Dodaj do ulubionych

Łużyczanin

07.12.07, 10:06
Nudy same,wiec tak przekornie się spytam czy mieszkaniec łużyc to łużyczanin? Czy ma w to wogóle jakieś znaczenie?
Obserwuj wątek
    • luzyczanin Re: Łużyczanin 07.12.07, 11:49
      jak najbardziej ;)
    • mercin.brezan Re: Łużyczanin 07.12.07, 12:12
      jako mieszkaniec zachodniej częsci Żagania, z drugiej strony bobru
      też mam prawi się nim czuć ? ;-)
      • purrwisiak Re: Łużyczanin 07.12.07, 12:44
        Każdy ma prawo do "czucia" się członkiem każdej zbiorowości, inna
        rzecz czy ta zbiorowość in gremio podziela jego entuzjazm...jako
        mieszkaniec "północnych" Żar zgłaszam veto...dziadoszanin to nie
        bobrzanin:)
        • roman-v Re: Łużyczanin 07.12.07, 13:15
          Rozmawiałem z kolega kaszubem.Powiedział ,że mimo iz bym mieszkał na kaszebach 30 lat i tak nie bede kaszubem (język,kultura ,obyczaje i moje korzenie)Jak musi czuc sie serbołuzyczan w konfrontacji z mieszkanicem Żar ,który twierdzi ,że też jest serbołuzyczaninem? A jakim dialektem posługuje się żarski serbołużyczanin ( z korzeniami za buga)? Pytam tak z ciekawości bo kiedyś szukając czegoś co bedzie łączyć mieszkańców wymyślono sobie ziemie lubuską i o dziwo po latach przyjeło się to.
        • roman-v Re: Łużyczanin 07.12.07, 13:29
          purrwisiak napisała:
          ...dziadoszanin to nie
          > bobrzanin:)

          no i nie serbołużyczanin ....nie lubię lechitów :)
    • croolick Re: Łużyczanin 07.12.07, 14:22
      Łużyczanin z wielkiej litery to określenie narodowości jak
      Serb/Serbołużyczanin. Natomiast skoro z małej piszemy nazwy
      mieszkańców miast, to niech "łużyczaninem" bedzie kazdy mieszkajacy
      na Łużycach, czy to Polak jak ja czy Hans Schmidt zza Nysy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka