oleg3 17.09.07, 10:20 Kto zlikwiduje korupcję w służbie zdrowia? W ramach przedwyborczych przemyśleń. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dachs Ciiiiiisza taka :( 17.09.07, 12:09 Chlopaki nie sa jeszcze calkiem pewne czy to bylo CBA, czy sam Kaczor osobiscie. Ale jutro juz beda instrukcje, to sie watek ozywi. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Re: Ciiiiiisza taka :( 17.09.07, 12:23 Moja córka nie jest w stanie zrozumieć, ani nawet wyobrazić sobie, że do zakupu wędliny może być potrzebne coś więcej niż kasa. Ale już wie, że ten sam dentysta inaczej pracuje na swoim, a inaczej "na państwowym". Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: Ciiiiiisza taka :( 17.09.07, 13:39 marzenia,marzenia PiS tego nie wprowadzi, ani SLD nie wiem już co myslec o PO po ich prosocjalnych akcjach A. Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 Komunistyczna Partia Chin 17.09.07, 13:16 oleg3 napisał: > Kto zlikwidował korupcję w sklepach mięsnych? > Kto zlikwiduje korupcję w służbie zdrowia? Pelen wybor podrobow do przeszczepow oferuje po dogodnych cenach. > W ramach przedwyborczych przemyśleń. Czy zarejestruja u nasz liste wyborcza KPCh? Odpowiedz Link Zgłoś
cs137 Re: Nie kto zlikwidowal, a co zlikwidowalo 17.09.07, 16:05 oleg3 napisał: > Kto zlikwidował korupcję w sklepach mięsnych? Nie kto, a co. Prywatyzacja i konkurencja. > Kto zlikwiduje korupcję w służbie zdrowia? > To samo, co zlikwidowało ją było w sklepach mięsnych. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Zdałeś egzamin na 17.09.07, 16:09 członka UPR. cs137 napisał: > Nie kto, a co. Prywatyzacja i konkurencja. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Zdałeś egzamin na 18.09.07, 02:32 oleg3 napisał: > członka UPR. Członek UPR ramię w ramię z członkiem PR Marka Jurka oraz LPR Romana Giertycha będzie wprowadzać senioralne oraz podwyższać becikowe. Będzie wprowadzać zakaz handlu w niedziele oraz przywileje dla przedsiębiorców katolickich. A zdrowie ? O zdrowie trzeba się modlić. S. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Re: Zdałeś egzamin na 18.09.07, 08:22 najper55 napisał: > O zdrowie trzeba się modlić. Sprzeczności programowe w LPR (lista wyborcza) są oczywiste. Ma to być taksówka, która dowiezie JKM do Sejmu. Szczerze pisząc wątpię. Odpowiedz Link Zgłoś
leje-sie To chyba nie takie proste 18.09.07, 15:44 O ile wymiana usług lub dóbr materialnych z ekspedientką w systemie niedoborów miała sens racjonalny, to w przypadku "prezentów" dla lekarzy działanie takie ma raczej wymiar magiczny składania ofiar bogom życia i śmierci w celu ich przebłagania. W kraju, w którym mieszkam, zwyczaj obdarowywania lub przekupywania lekarzy z publicznej służby zdrowia nie istnieje. Z jednym wyjątkiem - znajomy szwedzki lekarz (w prywatnej przychodni) opowiadał mi, że jeden z jego pacjentów, starszy już człowiek, Węgier z pochodzenia chciał mu wręczyć po zakończeniu leczenia butelkę koniaku. Według niego podobnie zachowywali się pacjenci z Europy Wschodniej. Dlaczego mnie to opowiadał jest chyba jasne. Byłem dla niego punktem referencyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
cs137 Re: To chyba nie takie proste 18.09.07, 16:28 leje-sie napisał: > W kraju, w którym mieszkam, zwyczaj obdarowywania lub przekupywania lekarzy z > publicznej służby zdrowia nie istnieje. To zupelnie tak samo, jak w kraju, w ktorym ja mieszkam - z wyjatkiem, ze fragment zdania "z publicznej sluzby zdrowia" trzeba zmienic na "ze sluzby zdrowia". Nie potrafie powiedziec, co trzeba by zrobic, aby naprawic publiczna sluzbe zdrowia w Polsce (moja pierwsza odpowiedz na post Olega miala byc wzieta, w moim zalozeniu, jesli nie za zart, to przynajmniej za pol-zart). Niech juz o tym pomysla fachowcy. Ale co do jednego jestem pewien. To jest jak ze starym autem-rupieciem. Rupiec jakos sie toczy, ale co pewien czas staje, bo jakas czesc czy caly zespol ostatecznie pada. Wtedy naprawia sie owa czesc, czy zespol, i rupiec jedzie dalej. Czyli, nie mozna powiedziec, ze sie rupiecia NIE NAPRAWIA. Naprawia sie go niemal ciagle i wklada w to nawet duzxo wysilku i pieniedzy. Ale pomimo tych ciaglych wysilkow naprawczych, rupiec rupiecem pozostanie i nigdy nie bedzie to dobre auto. Trzeba wykonac zasadniczy remont, pozostawic najwyzxej bez zmiany te elementy, ktore sie nigdy nie psuja (np. w samochodzie ciezarowym jest to rama). Podobnie z polska sluzba zdrowia, uwazam - metoda doraznych reperacji to tu, to tam, tego, co akurat najbardziej szwankuje, nic sie nie osdiagnie. Ten system pozostanie kaleki. Trzeba przeprowadzic kapitalny remont. Ciekawe, ze akurat w OBU krajach, ktorych obywatelem ja jestem, sprawa sluzby zdrowia staje "na oastrzu noza". Dzis wlasnie prasa doniosla o tym, iz Hillary oglosila plan naprawy amerykanskiej sluzby zdrowia (jak wiecie, problemy w niej polegaja na czyms zupelnie innym, niz w polskiej sluzbie zdrowia). Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: To chyba nie takie proste 19.09.07, 08:11 >jak wiecie, problemy w niej polegaja na czyms > zupelnie innym, niz w polskiej sluzbie zdrowia). ja nie wiem A. Odpowiedz Link Zgłoś
mike0l Tylko jedna partia opowiada sie za prywatyzacja 19.09.07, 08:08 sluzby zdrowia UPR. tylko w ten sposob mozna zliwkiwodowac korupcje obizyc koszty i zwiekszyc pensje personelu. to takie proste. Odpowiedz Link Zgłoś