Gość: +++Ignorant
IP: *.wroclaw.dialog.net.pl
06.05.03, 00:18
Belka kandydatem na wiceszefa biura ds. odbudowy Iraku
(PAP) 05-05-2003, ostatnia aktualizacja 05-05-2003 19:18
5.5.Warszawa - Były wicepremier i minister finansów profesor Marek Belka
poinformował PAP, że otrzymał od polskich władz propozycję ewentualnego
objęcia funkcji zastępcy szefa Biura ds. Odbudowy i Pomocy Humanitarnej w
Iraku
Dodał, że najprawdopodobniej przyjmie tę ofertę, jeżeli jego kandydatura
zostanie uzgodniona ze stroną amerykańską
"Tak. Taką propozycję mi złożono, ale czy jestem kandydatem nie wiem, bo to
przecież zależy nie tylko od strony polskiej ale także amerykańskiej" -
powiedział Belka pytany, czy jest kandydatem na wspomniane stanowisko
Na pytanie, czy zamierza się zgodzić, odparł: "Bardzo poważnie to rozważam.
Właściwie chyba powinienem powiedzieć, że tak, zamierzam się zgodzić"
W poniedziałek w Łodzi premier Leszek Miller powiedział, że kandydatem na
wiceszefa Biura ds. Odbudowy i Pomocy Humanitarnej w Iraku "jest znany
ekonomista, osoba dobrze znana w Łodzi"
Miller nie chciał jednak zdradzić nazwiska tej osoby. Pytany, czy chodzi o
byłego wicepremiera i ministra finansów Marka Belkę, premier odparł
jedynie: "i tak w tej sprawie dużo powiedziałem"