Dodaj do ulubionych

Jak mozna popierac agresje USA na Irak?

IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 13:59
Cala ta wojna opiera sie na dwoch klamstwach. Po pierwsze, ze celem jej jest
wprowadzenie demokracji i ze Irak posiada bron masowego razenia gdy
tymczasem najwiecej broni masowego razenia posiada wlasnie USA. Dlaczego
wojna - bo są tam największe na świecie (po Arabii Saud.) złoża ropy
naftowej (11-25%), a zasoby US (3%) błyskawicznie się kończą (także z uwagi
na kryzys w Wenezueli oraz gwałtownie pogarszające się stosunki z Arabią
Saudyjską.). To jest wojna o ropę i geopolityczną dominację. Tylko glupcy
przyklaskuja tej wojnie naiwnie wierzac ze Ameryka zainteresowana jest
demokracja w Iraku.


Obserwuj wątek
    • ksch Re: Jak mozna popierac agresje USA na Irak? 27.03.03, 14:09
      Gość portalu: Sylwia napisał(a):

      > Cala ta wojna opiera sie na dwoch klamstwach. Po pierwsze, ze celem jej jest
      > wprowadzenie demokracji i ze Irak posiada bron masowego razenia gdy
      > tymczasem najwiecej broni masowego razenia posiada wlasnie USA.
      To nie kłamstwo to fakt. Z tymże na mocy jednego z porozumień założono klub
      atomowy- kilka mocarstw atomowych zobowiązało się do zapobieżania
      rozprzestrzeniania się broni jądrowej do innych krajów. Z tych postanowień
      wyłamała się Francja, Chiny i Korea płn.
      Dlaczego
      > wojna - bo są tam największe na świecie (po Arabii Saud.) złoża ropy
      > naftowej (11-25%), a zasoby US (3%) błyskawicznie się kończą (także z uwagi
      > na kryzys w Wenezueli oraz gwałtownie pogarszające się stosunki z Arabią
      > Saudyjską.). To jest wojna o ropę i geopolityczną dominację.
      To też jest często powtarzany w mediach frazes, ale czy USA nie mogą zdobyć
      intratnych kontraktów poprzez współpracę z Irakiem (jak Rosja i Francja)? Mogą,
      więc nie tylko o ropę tu chodzi. Chociaż lobby naftowe na pewno do niej dążyło.
      Tylko glupcy
      > przyklaskuja tej wojnie naiwnie wierzac ze Ameryka zainteresowana jest
      > demokracja w Iraku.
      Ja jej oczywiście nie przyklaskuje, ale uważam że Ameryka stała się po prostu
      zakładnikiem swojej retoryki bezpieczeństwa po 11 IX.
      ksch
      • shanti ksch-schizofrenik???na innym wątku popiera wojnę 27.03.03, 14:14
        albo uległ argumentom Sylwii-
        sylwio dziwisz się, jak można popierac wojne- otóż w Polsce kilka lat temu była
        tzw. reforma oswiaty- no i masz skutki! Rosna szeregi ludzi dajacych sie
        oglupiac propagandzie.
        • ksch Re: ksch-schizofrenik???na innym wątku popiera wo 27.03.03, 14:29
          shanti napisał:

          > albo uległ argumentom Sylwii-
          > sylwio dziwisz się, jak można popierac wojne- otóż w Polsce kilka lat temu
          była
          >
          > tzw. reforma oswiaty- no i masz skutki! Rosna szeregi ludzi dajacych sie
          > oglupiac propagandzie.
          Nie pisałbym juz nic bo chyba już odszedłeś od klawiatury, ale napiszę tylko
          tyle: nie każdy pojmuje świat w zero-jedynkowy sposób, wojna w Iraku jest na
          tyle trudna, że nie da się jej określić za pomocą
          słów "głupolki", "militaryści" i "faszyści". Każdy medal ma dwie strony.
          Dlatego stwierdzam raz jeszcze- bliżej mi dozwolenników wojny niż do jej
          przeciwników, co wcale nie znaczy, że jej "przyklaskuje" bo to dwie różne
          sprawy (chociaż wiem, że dla w Twoim umyśle zlewają się w jedność). To tyle.
          ksch
          • Gość: Sylwia Re: ksch - dlaczego? IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 14:45
            Od absolutnego zakazu stosowania przemocy w stosunkach między państwami,
            ustanowionego w art. 2 cyf. 4 Karty Narodów Zjednoczonych, w wyniku
            doświadczeń zbrodni II Wojny Światowej, istnieją jedynie dwa wyjątki: prawo do
            samoobrony przed bezprawnym atakiem zbrojnym według art. 51 KNZ oraz opartym
            na art. 39 do 42 KNZ kolektywnym systemie bezpieczeństwa przed zagrożeniem
            światowego pokoju. Popierajac te wojne, popiera sie bezprawie. Ktory kraj
            bedzie nastepny, dzieci ktorego kraju beda kolejnymi ofiarami w imie
            demokracji i wolnosci. Oby nie Polska - jakie szczescie ze nie mamy ropy.
            • Gość: pak Re: ksch - dlaczego? IP: *.fe.internet.bosch.de / 10.4.4.* 27.03.03, 15:08
              Gość portalu: Sylwia napisał(a):

              > Od absolutnego zakazu stosowania przemocy w stosunkach między państwami,
              > ustanowionego w art. 2 cyf. 4 Karty Narodów Zjednoczonych, w wyniku
              > doświadczeń zbrodni II Wojny Światowej, istnieją jedynie dwa wyjątki: prawo
              do
              > samoobrony przed bezprawnym atakiem zbrojnym według art. 51 KNZ oraz opartym
              > na art. 39 do 42 KNZ kolektywnym systemie bezpieczeństwa przed zagrożeniem
              > światowego pokoju. Popierajac te wojne, popiera sie bezprawie. Ktory kraj
              > bedzie nastepny, dzieci ktorego kraju beda kolejnymi ofiarami w imie
              > demokracji i wolnosci. Oby nie Polska - jakie szczescie ze nie mamy ropy.


              Juz to pisalem, ale powtorze. Argument typu: Ameryka atakuje Irak, bo Irak ma
              rope niczym sie nie rozni od tego: Swiety mikolaj mieszka na biegunie. Musi
              gdzies mieszkac a poniewaz nikt nie widzial zeby mieszkal gdzie indziej, wiec
              mieszka na biegunie.

              Poza tym, tam gdzie interwencja USA byla udana mamy teraz pokoj, dobrobyt i
              demokracje. Gdyby w 1938/9 kraje typu Francja sprzeciwily sie czynnie temu co
              sie wyprawialo w Niemczech, byc moze nie mielibysmy wojny i problemow. Jedyna
              roznica w tej sytuacji jest to, ze psychopata jest nie tu u nas tylko tam; czy
              w zwiazku z tym, ze jest tam nikt nie ma na to zareagowac?

              Nikt chyba nie jest zwolennikiem wojny, ale czasem jest tak, ze zeby utrzymac
              pokoj potrzeba wojny. A jest tak dlatego, ze zyjemy w swiecie, ktory nie jest
              zasiedlony przez milujacych pokoj aniolow - zdarzaja sie Saddamowie i ich
              trzeba wytepic.

              Poza tym, byly robione wyliczenia typu: ile amerykanie moga dostac za te robe,
              a ile kosztuje wojna. Wojna jest drozsza. Ten argument odpada.
              • Gość: ABACAB Propaganda, propaganda - bez konkretów IP: *.pekao.com.pl 27.03.03, 15:10
              • Gość: Sylwia Re: zabawna logika IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 15:27
                Jeszcze przed ropoczeciem agresji Pentagon zapewnial, ze w razie wojny z
                Irakiem jedną z głównych trosk amerykańskich sił inwazyjnych będzie
                uchronienie przed zniszczeniem irackich instalacji naftowych. Oto humanitarna
                troska o rope. Jeden z rzecznikow Pentagonu stwierdzil, ze ropa posluzy do
                odbudowy po zakonczeniu wojny. Dlatego tak skrupulatnie wojska Amerykanskie
                przygotowywaly się, by zapobiec zniszczeniu pól naftowych przez Saddama
                Husajna. Ile kosztuje wojna, jak narazie tlko 400 Euro kazdego Amerykanina,
                nie jest to wielka suma zwazywszy na zyski po wygranej wojnie.
                • ksch Re: zabawna logika 27.03.03, 15:29
                  Naprawdę wierzysz w to, że ropa jest jedynym powodem dla tej wojny?
                  ksch
                  • Gość: Sylwia Re: zabawna logika IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 15:35
                    Wierze w to, ze gdyby nie ewentualne zyski po wygranej wojnie, Amerykanie
                    nigdy nie napadliby na Irak tak jak nie napadaja na Ugande w imie jej wolnosci
                    i demokracji, bo i po co, jakie zyski - zadnych. Ropa jest jednym z powodow i
                    jestem przekonana ze napewno powodem wojny nie jest chec pomocy uciskanym
                    Irakijczykom.
                    • ksch Re: zabawna logika 27.03.03, 15:46
                      Z tymże Uganda nie jest dla USA żadnym zagrożeniem, a Irak (przynajmniej w
                      oczach Amerykanów) jest i tego ignorować nie można. Wydaje mi się, że ropa jest
                      po prostu najbardziej nośnym argumentem i dlatego tak często jest powtarzany.
                      ksch
                  • Gość: ABACAB Wenezuela ropa Chaves - znowu USA IP: *.pekao.com.pl 27.03.03, 15:41
                    Zauważ, że już od roku USA usiłują za pomocą wewnętrznych nacisków obalić
                    kontrowersyjnego prezydenta Wenezueli Chavesa, który upaństwowił tam zyski z
                    ropy. Junta obaliła już nawet Chavesa ale wrócił po 2 dniach ze względu na
                    protesty społeczeństwa. To nie tylko Irak ma ropę i nie tylko w Iraku USA chcą
                    położyc na niej rękę.
                    • Gość: Sylwia Re: Wenezuela ropa Chaves - znowu USA IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 15:51
                      Nie tylko w Iraku USA chce zdobyc zyski. Dobrze sie stalo ze dwa samoloty
                      znisczyly Amerykanskie drapacze chmur. Dobry powod do ataku na Irak - kolebke
                      terroryzmu. Ludzie we wszystko uwierza. Uwierza nawet w to ze Irackie dzieci
                      sa terrorystami.
                      • sothis666 Re: Wenezuela ropa Chaves - znowu USA 27.03.03, 19:33
                        Sylvie, masz rację.
                        A panowie oponenci:
                        tak, jako zywo, wszędzie gdzie interwencja usa była udana panuje pokój i
                        dobrobyt. W szczególności udała się interwencja w iraku w 1991 (nie powiecie że
                        nie). A porównanie Saddama do Adolfa to już szczyt przesady. Adolf był
                        przywódcą jednego z najludniejszych państw Europy, znajdującego sie na
                        najwyższym poziomie rozwoju technologicznego. Wymieńcie mi tu zaraz po jednym
                        typie helikoptera, odrzutowca, czołgu, radaru, okrętu podwodnego produkcji
                        irackiej. Nie ma? To ciekawe KTO mu to wszystko sprzedał i nauczył obsługiwać.
                        Dla mniej zorientowanych dodam że odpowiedź 'rosja' to 30% prawdy.
                    • Gość: Burak Skad ta Wiadomosc ? z dawnego KGB ? IP: 206.47.0.* 27.03.03, 16:33
                      Gość portalu: ABACAB napisał(a):

                      > Zauważ, że już od roku USA usiłują za pomocą
                      wewnętrznych nacisków obalić
                      > kontrowersyjnego prezydenta Wenezueli Chavesa, który
                      upaństwowił tam zyski z
                      > ropy. Junta obaliła już nawet Chavesa ale wrócił po 2
                      dniach ze względu na
                      > protesty społeczeństwa. To nie tylko Irak ma ropę i nie
                      tylko w Iraku USA chcą
                      > położyc na niej rękę.

            • ksch Re: ksch - dlaczego? 27.03.03, 15:18
              Gość portalu: Sylwia napisał(a):

              > Od absolutnego zakazu stosowania przemocy w stosunkach między państwami,
              > ustanowionego w art. 2 cyf. 4 Karty Narodów Zjednoczonych, w wyniku
              > doświadczeń zbrodni II Wojny Światowej, istnieją jedynie dwa wyjątki: prawo
              do
              > samoobrony przed bezprawnym atakiem zbrojnym według art. 51 KNZ oraz opartym
              > na art. 39 do 42 KNZ kolektywnym systemie bezpieczeństwa przed zagrożeniem
              > światowego pokoju. Popierajac te wojne, popiera sie bezprawie. Ktory kraj
              > bedzie nastepny, dzieci ktorego kraju beda kolejnymi ofiarami w imie
              > demokracji i wolnosci. Oby nie Polska - jakie szczescie ze nie mamy ropy.
              Trochę przeceniamy znaczenie ropy w tej wojnie, chociaż nie oznacza to, że nie
              ma ona znaczenia. Co do wszelkich rezolucji i prawa międzynarodowego to jestem
              po prostu wobec nich sceptyczny. Niegdyś ktoś puścił posta o tym dlaczego ONZ
              jest beznadziejna i podpisałem się pod tym. Jest to organizacja, która zawsze
              była tubom propagandową różnych państw. Oczywiście wołałbym, żeby Rada
              Bezpieczeństwa była zgodna, ale to trochę pobożne życzenia. W oderwaniu od tego
              konflikt ten jest po prostu atakiem USA na Irak. Jednego suwerennego państwa na
              drugie. W imię czego? Na to pytanie każdy z nas udziela innych odpowiedzi.

              ksch
        • Gość: BURAK Do SHANTI: Forum PACYFISTOW jest na innym serwerze IP: 206.47.0.* 27.03.03, 15:38
          • Gość: ABACAB Burak - Oj bo cię wykopię... IP: *.pekao.com.pl 27.03.03, 15:47
            • Gość: Burak Re: Czekam na te TWOJE wykopanie IP: 206.47.0.* 27.03.03, 15:50
        • Gość: :) :) IP: *.acn.pl / 10.65.0.* 27.03.03, 17:26
          shanti napisał:

          > albo uległ argumentom Sylwii-
          > sylwio dziwisz się, jak można popierac wojne- otóż w Polsce kilka lat temu
          była
          >
          > tzw. reforma oswiaty- no i masz skutki! Rosna szeregi ludzi dajacych sie
          > oglupiac propagandzie.
          Polecam Tobie propagande w wydaniu partii Baas.....
    • Gość: ropniak Re: Jak mozna popierac agresje USA na Irak? IP: 209.234.157.* 27.03.03, 15:30
      Sylwia czy Maciej? Czy moze ktos inny?
      Argument o ropie jest tak naiwny, ze az trudno nie
      posadzic autorki o dziecinnosc. Ropy jest pod
      dostatkiem do nabycia wszedzie po 24 dolary za barylke.
      Po co walczyc, o cos co mozna kupic za drukowane przez
      siebie dolary?
      • Gość: ABACAB Re: Jak mozna popierac agresje USA na Irak? IP: *.pekao.com.pl 27.03.03, 15:46
        Fed (Federal Reserve Bank) w USA nie pozwala prezydentowi drukować dolarów bez
        pokrycia. To tak jak u nas Rada Polityki Pieniężnej. Dlatego trzeba na kogoś
        napaść aby zabrać mu JEGO dolary...
        • Gość: Burak ABACAB - do tego jestes niedouczony pacyfista. IP: 206.47.0.* 27.03.03, 15:52
          Gość portalu: ABACAB napisał(a):

          > Fed (Federal Reserve Bank) w USA nie pozwala
          prezydentowi drukować dolarów bez
          >
          > pokrycia. To tak jak u nas Rada Polityki Pieniężnej.
          Dlatego trzeba na kogoś
          > napaść aby zabrać mu JEGO dolary...
          • Gość: Sylwia Re: ABACAB - do tego jestes niedouczony pacyfista IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 15:54
            Co ma Pacyfizm do dolarow ?
            • Gość: Burak Re: ABACAB - do tego jestes niedouczony pacyfista IP: 206.47.0.* 27.03.03, 17:09
              Gość portalu: Sylwia napisał(a):

              > Co ma Pacyfizm do dolarow ?
              A co ma Wenezuela do Iraku ? Absolunie inne problemy.
              ABACAB nie ma pojecia o spolecznosci Wenezueli i podzile
              wladzy w tamtym kraju. Pozatym tu nie chodzi o rope tu
              chodzi o wladze w tym rejonie swiata. Ropa i dolary to
              woda na mlyn dla Husejna.

              Burak
        • Gość: felusiak Re: Jak mozna popierac agresje USA na Irak? IP: *.nyc.rr.com 27.03.03, 16:07
          Bardzo dobre zdanie. Nalezy zaczac wojne, ktora nalezy wygrac. Potem nalezy
          okupowac podbity kraj. Na to wszystko trzeba wydac co najmniej 100 miliardow
          dolarow tylko po to aby ukrasc 20 miliardow.
          Czy ja mam cos z oczami, czy ty?

          Jest rzecza oczywista, ze istnieja przyczyny tej wojny. Wykazywanie, ze ta
          przyczyna jest chec zagrabienia ropy graniczy z choroba umyslowa.
          Niektorzy juz doszli do tego wniosku i dodali do listy lupow wode.
          To teraz USA walczy i o rope i o wode. Ale to zapewne nie koniec listy.
          • Gość: ABACAB Kolonialiści napadali na inne kraje by zarobić IP: *.pekao.com.pl 27.03.03, 16:17
            i jakoś im się to opłacało. Ba, ich kraje nawet rozkwitały. Hiszpania,
            Portugalia, Holandia, Anglia, Francja... Zasoby Iraku dadzą znacznie więcej niż
            wydatki USA na tę wojnę. A pieniądze USA wydadzą na rynku wewnętrznym, co
            dodatkowo ożywi gospodarkę (zamówienia w sektorze zbrojeniowym).
            • Gość: Burak Al-Qaida = kolonialistyczny napad na NY ? IP: 206.47.0.* 27.03.03, 17:13
    • indris Jak ? 27.03.03, 16:23
      Może należałoby zapytać: za ile ?
    • Gość: PC_Maniac MYŚLĄC (to wystarczy) IP: *.smrw.lodz.pl / 172.16.1.* 27.03.03, 16:24
      j.w.
    • balzer Dobrze mówisz Sylwia 27.03.03, 16:38
      Trafiłas w sedno. To ropa jest głownym selem Wiesniaka z Teksasu. USA maja
      olbrzymi deficyt tego surowca i dlatego chca zagarnac irackie złoża.
      Ale ta cała chałastra popierajaca wojne oczywiscie tego nie rozumie i kupuje
      bzdury sprzedawane jej przez Buszmena.
      • Gość: spychacz Re: Dobrze mówisz Sylwia IP: 212.60.65.* 27.03.03, 16:46
        jestes tak samo zdrowo
        jebnienty balcer jak ta
        smierdząca arabska cipa sylwia
        • Gość: Sylwia Re: ? IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 21:00
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
          ???
      • Gość: Burak Stesknilem sie za Twoja GLUPOTA -Bal IP: 206.47.0.* 27.03.03, 17:24
    • Gość: Dosia Re: Jak mozna popierac agresje USA na Irak? IP: 195.217.253.* 27.03.03, 16:49
      Pisalam juz o tym na innym watku, takze przepraszam jezeli niektorzy uznaja, ze
      sie powtarzam.

      Nie mozna ciagle wywlekac arugmentu ropy. Czy chodzi Wam o to, aby Stany
      powstrzymywaly sie od akcji militarnych w zagrozonych rejonach tylko dlatego,
      ze jest tam ropa, po to zeby nikt im nie mogl zarzucac ze o ta rope tylko
      chodzi? Jaki swiat mielibysmy? Uwazacie, ze lepszy? Czy w Afganistanie jest
      ropa, a moze diamenty? A jednak Amerykanie walcza i tam.

      Dlaczego nikt na tym forum nie mowi, ze Brytyjczykom chodzi o rope?

      A nawet jezeli chodzi to co z tego???? Tania ropa przyda sie calemu swiatu -
      jest ona warunkiem dalszego rozwoju gospodarczego calego swiata, w tym takze
      krajow zacofanych gospodarczo! Zamiast zostawiac ja w rekach jakiegos wariata,
      ktory za pieniadze z jej sprzedazy buduje swoje palace, moze lepiej byloby ja
      wykorzystac w inny sposob. Chocby mieli to zrobic i sami Amerykanie. Moze warto
      by nad tym sie zastanowic, zamiast glosic wyswiechtane frazesy.

      To zle ze Amerykanie zabezpieczyli szyby naftowe? A co? Mieli je moze sami
      wysadzic i wtedy swiat uwierzylby w ich dobre intencje? Skoro jednak ich nie
      rozpirzyli Tomahawkami to sa zli? Ludzie co za argumentow uzywacie. Zastanowcie
      sie!
      • Gość: Sylwia Re: Jak mozna popierac agresje USA na Irak? IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 21:07
        Dosiu problem ropy nie lezy mi szczegolnie na sercu, nie ma dla mnie znaczenia
        kto ma rope a kto nie, frustruje mnie jedynie fakt, ze amerykanie otwarcie
        manipuluja opinia publiczna, glosza ze walcza za wolnosc i demokracje gdy
        tymczasem za amerykanska chciwosc i oblude umieraja irackie kobiety, dzieci,
        synowie, mezowie, jednym slowem LUDZIE.
    • Gość: Vini ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha IP: *.vline.pl 27.03.03, 16:55
      Naprawde jestescie dziecinni .....oczywiscie,ze to wojna o min. dominacje
      globalna USA. Lepiej niech bedzie to USA niz : CHRL,Ruskie,UE lub Islam.
      Co do ropy to tez dobrze,przynajmniej benzyna
      stanieje.

      ps. pozatym miliony ludzi popieraja te wojne z Irakiem na swiecie.
      Pozytywy to takze obalenie zbrodniczego rezimu Husajna.
      Pax Americana to fakt geopolityczny na najblizsze conajmniej kilkadziesiat
      latek....
      • Gość: Burak Re: ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha IP: 206.47.0.* 27.03.03, 17:16
        Jesli moge wybrac to poprosze PAX Amerikana zamiast
        Talibanu albo Hamasu.
    • Gość: Krzys52 Hmm, Ja sie Ma Szare to sie Popiera. To wszystko IP: *.proxy.aol.com 27.03.03, 17:20
      ...............
      • rycho7 Dlaczego detergent Krzys52 sie pieni? Nie wiadomo. 28.03.03, 08:41
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=5051201&a=5065009
        Wiesz co Rysio......
        Autor: Gość: Krzys52 IP: *.proxy.aol.com
        Data: 25-03-2003 09:36 + dodaj do ulubionych wątków

        ....spierdalaj

        Jezeli ktos potrafi wyjasnic przyczyny pienienia sie detergentu Krzys53 to
        prosze o diagnoze.

        Pozdrawiam
    • Gość: :) mozna popierac agresje USA na Irak IP: *.acn.pl / 10.65.0.* 27.03.03, 17:25
      Gość portalu: Sylwia napisał(a):

      > Cala ta wojna opiera sie na dwoch klamstwach. Po pierwsze, ze celem jej jest
      > wprowadzenie demokracji i ze Irak posiada bron masowego razenia gdy
      > tymczasem najwiecej broni masowego razenia posiada wlasnie USA. Dlaczego
      > wojna - bo są tam największe na świecie (po Arabii Saud.) złoża ropy
      > naftowej (11-25%), a zasoby US (3%) błyskawicznie się kończą (także z uwagi
      > na kryzys w Wenezueli oraz gwałtownie pogarszające się stosunki z Arabią
      > Saudyjską.). To jest wojna o ropę i geopolityczną dominację. Tylko glupcy
      > przyklaskuja tej wojnie naiwnie wierzac ze Ameryka zainteresowana jest
      > demokracja w Iraku.
      >
      >
      Dla Ciebie moge byc glupcemsmile
      Oczywiscie jestem glupcem bo chcialem uwierzyc , ze iRak nie posiada broni
      masowego razenia.
      Oczywiscie jestem glupcem bo uwierzylem , ze mieszkancow Halabjy zagazowaly
      krasnoludki
      Oczywiscie , ze jestem glupcem bo probuje cos Tobie wyjasnioc ale widze, ze
      trafilem na ..................(wlasciwe okreslenie prosze sobie wpisac)
    • Gość: Tomasz Re: Jak mozna popierac agresje USA na Irak? IP: *.ibch.poznan.pl 27.03.03, 17:28
      Przyczyn jest z pewnoscią kilka, i jedną z nich jest ropa. Nie sądzę, żeby
      Amerykanie narażali swoich ludzi i przy okazji sojusze z Europą np. dla Bangladeszu.
      Jednym z powodów może być obawa przed wypieraniem dolara przez euro z
      rozliczeń za ropę i z obrotów w ogóle (www.freerepublic.com/focus/news/839222/posts).
      Byłaby to więc pierwsza wojna "dolarowa". Innym powodem bez wątpienia jest rola
      kompleksu zbrojeniowego na amerykańską gospodarkę i politykę. Warto pamiętać, że oprócz
      dolara broń jest głównym produktem amerykańskim. Dla mnie jednak istotnym powodem jest
      pozostawanie u władzy ludzi, którzy swoje kariery polityczne i finansowe zawdzięczają
      zimnej wojnie. Do tej grupy należy zaliczyć nie tylko wojskowych i biznesmenów produkujących
      militaria, ale także szerokie grono "ideologów" i dziennikarzy, którzy stwarzają dla tej polityki
      uzasadnienie. Ci ludzie, a ponadto wszelkiej masci szpiedzy (ktorych Ameryka ma nadmiar)
      analitycy czy zwykli torturanci to są takie sieroty po zimnej wojnie nikomu w istocie niepotrzebne,
      tyle że opinia publiczna jest na tyle zmanipulowana żeby o tym wiedzieć.

    • Gość: czapski banialuki gadasz IP: *.utp.pl / 10.10.9.* 27.03.03, 18:30
      to chyba bardziej oplacaloby sie zaatakowac ta Wenezuele, blizej i taniej by
      wyszlo
    • bykk Re: do Balzera 27.03.03, 18:48
      Witam.
      Balzer, czy Ty nie masz kiepskiego dnia?smile Robisz se jaja, czy też tak
      myślisz? Niby życie przecie znasz, nie jesteś chłoptasiem, ale prostych
      spraw nie chcesz zrozumieć?
      Cóż, każdemu wolno...smile
      pozdrawiam
      hej!
      • balzer Re: do Bykka 27.03.03, 20:02
        bykk napisał:

        > Witam.
        > Balzer, czy Ty nie masz kiepskiego dnia?smile Robisz se jaja, czy też tak
        > myślisz? Niby życie przecie znasz, nie jesteś chłoptasiem, ale prostych
        > spraw nie chcesz zrozumieć?
        > Cóż, każdemu wolno...smile
        > pozdrawiam
        > hej!

        Nie mam kiepskiego dnia smile Dokładnie tak mysle. USA złamały prawa ONZ
        i zaatakowały Irak. Najgorsze jest to że Miller wysłał tam polskie wojska.
        Wstyd i tyle.
        • canuk Re: do Ballzera 27.03.03, 20:21
          balzer napisał:

          > bykk napisał:
          >
          > > Witam.
          > > Balzer, czy Ty nie masz kiepskiego dnia?smile Robisz se
          jaja, czy też tak
          > > myślisz? Niby życie przecie znasz, nie jesteś
          chłoptasiem, ale prostych
          > > spraw nie chcesz zrozumieć?
          > > Cóż, każdemu wolno...smile
          > > pozdrawiam
          > > hej!
          >
          > Nie mam kiepskiego dnia smile Dokładnie tak mysle. USA
          złamały prawa ONZ
          > i zaatakowały Irak. Najgorsze jest to że Miller wysłał
          tam polskie wojska.
          > Wstyd i tyle.

          Prawa ONZ - ! Czy to jest dowcip ?
          Balzer ONZ jest bezwladnym ciale od 15 lat !
          Taka jest rzeczywistosc - ONZ nic nie zrobil z IRAKIM -
          gdy Irak wypedzil 5 lat temu inspektorow. Nic nie zrobil
          i nie robi z Afryka (np. Zimbabwe) Czego Ty sie
          spodziewasz po ONZcie ?

          Nie badz naiwny.
    • Gość: R Wez udzial w wiecu popierajacym amerykanski atak! IP: *.mci.co.uk / 10.96.0.* 27.03.03, 18:57
      • balzer Czyli w zlocie oszołomow ? 27.03.03, 20:03
        Nie dzieki smile
        • Gość: Sylwia Re: Po co? IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 21:24
          Po co?
    • Gość: Sylwia Re: wp.pl napisala: IP: *.dip.t-dialin.net 27.03.03, 22:04
      Amerykańskie bazy w Iraku noszą nazwy koncernów naftowych PAP 2003-03-27
      (21:26)

      Podczas gdy przeciwnicy wojny w Iraku zarzucają administracji George'a W.
      Busha, że prawdziwym powodem wojny w Iraku jest ropa naftowa, dwie wysunięte
      bazy amerykańskiej 101. Dywizji Powietrznodesantowej w środkowym Iraku
      otrzymały nazwy wielkich koncernów naftowych - Shell i Exxon.

      Odnotowując to nazewnictwo, czwartkowy "New York Times" informuje również o
      stanowisku Pentagonu w tej sprawie. Nie widzi się tam niczego niestosownego w
      nazwie Wysunięta Baza Operacyjna Shell i Wysunięta Baza Operacyjna
      Exxon. "Wysunięte bazy są zwykle składami paliw - stacjami benzynowymi na
      pustyni" - powiedziała rzeczniczka Pentagonu.

      Oba koncerny zapewniają, że nie wiedziały, iż zostały "uhonorowane" przez
      wojskowych amerykańskich. Shell uważa, że to nie jego sprawa, jak Amerykanie
      nazywają swoje bazy; Exxonowi nazwa wydała się nawet "dość kreatywna".

      Niemiecki "Der Spiegel", który odnotował artykuł amerykańskiego dziennika,
      zwraca uwagę, że oficjalne przyczyny wojny, podawane przez administrację USA,
      to prawa człowieka, likwidacja broni masowej zagłady i umocnienie demokracji.

      W internetowym wydaniu "Der Spiegel" napisał, że przeciwnicy George'a W. Busha
      uważają obecny rząd amerykański za "marionetkę branży energetycznej, a
      zwłaszcza naftowej".
      • Gość: pak Re: wp.pl napisala: IP: *.fe.internet.bosch.de / 10.4.4.* 28.03.03, 09:04
        Oś wojenna Paryż-Berlin-Moskwa
        Środa, 26 marca 2003 - 14:54 CET (13:54 GMT)


        Zdaniem inspektorów rozbrojeniowych ONZ, wojny w Iraku można było uniknąć,
        gdyby nie błędna polityka Niemiec, Francji i Rosji - napisał niemiecki
        tygodnik "Die Zeit".

        "Niemcy, Francja i Rosja doprowadziły swoją rzekomo pokojową polityką do tego,
        że wybuch wojny stał się nieunikniony. Kategoryczne +Nie+ Gerharda Schroedera
        dla interwencji wojskowej było po prostu +szaleństwem+" - napisał niemiecki
        tygodnik "Die Zeit", powołując się na przeprowadzoną na Cyprze rozmowę z
        pragnącymi zachować anonimowość inspektorami ONZ.
        Niemcy, Francja i Rosja podjęły na początku lutego bliską współpracę w celu
        przedłużenia czasu działania inspektorów i powstrzymania amerykańskiej
        interwencji wobec reżimu Saddama Husajna.

        Z wypowiedzi inspektorów wynika, że dopiero wystąpienie amerykańskiego ministra
        spraw zagranicznych Colina Powella 5 lutego w Radzie Bezpieczeństwa skłoniło
        władze Iraku do współpracy. Powell przedstawił wtedy zdjęcia, materiał filmowy
        oraz taśmy magnetofonowe, które - jego zdaniem - stanowiły dowód na brak
        gotowości Iraku do współpracy z ONZ.

        Dopiero w wyniku presji i groźby użycia siły Bagdad zgodził się na kontakty
        inspektorów z irackimi naukowcami bez kontroli ze strony władz bezpieczeństwa.
        Prestiż inspektorów uległ natomiast osłabieniu po 14 lutego, kiedy główny
        inspektor Hans Blix przedstawił "bardziej pojednawczą" ocenę sytuacji w Iraku,
        a Niemcy, Francja i Rosja oceniły ją jako postęp i zdystansowały się od Ameryki
        i Wielkiej Brytanii.

        "Saddam Husajn śledził uważnie każde wystąpienie w Radzie Bezpieczeństwa. Każda
        rysa (we współpracy pomiędzy członkami Rady) powodowała osłabienie woli
        współpracy (ze strony Iraku) - cytuje "Die Zeit" jednego z inspektorów. - Tylko
        wtedy, kiedy wojskowy nacisk zwiększał się, władze w Bagdadzie wykazywały
        gotowość do współdziałania".

        Spory dyplomatyczne między Waszyngtonem a "europejską osią pokoju" inspektorzy
        ocenili jako "ironię historii". Każde wezwanie do pokojowego rozwiązania
        konfliktu zmniejszało presję na Irak i czyniło pokój mniej
        prawdopodobnym. "Sukces inspekcji zależał od wiarygodnej groźby użycia siły" -
        podkreślają inspektorzy.

        Ich zdaniem Niemcy i Francja powinny były wysłać w rejon Zatoki Perskiej
        żołnierzy i okręty. "Groźba użycia siły jako ostatecznego środka bez
        przekonującego przygotowania do jej użycia - nie mogła zrobić wrażenia na
        dyktatorze z Bagdadu" - twierdzą inspektorzy

        Materiał, który ukaże się w czwartkowym wydaniu tygodnika, redakcja "Die Zeit"
        udostępniła PAP.

        em, pap

        www.wprost.pl/ar/?O=42448
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka