Dodaj do ulubionych

Informacja czy dezinformacja?

30.01.15, 10:05
Czytając na stronie miasta odpowiedzi na pytania dziennikarzy, można się nauczyć tak odpowiadać, aby nic nie odpowiedzieć.

ˆ
Odpowiadamy Mediom
Strona główna › INFORMATOR › ... › Gazeta Regionalna Norbert Królik 26...
Gazeta Regionalna Norbert Królik 26 styczeń 2015 dotyczy zaległych urlopów.

29-01-2015
drukuj

Zapytanie z gazety Regionalna dziennikarz Norbert Królik z dnia 26.01.2015r. (godz. 14:43)
Ile zaległego urlopu mają wiceburmistrz Patryk Faliński, skarbnik Joanna Wojak oraz naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta?

Odpowiedź Urzędu Miejskiego w Żarach z dnia 28.01.2015 (godz. 15:49)
Zgodnie z § 168 kodeksu pracy urlopu niewykorzystanego w ustalonym terminie należy pracownikowi udzielić najpóźniej do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego, więc na dzień dzisiejszy ta sytuacja nie istnieje.
Obserwuj wątek
    • lizun9 Re: Informacja czy dezinformacja? 30.01.15, 17:30
      Intencje władzy są dobre, tyle że urzędnicza rutyna sprowadza całą zabawę do parteru. Z drugiej strony niektóre pytania są tak bezdennie głupie, że aż witki opadają, np Bogusława Janicka - Klisz i pytanie o ulicę Ogrodową - Leonida Teligi ;) Odpowiedź urzędu nie inaczej też jest durna i obrazuje wyobraźnię urzędnika w obliczu niewiedzy ;)

A skoro przy otwartości władzy jesteśmy - mam nadzieję, że ratusz opublikuje dokumenty aplikacyjne kandydatów na dyrektora ZDK a w szczególności ich wizje i pomysły, które zdaje się musieli przedstawić na piśmie. Zwyczajnie ciekaw jestem co nowego wymyślił Roman, że został dyrektorem ...
      • po-fan Re: Informacja czy dezinformacja? 30.01.15, 22:18
        Ale ty ciekawy jesteś. Nieładnie!!! Starczy, że Krzywotulski startował z tego samego komitetu co pani burmistrz. Jakoś trzeba nagrodzić te parę głosów, które przysporzył Forum Samorządowemu
        • lizun9 Re: Informacja czy dezinformacja? 31.01.15, 01:06
          Chciałbym wierzyć że nowa waaadza nie daje prezentów zwolennikom. Ale chyba na to wychodzi, przynajmniej oglądając serwisy Regionalnej, gdzie dziennikarstwo a la Czereda pozwala się dowiedzieć jedynie tego, że atmosfera podczas przesłuchań kandydatów była fajna, a koncepcje przedstawione przez prelegentów interesujące...
    • lizun9 Re: Informacja czy dezinformacja? 25.03.15, 19:23
      Dziś za sprawą zapytania B. Janickiej-Klisz dowiedzieliśmy się, że UM z unijnej kieszeni planuje wydać ok. 150 tyś zł na szkolenie z technik renowacji i zdobienia mebli w ramach programu "Żary 2020 - innowacyjny system wsparcia ekonomii społecznej” To jedno z wielu kursów przewidzianych w projekcie.
      Obuchem po głowie wali cena - 2500 zł za kursanta. Na bogato, po unijnemu. Choć niewiele googlować trzeba, by znaleźć podobne - za 400 zł. Może unijne jest lepsze, może bardziej wszechstronne? Chciałbym wierzyć, że tak. Chciałbym też wierzyć, że wszyscy uczestnicy w liczbie 60 znajdą później robotę w mieście, gdzie szczytem meblarskiego smaku jest Jysk...
      • lizun9 Re: Informacja czy dezinformacja? 26.03.15, 18:41
        Zajrzałem dziś na stronę 2020.zary.pl/ i sam siebie muszę zdementować (a przy okazji panią z ratusza i panią z gazety) 80 to liczba miejsc przewidzianych w V edycjach programu. Wszystkie szkolenia łącznie, zaadresowane są do owych osób, zaś celem jest spółdzielczość socjalna i trwała aktywizacja przynajmniej 50 bezrobotnych poprzez przyznanie im dotacji na własną spółdzielczą działalność.
        Adresatami programu są osoby bezrobotne zagrożone wykluczeniem społecznym - czyli raczej bezrobotne długotrwale. Sama rejestracja w PUPie w charakterze osoby poszukującej pracy nie wystarcza - a przynajmniej nie powinna wystarczyć wg regulaminu programu.

Mhhh tak brzmi to sensowniej.

Honorarium za rzecznikowanie Urzędowi Miasta proszę wpłacić tam gdzie zawsze :)
    • lizun9 My zrobiliśmy już wszystko... 28.04.15, 11:42
      Tako rzecze pani burmistrz w sprawie przystanków na Ułańskiej w materiale TVRegionalnej i na stronie UM w odpowiedzi na zapytanie Kuriera Żarsko-Żagańskiego.
      Jedyną przeszkodą jest konserwator i marszałek. Mhhh tak tylko pytam, czy Żary przypadkiem nie mają miejskiego konserwatora, który opiniuje małą architekturę? Czy nie można było wystąpić do niego o taką opinię w ubiegłym roku? Czy przypadkiem linie komunikacji miejskiej nie są w gestii organu organizującego komunikację gminną? Bo przystanki na pewno tak - w myśl art 15 ust.2 ustawy z 16 grudnia 2010 o publicznym transporcie zbiorowym.
      Jak dla mnie zwykła ściema i mydlenie oczu...
      • tubylec6 Re: My zrobiliśmy już wszystko... 28.04.15, 15:47
        Ble,ble,ble.
        • lizun9 Re: My zrobiliśmy już wszystko... 28.04.15, 17:33
          Toś się nagadał...
          Nie zastanawia cię, jak to jest, że w dużych miastach w czasie sezonu remontowo-budowlanego można przeprowadzić setki zmian w rozkładzie jazdy autobusów miejskich, wprowadzić i skasować dziesiątki przystanków, a żarskie biurwy mają problem z jednym? I wieczne zwalanie winy na jakiś tajemniczych "innych", wyszukiwanie przeszkód, trudności...
          Ja rozumiem, że przewoźnicy typu zielonogórski PKS, żagańskie MZK potrzebują zgody marszałka na korektę rozkładu, ale takie kosmetyczne zmiany to jest sprawa góra miesiąca. A przecież ludzie czekają przede wszystkim na autobusy miejskie - a te są w gestii burmistrz. Wystarczy aneks do umowy na obsługę komunikacyjną gminy.
          • szafirek68 Re: My zrobiliśmy już wszystko... 28.04.15, 22:50
            To napisz to do naszej światłej p.burmistrz może ją bardziej oświecisz, bo nie widac u niej mądrości ktorą tak emanowała przed wyborami.Tylko że ona nie ma czasu na takie błahostki, bo właśnie wybiera się z przedszkolakami do przyjacioł po drugiej stronie Nysy na przedszkolne rozgrywki z piłką.Jak donoszą jaskółki podobno tez będzie haratac w gałę osobiście:) Zobaczyc to i umrzec :) ...ze śmiechu.. albo ze wstydu nad głupotą naiwnych wyborców..
            • lizun9 Re: My zrobiliśmy już wszystko... 28.04.15, 23:22
              A niech sobie jedzie. Podróże kształcą. Nie ona jedna w tym miejskim pie...iku pracuje, na pewno są tam jacyś fachmani od zamówień publicznych, z pewnością jest jakiś specjalista od zabytków, który klepnie najgorsze g...o w strefie ochrony konserwatorskiej.
              Po to wybrałem radę miasta, by interesowała się pracą tych magików. Po to mam gazety i telewizję, żeby zadawały pytania zamiast wszystko łykać jak młode pelikany...
    • lizun9 Re: Informacja czy dezinformacja? 30.06.15, 20:49
      Czy tylko ja mam wrażenie, że władza zmęczyła się odpowiadaniem na pytania?
      Wchodzę ostatnio na stronę UM, a tam dziura. Wychodzi na to, że od 12.05 do 26.06 nikt nie zadał rzecznikowi żadnego pytania. A może po prostu rzecznik nie odpowiada? Wszak publikowane są tylko te pytania, na które urząd raczył odpowiedzieć - często z tygodniowym opóźnieniem.
      Moja Gazeta fajnie sprawę opisała przy okazji zapytań o promocję konkursu skoku o tyczce Teraz jeszcze miasto doda audiencje dla wybranych i kajdanki w standardzie, dla każdego kto nie był umówiony...Ot taka żarska otwartość..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka