Dodaj do ulubionych

Protest Einsteina

IP: *.szwajcarska.pl 22.08.03, 21:07
"Duże rozgoryczenie zapanowało wśród Żydów, gdy pismo oo. Jezuitów wydawane w
Watykanie - "La Civilta Cattolica" (z 19 marca 1988r.) porównało traktowanie
Palestyńczyków przez Izraelczyków do traktowania Żydów przez
hitlerowców.Redakcja pisma przypomniała wówczas protest Alberta Einsteina,
opuplikowany w "The New York Times" (z 4 grudnia 1948r) wkrótce po uznaniu
państwa izraelskiego przez ONZ.
Protest Einsteina i jego grupy (28 innych znanych wybitnych Żydów)nazwał
przywódcę tej partii Menachema Begina, jak i jego partię:<ruchem
terrorystycznym, krańcowo prawicowym o raz wyrażał ubolewanie, że partia ta
pod osobistym przywództwem Begina dokonała masakry 240 mężczyzn, kobiet i
dzieci w arabskiej wiosce Deir Yassin. Masakra w Deir Yassin, w miejscowości
położonej blisko dzisiejszego Yad Vashem - pomnika zagłady Żydów, została w
proteście Einsteina opisana jako typowa zbrodnia faszystowska, podobna do
zbrodni hitlerowskich popełnionych na Żydach, Arabach, Brytyjczykach i innych
w celu stworzenia państwa "nadrzędnego" (Leader State) jako celu faszystów,
osiąganego kłamstwem i terrorem.
Protest grupy Einsteina przypomniał też, że ówczesny premier izraelski
Yitzhak Szamir był terrorystą i brał udział w zbrodni syjonistów w Deir
Yassin...Dziś Szamirowi wtóruje Ariel Szaron, pod którego nadzorem odbyła się
masakra obozów uciekinierów palestyńskich w libanie.. On też sprowokował
intifadę - powstanie Palestyńczyków, dzięki czemu osiągnął władzę... Niewiele
się zmieniło od protestu Einsteina... tyle, że teraz zabudowania wioski
arabskiej Deir Yassin służą jako szpital dla umysłowo chorych, który można
oglądać gołym okiem z Yad Vashem". (prof. Iwo Cyprian Pogonowski, z "Nazszej
Polski", 19 VIII 2003r.)Internauci ! Czytajcie czasopisma polskie. Naprawdę
warto!
Obserwuj wątek
    • Gość: Towarzystwo Re: Protest Einsteina IP: *.am.poznan.pl 23.08.03, 12:55
      no cholera , nie wiedziałem , ze Einsteina też to wychłeptał z mlekiem matki i
      był antysemitą !! Muszę stwierdzić, ze w takim towarzystwie być antysemitą to
      jednak coś !!!
      • bimi Re: Protest Einsteina 23.08.03, 16:53
        Gość portalu: Towarzystwo napisał(a):

        > no cholera , nie wiedziałem , ze Einsteina też to wychłeptał z mlekiem matki i
        > był antysemitą !! Muszę stwierdzić, ze w takim towarzystwie być antysemitą to
        > jednak coś !!!

        Był też socjalistą smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka