IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 18.10.02, 07:07
Ten filmik jest fenomenem na Polską skalę. Jest świetny.
Obserwuj wątek
    • Gość: G. Re: Katedra IP: *.abo.wanadoo.fr 19.10.02, 22:04
      Tylko na Polska?? Swiatowa!!! Bagins to zrobil SAM a nie jak
      przy wiekszosci tego typu produkcji - sztab ludzi! Kapelusze z
      glow:)))
      • Gość: qubik Re: Katedra IP: *.ph.lb.studentenwohnheim-bw.de 20.10.02, 13:56
        I na swiecie i w Polsce ludzie robiom SAMI takie filmy(!!!), ale
        jakos o nich sie nie pisze... A szkoda...
        Filmy wygrywajom prestizowe festiwale i muwi sie o nich i pisze,
        ale nie u nas w kraju... a potem wszyscy sie uzalajom ze my to
        niby tacy zacofani i nic TAKIEGO nie robimy.
        ...i znowu: szkoda...
        Gratulacje dla Katedry! jej sie udalo trafic do Gazety! ;)
        Sciongam czapke z glowy...
        • Gość: bunio Re: Katedra IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 21.10.02, 23:31
          Gdzie można ten film zobaczyć.
          p.s. swoją drogą opowiadania Dukaja są niesamowite.
          • Gość: rondelek Re: Katedra IP: *.chello.pl 21.10.02, 23:46
            Chodzi w Cinema City. Slyszalem tez ze bedzie na Camerimage w Lodzi. No i
            pewnie jakies pokazy na zjazdach czy festiwalach.
        • Gość: Cichy Re: Katedra IP: *.supermedia.pl / *.katowice.supermedia.pl 30.10.02, 12:44
          Gość portalu: qubik napisał(a):

          > I na swiecie i w Polsce ludzie robiom SAMI takie filmy(!!!),
          ale
          > jakos o nich sie nie pisze... A szkoda...
          > Filmy wygrywajom prestizowe festiwale i muwi sie o nich i
          pisze,
          > ale nie u nas w kraju... a potem wszyscy sie uzalajom ze my to
          > niby tacy zacofani i nic TAKIEGO nie robimy.
          > ...i znowu: szkoda...
          > Gratulacje dla Katedry! jej sie udalo trafic do Gazety! ;)
          > Sciongam czapke z glowy...

          chlopie,robisz straszliwe błędy! ROBIĄ,UŻALAJĄ,SCIĄGAM! tak
          piszemy te wyrazy. przypuszczam ze ty nie przyczynisz sie do
          rozwoju polskiej kinematografii jesli nie opanujesz polskiej
          ortografii...
    • Gość: Crabath Re: Katedra IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 22.10.02, 10:32
      mozna zobaczyc na przykład w Wawie, w Sadybie, graja przed "raportem
      mniejszosci"
      • Gość: Harry Re: Katedra IP: 213.77.88.* 23.10.02, 20:30
        Jak dla mnie rewelacja!!! nawet nie przyćmiła jej super
        produkcja Minority Report (oczywiście trudno to porównywać ale
        Cinema City wyświetla go jako dodatek do ww filmu. Brawo !!!
    • Gość: Behemod Re: Katedra IP: 193.0.79.* 23.10.02, 15:27
      Juz dawno nie widzialem tak cudownej animacji.Mnie najbardziej ujela koncowa
      scena,kiedy ow pielgrzym zamienia sie w rozwlekla budowle.I do tego ten
      dzwiek...Chyle czola przed tworca.Sama zas animacje mozna zobaczyc w kinach
      Cinema City przed filmem"Raport mniejszosci",a dokladniej 5 minut przed
      zajawkami i reklamami poprzedajacymi Raport.
    • sol3zna Re: Katedra 31.10.02, 22:39
      ...Polak POTRAFI, chciałoby się rzec, ale to byłoby krzywdzące
      dla PANA TOMASZA (2 lata pracy po godzinach, to nie w kij
      dmuchał). to sie nazywa ZAANGAŻOWANIE , MIŁOŚĆ, PASJA, jednym
      słowem - RE-WE-LA-CJA!!!
      • carmina Katedra drzew 20.11.02, 17:28
        Niesamowite. Poruszające. Budka kiedyś śpiewała: w katedrach drzew, w
        przyłbicach chmur...
        Misterne, koronkowe witraże bezlistnych pędów. Frędzle drobnych korzeni na
        styku skrzydeł ogromnych drzwi. Niebotyczność sklepień, wielka, wielka
        przestrzeń. Echo kroków. Mrok bocznych naw. Wizyty najwyraźniej są tu rzadkie,
        gdyż budzą duże zainteresowanie. Uwikłani Mistrzowie kamuflażu. Jednak ruch
        głowy wciąż jest mozliwy.
        Wreszcie - już tylko oczekiwanie na Słońce. I oto jest. Nagłe napływanie,
        wdzieranie się strumieni światła. Feeria blasku i barw. Katerda przyrasta o
        zgrubiałe splątanie jednej kolumny. Nasza własna strzelistość. To ją tworzy!
        Czy tego chciałeś? Cierpliwa wędrówka, niepewność, czekanie, a na koniec
        cierpienie i wieki ciszy. Czy to tak ma już być?
        Stop, to tylko 6 minut katedry drzew.
    • Gość: behemota Re: Katedra IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.03.03, 20:13
      Wiecie, że mozna to odbierać jako opowieść (?) o samobójstwie?
      Mnie się m.in. tak kojarzy. Ale świetne! Porusza. Naprawdę super.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka