IP: *.g1.pl 16.04.02, 03:32
Niespokojne czasy po wojnie domowej. Rzecz dzieje sie w koszarach Shinsen -
policji w Kioto. Mieszkaja tam sami mezczyzni, wiec pojawienie sie rekruta -
pieknego mlodzienca, wzbudzilo duze zamieszanie. Wielu z samurajow nie moglo mu
sie oprzec.
Dla mnie to szok, poniewaz zawsze wyobrazalem sobie samurajow jako ludzi
odpornych na takie pokusy i to jeszcze homoseksualne.
No coz. Wkrotce pojawia sie watek kryminalny, moim zdaniem ciekawszy niz
gejowskie wstawki.
Ladne zdjecia i ciekawy sposob narracji (napisy na czarnym tle) to atuty filmu.
No i bardzo duzo scen walk mieczem, poniewaz w koszarach jest szkola kenjutsu.
Niektore postaci (Hijikata albo Shoji) imponujace, no ale zawsze wsrod
samurajow musi byc ktos nieskazitelny.
Ciekawe ze po raz pierwszy ktos podkreslil (przerysowal?) ludzkie cechy u
samurajow.
pozdrawiam
Silvio
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka