Dodaj do ulubionych

Nabór do zespołu monitorujacego

04.07.07, 22:29
Stowarzyszenie "Radzymińskie Forum" przystępuje do II etapu akcji "Masz głos,
Masz wybór". Zgodnie z punktem 3 Harmonogramu pracy dla zespołu
monitorujacego odłaszam nabór chetnych do w/w grupy.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14936&w=64354388

Osoby chętne do udziału w akcji prosze o przesłanie krótkiego CV oraz
informacji o sobie (rodzaj listu motywacyjnego)na adres mailowy
krzysztof.dobrzyniecki@radzymin.net
Zastrzegam sobie prawo do unieważnienia naboru. Osoby które wybrałbym do
zespołu w następnym etapie przeszłyby rozmowę w celu bliższewgo poznania.

Pozdrawiam
Krzysztof Dobrzyniecki - koordynator akcji
Obserwuj wątek
    • picooz Re: Nabór do zespołu monitorujacego 11.07.07, 14:59
      Narzekanie jest domeną Polaków. Ta maksyma sprawdza się równiez i w przypadku
      Radzyminiaków. Na forum dużo osób wypowiada się krytycznie o sytuacji w naszym
      mieście. Duża część osób prezentuje własne problemy i "podsuwa" rozwiazania,
      przedstawia mozliwosci róznych sposobów polepszania standardów życia w
      Radzyminie.
      DZIWI MNIE ZATEM FAKT, że na ogłoszenie naboru osób do zespołu
      monitorujacego realizację zobowiazań Burmistrza w ramach akcji "Masz głos" nie
      ma ŻADNEJ reakcji z Państwa strony!!!.
      Utwierdzacie podląd, że najłatwiej krytykować siedząc wygodnie przed komputerem
      pisząc bezkarnie, często anonimowo różne oskarżenia.
      Stowarzyszenie " Radzymińskie Forum" daje mozliwość czynnego włączenia się w
      proces partycypacji mieszkańców w życiu lokalnym,co jest elementem szerzonej
      przez nas idei społeczeństwa obywatelskiego.
      Napisz na adres krzysztof.dobrzyniecki@radzymin.net i zgłoś się do udziały w
      akcji. Pamietajcie, że Wasz udział w kreowaniu i uczestnictwo w życiu
      społecznym nie kończy się na jednorazowym akcie wyborczym, w którym raz na
      kilka lat oddajecie swój głos!!!.

Pozdrawiam

Krzysztof Dobrzyniecki - koordynator akcji "Masz głos" z ramienia SRF w
      Radzyminie
      • szifox Re: Nabór do zespołu monitorujacego 11.07.07, 15:33
        Sądzę, że po części mieszkańcy wciąż nie doceniają własnej roli w kształtowaniu
        swojego otoczenia, efekty pracy mogą być niezauważalne w krótkim okresie czasu.
        Jednak to właśnie aktywność społeczna jest drogowskazem, za którym powinni
        podążać nasi reprezentaci w samorządach, jeżeli nie będą mieli drogowskazu - to
        nasze ściezki będą się ciągle mijać.

pozdrawiam,
        m.s.
      • babybelly Re: Nabór do zespołu monitorujacego 16.07.07, 16:56
        Witam serdecznie.
        Gdybyś może napisał, na czym polegałyby prace zespołu, jak często by się
        spotykał, w jakich dniach/godzinach (oczywiście mniej więcej), jaki czas trzeba
        na to poświecić, jakie są wskazane kwalifikacje itp., to może odzew byłby
        większy.

Pozdro

babybelly
        • picooz Re: Nabór do zespołu monitorujacego 16.07.07, 19:00
          wszystkie informacje na temat akcji Masz głos w Radzyminie dostepne sa na
          stronie www.forum.radzymin.net oraz w wątku Monitoring zobowiazań burmistrza
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14936&w=64354388
          Prosze zapoznać się z Harmonogramem pracy dla zespołu monitotujacego
          Jeśli to nie wystarczy to prosze o kolejne pytania.
          Samego sposoby(w jakich godzinach, dniach) przeprowadzania monitoringo nie
          podawałem gdyż jest to sprawa do uzgodnienia. Narazie musze zebrac zespół który
          we wrześniu i październiku bedzie pracował.

Pozdrawiam
          Krzysztof Dobrzyniecki
          • picooz Re: Nabór do zespołu monitorujacego 16.07.07, 19:34
            Co do kwalifikacji. Osoba w zespole powinna wykazywać przynajmniej:
            1. minimum wiedzy o samorządzie lokalnym (ust. z 8 marca 1990 r o samorzadzie
            gminnym)
            2. być zorientowanym w sprawach Gminy Radzymin (co się aktualnie dzieje w
            gminie)
            3. umiejętność pracy w grupie
            4. CHĘĆ do pracy BEZ WYNAGRODZENIA
            5. zachować bezstronność i obiektywizm

pozdrawiam
            kd
      • czarnawolga1 Re: Nabór do zespołu monitorujacego 18.07.07, 22:37
        picooz napisał:

> Napisz na adres krzysztof.dobrzyniecki@radzymin.net i zgłoś się do udziały w
        > akcji. Pamietajcie, że Wasz udział w kreowaniu i uczestnictwo w życiu
        > społecznym nie kończy się na jednorazowym akcie wyborczym, w którym raz na
        > kilka lat oddajecie swój głos!!!.

to brzmi troche jak rozkaz ..nakaz..nie można w inny sposób zachęcić
        mieszkańców do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu? trzeba to robić takim
        srogim-mentorskim tonem...?

• czarnawolga1 Re: Nabór do zespołu monitorujacego 18.07.07, 23:28
            jako osoba koordynująca nabór mógłbyś wykazać się większymi umięjętnościami-
            chociażby interpersonalnymi... nie chodzi o obiecywanie czegoś -
            tzw "cukierków" tylko zapraszając ludzi do współpracy -mógłbyś nie zwracać się
            do nich tonem roszczeniowym i nieudalnie próbować wywołać w nich poczucie winy

"i to wszystko co miałem w tym temacie"
            • picooz Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 00:01

O jakich umiejetnościach interpersonalnych piszesz? Chęnie się czegoś nowego
              douczę. Bo czym że jest wzrost kompetencji społecznych jak nie nabywaniem
              złożonych umiejętności warunkujących efektywność radzenia sobie w określonego
              typu sytuacjach społecznych?(Matczak, 2001).

W jednym musze się z Tobą zgodzić. Forma mojej wypowiedzi miała za zadanie
              wzbudzić refleksję....i jak widze owe "poczucie winy", które w Twoim mniemaniu
              nieudolnie wzbudzam, odniosło skutek.,

Pozdrawiam i zapraszam do zgłoszenia się do udziału w Akcji

Krzysztof Dobrzyniecki
              • czarnawolga1 Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 09:35
                no tak...epatujesz elokwencją-przynajmniej cytowaną...tego nie mozna ci
                odmówić..jestem przyszłą mieszkanką i chętnie zaangażuję się w życie Radzymina
                ale nie lubię presji..

nie chcę cię krytykować bo myślę że idea której służysz jest chwalebna -
                chciałam ci tylko zwrócić uwagę że można przekazać różne treści w różny sposób-
                a myślę że ty emanujesz niechęcią do ludzi choć chciałbyć by tym ludziom żyło
                się lepiej -bo chyba takie założenia są Stowarzyszenia Radzymińskie Forum
                • picooz Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 11:44
                  > a myślę że ty emanujesz niechęcią do ludzi choć chciałbyć by tym ludziom żyło
                  > się lepiej -bo chyba takie założenia są Stowarzyszenia Radzymińskie Forum

Na tym forum stosowałem rózne formy wypowiedzi, informacji, przez które
                  chciałem wzbudzić zaangażowanie mieszkańców w/w projekt. Ty zareagowałaś na
                  bardziej stanowczy ton mojej wypowiedzi i formułujesz na jej podstawie wniosek
                  o mojej "niecheci do ludzi". Jest to krzywdząca opinia o mojej osobie. Nie
                  zmienia to jednak sensu mojego apelu o czynne właczenie się i udział w życiu
                  lokalnym.

Pozdrawiam

Krzysztof Dobrzyniecki

P.S
                  O kompetencjach społecznych pisałem pracę magisterska, dlatego pozwoliłem
                  sobie na użycie definicji kompetencji i CIĄGŁEGO PROCESU UCZENIA SIĘ
                  efektywnych reakcji do osiagniecia zamierzonych zachowań społecznych
                  • czarnawolga1 Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 12:15
                    ok-nie znam cie dobrze więc faktycznie może troche się zagolopowałam z oceną -
                    rispekt za twoje działania- jak zwróciłeś uwagę -chodziło mi o formę twego
                    przekazu- i chciałam ci delikatnie na to zwrócic uwagę- później może troche
                    dosadniej...myślę że już chyba sie zrozumieliśmy -rozumiem że praca
                    koordynatora też nie jest łatwa-ale to super że udało ci się zorganizować pomoc-
                    powodzenia w dalszych inicjatywach-tylko pls- troszke przyjaźniej i mniej
                    formalnie to będzie jeszcze lepszy oddźwięk -pozdrawiam
                  • szifox Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 13:10
                    czarnawolga1 napisała:

>> ... jestem przyszłą mieszkanką i chętnie zaangażuję się w życie Radzymina
                    >> ale nie lubię presji ..

- niezły dorobek jak na całkiem przyszłego obywatela Radzymina,

>> Dziwi mnie postawa "starych" mieszkańców. Mam wrażenie,że obawiają się
                    >> napływu nowych mieszkańców, ale zapominają o tym, że dzięki temu
                    >> - ich miasto będzie mieć więcej pieniędzy

- w pierwszych słowach na tym forum oskarżasz mieszkańców o fobie i lęki
                    związane z napływem nowych mieszkańców - możesz powiedzieć na jakiej podstawie
                    wyciągasz takie wnioski, bo chyba nie wynikają one z faktu, że to właśnie
                    napływowa społeczność prezentuje najbardziej roszczeniową postawę ?

>> Być może nie widzicie "zaściankowości" Radzymina,
                    >> ale ja jak przyjechałam tu pierwszy raz- byłam mocno zdziwiona,
                    >> że miasto- które jest tak blisko Warszawy - jest tak nierozwinięte.
                    >> Później poczytałam sobie o uwarunkowaniach historycznych miasta i
                    >> zrozumiałam dlaczego- Radzymin był pomijany i nie było tu inwestycji

chyba jednak nie do końca rozumiesz sytuację - te miasto, które jest tak blisko
                    Warszawy na 3 x niższy dochód na głowę niż stolica, tak więc nie same
                    uwarunkowania historyczne decydują o tempie rozwoju miasta

>> Myślę że to miasto ma w sobie bardzo duży potencjał i być może
                    >> wróci do dawnej świetności. Ale trzeba troche więcej otwartości
                    >> ze strony jej mieszkańców smile"Wszystko co nieznane uchodzi za wielkie" ...

- możesz sprecyzowac co rozumiesz przez "dawną świetność", bo nie wiem czy
                    chodzi ci o PRL, "Cud na Wisłą" czy bardziej zamierzchłe czasy ?
                    - trochę więcej otwartości ? - nie ma sprawy , o ile będziesz w stanie
                    przybliżyć nam cechy [otwartości] w wydaniu metropolitarnym

>> "Wszystko co nieznane uchodzi za wielkie" Rozumiem niepokój związany z
                    >> nadchodzącymi zmianami ale tak już jest,że jest nas coraz więcej
                    >> i miasta się rozrastają. To naturalna kolej rzeczy

- w rzeczywistości tej "ewolucji" towarzyszy niemal absolutna ignorancja postaw
                    obywatelskich właśnie ze strony "nowych" mieszkańców. Dotychczasowa działalność
                    SRF opierała się i nadal opiera się niemal wyłącznie na pracy
                    społecznej "autochtonów" (jak to mają w zwyczaju określać przybysze),
                    zauważalny jest nawet brak zainteresowania nowych mieszkańców wydarzeniami
                    organizowanymi przez SRF, tak jak to było np. w przypadku pikniku z okazji Dnia
                    Ziemi.

Odnośnie Twojego komentarza dotyczącego apelu Krzysztofa, to powiem tylko tyle,
                    że na forum przewija się wiele spraw, w których można okazać zaangażowanie w
                    sprawy lokalne w sposób, który przyniesie więcej korzyści niż wytykanie
                    niedoskonałości działaczom społecznym.

Mariusz Szewczyk

--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
                    STOWARZYSZENIE RADZYMIŃSKIE FORUM
                    Radzymin, ul. Weteranów 47
                    e-mail: forum@radzymin.net
                    internet: forum.radzymin.net
                    -~----------~----~----~----~------~----~------~--~---
                        • aa9612 Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 17:22
                          Ja jestem z tych co lubią tu pogadać, ale niestety poza tym raczej palcem nie
                          ruszę. To nie tak , że mam wszystko w nosie ale musze przyznać że z "lenistwa
                          społecznego" sie nie wybronię ( bo normalnie się nie obijam ). Tak jest i nie
                          zamierzam szukać dziury w całym, że ktoś pisze takim a nie innym tonem.
                          Uszanowanie moje dla tych, którzy mają serce aby społecznie się pracować. Mogę
                          się czasem nie zgadzać ale szanuję.
                          • dandee3 Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 19:16
                            Bez przesady z tym szukaniem dziury w całym. Każdy ma prawo mieć swoje odczucia
                            w danej kwestii. Mi też ta forma nawoływania do inicjatyw społecznych wydała
                            się mało zachęcająca. A co do szacunku to zdaje się że gdzies wcześniej wołga
                            sama napisała że szanuje takie inicjatywy. Pozwólcie się też wypowiedać
                            krytycznie zamiast wyszukiwać dziesiątki cytatów i na siłe udowadniać, że ktoś
                            was atakuje. Myślę, że prowadząc inicjatywy w imieniu danej społeczności warto
                            wysłuchać co ona ma do powiedzenia na ten temat - znajdziecie w ten sposób
                            wiele cennych wskazówek. Nie jestem za taką formą krytyki, ale uważam że
                            konstruktywna krytyka wnosi do tematu więcej niz potakiwanie i słodzenie. W
                            końcu nie chcecie "cukierków" big_grin Powodzenia
                            • picooz Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 22:15
                              dandee3 napisał:
                              >Mi też ta forma nawoływania do inicjatyw społecznych wydała
                              > się mało zachęcająca.

Jaka forma "nawoływania" do inicjatyw społecznych wydaje wam się skuteczna i
                              przekonujaca??
                              Jak zachecić mieszkańców do wiekszego zaangażowania?
                              Jak przeciwdziałac "lenistwu społecznemu" rozumianego jako permanentne
                              narzekanie i braku chęci(ew. inne powody) do czynnego uczestnictwa w życiu
                              społecznym?

Chętnie poznam wasze opinie

Pozdrawiam
                              KD
                            • szifox Re: Nabór do zespołu monitorujacego 19.07.07, 23:27
                              ... to nie były wyrwane z kontekstu cytaty, ale fragmenty pierwszej wypowiedzi
                              CW na tym forum (dalej nie szukałem )- chciałem Jej zwrócić uwagę, że czasami
                              wysuwa fałszywe wnioski ...

... tak samo jak nie kwestionuję prawa do wyrażania krytyki przez jednych, to
                              na tych samych zasadach uznaję prawo do wyrażania postawy obronnej przez
                              drugich ...

Przykro mi jeżeli znalazły się osoby, które poczuły sie urażone formą apelu
                              Krzysztofa, jednak w tym przypadku o wiele istotniejszy jest przedmiot apelu
                              niż jego forma. Postarajcie sie dostrzec korzyści wynikające z realizacji
                              programu nawet jeżeli waszym zdaniem "opakowane" są mało atrakcyjnie.

pozdrawiam,
                              m.s
                              • czarnawolga1 Re: Nabór do zespołu monitorujacego 20.07.07, 14:56
                                Jako sprawczyni "zamieszania" winna jestem jeszcze kilka słów wyjaśnienia.
                                Zwróciłam uwagę na wpis Picoosa bo wydał mi się troche "agresywny"- a ja nie
                                przepadam za agitacją w tym stylu- ale myślę że to już wyjaśniłam.

Myślę że aby mieszkańcy stali się bardziej aktywni muszą się bardziej
                                utożsamiać z miastem. Stanie się tak kiedy będzie im się tu żyło lepiej.To
                                wszystko przed nami-napływ ludności -to nowe miejsca pracy- a przybytki typu
                                żłobki,przedszkola,przychodnie czy nawet knajpy -ułatwią i uprzyjemnią życie.
                                Na rozwój trzeba w ogóle czasu-więc to wszystko jeszcze przed nami. Pisząc o
                                latach świetności Radzymina myślałam o czasach -wiek XVI i pocz. XX. Jak
                                czytałam -miasto prężnie się wtedy rozwijało. Miało 2500 ludności-rozwijał się
                                handel-przemysł. No i myślę że lista sławnych Radzyminiaków-też mówi sama o
                                sobie..
                                Nigdy nie oskarżałam mieszkańców Radzymina o fobie, tylko podzieliłam sie swym
                                odczuciem ,że być może są dla nich niepokojące nadchodzące zmiany i napływ
                                nowej ludności.
                                Odnośnie zastoju który panuje w Radzyminie -myślę że kolosalne znaczenie miała
                                historia. Porównuję Radzymin -który otrzymał prawa miejskie w XV w. z
                                Legionowem- którego historia zaczyna się od XIX w. Radzymin ominęło
                                budownictwo "wielkiej płyty" (z jednej str całe szczęście..)ale tym samym
                                miasto się nie rozrosło.
                                Jednak myślę że nic straconego..Właśnie w Radzyminie powstają nowe inwestycje-
                                które nie zakłócą krajobrazu miasta a zasilą miasto w młodych-ambitnych ludzi -
                                którzy przeważnie pracują w Warszawie i myślę że będziemy wymagający jeśli
                                chodzi o standard życia w naszym mieście smile

Odnośnie problemu z aktywnością -nowi mieszkańcy muszą się zaasymilować a
                                starsi pewnie "przebudzić"..Ale myślę że to jest problem na większą skalę -
                                świadczy choćby o tym frekwencja na wyborach...

Jeśli chodzi o formy przekazu i wzbudzenia zainteresowania mieszkańców to myślę
                                że np pikniki które organizuje SRF jest to bardza przyjazna forma
                                zainteresowania. Możliwość spędzenia w gronie rodzinnym razem czasu i
                                pogadania o zwykłych i większych problemach mieszkańców -świetny pomysł.

Myślę że trzeba by było zwrócic uwagę na obchody 15 sierpnia. Fajnie gdyby
                                obchody Cudu nad Wisłą miały rangę np obchodów Powstania Warszawskiego.
                                Świadomość historyczna może uleczyć z kompleksów zaściankowości. A gdyby w
                                Radzyminie były fajne imprezy z tytułu uczczenia tego oto tak ważnego zdarzenia
                                to może zwróciłoby uwagę innych i pomogłoby w promocji Radzymina. Pomyślmy np o
                                inscenizacji historycznej która mogłaby nam unaocznić tamte zdarzenia..
                                Zawiązuje się kółko teatralne - może mieliby ochotę na zrobienie czegoś takiego-
                                ja również w miare swych możliwości smile mogę pomóc.

Oczywiście odpowiednia oprawa obchodów również kosztuje -ale miejmy nadzieję że
                                zwiększone wpływy z podatków zostaną odpowiednio zagospodarowane. Nad tym
                                oczywiście czuwa zespół monitorujący SRM.

Sorry za- przyznaję -przesadną krytykę. Ale rozumiem że nie chcecie być
                                postrzegani jako cenzorzy -łajający wszystich za brak aktywności -
                                konfrontujecie się z tym -bardzo dobrze -wszyscy możemy się czegoś od siebie
                                nauczyć big_grin i ze sobą współpracować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka