Dodaj do ulubionych

Coral Beach Tiran - Sharm

22.09.03, 22:13
Rewelacyjny resort położony w zatoce rekinów 8 km od centrum Sharmu Naama
Bay. Spędziliśmy tam 2 tygodnie w środku lata 2003.
Hotel położony na 2-3 ha powierzchni, 5 gwiazdek egipskich, 4 europejskie (w
rzeczywistości nie brak mu niczego do pełnych 5 gwiazdek). W hotelu fitness
(nie dotarliśmy), sauna, jacuzzi (podobno), 3 baseny (2 spokojne, 1
imprezowy), amfiteatr rzymski (dyskoteki, wybory miss, itp).
Przy brzegu piękna rafa koralowa, mnóstwo ryb. Uwaga: nie można wejść do
wody z brzegu. Wejście tylko z pomostu, od razu na 10 m głebokości, ale za
to widoki rewelacyjne.
W hotelu czysto aż do przesady. Pokoje duże, ładne. W pokojach lodówka, sejf
(bezpłatny), tv (tvn i tv4), indywidualna klima.
Do centrum 2 razy dziennie darmowy bus hotelowy. W hotelu za nic nie płacisz
gotówką, podajesz nr pokoju, podpisujesz kwit, na koniec dostajesz billing i
płacisz dolarami lub kartą.
Podsumowując: piękny, naprawdę piękny hotel. Jedno ostrzeżenie: nie wybieraj
go jeżeli boisz się głębokiej wody i musisz wchodzić do morza z brzegu.
Koniecznie zabierz ze sobą maskę i rurę. Przydadzą się również płetwy. Bez
tego stracisz urlop.
Jeżeli chcesz zobaczyć kilka zdjęć zapraszam na www.asiaiandrzej.com
Obserwuj wątek
    • nitulina Re: Coral Beach Tiran - Sharm 30.09.03, 01:34
      Ja bym jednak nie dawała z taką lekką ręką temu hotelowi, aż tak wysokich ocen.

Darmowy busik owszem na 12 osób a chętnych 40...nam zdarzyło się, że nas po
      prostu nie zabrali z miasta do hotelu z braku miejsca.
      Jedzenie monotonne ale ok....a...natomiast obsługa fatalna.

Te animacje tak głośne, że ciężko wytrzymać wieczorem, zwłaszcza jak się ma
      pokój przy amfiteatrze.
      Bardzo drogi stand internetowy...obok w hotelu dużo tańszy.
      Rafa owszem, ale plaża dla tych co z dziećmi do kitu.

Tyle.

• andrzejlitwicki Re: Coral Beach Tiran - Sharm 07.10.03, 02:37
        Widzisz, wszystko zależy od punktu widzenia. A ten bywa różny.
        Bus hotelowy miał 25 miejsc siedzących (liczyłem). O 11.00 nie było zadnego
        problemu z miejscem. Na 16.00 były rezerwacje, bo faktycznie był tłok.
        Taksówka do Naama kosztuje 10 PLN, więc też raczej nikt nie zbiednieje.
        "...Jedzenie monotonne...". W każdym hotelu jest monotonne. Tu jednak mogę Ci
        przyznać rację. Kucharz mógłby się bardziej wysilić i nieco skomplikować
        potrawy. Ale generalnie było smaczne.
        "...obsługa fatalna...". W/g mnie obsługa była świetna. Gubili się kelnerzy w
        godzinach szczytu, ale to akurat można zrozumieć. Poza tym wytresowani aż do
        przesady. W krajach europejskich obsługa jest dużo bardziej leniwa.
        "...głośne animacje...". Mieszkałem koło amfiteatru, ale poza łomotem basu nic
        nie było słychać. Kończyli zabawę i tak przed 24.00. Zresztą wystarczy
        poprosić o zmianę pokoju.
        "...brak piaszczystej plaży..". To fakt. Dla kogoś z dziećmi to problem. Ja
        jednak pojechałem tam snurkować. Dla mnie było rewelacyjnie.
        Pzdr

nitulina napisała:

> Ja bym jednak nie dawała z taką lekką ręką temu hotelowi, aż tak wysokich
        ocen.
        >
        > Darmowy busik owszem na 12 osób a chętnych 40...nam zdarzyło się, że nas po
        > prostu nie zabrali z miasta do hotelu z braku miejsca.
        > Jedzenie monotonne ale ok....a...natomiast obsługa fatalna.
        >
        > Te animacje tak głośne, że ciężko wytrzymać wieczorem, zwłaszcza jak się ma
        > pokój przy amfiteatrze.
        > Bardzo drogi stand internetowy...obok w hotelu dużo tańszy.
        > Rafa owszem, ale plaża dla tych co z dziećmi do kitu.
        >
        > Tyle.
        >
        >
        • nitulina Re: Coral Beach Tiran - Sharm 07.10.03, 21:04
          Ja mówię obiektywnie...

Mnie ten hotel odpowiadł ze względu na zaprzyjaźnione Centrum nurkowe.\, i
          większośc czasu i tak spędzałam na łodzi.

1.Jednak mix włosko rosyjskiej łupanki na basenie jest tragiczny
          2.Poproś o zmianę pokoju w sezonie... ha ha ha...owszem prosiliśmy
          zaproponowano nam za drobną opłatą na boku (gdzieś 50$)
          3.Obsługa moim zdaniem fatalna, czekanie na posprzątanie stolika czy rano czy
          wieczorem, zamówione do pokoju napoje nigdy nie docierały.
          4.Czystośc standardowa
          5.leżaki na dolnym basenie należy zajmować przed śniadaniem około 7, inaczej
          lipa.
          6.mimo że na terenie hotelu jest kilka barów to drinków robić nie umieją w
          żadnym.

Moim zdaniem standard przeciętny bez większych odchyłów.
          • andrzejlitwicki Re: Coral Beach Tiran - Sharm 08.10.03, 01:01
            Zawsze miło podyskutować. Przedwczoraj wrócilismy z okolic Barcelony. Mieliśmy
            hotel ****. Poza naprawdę świetnym żarciem reszta nawet się nie umywa do Coral.
            Pewnie wszystko zależy od tego, czego się oczekuje. My znaleźliśmy w Sharm
            wszystko co chcieliśmy.
            1. "...łupanka włosko-rosyjska...". Właśnie jestem po niemieckim ŁOMOCIE.
            Średnia wieku 70 lat, znany w świecie niemiecki dowcip i poczucie humoru. Jak
            sobie przypomnę włosko-gruziński team animacyjny, Włochów i Rosjan w Sharm, to
            uwierz, nostalgia mnie ogarnia...
            2. Nie wierzę. Za 10$ w Egipcie można chyba załatwić sobie kwaterę samego
            Mubaraka...
            3. Też się nie zgadzam. Wszystko co zamawialiśmy po 5 minutach było w pokoju.
            Jak nam się w nocy zepsuła klima, to po wręczeniu 5 funtów dwóch magików
            biegało po dachu i naprawiało do skutku. Zanim zaczęli proponowali zmianę
            pokoju. Jak się moja żona struła, to sprzątający i ich manager przez 2 dni
            później pytali jak się czuje. Jak wywiesiliśmy kartkę: nie przeszkadzać, to
            gość jeszcze o 22.00 przyszedł zapytać czy nie wymienić ręczników. Jak
            zamawiałem piwo, to bez pytania podawali mi do niego zamrożoną szklankę.
            4. nie znałem takich standardów czystości. Codziennie czyszczony pomost na
            rafie. Codziennie (w nocy) armia ludzi pucuje cały hotel. Na całym terenie ani
            jednego papierka. Zostawialiśmy codziennie 2 funty w pokoju, gość mył nam
            szklanki, układał ciuchy i, czym doprowadzał mnie do irytacji, codziennie
            zamykał mi żel do golenia. To nie jest standard. Ani w polskich, ani
            europejskich hotelach.
            5. "...trzeba rezerwować leżaki...". no pewnie. jeżeli gości jest 700, a
            atrakcyjnych leżaków 80-100 to musi być wojna. normalne prawo buszu. my
            rozwiązaliśmy problem w prosty sposób: 0 7.00 rano chodziliśmy snurkować na
            godzinę i rzucaliśmy ręczniki na co lepsze leżaki. po śniadaniu wracaliśmy i
            leżeliśmy do woli.
            6. "...nie umieją robić drinków...". To akurat założyłem jeszcze przed
            przyjazdem do Egiptu. Dlatego kupilismy 4 l na Okęciu, 6 dołożyliśmy w Sharm,
            szklanki wzięliśmy ze sobą, lodówka w pokoju, więc drinki wziąłem na siebie.

Podsumowując: każdy musi znaleźć sobie hotel dla siebie. Nas naprawdę
            oczarował Coral. Było tam wszystko czego potrzebowaliśmy. Za rok wracamy do
            Sharm, na pewno będziemy robić kurs nurka. Co do hoteli to wszystko zależy od
            oferty, ale albo wrócimy do Coral, albo pomyślimy o okolicach Club Farana/Reef
            Oasis/Iberhotel Club Fanara. Tam z kolei są jeszcze ciekawsze rafy.
            Pozdrawiając nitulinę
            Żegnam i ewentualnie zapraszam na naszą www.asiaiandrzej.com
            Na świeżo kilka zdjęć z cudownej Barcelony

nitulina napisała:

> Ja mówię obiektywnie...
            >
            > Mnie ten hotel odpowiadł ze względu na zaprzyjaźnione Centrum nurkowe.\, i
            > większośc czasu i tak spędzałam na łodzi.
            >
            > 1.Jednak mix włosko rosyjskiej łupanki na basenie jest tragiczny
            > 2.Poproś o zmianę pokoju w sezonie... ha ha ha...owszem prosiliśmy
            > zaproponowano nam za drobną opłatą na boku (gdzieś 50$)
            > 3.Obsługa moim zdaniem fatalna, czekanie na posprzątanie stolika czy rano
            czy
            > wieczorem, zamówione do pokoju napoje nigdy nie docierały.
            > 4.Czystośc standardowa
            > 5.leżaki na dolnym basenie należy zajmować przed śniadaniem około 7, inaczej
            > lipa.
            > 6.mimo że na terenie hotelu jest kilka barów to drinków robić nie umieją w
            > żadnym.
            >
            > Moim zdaniem standard przeciętny bez większych odchyłów.
              • pc_maniac Re: Coral Beach Tiran - Sharm 24.10.03, 11:23
                (cyt.: Andrzej 17-09-2003 15:49)

"Hotel Coral Beach Tiran - rewelacja, zasługuje na 5*, rafy przy samym brzegu
                ( maska, rurka, płetwy - lepiej kupić w Polsce; wypożyczenie jednorazowe 7$)
                jedzenie - extra - pokoje to samo.
                Inna sprawa biuro ALFA STAR - jak jeszcze możesz to daj sobie spokój z tym
                dziadowskim biurem ( polecam OASIS ) - kilka dni przed wyjazdem mogą zadzwonić
                do Ciebie i poinformować o zmianie hotelu ( np. 2km od plaży ) lub
                zastosować "drobne zmiany w programie"(byłem na objazdówce) a jak po powrocie
                się będziesz buntował to Ci powiedzą że możesz ich pocałować w dupę bo nie ma
                na reklamacji potwierdzenia przez rezydenta ( zresztą jak rezydent ALFA STAR
                ma potwierdzić że coś było nie tak - nonsens ).
                Podsumowanie: Hotel - extra, ALFA STAR - do dupy."
              • victoriatravel Re: Coral Beach Tiran - Sharm 07.02.04, 19:52
                nitulina napisała:

> Jeśli chodzi o nurkowanie to zdecydowanie lepsze są rejony Hurghady zwłaszcza
                > tereny w strone Sudanu...
                >
                > Nie wiem skąd wzięła się opinia że Sharm jest lepsze...

Rafa w Sharm el Sheikh jest mniej zniszczona niz rafa w Hurghadzie. Jest to
                spowodowane tym, ze w Hurghada jest znacznie starsza niz Sharm i bylo tam pod
                woda wiecej osob. Kiedys tak nie zwracano uwagi na ochrone rafy, jak ma to
                miejsce obecnie.
                Wiekszosc osob woli tez Sharm jako miasto.
                Rejony na poludnie od Hurghady sa bardziej dziewicze, ale mam na mysli miejsca
                sporo od Hurghady, w okolicach Marsa Alam, na Brothers, w Sudanie. W takie
                miejsca organizowane sa safari nurkowe - mieszkajac na statku przez tydzien
                plywa sie w miejsca niedostepne dla normalnych lodzi.
                Pozdrawiam,
                Magdalena Budzyńska
                www.victoriatravel.pl
                www.tanienurkowanie.pl
    • anntad Re: Coral Beach Tiran - Sharm 27.12.03, 23:50
      dopiero teraz przeczytałam, jestem zauroczona tym hotelem, dla mnie miejsce
      wspaniale, hotel czysty az dziwne że co dziennie zmieniali posciel, ręczniki,
      jedzenie wspaniale i obfite - przed arabskim jedzeniem trzeba było drinka -
      Nie spodziewałam sie że w styczniu temperatura była 27 st, morze cieplutkie
      tylko w basenach woda za zimna ale dzieciaki i tak sie kąpały. Byłam pod
      wrażeniem dzieci arabskich jak kąpały się w ubraniach smile
    • victoriatravel Re: Coral Beach Tiran - Sharm 07.02.04, 19:45
      Moim zdaniem, jest to jeden z lepszych hoteli 4* w Sharm el Sheikh. Wysylam tam
      bardziej wymagajacych klientow, ktorzy nie moga sobie pozwolic na hotel 5*.
      W hotelu tym mieszka rezydentka Alfa Star, Lucyna, ktora byla wielokrotnie
      bardzo chwalona przez moich klientow.
      Gdy bylam tam jako klientka, Lucynka byla niezmiernie pomocna w kazdej sprawie.
      Minusem dla osob nurkujacych jest duza odleglosc do portu, z ktorego wyplywa
      wiekszosc lodzi w Sharm el Sheikh. Transfery do portu sa oczywiscie zawarte w
      cenie nurkowania, ale codzienne wstawanie o pol godziny wczesniej bywa spora
      wada.
      Pozdrawiam,
      Magdalena Budzyńska
      www.victoriatravel.pl
      www.tanienurkowanie.pl
    • beacez Re: Coral Beach Tiran - Sharm 29.07.04, 23:02
      Byłam w tym hotelu w maju. Hotel godny polecenia, przepięknie położony,
      tarasowo, niska zabudowa, kameralnie. Jest to dobre 4+. Dlaczego nie 5?
      1. Lodówka w pokoju 4 razy wymieniana, za każdym razem wstawiali nie działającą
      2. Pokój duży, z dzwiami łączącymi z drugim pokojem, niestety my mieliśmy
      sąsiadów, którzy bardzo głośno się zachowywali łącznie z odgłosami bicia,
      telewizor grał non stop, przez drzwi wszystko było słychać.
      3. Drinki - nawet nie pachniały alkoholem, poza tym połowy z bardzo ubogiej
      karty nie podawali bo ciągle jakiegoś składnika im brakowało (przez tydzień
      tego samego)
      4. Na hamburgera na basenie czekaliśmy ponad godzinę, aż poszliśmy do
      pobliskiego baru, gdzie usłyszeliśmy, że baseny obsługuje jeden bar z dolnego
      basenu, a między tymi basenami jest jeszcze amfiteatr.....
      5. Restauracja - bardzo brzydki zwyczaj dosadzania ludzi. Bardzo mało stolików
      na 2 osoby. Sprzątanie ze stołu, właściwie po odejściu. Nie wspomnę o czekaniu
      na podanie napoi. Można się upominać, i tak zapomną.

Wbrew temu co napisałam naprawdę polecam ten hotel, byliśmy zadowoleni, i
      wybralibyśmy go ponownie (dobry hotel za rozsądną cenę). Złoszczą mnie jedynie
      bezkrytyczne zachwyty i kwalifikowanie hotelu na 5*. Bo ktoś kto bywał w
      hotelach 5* może się rozczarować. W hotelach najwyższych kategorii te zdarzenia
      w ogóle nie powinny mieć miejsca. Szczególnie pkt 3,4,5.
    • victoriatravel Re: Coral Beach Tiran - Sharm 02.08.04, 13:13
      blue25 napisała:

> Mam pytanie dot. nurkowania. Chciałabym tego spróbować po raz pierwszy, noszę
      > jednak szkła kontaktowe. Orientujesz się, czy jest to problem w czasie
      > nurkowania? Nurkowac w okularach? Jak to wygąda od strony praktycznej?
      >
      > Tnx za wskazówki smile
      > Katarzyna

Witaj,

Sa specjalne maski ze szklami optycznymi - sugeruje taka maske nabyc w Polsce.
      Na poczatku mozesz nurkowac ze szkłami kontaktowymi (najlepiej jednorazowymi),
      jak juz sie zakochasz w nurkowaniu, to napewno sprawisz sobie szkla optyczne.
      W okularach nie mozna nurkowac.

W razie dodatkowych pytan, chetnie doradze.

Pozdrawiam serdecznie,
      Magdalena "Victoria" Budzyńska
      www.victoriatravel.pl
      www.tanienurkowanie.pl
    • dunia77 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 27.01.05, 17:24
      Wreszcie zbieram sie, zeby cos napisac: bylam w tym hotelu na przelomie sierpnia
      i wrzesnia 2004.

Moja opinia bedzie gdzies posrodku: na 5* (jak chca niektorzy) ten hotel na
      pewno nie zasluguje. Ale te 4* sa bardzo solidne, wlasciwie europejskie.

Pokoj: ladny i dosc duzy, widok na morze bajkowy. Do czystosci nie moge sie
      przyczepic. Lodowka, sejf za darmo, wygodne lozko. Bez zachwytow, ale tez i bez
      problemow.

Otoczenie: czystosc na terenie hotelu wzorowa, ladnie utrzymana zielen (choc
      mogloby jej byc wiecej). Teren hotelowy calkiem spory, duzy plus, bo na zewnatrz
      jest malo zachecajaco wink

Baseny: trzy. Jeden z animacjami, nad samym morzem, najbardziej okupowany. Dosc
      glosno, nie da sie zrelaksowac, chyba ze dopiero poznym popoludniem. Drugi w
      okolicach restauracji, prawie nikt w nim nie plywal (nie wiem dlaczego),
      otoczenie basenu malo przytulne, bo przechodzilo sie tamtedy do restauracji,
      recepcji itp. Trzeci byl moim ulubionym, znajduje sie kolo fitness clubu, troche
      ukryty. Malo ludzi, ladnie i bardzo fajny poolbar. Zadnej animacji, tylko
      nastrojowa muzyczka w tle.
      Reczniki na plaze i basen mozna dostac przy "animacyjnym" basenie.

Plaza: beznadziejna, jak wiekszosc w Sharmie. W sumie w ogole ciezko ten splatek
      zwiru nazwac plaza wink Ale fakt, architekci postarali sie i przy zejsciu nad
      morzem zrobili pokryte piaskiem tarasy, na ktorych stoja lezaki i parasole.
      Bardzo fajnie i miejsca jest naprawde sporo - mozna znalezc wolny lezak o
      dowolnej porze dnia.
      Do morza mozna wejsc tylko po pomoscie i od razu "na glebine" - nic dla malych
      dzieci i osob nieumiejacych plywac. Dla mnie nie bylo to problemem, bo dobrze
      plywam, ale widzialam osoby, ktore tylko siedzialy na pomoscie, bo baly sie
      wejsc do wody. Ewentualne niedogodnosci wynagradza naprawde ladna rafa, w
      zadziwiajaco dobrym stanie jak na te tysiace turystow wink
      Kolorowe rybki mozna zobaczyc nawet siedzac na pomoscie - woda jest bardzo
      przejrzysta.

Jedzenie: posilki sa podawane w formie bufetu w dosc sympatycznej restauracji.
      Mozna tez jesc na tarasie, wieczorem kelnerzy zapalaja swieczki i o ile nie
      wieje, to jest bardzo przytulnie.
      Jedzenie dosc monotematyczne, ale raczej smaczne. Co do swiezosci i higieny nie
      mam zarzutu: jadlam wlasciwie wszystko i zadna "zemsta" mnie sie nie imala. Duzy
      wybor smacznych deserow. Jedyne na co moge narzekac, to bardzo maly wybor owocow
      (daktyle i melony, czasem banany).
      Obsluga niezla, choc poziom znacznie odbiega od europejskiego. Ale bylo widac,
      ze sie staraja. Do tego raczej kulturalnie, bez glupich zaczepek itp.
      Dodatkowo mozna zjesc cos w restauracji rybnej nad morzem (nietanio, ale na
      dobrym poziomie, dobra obsluga), a przy barach basenowych mozna zjesc rozne
      przekaski (bardzo smaczne sandwicze na przyklad), drinki alkoholowe
      i bezalkoholowe, kawka i takie tam (ceny niewygorowane).
      Jest tez kafejka arabska: sisza, herbatka z hibiskusa itp. oraz drink bar.
      Intensywnego zycia nocnego nie zarejestrowalam.

Reasumujac: ze wzgledu na spora odleglosc od Naama raczej nie polecam
      imprezowiczom. Dla ludzi szukajacych relaksu i spokoju oraz dla snurkow - jak
      najbardziej.
    • gryka1 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 04.01.06, 22:30
      To jak w końcu jest z tą plaża. Jest piaszczysta czy nie?.Czy można mozna
      spokojnie wejść do wody nie kalecząc sobie nóg o rafę?
      Wyjeźdzam w lutym do tego hotelu i chciałabym wiedzic.
        • gryka1 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 08.01.06, 22:02
          Bardzo dziekuję za informację.Zdjęcia bardzo ładne.Nie przypuszczałam, że takim
          prostym aparacikiem takie ładne zdjecia można robić. Próbowałam kilka lat temu
          ale wychodziły mi jakieś szaro niebieskie. W zeszłym roku robiłam zdjecia
          cyfrówką prosto z pomostu. Wyszły bardzo ciekawie, szczególnie te
          zniekształcone przez odbicia światła w wodzie ale musiałam je jednak lekko
          poprawić komputerowa.A Ty poprawiałeś swoje ?
    • gryka1 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 14.03.06, 19:06
      Byłam w tym hotelu. I podobał mi się. Nie uważam żeby kuchnia była monotonna.
      Napiszę więc tylko co mi przeszkadzało. Dla mnie było za głośno. Raz,że muzyka
      przy basenie leciała na okrągło, poza tym hotel jest niedaleko lotniska i to
      dawało się odczuć. Przy startach dużych samolotów było to dokuczliwe.I jeszcze
      jedna rzecz. Przeszkadzali mi wiecznie wpychający się bez kolejki nasi sasiedzi
      ze wschodu.
    • miriam_73 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 21.07.06, 10:39
      Autor: kruszynka301
      Data: 21.07.06,

--------------------------------------------------------------------------------

domki są nowe (w starych, oddalonych od wszystkiego, kwaterują Rosjan).
      Przy basenie nie jest wcale głośno (wieczorem raczej nikt się nie kąpie).
      W hotelu jest klub nocny z dyskoteką (jednak klimat dla mnie niezaciekawy,
      wyszliśmy po 5 minutach), jest kilka barów, otwartych do rana.

Codziennie jest półgodzinna dyskoteka z animatorami dla dzieci, od 21.00,
      potem
      są różne wieczorki (m.in. kabaret, wieczór egipski).
      My jednak po nurkowaniu byliśmy tak zmęczeni, że przeważnie zasypialiśmy z
      dziećmi o 22.00wink.

Woda mineralna kosztuje 8 LE (albo 6, nie pamiętam) - w każdym razie piwo 22
      LE, świeżo wyciskane pyszne soki z pomarańczy - 17 LE, świetna kawa mrożona
      12
      LE, soczki w kartoniku 6 LE. Danie lunchowe (spora porcja) - 20-25 LE.
      Ten hotel wogóle nie ma opcji All.

W sąsiednim hotelu (10 minut pieszo) otworzono market Abu Aschara, więc można
      wieczorem podejść i zrobić zakupy.

• 19r20 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 01.12.06, 11:17
      Byliśmy w tym hotelu na początku listopada 2006. Hotel ładny, duży. Pokoje bardzo fajne, czyste. W nich sejf z którego trzeba korzystać bo obsługa niestety kradnie pieniądze (szkoda że sami się o tym przekonaliśmy -150$) Sprzątający nie robią żadnych bajerów z ręczników czy kocy jak to jest w innych hotelach ale żadnych zastrzeżań mieć nie można, nawet dają codziennie kosmetyki. Śniadania non stop identyczne w obiadach więcej zmian, wszystko smaczne i ładnie ozdobione. Desery głównie torty -pyszne! 3 baseny a woda w nich lodowata 18-19 stopni, brak podgrzewania i zakaz kompieli po zmroku. Rafa bardzo ładna lecz tylko dla ludzi potrafiących dobrze pływać - duże fale!. Kilka słów o obsłudze: hotel całkowicie nastawiony na ruskich, menu po rusku, animatorzy po rusku, obsługa wita cie po rusku.
      Mimo wszystko godny polecenia.
      • tomasz.kuc Re: Coral Beach Tiran - Sharm 24.07.07, 13:00
        Witam
        W hotelu byłem w lipcu 2007. Hotel godny polecenia, mało Polaków co dla mnie
        było plusem.
        Zawsze wolne leżaki i miejsca na plaży i basenie. Jedzenie smaczne i duży wybór.
        Przepiękna rafa koralowa. Hotel ładnie położony i bardzo duży. Obsługa miła i
        nie nachalna. Robili bajery z ręczników.
        Wycieczka była wykupiona w biurze Sun&Fun - nie mam zastrzeżeń.
        Wycieczki fakultatywne wykupowałem w biurze lokalnym(polski przewodnik, jakość
        taka sama jaku u rezydenta), ceny niższe o około 20% niż u rezydenta. Biuro Aaba
        Sharm www.taniewycieczkisharm.com/ mieści się w Naama Bay i jest czynne
        od 17 - 23. Z hotelu można dojechać bezpłatnym busem.

Hotel jak najbardziej polecam.
        Egipt też smile
        • derika26 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 24.07.07, 15:25
          Cześć. Wybieram się tam we wrześniu. Czytałam już pochlebne opinie o hotelu,
          ale chciałabym zadać CI kika pytań (jako najświeższemu z wypowiadających się na
          tym wątku smile W jakich godzinach kursują busiki do SHarm (tzn do tego miejsca
          skąd odpływają promy do Hurghady? Chodzi mi o okolice delfinarium). Ile może
          kosztować taksówka w te tereny (może korzystałeś?)Jaka zwierzyna pływa na przy
          hotelowej rafie (duże czy małe rybki itp). I jak wygląda kwestia All w tym
          hotelu.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi na temat hotelu smile
          • tomasz.kuc Re: Coral Beach Tiran - Sharm 25.07.07, 09:44
            Witam
            Bus kursuje do Nowej części Sharm (czyli Naama Bay, nie jest to część w której
            jest delfinarium) o 12 i 16, powrót przed 16 i o 20. Taksówką ok. 30 funtów
            egipskich (5-6 dolarów).
            Do starej części Sharm el-Sheikh taksówka kosztuję ok 40 funtów (my nie
            jechaliśmy ale znajomi).
            Rybki przy rafie: duże i małe, kolorowe i jednobarwne, płaszczki i mureny,
            węgorzowate i grube. Na brzegu rybki skaczące po skałach smile i kraby.

All inclusive w Coral Beach Tiran:

śniadania 7 - 10: musli, pieczywo, jajecznica, sery, naleśniki, omlety, owoce,
            sałatki, jogurt, dżemy, herbata, kawa, pepsi, mirinda, 7-up,napoje owocowe z
            automatu, soki wyciskane ze świeżych owoców(płatne - 2 dolary) i dużo innych rzeczy

obiad 12:30 - 14:30 : ryż , makarony, mięso, kurczak, dania wegetariańskie,
            zupy, pieczywo, sałatki, picie jak na śniadaniu

kolacja 19 - 22:podobnie jak na obiedzie + grill,

Oczywiście zmienia się jadłospis: czasami lasagne lub ryba z grilla, ogólnie
            bardzo dobre jedzenie.

W barach przy basenach (9 - 19): piwo, wódka, drinki, pepsi, 7-up, woda
            mineralna itp (wino tylko w budynku głównym), w godzinach 12 -19: frytki,
            kanapki, pizza, sałatki

Bar w budynku głównym (do 23): napoje + dobre drinki, wieczorem muzyka na żywo
            przy głównym basenie

Animacje: różne sporty i gry (aerobik i takie tam) na basenie przy plaży, o
            21:30 w amfiteatrze - kabaret, show orientalne, wybory miss, filmy (piraty z
            netu smile) itp.

Leżaki, ręczniki plażowe i parasole bezpłatne na plaży i basenach

Pokoje sprzątane codziennie, codziennie wymiana ręczników. Klimatyzacja w
            pokojach sterowana indywidualnie.

Podobno sauna bezpłatna, choć nie dotarliśmy smile.
            Piękny widok na Sharks Bay.

Na wycieczki fakultatywne polecam Aaba Sharm (polskie biuro w Naama Bay,
            zabierają i odstawiają do hotelu), z tego co widziałem w Sharm jest jeszcze
            Orbit Tour.
            Przykładowe ceny:
            Jerozolima 90 $ (u rezydenta 125 $)
            Kair 38$ (55 $)

• monia-k-piter chciałabym polecić Dana Beach 16.08.07, 15:17
                Zakwaterowani byliśmy w hotelu Dana Beach. Dana to czysty hotel , z fajną załogą
                i ze ze smacznym jedzonkiem. Wersja all incllusive to był strzał w dziesiątkę
                wszystko pod dostatkiem poprostu do bólu nawet w nocy ok. 1-2 jak wróciliśmy z
                wycieczki pozwolono nam sobie bezpłatnie zjeść (a podobno po 24 już odpłatny był
                serwis). Mam zboczenie zawodowe jestem z wykształcenia hotelarzem dlatego
                zwracałam na wszystko uwagę. Otóż, już przy recepcji odniosłam pozytywne
                wrażenie. Poczułam sie jak w domu jak bardzo mile widziany gość. Kilka razy
                potrzebowałam pomocy ze strony recepcjionistów i miło mnie zaskoczyli swoją
                postawą. Naprawdę w Polsce nie spotkałam się z taką obsługą. Pokoje o różnym
                stamdarcie, mi się w moim bardzo podobało. Najważniejsze było to, że
                klimatyzacja spełnła swoje zadanie bez zarzutów, ponad to w barku codziennie
                donoszono nam napoje coca cola, 7 up, mirinda woda. Egipskie piwo jest bardzo
                słabe ale dla mnie to super bo piłam piwko i nigdy się nie upiłam, natomiast
                nasz alkohol ogłupia i gubi jak się przecholuje. Kelnerzy w naszym kurorcie
                zaskakiwali nas pracowitością i przemiłą obsługą. Jedyny jak dla mnie mankament
                to nadmiar Niemców...brrr... Bardzo mało Polaków , a kelnerzy mówią że " i love
                polish people" wink. Arabska uroda zabrała mi serduszko jak się okazało przystojni
                arabi mają żony Polki albo Czeszki czy też Ukrainki. Wypoczynek w Egipcie w Dana
                pozostawił niezapomniane wspomnienie, ciekawa jest także historia, kultura i
                obyczaje owego kraju. Na wycieczki zapisywaliśmy się u naszych rezydentów którzy
                mieli dyżur dwa razy w tygodniu. To poprostu trzeba przeżyć. Na 100% jak tylko
                mi się uda dostać urlop w zime spędzę go w Egipcie bo nie udało mi się jeszcze
                wszystkiego zobaczyć. jak urlop to tylko w DANA BEACH wink
              • djd1 Re: Coral Beach Tiran - Sharm 14.11.07, 23:37
                Z przyczyn od nas niezależnych musimy zmienić hotel i zastanawiamy
                się na hotelem Coral Beach Tiran w Sharm. Byłbym wdzięczny za
                opinie. Jak zwykle interesuję mnie rafa, temperatura i czy w marcu
                mocno wieje, bo gdzieś przeczytałem, że są przy tym hotelu spore
                fale i nie pływa się wygodnie. Jak możecie to napiszcie też coś o
                opcji all , jak wygląda itd... Z góry dziękuje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka