Dodaj do ulubionych

Zagadka ideologiczna

IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.12.01, 23:35
Kto napisał :
"Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ?
A.Janusz Korwin-Mikke
B.Stanisław Michalkiewicz
C.Milton Friedman
D.Friedrich von Hayek
E.max ?
Obserwuj wątek
    • Gość: SUMIENIE Re: Zagadka ideologiczna IP: *.chello.pl 08.12.01, 23:39
      mysle,ze to ktos napisal na scianie w WC?
    • Gość: endek Re: Zagadka ideologiczna IP: *.chello.pl 08.12.01, 23:41
      Gość portalu: V.C. napisał(a):

      > Kto napisał :
      > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ?
      > A.Janusz Korwin-Mikke
      > B.Stanisław Michalkiewicz
      > C.Milton Friedman
      > D.Friedrich von Hayek
      > E.max ?
      >

      pewnie Korwin czyli odpowiedź a
      • Gość: endek chociaż z drugiej strony ... IP: *.chello.pl 08.12.01, 23:43
        Gość portalu: endek napisał(a):

        > Gość portalu: V.C. napisał(a):
        >
        > > Kto napisał :
        > > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ?
        > > A.Janusz Korwin-Mikke
        > > B.Stanisław Michalkiewicz
        > > C.Milton Friedman
        > > D.Friedrich von Hayek
        > > E.max ?
        > >
        >

        chociaż z drugiej strony to wszyscy ideologowie są za zachowaniem władzy w
        zakresie państwa minimum, czyli mógł to raczej być Pan Max z forum GW

        • Gość: V.C. Re: Niestety , nie IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.12.01, 23:51
          To nie JKM , ani nasz szanowny kolega Max . Ale jednak pasuje do UPR -u ,
          prawda ?
          • Gość: max Niestety , nie?:) V.C.! IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:00
            Gość portalu: V.C. napisał(a):

            > To nie JKM , ani nasz szanowny kolega Max . Ale jednak pasuje do UPR -u ,
            > prawda ?

            juz mowilem ze nie naleze do UPR!

            slyszales o Davidzie Friedmanie?:]
    • Gość: max punkt C.? :))) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:05
      Gość portalu: V.C. napisał(a):

      > Kto napisał :
      > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ?
      > A.Janusz Korwin-Mikke
      > B.Stanisław Michalkiewicz
      > C.Milton Friedman
      > D.Friedrich von Hayek
      > E.max ?
      >

      moze to chodzi o Davida? co?wink
      • Gość: V.C. Re: punkt C.? - nie IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:08
        Słyszałem o Davidzie Cooperfieldzie ,Bowie , Duchovnym , ale o Davidzie
        Friedmanie "nothing" .
        P.S. Czy jet członkiem UPR ? smile
        • Gość: max Re: punkt C.? - nie IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:15
          Gość portalu: V.C. napisał(a):

          > Słyszałem o Davidzie Cooperfieldzie ,Bowie , Duchovnym , ale o Davidzie
          > Friedmanie "nothing" .
          > P.S. Czy jet członkiem UPR ? smile

          mistycznym!smile))))
          • Gość: max Re: punkt C.? - nie IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:17
            Gość portalu: max napisał(a):

            > Gość portalu: V.C. napisał(a):
            >
            > > Słyszałem o Davidzie Cooperfieldzie ,Bowie , Duchovnym , ale o Davidzie
            > > Friedmanie "nothing" .
            > > P.S. Czy jet członkiem UPR ? smile
            >
            > mistycznym!smile))))

            tzw. nurt anarcho-kapitalistyczny w libertarianizmie:]
    • Gość: max zagadka jest lipna!:) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:14
      > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ?

      > A.Janusz Korwin-Mikke

      mogł to napisac! ( w czasach komuny pisal do anarchistycznych brulionow wskazujac
      to ze anarchista nie moze byc komunistą-totalitarnym wtedy jest złodziejem! smile

      > B.Stanisław Michalkiewicz


      klasyczny liberał ( chyle czolo przed jego piorem piszacym prawde! )


      > C.Milton Friedman


      klasyczny liberal nazwany przez syna Davida socjalistą ( zart?)smile))
      prawdopodobie tu jest pomylka! zamiast Milton powinno byc David!:]

      > D.Friedrich von Hayek

      Hayek jest klasycznym liberałem jego pomysl to modyfikacj demoktracji w
      demonarchie ( ciekawy pomysl alee...)


      > E.max ?

      za goopi jezdem!tongue_out

    • Gość: endek Re: Zagadka ideologiczna IP: *.chello.pl 09.12.01, 00:20
      Gość portalu: V.C. napisał(a):

      > Kto napisał :
      > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ?
      > A.Janusz Korwin-Mikke
      > B.Stanisław Michalkiewicz
      > C.Milton Friedman
      > D.Friedrich von Hayek
      > E.max ?
      >

      Zgadzam się z maxem tu musi być błąd... żaden z powyższych nie jest za
      zniesieniem wszystkich funkcji państwa... David Friedman tak to do niego by
      pasowało - jest libertarianinem ... prywatyzowałby i policję i wojsko i sądy

      • Gość: V.C. Re: Zagadka ideologiczna IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:26
        Więc JKM mógł to napisać ? Michalkiewicz także . David Friedmam też .
        Dochodzimy do sedna rzeczy . Okazuje się , że skrajnie kiberalna ideologia ma
        wiele wspólnego z ...
        Daliście się wyprowadzić w pole .
        Autorem powyższych słow nie był żaden z wymienionych liberałów
        Lecz ...
        to be continued ...
      • Gość: V.C. Re: Zagadka ideologiczna IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:29
        Niejaki Michaił Aleksandrowicz Bakunin , teoretyk anarchizmu ... smile
        • Gość: max no wiec... :)) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:33
          Gość portalu: V.C. napisał(a):

          > Niejaki Michaił Aleksandrowicz Bakunin , teoretyk anarchizmu ... smile

          wiec nic nie slyszales o amerykanskim anarchokapitalizmie?smile
          libertarianizmie?:]
    • maurycy Re: Zagadka ideologiczna 09.12.01, 00:27
      Leonid Trocki
    • Gość: max liberał walczy o jak najmniejszy rzad i podatki :) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:30
      na tym polega jego rola im wiecej pieniedzy w kieszni ludzi tym lepiej smile

      z tego powodu prawdziwy liberal ogolnie to jest wrog aparatu wyzysku
      fiskalnego smile
      • Gość: V.C. Re: liberał walczy o jak najmniejszy rzad i podatki :) IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:39
        Walczcie , walczcie .
        Ja idę do łóżka ...
        P.S.Aha ! Bracia anarchiści prosili , żeby Was pozdrowić smile
        • Gość: max Viva la Capitalismo! :] IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:41
          Gość portalu: V.C. napisał(a):

          > Walczcie , walczcie .
          > Ja idę do łóżka ...
          > P.S.Aha ! Bracia anarchiści prosili , żeby Was pozdrowić smile

          Viva la Capitalismo! Liberte!big_grin
    • Gość: max Zagadka ideologiczna TYLKO dla V.C. :))))) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:39
      kto to powiedzial

      "Póki państwo istnieje, nie moze byc wolnosci. Gdy bedzie wolnosc nie bedzie
      panstwa"

      W.I. Lenin ( 1870-1924 ) Panstwo a rewolucja smile




      www.libertarianizm.pl/

      www.libertarianizm.pl/wyzysk.html

      polecam to wink)))

      WALKA KLAS NIE JEST SKOŃCZONA

      Dlaczego libertarianie powinni czytać Marksa i Engelsa


      kwiiii kwiiiii :8)
    • Gość: max krotko mowiac V.C szykowal niespodziajke... :] IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 01:14
      ale mu nie wyszła! smile

      druga niespodzijaka bedzie jak jego kumple "anarchisci" ( moge sie mylic! bo
      ja "anarchiste" ktory mowi ze moze kogos okrasc lub ktory wybija szybe w oknie
      np. sklepu piekarza nie nazywam "anarchistą" dziwny efemizm! a uwazam za
      ulicznego złodzieja i bandyte itd. ( czytaj totalitaryste ) tu chodzi głownie o
      nurt tzw. pseudo anarchistow wychowanych na rosyjskich "myslicielach" dla
      ktorych wyzyskiwacz to ten piekarz u ktorego wszyscy dobrowolnie kupują chleb
      procz tych bandytow zasłaniajcych sie parawanem słowa "anarchia" to tak jakby
      ktos uwazal robespiera za anarchiste bo wszystkich na podwórku terroryzowal )


      a ja takich "anarchistow" rozczaruje!:] jezeli ten piekarz dobrowolnie wynajmie
      sobie ochroniarza przyznam mu racje ze kazdego napastnika nalezy potraktowac
      tak jak korenczycy broni swoich sklepow przed banda złodzieji.. itd itd...

      krotko mowiac złodziej(tj. wyzyskiwacz pod przymusem siły) nie jest anarchistą!
      jest totalistą takim jednoosobowym panstwem-stalinem-hitlerem

      :]
      pozdrawiam wszystkich anarchistow!smile))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka