Gość: V.C. IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.02.03, 12:34 wiadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1045065674 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: U Re: Chomsky o wojnie IP: *.214.112.236.Dial1.Boston1.Level3.net 14.02.03, 12:43 Gość portalu: V.C. napisał(a): > <a href="http://wiadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1045065674"target="_blank">w > iadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1045065674</a> Jakie to proste.Dlaczego tak malo to rozumie? Zydow,jak Chomski jestem gotow nosic na rekach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heyst Prof. Chomsky jest autorytetem w gramatykach IP: *.tele2.pl 14.02.03, 17:33 bezkontekstowych, ale nie w sprawach wojny i pokoju. Zabobon intelektualny polegający na szanowaniu z założenia autorytetu profesora w każdej dziedzinie w której profesor zechce się wypowiedzieć dobrze opisuje Józef Bocheński, sam profesor zresztą. Gość portalu: V.C. napisał(a): > <a href="wiadomosci.poprostu.pl/? act=flt&id=1045065674"target="_blank">w > iadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1045065674</a> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Prof. Chomsky jest autorytetem IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 14.02.03, 21:48 Gość portalu: heyst napisał(a): > bezkontekstowych, ale nie w sprawach wojny i pokoju. > Zabobon intelektualny polegający na szanowaniu z założenia autorytetu profesora > > w każdej dziedzinie w której profesor zechce się wypowiedzieć dobrze opisuje > Józef Bocheński, sam profesor zresztą. Noam Chomsky jest także politykiem i autorem wielu książek politycznych . Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: Prof. Chomsky jest autorytetem 14.02.03, 22:59 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Gość portalu: heyst napisał(a): > > > bezkontekstowych, ale nie w sprawach wojny i pokoju. > > Zabobon intelektualny polegający na szanowaniu z założenia autorytetu > profesora > > > > w każdej dziedzinie w której profesor zechce się wypowiedzieć dobrze opisu > je > > Józef Bocheński, sam profesor zresztą. > ... a także bożyszczem lewaków i znanym ze swych flirtów z neo-nazistami. > Noam Chomsky jest także politykiem i autorem wielu książek politycznych . Odpowiedz Link Zgłoś
watto Re: Chomsky o wojnie 14.02.03, 18:00 Chomsky i Vidal powinni być często cytowani w polskiej prasie. Bo zatrucie umysłów przez Wyborczą, która udaje liberalną gazetę, jest już chyba zbyt duże. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: +++IGNORANT a, co ciekawszego autoryteta nie macie już? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 14.02.03, 22:09 watto napisał: > Chomsky i Vidal powinni być często cytowani w polskiej prasie. > Bo zatrucie umysłów przez Wyborczą, która udaje liberalną gazetę, jest już > chyba zbyt duże. Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: Chomsky o wojnie 14.02.03, 23:00 watto napisał: > Chomsky i Vidal powinni być często cytowani w polskiej prasie. > Bo zatrucie umysłów przez Wyborczą, która udaje liberalną gazetę, jest już > chyba zbyt duże. To niby Chomsky i Vidal mają być liberałami? Wolne żarty!! Odpowiedz Link Zgłoś
watto Re: Chomsky o wojnie 15.02.03, 19:31 > To niby Chomsky i Vidal mają być liberałami? Wolne żarty!! Są prawdziwymi liberałami, a nie ćwiećliberałami. Jak widać pomieszanie definicji jest chyba czesto spotykane. Pewnie Gebert i Geremek są dla ciebie liberałami? Prof. Shahak pisał, że są trzy rodzaje Zydów: konserwytywni-szowinisci, liberałowie oraz udający liberałów szowinisci. Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Zwolennikom Chomsky'ego do sztambucha... 14.02.03, 23:02 Gość portalu: V.C. napisał(a): > <a href="wiadomosci.poprostu.pl/? act=flt&id=1045065674"target="_blank">w > iadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1045065674</a> www.neoliberalismo.com/sick_mind.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Afera Butcher of Beirut winnym zbrodni p-ko ludzkości IP: *.stmnca.adelphia.net 15.02.03, 01:15 Rząd Izraela ostry zareagował na pozwolenie sądzenia w Belgii Ariela Sharona jako zbrodniarza wojennego. Zydki zaczely kampanie nazywania belgijskiego rzadum jego czlonkow A-N-T-Y-S-E-M-I-T-A-M-I. Moshe Katsav, prezydent Izraela wysłał list do króla Belgii, Alberta, w którym napisał, że Izrael prowadzi działania zgodnie z międzynarodowymi prawami, własnym sumieniem z poszanowaniem ludzkiej godności. We wrześniu 1982 roku wojska izraelskie (Szaron był min. obrony), które okupowały Bejrut, wpuściły do znajdujących się pod nim obozów uchodźców palestyńskich Sabra i Szatila chrześcijańskie milicje falangistów generała Aidida, które w ciągu kilku dni dokonały rzezi 2750 kobiet, starców i dzieci (dane MCK z 23. 09. 82). Izraelczycy w tym czasie obserwowali zajścia. Szaron został uznany za winnego dopuszczenia do masakr przez sąd izraelski, co kosztowało go załamanie kariery na kilka lat. Belgiskie władze jak do tej pory nie wypowiedziały się na ten temat. Mordowanie Palestynczykow, zwlaszcza dzieci, da sie rowiazac - o dziwo! Plan pokojowy Ariela Sharona, przedstawiony Bushowi - zakładający pozbycie się Arafata, urządzenie bardziej uległej Autonomii Palestyńskiej i kontynuowanie budowy osiedli żydowskich na zajętych terenach - jest utopią. Beznadziejnym próbom Sharona, mającym powstrzymać złośliwą antykolonialną wojnę, towarzyszy użycie tradycyjnej broni psychologicznej: 1.nieuczciwych prób nazywania krytyki Izraela antysemityzmem, 2.naiwnego twierdzenia, że izraelska armia działa powściągliwie i 3.nieustających wysiłków mających na celu ukazać Palestyńczyków jako bestialskie, samobójcze zwierzęta.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Referent Re: Chomsky o wojnie IP: *.stmnca.adelphia.net 15.02.03, 01:28 > <a href="wiadomosci.poprostu.pl/? act=flt&id=1045065674"target="_blank">w > iadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1045065674</a> Noam Chomsky: Propaganda to właściwe określenie. Bo jeśli demokracja jest celem wojny, to czemu tego nie powiedzą? Czemu okłamują resztę świata? Jaki jest sens pracy inspektorów ONZ? Zgodnie z tą propagandą wszystko, co mówimy publicznie to czysta farsa - nie interesuje nas broń masowej zagłady, nie interesuje nas rozbrojenie, mamy inny cel na myśli, ale nie powiemy ci jaki, ponieważ nagle chcemy zaprowadzić demokrację przy pomocy wojny. Jeśli to jest cel, to przestańmy kłamać i skończmy tą farsę z inspektorami i po prostu powiedzmy, że rozpoczynamy krucjatę o demokrację w krajach, które jęczą pod butem tyrana. Właściwie to jest tradycyjna krucjata, ponieważ to właśnie leżało u podstaw horroru wojen kolonialnym i ich współczesnych odpowiedników. Mamy bardzo długą historię z której wynika, że to działa. To nic nowego w historii. W tym konkretnym przypadku nie można przewidzieć, co stanie się po wybuchnięciu wojny. W najgorszym wypadku może stać się to, co przewidują agencje wywiadowcze i organizacje pomocowe, czyli narastanie terroru odstraszającego oraz motywowanego zemstą, a dla ludności Iraku, która już teraz jest na granicy ubóstwa, oznaczać to będzie katastrofę humanitarną, przed którą ostrzegają ONZ i organizacje pozarządowe. Z drugiej strony, może się zdarzyć to, czego jastrzębie w Waszyngtonie sobie życzą - szybkie zwycięstwo, bez więszych potyczek, narzucenie nowego reżimu, nadanie mu demokratycznej fasady, upewnienie się, że USA mają tam duże bazy wojskowe i wreszcie - faktyczna kontrola nad zasobami ropy naftowej. Szanse na to, że administracja dopuści do powstania czegoś w rodzaju prawdziwej demokracji są niewielkie. Stoi tu na przeszkodzie kilka problemów - problemów, które motywowały Busha nr 1 aby sprzeciwić się rebelii, która w 1991 r. mogła obalić Saddama Husaina. W końcu zostałby obalony, gdyby Stany nie pozwoliły mu zmiażdżyć tego powstania. Jednym poważnym problemem jest to, że około 60% populacji Iraku to Sitowie. Jeśli w Iraku powstanie demokratyczny rząd, to będą mieli tam dużo do powiedzenia. Oni nie są proirańscy, ale są duże szanse, że dołączą do reszty regionu w próbie poprawy stosunków z Iranem i zredukowania poziomu napięcia w regionie. Arabowie podjęli już kroki w tym kierunku i Sitowie prawdopodobnie też podejmą. A to ostatnia rzecz, jakiej chcą USA. Iran jest następnym celem. USA nie chcą poprawy stosunków w regionie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sitkowski CZAS ROZDAWAĆ ULOTKI anty-UE IP: *.stmnca.adelphia.net 15.02.03, 05:40 TEKSTY Wiadomo gdzie są dobre teksty. Objętość: 2 strony. Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniędzy, możesz przeciąć kartki i kopiować na obu stronach połówek. Ale wtedy tekst musisz skrócić i zrobić treściwym, ponieważ litery (fonty) wuszą być wielkie. Jak będzie pisane maczkiem, czytelnik wyrzuci po przeczytaniu o co chodzi. Jeżeli możesz wykosztować się na cztery strony, użyj wielkiego formatu papieru i po skopiowaniu złam go wpół. Na każdej ulotce napisz na pierwszej stronie u góry z prawej: PODAJ DALEJ - OPOWIEDZ ZNAJOMYM. Ewentualnie możesz powtórzyć u spodu tekstu, dodając: SKOPIUJ. Pisz w dwóch kolumnach długich na całą długość strony. Litery (fonty) winny być większe niż w tygodnikach, czy dziennikach. Tytuły u góry strony na szerokość obu kolumn. Im prościej, tym mniej czasu Ci zajmie. KONIECZNE: akapity! Nie zgęszczaj tekstu, ale pisz blokami. Odstęp między liniami po każdej myśli (informacji). Najidealniej co zdanie, jeżeli treść pozwala. Hasło: pod albo nad tekstem na drugiej stronie. Nie podwajaj wykrzykniki, czy znaki zapytania. KOPIOWANIE Czy masz dostep do drukarki i xerokopiarki? Może masz dojście do kopiarki w prywatnym posiadaniu? Wyjdzie taniej nawet, gdybyś zapłacił za wymianę patron z barwnikiem. Niektóre mają dwa, trzy kolory, ale wystarczy czarny druk. Ile powinno kosztować skopiowanie jednej strony, 10 groszy? Jedna edycja: 200 ulotek x 0,20 zł = 40 zł. Papier 0,01 zł. X 200 ulotek = 2 zł. Razem: 42 zł Kto może "stracić " tyle dla dobra sprawy? Z okazji demonstracji antyunijnej można zwerbować chętnych do zaofiarowania własnej robocizny przy kopiowaniu, które jest czasochłonne. DYSTRYBUCJA: Przy wyjściu PO PRACY z zakładu pracy. Przed dworcem, lotniskiem. Przy wyjściu, po imprezie, ze stadionu. Przy wyjściu z kościoła, po mszy. Za wycieraczkę samochodów zaparkowanych na czas jakiegoś zajścia czy imprezy, także w miejscach zamieszkania. Przed konferencjami, obiadami, zebraniami w publicznych miejscach jak hotele, restauracje możesz położyć ulotkę na każdym krześle, ale dyskrecja i grzeczność wymagana, najlepiej rozeznaj się w atmosferze przychylności I zapytaj gospodarza, zwłaszcza, gdy nie jesteś uczestnikiem. W poczekalniach i wnętrzach, salach musisz wiedzieć jakie są ogólne prawa i lokalne przepisy. Zwłaszcza na lotnisku. Na demonstracji antyunijnej szkoda ulotek, bo tam nie trzeba przekonywać przekonanych. Na demonstrację należy przygotować ulotki z napisem: PODAJ DALEJ - OPOWIEDZ ZNAJOMYM WYBORCOM. Nie rozdawać każdemu. Zapytać grupę, kto skopiuje i rozda wśród ludzi i wtedy wręczyć chętnym po dwa egzemplarze. A jeżeli wiesz gdzie tanio kopiować, przygotuj kartki z adresami i załącz. Odpowiedz Link Zgłoś