Gość: V.C. IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.12.01, 23:35 Kto napisał : "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ? A.Janusz Korwin-Mikke B.Stanisław Michalkiewicz C.Milton Friedman D.Friedrich von Hayek E.max ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: SUMIENIE Re: Zagadka ideologiczna IP: *.chello.pl 08.12.01, 23:39 mysle,ze to ktos napisal na scianie w WC? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: endek Re: Zagadka ideologiczna IP: *.chello.pl 08.12.01, 23:41 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Kto napisał : > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ? > A.Janusz Korwin-Mikke > B.Stanisław Michalkiewicz > C.Milton Friedman > D.Friedrich von Hayek > E.max ? > pewnie Korwin czyli odpowiedź a Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: endek chociaż z drugiej strony ... IP: *.chello.pl 08.12.01, 23:43 Gość portalu: endek napisał(a): > Gość portalu: V.C. napisał(a): > > > Kto napisał : > > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ? > > A.Janusz Korwin-Mikke > > B.Stanisław Michalkiewicz > > C.Milton Friedman > > D.Friedrich von Hayek > > E.max ? > > > chociaż z drugiej strony to wszyscy ideologowie są za zachowaniem władzy w zakresie państwa minimum, czyli mógł to raczej być Pan Max z forum GW Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Niestety , nie IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.12.01, 23:51 To nie JKM , ani nasz szanowny kolega Max . Ale jednak pasuje do UPR -u , prawda ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Niestety , nie?:) V.C.! IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:00 Gość portalu: V.C. napisał(a): > To nie JKM , ani nasz szanowny kolega Max . Ale jednak pasuje do UPR -u , > prawda ? juz mowilem ze nie naleze do UPR! slyszales o Davidzie Friedmanie?:] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max punkt C.? :))) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:05 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Kto napisał : > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ? > A.Janusz Korwin-Mikke > B.Stanisław Michalkiewicz > C.Milton Friedman > D.Friedrich von Hayek > E.max ? > moze to chodzi o Davida? co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: punkt C.? - nie IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:08 Słyszałem o Davidzie Cooperfieldzie ,Bowie , Duchovnym , ale o Davidzie Friedmanie "nothing" . P.S. Czy jet członkiem UPR ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: punkt C.? - nie IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:15 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Słyszałem o Davidzie Cooperfieldzie ,Bowie , Duchovnym , ale o Davidzie > Friedmanie "nothing" . > P.S. Czy jet członkiem UPR ? mistycznym!)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: punkt C.? - nie IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:17 Gość portalu: max napisał(a): > Gość portalu: V.C. napisał(a): > > > Słyszałem o Davidzie Cooperfieldzie ,Bowie , Duchovnym , ale o Davidzie > > Friedmanie "nothing" . > > P.S. Czy jet członkiem UPR ? > > mistycznym!)))) tzw. nurt anarcho-kapitalistyczny w libertarianizmie:] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max zagadka jest lipna!:) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:14 > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ? > A.Janusz Korwin-Mikke mogł to napisac! ( w czasach komuny pisal do anarchistycznych brulionow wskazujac to ze anarchista nie moze byc komunistą-totalitarnym wtedy jest złodziejem! > B.Stanisław Michalkiewicz klasyczny liberał ( chyle czolo przed jego piorem piszacym prawde! ) > C.Milton Friedman klasyczny liberal nazwany przez syna Davida socjalistą ( zart?))) prawdopodobie tu jest pomylka! zamiast Milton powinno byc David!:] > D.Friedrich von Hayek Hayek jest klasycznym liberałem jego pomysl to modyfikacj demoktracji w demonarchie ( ciekawy pomysl alee...) > E.max ? za goopi jezdem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: endek Re: Zagadka ideologiczna IP: *.chello.pl 09.12.01, 00:20 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Kto napisał : > "Jesteśmy wrogami wszelkiej rządowej , państwowej władzy" ? > A.Janusz Korwin-Mikke > B.Stanisław Michalkiewicz > C.Milton Friedman > D.Friedrich von Hayek > E.max ? > Zgadzam się z maxem tu musi być błąd... żaden z powyższych nie jest za zniesieniem wszystkich funkcji państwa... David Friedman tak to do niego by pasowało - jest libertarianinem ... prywatyzowałby i policję i wojsko i sądy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Zagadka ideologiczna IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:26 Więc JKM mógł to napisać ? Michalkiewicz także . David Friedmam też . Dochodzimy do sedna rzeczy . Okazuje się , że skrajnie kiberalna ideologia ma wiele wspólnego z ... Daliście się wyprowadzić w pole . Autorem powyższych słow nie był żaden z wymienionych liberałów Lecz ... to be continued ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: Zagadka ideologiczna IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:29 Niejaki Michaił Aleksandrowicz Bakunin , teoretyk anarchizmu ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max no wiec... :)) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:33 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Niejaki Michaił Aleksandrowicz Bakunin , teoretyk anarchizmu ... wiec nic nie slyszales o amerykanskim anarchokapitalizmie? libertarianizmie?:] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max liberał walczy o jak najmniejszy rzad i podatki :) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:30 na tym polega jego rola im wiecej pieniedzy w kieszni ludzi tym lepiej z tego powodu prawdziwy liberal ogolnie to jest wrog aparatu wyzysku fiskalnego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V.C. Re: liberał walczy o jak najmniejszy rzad i podatki :) IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 00:39 Walczcie , walczcie . Ja idę do łóżka ... P.S.Aha ! Bracia anarchiści prosili , żeby Was pozdrowić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Viva la Capitalismo! :] IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:41 Gość portalu: V.C. napisał(a): > Walczcie , walczcie . > Ja idę do łóżka ... > P.S.Aha ! Bracia anarchiści prosili , żeby Was pozdrowić Viva la Capitalismo! Liberte! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Zagadka ideologiczna TYLKO dla V.C. :))))) IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 00:39 kto to powiedzial "Póki państwo istnieje, nie moze byc wolnosci. Gdy bedzie wolnosc nie bedzie panstwa" W.I. Lenin ( 1870-1924 ) Panstwo a rewolucja www.libertarianizm.pl/ www.libertarianizm.pl/wyzysk.html polecam to ))) WALKA KLAS NIE JEST SKOŃCZONA Dlaczego libertarianie powinni czytać Marksa i Engelsa kwiiii kwiiiii :8) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max krotko mowiac V.C szykowal niespodziajke... :] IP: *.net.bialystok.pl 09.12.01, 01:14 ale mu nie wyszła! druga niespodzijaka bedzie jak jego kumple "anarchisci" ( moge sie mylic! bo ja "anarchiste" ktory mowi ze moze kogos okrasc lub ktory wybija szybe w oknie np. sklepu piekarza nie nazywam "anarchistą" dziwny efemizm! a uwazam za ulicznego złodzieja i bandyte itd. ( czytaj totalitaryste ) tu chodzi głownie o nurt tzw. pseudo anarchistow wychowanych na rosyjskich "myslicielach" dla ktorych wyzyskiwacz to ten piekarz u ktorego wszyscy dobrowolnie kupują chleb procz tych bandytow zasłaniajcych sie parawanem słowa "anarchia" to tak jakby ktos uwazal robespiera za anarchiste bo wszystkich na podwórku terroryzowal ) a ja takich "anarchistow" rozczaruje!:] jezeli ten piekarz dobrowolnie wynajmie sobie ochroniarza przyznam mu racje ze kazdego napastnika nalezy potraktowac tak jak korenczycy broni swoich sklepow przed banda złodzieji.. itd itd... krotko mowiac złodziej(tj. wyzyskiwacz pod przymusem siły) nie jest anarchistą! jest totalistą takim jednoosobowym panstwem-stalinem-hitlerem :] pozdrawiam wszystkich anarchistow!)) Odpowiedz Link Zgłoś