15.04.05, 07:47
miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2655801.html
Obserwuj wątek
    • ryba368 Re: WSTYD 15.04.05, 10:52
      Wstyd Wstyd!!!!!!!ALE
      50 lat prania mózgu przez komune nie tak latwo wyleczyć przez 15
      lat cale pokolenie minie zanim nasza mentalnosc sie zmieni drodzy
      towarzysze!!!!!
      30 lat pracowalem w budowlance więc wiem co mowie.
      • vestit Re: WSTYD 15.04.05, 11:05
        rozmawiałem ostatnio ze znajomym który przyjechał z Angli
        to co nasi rodacy tam wyprawiają to jest skandal:kradzieze,pijaństwo,brud itp
        i w wiekszosci sa to ludzie młodzi
        a opinia idzie w świat i nawet jedna osoba jak Papież nie zmieni stanowiska
        innych na temat polaków
        przykre
      • leydson Re: WSTYD 15.04.05, 18:57
        To nie mentalnosc - to brak wychowania To co robimy (nie wszyscy) za granica
        robimy tez w Polsce! nie chcemy sie uczyc tylko cos przezyc.Nie mamy zadnych
        celow ,dlatego tez nie osagamy niczego .Nie ma wlasnej dyscypliny,dlatego
        lepiej zwalac na innych.A tak naprawde ,czy tylko tacy jestesmy? Czy grupka
        niewychowanych ludzi daje calkowity obraz innych.Nie rubmy sie sami tacy
        zli,inne narodowosci tez maja swoje za uszami,albo?!
    • paco22 Re: WSTYD 16.04.05, 13:42
      Pani Becker jest wstyd? A kto podpisuje decyzje o wysłaniu tych bezrobotnych na
      te programy. Jest mnóstwo wartościowych młodych ludzi w Siemianowicach, którzy
      zdecydowanie wykorzystali by taką okazję, podnosząc swoje kwalifikacje. Jak się
      tak rekrutuje to trudno się dziwić. Uważam, że winny jest przede wszystkim
      urząd, który bandytą pozwala na takie staże wyjeżdżać. Gratulujemy Pani Haniu.
      Tylko tak dalej...
      • leydson Re: WSTYD 16.04.05, 20:29
        I znowu inni sa winni ,Ci co chcieli do innych dobrze.Jest to tak.BZDURA !!!
        Jezeli dorosly zrobi zle to mama jest winna,nie,nie nie mama tylko nauczycielka
        bo sie uwziela,nie nie nie nauczycielka,Kierownik w pracy,nie nie system
        polityczny,nie nie ...Jak pokazujemy palcem na innych to 3 palce tej samej reki
        wskazuja na nas samych.
        • ryba368 Re: WSTYD 16.04.05, 23:32
          ley....za dużo książek o wychowaniu sie naczytałes bo watpie że
          raczki swoje zbrudzileś cieżką pracą????????
          • leydson Re: WSTYD 17.04.05, 00:36
            To jest moja Ostatnia odpowiedz do Ciebie.W przyslosci pisz na temat jaki jest
            watek zajczety.
            Jestem tak wychowany,z domu i przez prace,w mlodych latach pracowalem na
            kopalni pod ziemia na 90 cm scianach weglowych NA Kolanach!!,w Hucie i
            Wojskowych Zakladach tez i to ciezko,chociaz Technikem Konstrukcji Stalowych
            ale zeby zarabiac wiecej robilem wiecej i ciezej.Tylko tak mozesz sie obudzic i
            szanowac innych.Jakbys wiedzial co teraz robie to bys ze stolka spadl.Na
            wszystko trzeba sie zarobic i to najpierw GLOWA !!!Ty nigdy nic nie zrozumiesz
            jak nie bedziesz mial RESPEKTU przed innymi.moja Rada-zajmi sie soba nie
            innymi!!
            • paco22 Re: WSTYD 17.04.05, 13:46
              Leydson twój poziom erudycji mnie poraża...

Co do watku to chce powiedziec, ze chyba nie wiesz co to znaczy
              odpowiedzialnosc za podejmowane decyzje. Jesli nie widzisz tu takowego
              przykładu to przykro mi ale na cudze ograniczenia w sferze inteletualnej nie
              mam wpływu. I rzecz oczywista, że w tej sytuacji winna jest Pani Becker jako
              zwierzchnik PUPoby rekrutujący tych stażystów pracownicy i oczywiscie
              absolutnie odpowiedzialni za to co zrobili ci bandyci.
                  • leydson Re: WSTYD 18.04.05, 01:19
                    Dziekuje za CHLOPCZYKU .Mam 51 Lat.
                    Co mam na mysli to Ty najlepiej wieszSpruboj popracowac nad soba ,masz jeszcze
                    sanse,wierze ze Ci sie to uda.
                    • paco22 Re: WSTYD 18.04.05, 11:33
                      Wiem, co masz na myśli i wiem też kim jesteś albo raczej w jakiej instytucji
                      możesz pracować. Co do twoich uwag to radze je zachowac dla swoich dzieci. Nad
                      moim procesem rozwoju ma kto czuwać. A tobie radze skoncentruj się nad swoimi
                      zdolnościami językowo-słownikowymi. Bo może i masz 51 lat ale błedy
                      ortograficzne typu "Spróbój" świadczą raczej o tym, że... ach szkoda gadać.
                      • leydson Re: WSTYD 18.04.05, 22:16
                        Dobrze ze sie przypomniales co mam na mysli.Widzisz funkcjonujesz dobrze.Jak
                        wiesz gdzie pracuje to napisz bez obaw,jak trafisz to tak jakbys 6 numerow w
                        totolotku trafil.100% !!!Dzekuje Ci za rade ,masz racje ,z polskim jezykiem
                        jestem na bakier ale nie uzywam go na codzien tylko po niemiecku,angielsku i to
                        co idzie po hiszpansku.dlatego tez tak kalecze.20 lat nie mowic i pisac na
                        codzien po polsku robi swoje.Ale chyba mnie rozumiesz co pisze,gorzej ze
                        zrozumieniem tego co?Przyjda lata przyjdzie doswiadczenie to moze sie o tym
                        przypomnisz co pisalem i lepiej zrozumiesz.Jestes z natury bojownikiem kims co
                        cos chce jak to widze,ale machasz mieczem bez celu.Zmien to ,wybierz jeden cel
                        i realizuj go,potem nastepny,nastepny,nastepny,...Co,jak,kiedy - to sa wazne
                        punkty w realizacji zamierzen.Wierz mi to funkcjonuje w 90 przypadkach na
                        100.Wszystkiego nie osiagniesz.
                        • paco22 Re: WSTYD 19.04.05, 10:30
                          Musze cię rozczarować, posługiwanie się obcymi językami wzbogaca język
                          ojczysty, a nie na odwrót. A twój jest tak ubogi że jedynym miejscem gdzie
                          możesz mieć kontakt jak napsiałeś z taką międzynarodowa śmietanką są kanały z
                          kablówki.
                          • leydson Re: WSTYD 21.04.05, 21:41
                            Ty musisz to wiedziec jak to jest, jak sie umie tyle jezykow.
                            Tak daleko nie jestem od Ciebie i ja nie mam z tymi ludzmi kontaktow, ja z tymi
                            ludzmi pracuje na codzien.
                  • ryba368 Re: WSTYD 18.04.05, 09:59
                    ley....widze że pomyliły ci sie liczby w wieku zamiast 15 latek
                    glosisz ze masz 51.
                    Popatrz na swoje wypowiedzi chłopczyku zanim kogos posadzisz ze
                    obraza ludzi na forum.
                    • leydson Re: WSTYD 18.04.05, 22:02
                      Dziekije za uwage.Wiem ze robie bledy ale na codzien posluguje sie inymi
                      jezykami ,przede wszystkim niemieckim,angielskim i troche hiszpanskim to wymaga
                      moja praca i wierz mi wyrazac mysli w jakims jezyku musi sie tez w tym jezyku
                      myslec a to trudne.Jeszcze raz dziekuje,za chlopczyka tez,pochlebiasz mi.
        • matrix_has_you Re: WSTYD 16.04.05, 23:39
          Coż - mam tu mieszane uczucia.

Z jednej strony na przykładzie tego artykułu widać wyraźnie, że
          najbezpieczniejszy jest urząd, który nic nie robi - przynajmniej trudno jest go
          skrytykować (bo jak nic nie robi to za co?). Nie sądzę, żeby siemianowiccy
          bezrobotni byli inni od tych z np. sąsiednich miast ale może tam po prostu
          ludzi na tego typu programy nie posyłają.

Z drugiej strony - sama idea instytucji takiej jak urząd pracy jest mi trochę
          obca. Po pierwsze zmieniłbym jego nazwę na "urząd do spraw bezrobocia" - chyba
          lepiej by pasowała. Bo czy dzięki takim urzędom będzie więcej pracy (chyba
          tylko dla nowych urzędników).
          Czytam na stronach internetowych naszego urzędu pracy o różnych programach i
          dotacjach, które otrzymał. To świetnie, że są tacy aktywni. Ale jak przelicze
          pieniądze, które dostali to wychodzi na to, że możnaby każdego siemianowickiego
          bezrobotnego ozłocić (szczególnie byłych hutników). Czy są ozłoceni? Chyba nie
          trzeba odpowiadać na to pytanie - wystarczy się rozejrzeć po mieście.
          • paco22 Re: WSTYD 17.04.05, 13:49
            W tym urzędzie nie nazwa jest problemem, tylko kierownictwo. Mam nadzieje, że
            ktoś w końcu przejrzy na oczy i Panni Becker przestanie być urzędnikiem...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka