >Z całym szacunkiem... nie możesz generalizować..
                generalizacja

>jeżeli wiesz co to znaczy oczywiście.
                hipoteza 1

Widze,że coś tam nienawidzisz.
                material 1

>A nienawiśc to domena maluczkich.
                stwierdzenie 1
                R: no tak, bo wielcy zetra wroga w pyl

>Mieszkasz w kraju o bardzo dużym stopniu demokracji..
                hipoteza 2
                i też
                > ci sie nie podoba. Jest w ogole cos co ci sie podoba??? Try to be tolerant
                > sometime... you are not the only one.GW i terroryzm..????
                Nagacja

Jesteś pod wpływem
                > lokalnych dzienników..chyba.
                pod zascianek

mozna by przeanalizowac ...
                a mw ogole to poco ja to robie. I tak mam poglad na jewLopow

HAve a nice day.
            • d_nutka Re: polishAM 20.05.02, 09:30
              Gość portalu: polishAM napisał(a):

> Niestety nie wszystko da sie racjonalnie wytlumaczyc. Ja diametralnie zmienilem
              >
              > swoje zdanie majac styczosc z tymi, ktorym sie poszczescilo ( 10 mln $ and up )
              >
              > Wierzcie mi to pulapka. Pogon za sodkami materialnymi to zerwanie wiezi
              > spolecznych. Podzielenie ludzi na kategorie. Ja doceniam tylko entuzjazm,
              > powolanie i poswiecenie. Badz zadowolony z tego co robisz. Ci ktorzy postawili
              > na pieniadze, przegrali. Ja wspominam najlepiej momenty kiedy bylo naprawde
              > ciezko. Przerosle ambicje to pulapka. Kochalem tego twardego komuniste
              > Zbigniewa Nienackiego. On potrafil prawidlowo ocenic charakter ludzki. Bylo mi
              > naprawde przykro kiedy umarl.
              > Gazeta Wyborcza - nie moge wspomniec tej nazwy bez ironicznego usmiechu.
              > Czytajcie ja miedzy wierszami. To najbardziej wyrafinowany teroryzm. To
              > zbrodnia.

Co do pierwszej części twojej wypowiedzi drogi polishAM -jesteśmy zgodni.
              Pieniądze mogą być pułapką, zwłaszcza duże pieniadze.
              Pana Nienackiego nie znam, więc się nie wypowiadam.
              A wracając jeszcze do GW.
              Może masz i rację. Nie jestem codzienna czytelniczką GW, ani żadnej innej gazety.
              Od pewnego, dość dlugiego czasu, czytam przeważnie tylko tytuły i informacje.
              Komentarze lubię własne. Może dlatego nie mam tak złego zdania o GW, tym
              bardziej, że jestem gościem forum tej gazety. A to zobowiązuje do pewnej
              lojalności.
              pozdrawiam
              d_nutka
          • Gość: Rysy Re: polishAM IP: *.104.popsite.net 20.05.02, 15:30
            d_nutka napisał(a):
            > się w tym temacie porozumieć.
            > Przyjedź tu, pomieszkaj to, pobądź z nami, to wtedy porozmawiamy na temat roli
            > i jakości GW.
            > pozdrawiam
            > d_nutka

Czy zeczywiscie GW moze dawac jkas wartosc spelniac jakas role.
            pytam sie powaznie bo slowa te do mnie jakos dotarly
            lub moze docieraja.

czy punkt widzenia spraw Polski rozni sie w PL i US?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka