Dodaj do ulubionych

Elphistone Resort prośba

07.07.15, 18:40
Witam, bardzo proszę o informację odnośnie hotelu Elphistone w Marsa Alam. Czy faktycznie zabierają opaski jak się kończy doba hotelowa? Mamy z tego hotelu wylot o 21.40 i chciałabym się upewnić. Bardzo dziękuję za jakiekolwiek informacje.
Obserwuj wątek
              • kawera1 Re: Elphistone Resort prośba 19.07.15, 17:46
                Wróciłam i masakra jednym słowem. Nie jestem wymagająca, ale ten hotel i managerowie przeszli samych siebie. Nie potrafią dostosować się do turystów. Żarcie na jedno kopyto, ciągle to samo, piwo nalewane do maluśkich plastikowych kubeczków, chcesz w szklance to musisz dobrze się zakręcić. Wino nalewane z kartonu z kurkiem, nie nadaje się do picia. Kubki plastikowe w restauracji brudne, gorąco, zero klimy. W restauracji, w lobby, ani w zadnym barze nie mozna się ochłodzic, animacji zero, muzyka jakby druta z tyłka ciągnął. Pracownicy bardzo boją się swoich szefów. Świeże soki po 2 dolce lub dwa euro. Napoje to tylko cola, sprite, fanta i te inne z nalewaków. Wszystko ciepłe, nie ma się czym ochłodzić. Cieszę się, że byłam tylko tydzień bo bym chyba oszalala. W samolocie powrotnym ludzie marzyli albo o schabowym albo o mc donaldzie. Naprawdę nie polecam tego hotelu właśnie ze względu na żarcie, animacje i przekąski między posiłkami - malutkie pseudo pizze i jakies ciasteczka. Codziennie to samo. Pokój - mieszkaliśmy w sektorze H ok, widok na morze, dasz w łapę ze 20 dolców dostaniesz full wypas z plazmą i nowszymi meblami. My nie daliśmy i mieliśmy zdezelowane meble w pokoju z telewizorem 14 cali. Fakt, nie pojechałam oglądać tv, ale nawet po obiedzie chciało się trochę odpocząc od tego słońca i duchoty. Lodówka chłodziła jakby chciała a nie mogła. Jedyne co było w porzadku to codziennie posprzatany pokoj, czysciutko i wygodne łożko smile. Wszystkie te boleści na szczescie zrekompensowała pogoda i fajna plaża. Ludzie z nudów zapoznawali się na siłe i wychodziły z tego czasem fajne grupki. Jedyna atrakcja. Dyskoteka? Zapomnij. Zero klimy, 2 osoby na krzyz. Aha i zabieraja opaski all jak konczy sie doba hotelowa. Chyba, ze chcesz zjesc to daja Ci kupon na jedzenie. Zeby przedłuzyc godziny do wylotu na pobyt w pokoju trzeba dac 30 dolcow, a za opaske 15 dolcow. Jak jeszcze chcesz cos wiedziec to pisz, chetnie odpowiem. Pozdrawiam.
                • anulka123451 Re: Elphistone Resort prośba 19.07.15, 18:40
                  Dzięki za informacje. Z tego co czytałam na innych forach to animacje i czystość w tym hotelu powinna być pierwsza klasa, a tutaj proszę jaka niespodzianka. Przeraziłaś mnie tym wątkiem, aczkolwiek mam nadzieję, że nie będzie tak źle i będzie to wspaniały urlop big_grin Mi do wylotu jeszcze zostało 3 tygodnie- może do tego czasu coś się zmieni na plus! Dzięki raz jeszcze! smile
                  • kawera1 Re: Elphistone Resort prośba 19.07.15, 20:04
                    Nie ma za co smile. Tak naprawdę to hotel dla starszych osób, broń Boże z dziećmi bo się zanudzą. Lecieliśmy z Itaką - spisali się na medal. Rezydentka Ania bardzo sympatyczna. Jeśli lubisz snurkować to miejsce idealne. Pomost mega długi, rewelacja na wieczorne spacery. Jak będziesz miała okazję to wejdż na dach swojego hotelu - wrażenia nie do opisania. Widać całą panoramę obiektu. Ja temu hotelowi daję 3 gwiazdki z minusem. Baw się dobrze i korzystaj z pogody, której tam na pewno nie zabraknie. Pozdrawiam.
                    • anulka123451 Re: Elphistone Resort prośba 20.07.15, 16:25
                      Animacje jakieś były, czy nie było wcale? Po włosku czy po angielsku? Jakiś aerobic w wodzie, piłka wodna, rzutki, wieczorne animacje dla dzieci cokolwiek? smile To już nie pierwsza taka negatywna dosyć opinia o tym hotelu i zaczęłam się zastanawiać czy dobrze zrobić że go wybrałam... sad
                        • kawera1 Re: Elphistone Resort prośba 20.07.15, 17:00
                          Tylko w pokoju jest klima. Nigdzie więcej jej nie uraczysz. Ani w lobby, ani w restauracji, ani nigdzie indziej. Weź ze sobą wachlarz, będzie na pewno potrzebny.Animacje? To jakaś kpina. Pomachają trochę tyłkami, porzucają piłkę w wodzie, wieczorem o godz. 22.00 w ichniejszym teatrze wybierają miss, mistera hotelu, jakiś gość będzie sie kręcił w kółko przez 20 min, i takie tam bzdety. Zaziewasz się na śmierć.
                                • anulka123451 Re: Elphistone Resort prośba 23.08.15, 18:13
                                  Hej, wróciłam wczoraj z tego hotelu i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że hotel jest dobry. Jego stan faktycznie w ciągu miesiąca się trochę pogorszył, ale to głównie ze względu na właściciela, który się zmienił i zamiast Włocha jest Egipcjanin. Opiszę w szczegółach moje spostrzeżenia. Pokój sprzątany codziennie, bardzo ładny, prawie wszystkie z widokiem na morze, co parę dni robione na łóżku jakieś "zwierzaki" z ręczników, czyściutko bez żadnych rewelacji. Co do basenu no to także nieźle, choć zdarzały się irytujące sytuacje np. basen sprzątany do godziny 11 w dodatku niedokładnie, brudne ręczniki wydawane gościom przy basenie, stan materaców również niezbyt dobry. Generalnie dobrze, ale mogłoby być dużo lepiej. Odnośnie jedzenia to tutaj się zaczyna... Brudne, popękane plastikowe kubeczki w których podawano napoje w restauracji ( ja zawsze dostawałam w szkle bo się uparłam i ich nękałam o to- innymi słowy kto chciał ten miał), talerze często również nie były domywane. Przez to właśnie koleżanka i siostra rozchorowały się i to porządnie już po paru dniach pobytu tam. Wybór jedzenia też nie za duży ( 5 raz w Egipcie byłam więc porównanie miałam) ale głodna nie chodziłam. Smaczne, lecz ciągle to samo, każdy sos smakował tak samo, frytki rzadko ale były, ryżu i makaronu pod dostatkiem. Co do przekąsek przy basenie to codziennie pizza (która była w rzeczywistości ciastem z sosem ze stołówki który był do makaronu i żółtym serem) którą dało się zjeść, parę razy naleśniki i pączuszki z czekoladą. W barze przy basenie napoje podawane w plastikowych kubeczkach jednorazówkach (raz się zdarzyło, że zabrakło napojów i przez 3 godziny do picia byłą tylko woda i sok z proszku, co w innych hotelach do których jeździłam było nie do pomyślenia). Alkohol i napoje w lobby podawane w szklankach. Obsługa hotelowa ogólnie ok choć niektórzy nie znają angielskiego i ciężko się dogadać. Gośćmi hotelowymi głównie Polacy, Czesi, Słowacy. Niemców i Rosjan malutko. Co do animatorów to jest ich dwójka, Dziewczyna z Rosji- Vera i chłopak z Ukrainy- Vitalij, szef animatorów- Mimo i drugi szef animatorów- Samba. Przesympatyczni ludzie, którzy zarażają energią, nie można się było z nimi nudzić. Codziennie gimnastyka w basenie, siatkówka plażowa, zumba albo taniec brzucha, czasami w zależności od chętnych nawet piłka wodna. Codzienne również animacje wieczorne dla dzieci i dorosłych. Nie można było narzekać na nudę. Plaża, pomost i rafa to atuty tego hotelu. Hotel nie jest położony w zatoce więc codziennie duże fale i czerwona flaga, ja przez dwa tygodnie mogłam snurkować tylko jeden dzień, ale warto było. Obok baza nurkowa w której pracuje Polka- Sylwia. Przesympatyczna młoda osoba, która zawsze chętnie pomoże. Ja korzystałam z jednej wycieczki- Sharm el luli i było naprawdę super, polecam! Ogólnie wróciłam zadowolona z wakacji. Biorąc pod uwagę obłożenie hotelu, które jest małe, właściciela Egipcjanina to uważam, że hotel zasługuje na mocne 3 gwiazdki, albo słabe 4, które obecnie posiada. Dla osób mało wymagających nastawionych na odpoczynek nie szukanie zwady polecam ten hotel. Dla osób szczególnie czepliwych i bardzo wymagających, którzy jeździli dotychczas tylko do 5 gwiazdkowych hoteli serdecznie polecam wybrać inny hotel w Sharmie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka