Dodaj do ulubionych

Kto zlikwidował korupcję w sklepach mięsnych?

17.09.07, 10:20
Kto zlikwiduje korupcję w służbie zdrowia?

W ramach przedwyborczych przemyśleń.
Obserwuj wątek
    • dachs Ciiiiiisza taka :( 17.09.07, 12:09
      Chlopaki nie sa jeszcze calkiem pewne czy to bylo CBA, czy sam Kaczor osobiscie.
      Ale jutro juz beda instrukcje, to sie watek ozywi. smile
      • oleg3 Re: Ciiiiiisza taka :( 17.09.07, 12:23
        Moja córka nie jest w stanie zrozumieć, ani nawet wyobrazić sobie, że do zakupu
        wędliny może być potrzebne coś więcej niż kasa. Ale już wie, że ten sam dentysta
        inaczej pracuje na swoim, a inaczej "na państwowym".
        • andrzejg Re: Ciiiiiisza taka :( 17.09.07, 13:39
          marzenia,marzenia

          PiS tego nie wprowadzi, ani SLD
          nie wiem już co myslec o PO po ich prosocjalnych akcjach

          A.
    • rycho7 Komunistyczna Partia Chin 17.09.07, 13:16
      oleg3 napisał:

      > Kto zlikwidował korupcję w sklepach mięsnych?
      > Kto zlikwiduje korupcję w służbie zdrowia?

      Pelen wybor podrobow do przeszczepow oferuje po dogodnych cenach.

      > W ramach przedwyborczych przemyśleń.

      Czy zarejestruja u nasz liste wyborcza KPCh?
    • cs137 Re: Nie kto zlikwidowal, a co zlikwidowalo 17.09.07, 16:05
      oleg3 napisał:
      > Kto zlikwidował korupcję w sklepach mięsnych?

      Nie kto, a co. Prywatyzacja i konkurencja.

      > Kto zlikwiduje korupcję w służbie zdrowia?
      >
      To samo, co zlikwidowało ją było w sklepach mięsnych.
      • oleg3 Zdałeś egzamin na 17.09.07, 16:09
        członka UPR. smile

        cs137 napisał:


        > Nie kto, a co. Prywatyzacja i konkurencja.
        • snajper55 Re: Zdałeś egzamin na 18.09.07, 02:32
          oleg3 napisał:

          > członka UPR. smile

          Członek UPR ramię w ramię z członkiem PR Marka Jurka oraz LPR Romana Giertycha
          będzie wprowadzać senioralne oraz podwyższać becikowe. Będzie wprowadzać zakaz
          handlu w niedziele oraz przywileje dla przedsiębiorców katolickich. A zdrowie ?
          O zdrowie trzeba się modlić.

          S.
          • oleg3 Re: Zdałeś egzamin na 18.09.07, 08:22
            najper55 napisał:

            > O zdrowie trzeba się modlić.

            Sprzeczności programowe w LPR (lista wyborcza) są oczywiste. Ma to być taksówka,
            która dowiezie JKM do Sejmu. Szczerze pisząc wątpię.
    • leje-sie To chyba nie takie proste 18.09.07, 15:44
      O ile wymiana usług lub dóbr materialnych z ekspedientką w systemie niedoborów
      miała sens racjonalny, to w przypadku "prezentów" dla lekarzy działanie takie ma
      raczej wymiar magiczny składania ofiar bogom życia i śmierci w celu ich
      przebłagania.

      W kraju, w którym mieszkam, zwyczaj obdarowywania lub przekupywania lekarzy z
      publicznej służby zdrowia nie istnieje.

      Z jednym wyjątkiem - znajomy szwedzki lekarz (w prywatnej przychodni) opowiadał
      mi, że jeden z jego pacjentów, starszy już człowiek, Węgier z pochodzenia chciał
      mu wręczyć po zakończeniu leczenia butelkę koniaku. Według niego podobnie
      zachowywali się pacjenci z Europy Wschodniej.

      Dlaczego mnie to opowiadał jest chyba jasne. Byłem dla niego punktem referencyjnym.
      • cs137 Re: To chyba nie takie proste 18.09.07, 16:28
        leje-sie napisał:

        > W kraju, w którym mieszkam, zwyczaj obdarowywania lub
        przekupywania lekarzy z
        > publicznej służby zdrowia nie istnieje.

        To zupelnie tak samo, jak w kraju, w ktorym ja mieszkam - z
        wyjatkiem, ze fragment zdania "z publicznej sluzby zdrowia" trzeba
        zmienic na "ze sluzby zdrowia".

        Nie potrafie powiedziec, co trzeba by zrobic, aby naprawic publiczna
        sluzbe zdrowia w Polsce (moja pierwsza odpowiedz na post Olega miala
        byc wzieta, w moim zalozeniu, jesli nie za zart, to przynajmniej za
        pol-zart). Niech juz o tym pomysla fachowcy. Ale co do jednego
        jestem pewien. To jest jak ze starym autem-rupieciem. Rupiec jakos
        sie toczy, ale co pewien czas staje, bo jakas czesc czy caly zespol
        ostatecznie pada. Wtedy naprawia sie owa czesc, czy zespol, i rupiec
        jedzie dalej. Czyli, nie mozna powiedziec, ze sie rupiecia NIE
        NAPRAWIA. Naprawia sie go niemal ciagle i wklada w to nawet duzxo
        wysilku i pieniedzy. Ale pomimo tych ciaglych wysilkow naprawczych,
        rupiec rupiecem pozostanie i nigdy nie bedzie to dobre auto.
        Trzeba wykonac zasadniczy remont, pozostawic najwyzxej bez zmiany te
        elementy, ktore sie nigdy nie psuja (np. w samochodzie ciezarowym
        jest to rama).

        Podobnie z polska sluzba zdrowia, uwazam - metoda doraznych
        reperacji to tu, to tam, tego, co akurat najbardziej szwankuje, nic
        sie nie osdiagnie. Ten system pozostanie kaleki. Trzeba
        przeprowadzic kapitalny remont.

        Ciekawe, ze akurat w OBU krajach, ktorych obywatelem ja jestem,
        sprawa sluzby zdrowia staje "na oastrzu noza". Dzis wlasnie prasa
        doniosla o tym, iz Hillary oglosila plan naprawy amerykanskiej
        sluzby zdrowia (jak wiecie, problemy w niej polegaja na czyms
        zupelnie innym, niz w polskiej sluzbie zdrowia).
        • andrzejg Re: To chyba nie takie proste 19.09.07, 08:11
          >jak wiecie, problemy w niej polegaja na czyms
          > zupelnie innym, niz w polskiej sluzbie zdrowia).


          ja nie wiem

          A.
    • mike0l Tylko jedna partia opowiada sie za prywatyzacja 19.09.07, 08:08
      sluzby zdrowia UPR.
      tylko w ten sposob mozna zliwkiwodowac korupcje obizyc koszty i zwiekszyc pensje
      personelu. to takie proste.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka