Dodaj do ulubionych

Zagrają razem

IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 04.07.01, 09:57
http://www.news.karkonosz.pl/

Przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się również
w Görlitz.
Władze Zgorzelca i Görlitz podpisały porozumienie na mocy którego koncerty i
kwesta będą organizowane po obu stronach Nysy Łużyckiej. Niemcy znają zasady
orkiestry już od kilku lat, bowiem kwestujący niejednokrotnie przekraczali
granicę. Pojawiały się również wyczerpujące informacje w niemieckich mediach.
Teraz ma to być już wspólne przedsięwzięcie. Władze Zgorzelca podjęły już
rozmowy z zespołami muzycznymi, które miałyby zagrać podczas finału. Nie
wykluczone, że na licytację wystawiona zostanie również rakieta przekazana
przez Agencję Mienia Wojskowego.
Obserwuj wątek
    • jacek#jw Re: Zagrają razem 04.07.01, 14:20
      To jedna z najlepszych i optymistycznych wiadomości na forum
    • Gość: scan Re: Zagrają razem IP: *.home.net.pl 04.07.01, 17:37
      Świetna wiadomość. Ekumeniczna. Rozumiem, że kasa ze zbiórki w DDR wraca do
      Polski - czy też są może jakies tajne protokoły?
      Pozdrawiam
      Scan
      • Gość: maurycy Re: Zagrają razem IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 04.07.01, 20:27
        Bez tajnych protokołów. Juz w tym roku niemiecka i polska młodzież zbierała
        razem na terenie Goerlitz. Następna orkiestra będzie za oficjalną zgoda wladz
        niemieckich. Współpraca obu części miasta układa sie bardzo dobrze i powinna
        być wzorem przyszłej integracji europejskiej. W budowie jest wspólna
        oczyszczalnia ścieków, Polacy bez przeszkód pracują po drugiej stronie,
        istnieje komunikacja autobusowa pomiędzy polską i niemiecką częścią miasta. Na
        ukończeniu, lub nawet ukończony jest most dla pieszych pomiedzy centrami obu
        miast.
        • Gość: scan Re: Zagrajmy razem IP: *.home.net.pl 04.07.01, 21:04
          I to je pikne.
          Wchodzę. Sam pojadę z moimi chłopakami.Prześlę ten post moim siostrzenicom z
          Parowej k/Bolesławca.
          "Będzie Jerozolima"
          Pzdr.
          Scan
          Gość portalu: maurycy napisał(a):

          > Bez tajnych protokołów. Juz w tym roku niemiecka i polska młodzież zbierała
          > razem na terenie Goerlitz. Następna orkiestra będzie za oficjalną zgoda wladz
          > niemieckich. Współpraca obu części miasta układa sie bardzo dobrze i powinna
          > być wzorem przyszłej integracji europejskiej. W budowie jest wspólna
          > oczyszczalnia ścieków, Polacy bez przeszkód pracują po drugiej stronie,
          > istnieje komunikacja autobusowa pomiędzy polską i niemiecką częścią miasta. Na
          > ukończeniu, lub nawet ukończony jest most dla pieszych pomiedzy centrami obu
          > miast.

    • Gość: scan Re: Czy zagramy razem? IP: *.home.net.pl 04.07.01, 23:14
      Witam
      Przyznasz, Maurycy, niechwytliwy wątek, (jak do tej pory). Nie traćmy nadziei,
      to jest fajna sprawa , jeszcze 9mies. czasu do grania. Wygra się.
      pzdr
      scan
      • Gość: maurycy Re: Czy zagramy razem? IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 05.07.01, 00:08
        Musimy gdzieś zaczać integrację, nic innego nam nie pozostało. Jestm
        Europejczykim - kulturowo, następnie Polakiem. Mam nadzieję, że post się ruszy,
        bo w zrozumieniu i współpracy jest nasz przyszłość, a nie w pomyjach oszołomów.

        Pozdrawiam smile))))

        Maurycy
        • Gość: scan Re: Gramy razem! IP: *.home.net.pl 05.07.01, 00:16
          Właśnie!
          "Ruszymy z posad bryłę świata"? Hę? Oby.
          pzdr
          scan


          Gość portalu: maurycy napisał(a):

          > Musimy gdzieś zaczać integrację, nic innego nam nie pozostało. Jestm
          > Europejczykim - kulturowo, następnie Polakiem. Mam nadzieję, że post się ruszy,
          >
          > bo w zrozumieniu i współpracy jest nasz przyszłość, a nie w pomyjach oszołomów.
          >
          > Pozdrawiam smile))))
          >
          > Maurycy

          • jacek#jw Re: Gramy razem! 07.07.01, 00:14
            Ważne jest, że wielu przeczyta.
          • Gość: jegomosc Re: Gramy razem! IP: *.almda1.sfba.home.com 07.07.01, 06:18
            Gość portalu: scan napisał(a):

            > Właśnie!
            > "Ruszymy z posad bryłę świata"? Hę? Oby.

            A jaka role beda graly tam narkotyki i alkohol, pierwszorzedna czy na dalszym
            planie? Pytam, bo to ludzie roznie mowia...

            • Gość: kama Re: Gramy razem! IP: *.wlop.ppp.polbox.pl 07.07.01, 22:10
              Szanowny Jegomościu."Ludzie mówią"kto ma takie zdanie
              o Jurku Owsiaku."Ludzie mówią" też, że wybrał Pan
              plecy Pana Wrzodaka, żeby być bliżej państwowej
              posadki.I co mam im wierzyć? Dlatego lepiej, żeby Pan
              wziął udział w tej orkiestrze,zobaczył i wypowiadał
              swoje zdanie a nie idiotyzmy typu "Ludzie mówią".
              • Gość: jegomosc Re: Gramy razem! IP: *.almda1.sfba.home.com 07.07.01, 23:10
                Gość portalu: kama napisał(a):
                > Szanowny Jegomościu."Ludzie mówią"kto ma takie zdanie
                > o Jurku Owsiaku."Ludzie mówią" też, że wybrał Pan
                > plecy Pana Wrzodaka, żeby być bliżej państwowej
                > posadki.I co mam im wierzyć? Dlatego lepiej, żeby Pan
                > wziął udział w tej orkiestrze,zobaczył i wypowiadał
                > swoje zdanie a nie idiotyzmy typu "Ludzie mówią".

                Piątek, 8 czerwca 2001r. - nr 133
                Mieszkańcy wielkopolskich miast obawiają się "Przystanku Woodstock"
                Przystanek - Rozróba!

                Od kilku lat z inicjatywy Jerzego Owsiaka odbywa się impreza "Przystanek
                Woodstock". I za każdym razem dochodzi do awantur, dewastowania pociągów, rozrób
                i bijatyk wywoływanych najczęściej przez pijanych nieletnich. Jak się bowiem
                okazywało, niejednokrotnie podczas koncertu Owsiaka nikt nie robił problemów ze
                sprzedażą alkoholu osobom niepełnoletnim, po polu namiotowym krążyli przez nikogo
                nie niepokojeni handlarze narkotyków, a młodzież, za zgodą organizatora, narażona
                była na agitację wysłanników sekty Hare Kriszna. Tegoroczna edycja
                festiwalu "Przystanek Woodstock" organizowanego przez Jerzego Owsiaka ma mieć
                miejsce w niewielkim miasteczku Żary w woj. lubuskim, na początku sierpnia.
                Tymczasem do pilnowania porządku wśród setek tysięcy uczestniczących w koncercie
                Owsiak zatrudnił zaledwie... 100 koncesjonowanych ochroniarzy oraz małe grupy
                samych uczestników skupionych w tzw. pokojowym patrolu. Tak rażące łamanie
                obowiązującej ustawy "o bezpieczeństwie imprez masowych" wywołuje niepokój i
                oburzenie mieszkańców Żar oraz okolicznych miast.
                "Przystanek Woodstock" nawiązuje do mającego miejsce w 1969 r. w Woodstock
                koncertu ówczesnych gwiazd rocka wywodzących się z pokolenia "dzieci-kwiatów".
                Wiele tysięcy odurzonych środkami psychotropowymi hippisów demonstrowało wówczas
                przeciwko amerykańskiej interwencji w Wietnamie. Od tego czasu niemal za każdym
                razem podczas koncertu "Woodstock" dochodzi do groźnych zamieszek z udziałem
                pijanych czy wręcz naćpanych anarchistów. Tak było chociażby w 1999 r. w Rome w
                stanie Nowy York, gdy podczas koncertu amerykańscy wyznawcy idei "róbta co
                chceta" zdemolowali bazę wojskową, wzniecili pożar, spalili sprzęt muzyczny,
                rusztowania, samochody i namioty. Zniszczyli dosłownie wszystko.
                "Przystanek Woodstock" w Żarach miał miejsce już dwa lata temu, a wzięło w nim
                udział ponad 250 tys. młodych ludzi. Jak szacuje policja i socjologowie, ponieważ
                w ubiegłym roku koncert nie odbył się - w sierpniu może nastąpić "kumulacja" a do
                samych Żar, ku przerażeniu mieszkańców tego niewielkiego miasteczka, może zjechać
                ponad 400 tys. młodych zwolenników zabawy, muzyki i rozróby (niekoniecznie
                zresztą akurat w tej kolejności). Tymczasem do pilnowania porządku wśród setek
                tysięcy uczestniczących w koncercie Owsiak zatrudnił zaledwie... 100
                koncesjonowanych ochroniarzy oraz małe grupy samych uczestników skupionych w tzw.
                pokojowym patrolu.
                Przeciwko rażącemu łamaniu ustawy "o bezpieczeństwie imprez masowych" protestują
                mieszkańcy Żar oraz okolicznych miast. "(...) Chcemy zwrócić Pana uwagę, iż plany
                organizatorów w tym roku sprawiają, że młodzieżowy koncert znów nieść będzie
                niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia tak uczestników "Przystanku", jak i dla
                nas, mieszkańców Żar. (...) Naszą troskę wzbudza przede wszystkim fakt, że
                organizatorzy planują również w tym roku sprzedaż piwa na terenie obozowiska.
                (...) Pamiętamy pijane, hałaśliwe i ordynarne grupy młodzieży zapuszczające się
                na tereny naszych posesji w poszukiwaniu jedzenia, alkoholu i narkotyków (...)" -
                napisali w piśmie do wojewody lubuskiego Stanisława Iwana mieszkańcy Żar skupieni
                w Żarskiej Grupie Obywatelskiej.
                Również przedstawiciele miejscowej policji uznali organizowaną przez Owsiaka
                imprezę za zaliczaną do grupy "imprez podwyższonego ryzyka" i zażądali
                zwiększenia liczby ochroniarzy do 3.021 przypadających na 100 tys. uczestników
                koncertu. Taką bowiem liczbę uczestników podał sam Owsiak, zgłaszając organizację
                koncertu. Do protestów mieszkańców Żar przyłączyły się też Grupy Obywatelskie z
                okolicznych miast: Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry i Głogowa. - Podobnie jak
                mieszkańcy Żar żywimy głębokie obawy, że w trakcie tegorocznego "Przystanku",
                podobnie jak w latach ubiegłych, zabezpieczenie imprezy nie będzie właściwe.
                Wiadomo np., że tysiące młodych ludzi pierwsze działki narkotyków bierze właśnie
                podczas tej imprezy. Za ten "Przystanek Woodstock" Pan będzie odpowiedzialny, gdy
                komukolwiek stanie się nieszczęście - apeluje w piśmie do wojewody lubuskiego
                przewodniczący Zielonogórskiej Grupy Obywatelskiej, inż. Piotr Barczak.
                Apele pozostają jednak na razie bez odpowiedzi, konkretne decyzje mogą zapaść
                dopiero podczas dzisiejszego spotkania mieszkańców Żar z organizatorami
                koncertu. - My przeciwko samemu koncertowi generalnie nie protestujemy, bo młodzi
                mają prawo się bawić. Chodzi tylko o to, by sprawy bezpieczeństwa były dopięte na
                ostatni guzik - powiedziała "Naszemu Dziennikowi" Mariola Doruch, przewodnicząca
                Gorzowskiej Grupy Obywatelskiej.
                Jerzy Owsiak wyśmiewa obawy mieszkańców lubuskich miast, pisząc do swoich młodych
                zwolenników na stronie internetowej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej
                Pomocy: "Czujecie się bezpiecznie i spędzacie tam fantastycznie swoje wolne
                chwile". Właśnie otrzymaliśmy opinię żarskiej policji na temat "Przystanku
                Woodstock". Zgodnie z prośbą tych tajemniczych komitetów, policja
                uznała "Przystanek" za imprezę o podwyższonym stopniu ryzyka, motywując to w
                sposób zupełnie dla nas niejasny - twierdzi Owsiak.
                Wojciech Wybranowski
                PS. Kama, teraz Twoj ruch. Udowodnij, ze:"Ludzie mówią" też, że wybrał Pan
                plecy Pana Wrzodaka, żeby być bliżej państwowej posadki."
                • Gość: maurycy Re: Gramy razem! IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 08.07.01, 00:39
                  Zapraszam ksieży na przystanek Woodstock.
                • Gość: kama Re: Gramy razem! IP: *.wlop.ppp.polbox.pl 09.07.01, 02:23
                  Szanowny Panie Wybranowski.
                  Po pierwsze,chciałam zauważyć,że pomylił Pan 2 różne imprezy organizowane przez
                  Pana Owsiaka.Ten post nie dotyczył przystanku Woodstock, lecz finału Wielkiej
                  Orkiestry Świątecznej Pomocy.A co jak co, ale o tym przedsięwzięciu nawet
                  najwięksi przeciwnicy Pana Owsiaka nie wyrażają się źle(jeżeli są jakieś głosy
                  na nie,to napewno nie dotyczą alkoholu i narkotyków).Jeśli chodzi o drugą
                  sprawę to zadałam Panu pytanie czy mam wierzyć "ludziom co tak mówią".Nie
                  oczekuje Pan chyba, żebym kopiowała wypowiedzi skierowane pod Pana adresem
                  wypisywane w forum,bądź przytaczała słowa wypowiadane w gronie przyjaciół w
                  czasie czytania postów,które nie zawsze nadają się do powtórzenia.Zauważyłam,że
                  zabolało Pana takie posądzenie.Wiem również jak trudno udowodnić,że nie jest
                  się wielbłądem.Dlatego życzę Panu, żeby nigdy i przed nikim nie musiał Pan tego
                  udawadniać, ale też i tego,żeby Pana wypowiedzi nie były garbem dla innych.
                  Z poważaniem. Kama
                • ada Re: Gramy razem! 09.07.01, 12:33

                  >
                  > Od kilku lat z inicjatywy Jerzego Owsiaka odbywa się impreza "Przystanek
                  > Woodstock". I za każdym razem dochodzi do awantur, dewastowania pociągów, rozró
                  > b
                  > i bijatyk wywoływanych najczęściej przez pijanych nieletnich. Jak się bowiem
                  > okazywało, niejednokrotnie podczas koncertu Owsiaka nikt nie robił problemów ze
                  >
                  > sprzedażą alkoholu osobom niepełnoletnim,....

                  Ten fragment przypomina mi do zludzenia relacje prasowe z zachowania kibicow
                  jadacych pociagami na mecz pilki noznej smile
                  Jakos jednak nie slyszalam, zeby ktos wpadl z takich powodow na pomysl zlikwidowania rozgrywek ligowych . Byc moze dlatego, ze sa to zachowania mniejszosci.
                  Co sie tyczy Zar, to Przystanek odbedzie sie tam , o ile wiem, na skutek naciskow mieszkancow wlasnie smile

                  A wracajac do tematu:
                  to bardzo dobrze , ze Niemcy zauwazyli i docenili Owsiaka. Powinnismy byc mu za to wdzieczni. Nieczesto mamy okazje byc przez Niemcow cenieni, a coz dopiero nasladowani.
                  Pozdr smile
                  ada

              • Gość: maurycy Re: Gramy razem! IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 08.07.01, 00:37
                Kocham cie Kama
              • Gość: maurycy Re: Gramy razem! IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 08.07.01, 00:39
                Kocham cie Kama
    • vist _W_Zgorzelcu_zagrają_ Polacy_z_Niemcami ?____(płacą Niemcy ?)_ 09.07.01, 18:10
      Gość portalu: maurycy napisał m.in.:
      >
      > Przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się również
      >
      > w Görlitz.

      > Nie wykluczone, że na licytację wystawiona zostanie również rakieta przekazana
      > przez Agencję Mienia Wojskowego.


      Pomysł fajny smile .....

      Ale co z pieniedzmi ?

      Może im cos kupimy ?

      Bo zaraz się znajdą ksiegowi i wyliczą ile wyprosiliśmy...

      ___________

      Księża polscy nie lubią Owsiaka. Stworzył on największą

      imprezę laicką Polski, bez kościelnych autorytetów.

      Koścół uniemożliwił Woodstok w Lęborku.

      Ciężko jest pod czarną dominacją.

      Ciekawe ilu profesjonalnych ochroniarzy przypada na pielgrzymkę ?

      I ile pielgrzymek nie spełnia wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez

      masowych ?


      Vist___________________
      • Gość: TEREK A co z rakietą? IP: *.chello.pl 09.07.01, 19:25
        Vist, wyluzuj! Co Ci księgowi i opiekunowie dusz. Słyszałeś o rakiecie, zawsze,
        jak będziesz niezadowolony, możesz jej użyć. Tyle że w którą stronę ma być ona
        skierowana?
        • Gość: Vist Re: A co z rakietą? IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 10.07.01, 02:15
          Gość portalu: TEREK napisał(a):

          > Vist, wyluzuj! Co Ci księgowi i opiekunowie dusz. Słyszałeś o rakiecie,
          > zawsze, jak będziesz niezadowolony, możesz jej użyć.
          > Tyle że w którą stronę ma być ona skierowana?

          TEREK ?

          O co Ci idzie z tą rakietą ?

          Ja będę niezadowolony ? Z WOŚP ?

          Ja mogę być niezadowolony dopiero gdy zaczną mówić,

          że Niemcy już przejmują (też) WOŚP i teraz wynik będzie podawany w markach smile.

          Tu (na Forum) jakiś Niemiec (płynną polszczyzną) pisze o Polakach:

          m.in. : "... DAJ, DAJ, DAJ.... "

          Jakby tak coś dał, to pewnie by potem pisał, że ocalił życie 10 milionom wink.

          Ale integracja i tak będzie. I O.K. smile
    • pollak Re: Zarabiaja razem chyba. 09.07.01, 19:28
      Robta co chceta. Sie ma.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka