Dodaj do ulubionych

Jechałem dziś busem

26.05.07, 18:26
Jechałem dziś klimatyzowanym busikiem - takim na 15 osób. Trasa z Radzymina
do Warszawy mijała szybko. Prawie żadnych przystanków po drodze. Podróż do DT
Centrum zajęła mi ok. 30 minut.

I wtedy się obudziłem...

Od debaty z burmistrzem minęły już 2 m-ce, to wtedy padły słowa, że na
terenie naszej gminy będzie usprawniona komunikacja (małe szybkie busiki,
tańsze bilety).

Tymczasem wciąż jeździmy starymi gruchotami (tzw. BYDŁOWOZAMI). Bilety wziąż
drogie.

Tymczasem u naszych sąsiadów w Markach dochodzą 2 nowe linie: 732 i nocna N61.

Czy władze Radzymina podjęły temat komunikacji nocnej w naszym mieście
Obserwuj wątek
    • student6 Re: Jechałem dziś busem 26.05.07, 18:28
      Za szybko wysłałem temat...

      Czy w ogóle od debaty coś się zmieniło. Czy dopiero przed wyborami doczekamy
      sie szumu. Przypomnę tylko że chodniki które zaczęto robić przed wyborami
      (kilka na raz na pokaz) do dziś nie są skończone (patrz: Zduńska).
      • student6 Re: Jechałem dziś busem 26.05.07, 18:29
        Inni robią, a u nas wciąż się mówi, mówi, mówi.
    • goszczyn1 'Zegrzyk' - nowy pośpiech do Warszawy 26.05.07, 20:11
      'Zegrzyk' - nowy pośpiech do Warszawy
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14936&w=63098461

      Na razie jest to jedna z niewielu dobrych wiadomości związanych z publicznym
      transportem, aczkolwiek lepszy 'Zegrzyk', niż nic.


      ---
      Zapraszam do Dylewa i
      Goszczyna
      • delinka1 Re: 'Zegrzyk' - nowy pośpiech do Warszawy 26.05.07, 21:13
        Hm... dziwi mnie ze na tym polu nie dziala prawo popytu i podazy. przeciez takie
        busiki, takze - a moze zwlaszcza - nocne w weekendy bylyby bardzo popularne.
        czemu sie za to prywatni przedsiebiorcy nie biora? przeciez niezla kase by mieli
        za to. Oni najbardziej powinni lobbowac lokalne wladze.
        • ska_kanka Re: 'Zegrzyk' - nowy pośpiech do Warszawy 27.05.07, 19:47
          Tu pewnie decyduje kwestia odpowiednich znajomosci, ukladów... Teoryzuje, ale
          pewnie są osoby w urzedzie, ktore z obecnego stanu rzeczy czerpia korzysci. No
          bo jak inaczej? Te bydlowozy sa okropne, niewygodne, nieestetyczne, dla
          pasazera nieekonomiczne, bardzo bym chciala, aby transport do Warszawy sie
          zmienił...
          • brziszek Nocne nie tylko do Marek! 28.05.07, 09:32
            A propos nocnych to przecież od przełomu sierpnia i września będą dojeżdżać
            także do Kobyłki i Wołomina..., a my dalej będziemy musieli korzystać z tego o
            22:55 do Wyszkowa (nie zawsze kursuje o czym sam się kiedyś przekonałem). Dla
            tych, którzy się na niego nie wyrobią pozostaje nocleg w Parku Praskim i
            czekanie do 5:30, albo taryfa. Pzdr!
            • delinka1 Re: Nocne nie tylko do Marek! 28.05.07, 12:44
              no to jakis list do wladz moze? Beda musieli sie zaczac liczyc z potrzebami
              mieszkancow, zwlaszcza nowych....powstala Wiktoria, buduje sie Reymonta 12, nowi
              mieszkancy - nowa sila do nacisku!! Trzeba walczyc!
              • przeprowadzka1 Re: Nocne nie tylko do Marek! 29.05.07, 07:56
                Z komunikacją jest fatalnie !!! Z osiedla Victoria są rano 3 autobusy (5:00,
                6:00 i 7:00), z Pl. Bankowego na osiedle o 16:30 i 17:30. Po drodze autobus
                zatrzymuje się przy liceum ale ciągle przewoźnik zalicza jakieś wpadki. A to
                autobus nie przyjedzie bo awaria lub zapomni o klientach. Nawet nie będę pisać
                o stanie technicznym tych pojazdów bo nie warto. Generalnie jest tak, że nie
                wiemy czy będzie w danym dniu dojazd do stolicy czy też coś się stanie ....
                • ska_kanka Re: Nocne nie tylko do Marek! 29.05.07, 18:21
                  Widzialam ze podmiejswki autobus jezdzi tez do Zegrza. Jak widac, mozna.
                  A tu Radzymin nieco blizej warszawy i nadal tylko wielkie nic.
                  • elizabeth40 Re: Nocne nie tylko do Marek! 29.05.07, 21:50
                    Ja dzis stałam w strugach deszczu i Wyszków w ogóle się nie zatrzymał.
                    • szifox Re: Nocne nie tylko do Marek! 02.06.07, 13:34
                      www.netkonkret.pl/artykuly/nocny-wolomin-warszawa-254.html?PHPSESSID=b1c84d8488537647461b0ca2daa5a871
                      • ska_kanka Re: Nocne nie tylko do Marek! 03.06.07, 06:48
                        Kurcze, zawsze wydawalo mi sie, ze droga z Warszawy do Radzymina jest prosta i
                        dosyc latwa do pokonania - dwa pasy ruchu w kazda strone, bez specjalnych
                        zawijasow i kombinacji... Ze zorganizowanie komunikacji nie powinno byc
                        problemem.
                        A tu prosze, jako jedno z niewielu podwarszawskich miast Radzymin nadal bedzie
                        sie szczycil beznadziejnymi autobusami.
                        Moze zacznijmy wysylac maile do UM - cos sie powinno zmienic...
    • ew151 Re: Jechałem dziś busem 30.05.07, 21:37
      Znowu Władza przeliczyła się z obietnicami.

      Jakieś 4 miesiące temu, około 6:35 jechałam do Warszawy busem. Nie był
      pierwszej nowości , a bilet kosztował ni ebył tańszy.

      Kurs był chyba na próbę, bo już nigdy więcej tego busa o tej porze nie
      widziałam. Może zmienił trasę.
      • janekz5 Re: Jechałem dziś busem 04.06.07, 12:29
        Wiele Gmin wianuszka Warszawskiego dokłada kasę do transportu zbiorowego.Nawet
        kilkaset tyś zł rocznie.Dlaczego nie robią tego władze Radzymina?
        Czyzby mieszkańcom Radzymina na tym nie zależało?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka