Dodaj do ulubionych

Reakcje w Waszych stronach...po smieci Niego

05.04.05, 05:42
Ja jestem w OZ, gdzie podobno jest 40-50% katolikow plus 10-20 chrzescijan,
ale jestem w szoku na niektore reakcje.
Szokuje mnie malostkowosc ludzi, popychanie i przepychanie swoich
idywidualnych racji.
Najwiecej wali sie w Jego zaslugi za to ze:
- nie uznal zwiazkow tej samej plci
- nie pozwolil na kobiety ksiezy
- nie popiera prezerwatyw co przezto jest obwiniany za plage AIDS w Afryce!!!!
- ze nie ma najlepszego zdania o kobietach
- jak malo wazny byl swiecie polityki i roznych religii.
Przyznam sie ze rece opadaja i klawiatura sie grzeje gdy musze pisac do tych
ludzi na roznych stronach.
Nie wiem jak Wy to widzicie w swoich stronach. czy wogole zagladacie na
lokalne fora i widzicie co ludzie pisza czy co mowia w radio czy TV.
Wg Australijczykow - oni sa liberalni i moga gadac co im sie podoba, bez
poszanowanie samego faktu smieci danej osoby.
Smutno sie robi w takiej sytuacji.
Obserwuj wątek
    • ertes Re: Reakcje w Waszych stronach...po smieci Niego 05.04.05, 05:57
      I co sie denerwujesz? Przeciez wiekszosc to prawda.
      Dyskusje i krytyka na wieksza skale zaczna sie za jakis czas a ze za wczesnie to
      nawet nasze forum potwierdzilo.

      Na moim podworku natomiast widze zdjecie z meczu w Krakowie:
      www.foxnews.com/
      czy troche wczesniej polskie flagi w LA Times.
      A w TV bardzo cieplo sie sie o nim mowi przy okazji czesto gesto wspominajac Polske.
    • xurek Re: Reakcje w Waszych stronach...po smieci Niego 05.04.05, 09:33
      Ja znam reakcje po smierci Papieza gl. ze szwajcarskich i troche z niemieckich
      mediow plus reakcje na dwoch niemieckojezycznych forach. Wszystkie pelne
      powagi, bez sensacji, moim zdaniem wielostronne, takie “spokojne uznanie zaslug
      i spokojna krytyka”. Na forach nawet muzulmanie wypowiadaja sie z szacunkiem i
      zrozumieniem dla “melodramatow katolikow”. Zachowania mediow z innych krajow
      nie znam i to na tutejszym forum jest najgorsze, jakie dotad udalo mi sie
      osobiscie zauwazyc. Na wszelki wypadek zrezygnowalam z zagladania na
      jakiekolwiek inne fora Gazety.

      Xurek
      • lalka_01 Re: Reakcje w Waszych stronach...po smieci Niego 05.04.05, 09:47
        na innych forach jest inaczej. Nawet na "Perfumach" ludzie nie uwazali za
        wydziwianie podzielenie sie ze swoimi uczuciami :-).
        • don2 Re: Reakcje w Waszych stronach...po smieci Niego 05.04.05, 10:36
          A kto to byl NIE i kiedy umarl ?
          • sabba co sie don glupio pytasz 05.04.05, 10:38
            czy w ten sposob chciales dac do zrozumienia ze Ozpol zrobil blad...???
            • don2 Re: co sie don glupio pytasz 05.04.05, 10:44
              pytam bo ciekawi mnie.taki tytul nawet podkresla wage watku.tak madrze brzmi.
              • ertes Re: co sie don glupio pytasz 05.04.05, 15:57
                Don, Ozpol jest znany z kaleczenia jezyka polskiego wiec sie nie dziw.
                "poszanowanie samego faktu smieci danej osoby."
                • xurek jak to bylo z tym 05.04.05, 16:02
                  "jak jest cos negatywnego do powiedzenia, to sie wszyscy zlatuja"? U Ciebie
                  samego tez Cie to ciekawi?

                  Xurek
                  • ertes Re: jak to bylo z tym 05.04.05, 16:08
                    Wlasnie potwierdzilas to co napisalem w tamtym poscie.
                    • xurek a ty nie potwierdziles? gdzie jest roznica? ntxt 05.04.05, 16:15

                      • ertes Re: a ty nie potwierdziles? gdzie jest roznica? n 05.04.05, 16:32
                        A czy ja twierdze ze jest?!?!?!
                        Oczywiscie ze potwierdzam! Nie jestem inny od reszty.
    • ertes Re: Reakcje w Waszych stronach...po smieci Niego 05.04.05, 18:17
      www.canada.com/national/story.html?id=00a28650-f4a0-4c09-b7f1-0608f9092448
      • ozpol Re: Reakcje w Waszych stronach...po smieci Jego??? 06.04.05, 15:07
        Moze Jego czy Niego ale jak widze i tak wiecie ze o Nim mowa ..ha ha.
        ertes dobry link. U nas OZ pelno takich wypowiedzi z grup o "specjalnym"
        zainteresowaniu.
        Nie chce brzmiec ze bronie Papieza czy jestem w jakis sposob "poniesiony"
        chwila, ale doprowadza mnie do szalu, uogolnianie i przywalanie zeby przywalic,
        bo jest okazja, bez szacunku chwili.
        To tak jak by winic kogos za dziury na drodze w pipdowce Prezydenta czy
        Premiera kraju, choc przy zastosowania pewnej logiki mozna do takich uogolnien
        dojsc.
        No ale dosc tego ..kazdy "przezywa" ten okres jak chce i to jego wybor.
    • ertes Francja 06.04.05, 23:28
      French row over respects for Pope

      news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4415967.stm
      • ertes Re: Francja 06.04.05, 23:29
        "On the front of our town halls, our schools, it is marked 'Liberty, Equality,
        Fraternity'. It isn't written 'Catholic France' or 'the Catholic Republic of
        France', like the Islamic Republic of Iran."
        • maly.ksiaze Re: Yet another proof... 07.04.05, 03:12
          ...that there is something profoundly wrong with european Greens.

          Regards,

          mk.
          • ertes Re: Yet another proof... 07.04.05, 03:58
            Czytaj dokladnie:

            Socialist Senator Jean-Luc Melanchon said the government's move was "a sort of
            favour made to one religion".

            "The state authorities must demonstrate an absolute secularism without shades or
            half-tones," he insisted.
            • maly.ksiaze Re: Yet another proof... 07.04.05, 04:15
              Czytałem dokładnie. Fragment, który przytaczałeś, pochodził od 'Zielonego'.
              Europejscy Zieloni mają osobliwy odcień, tak generalnie.

              Ale tak naprawdę rzecz w tym, że cały ten francuski sekularyzm urzędowy mnie
              nieco irytuje. Wolę amerykańską wersję rozdziału religii od państwa. Albo
              kanadyjską. Oczywiście, gdybym miał wybierać między stylem francuskim a polskim
              (komunistyczno-dewocyjnym), to bym wybrał styl francuski. Nawet za cenę
              wysłuchiwania głupawych dysput o tym, czy opuszczać, czy nie...

              Pozdrawiam,

              mk.
              • ertes Re: Yet another proof... 07.04.05, 06:55
                Zgadzam sie calkowicie choc w kanadyjski styl jest chyba lepszy niz tutejszy.

                PS.
                Powodz mam nadzieje cie nie dotknela?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka