Gość: nasa IP: *.winn.cable.ntl.com 13.04.08, 13:56 Wajda- to On jeszcze żyje? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: krytyk Po co komu Orły? IP: *.gdynia.mm.pl 13.04.08, 14:33 Pod tak krytycznym artylkulem wypadalo sie podpisac pelnym imieniem i nazwiskiem sadze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sądownictwo IV Sądownictwo IV i V RP IP: 62.233.214.* 15.04.08, 07:22 ][][] Sądownictwo IV i V RP www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/policja-v-rp,3/sedzia-sprzedala-proces-za-wodke-i-slodycze,4340.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Policyjny Serwis I Policyjny Serwis Informacyjny : IP: 62.233.214.* 15.04.08, 07:23 \\\\ Policyjny Serwis Informacyjny : www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Zamiast komentarza IP: *.aster.pl 13.04.08, 15:33 pl.youtube.com/watch?v=Z9VQ089v9VQ&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojciech Ten wizjoner musi zrobic miejsce dla innych . IP: *.dsl.chcgil.sbcglobal.net 13.04.08, 17:48 Odpowiedz Link Zgłoś
sybirak2 Po co komu Orły? 13.04.08, 17:51 No właśnie, po co? One potrzebne są tylko i wyłacznie Wajdzie. Ten oszzołom doszedł do "sławy" tylko za nasze pieniądze, a teraz to wielki "bojownik" o wolność, Tfu! Odpowiedz Link Zgłoś
sybirak2 Po co komu Orły? 13.04.08, 17:56 Czy to nie jest twarz człowieka nawiedzonego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: das_spiel_ist_aus to jest twarz kretyna IP: *.adsl.alicedsl.de 14.04.08, 22:39 a ci ktorzy wiedza o czym pisze przyznaja mi racje. ps.najlepszy film jaki nakrecil to "ziemia obiecana" ale to zupelnie inny temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gościuwa Po co komu Orły? IP: *.adsl.inetia.pl 13.04.08, 19:19 mozna by powiedzieć również: po co komu telekamery i inne bzdury, paszporty, fryderyki, złote jedynki. tylko dla show? czy nagrodą może być tylko sprzedaż płyt czy ilość widzó, a może po prostu warto nagrode komuś wręczyć?? czy wygrany będzie bezapelacyjnie najlepszy? nieeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stanislaw Re: Po co komu Orły? IP: *.wi.net.pl 14.04.08, 01:25 W normalnej Polsce Wajda nie miałby żadnych szans. Tylko politycy wynieśli go na szczyty.Pisze się ilu było widzów na Katyniu. Jestem kasjerką, więc nie mówcie,że ludzie, garną się na ten film.Przychodzili żołnierze, bo musieli, uczniowie, bo musieli.Ale kogo to obchodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jasio Re: Po co wyskubane komu Orły? IP: *.chello.pl 13.04.08, 21:39 A żyje, żyje i do tego jak pięknie obecnemu reżimowi włazi w d..ę. Co film to to temat jedynie słuszny. To prawie Oskar to cała Palma. Aż wstyd odbierać nagrody za te chały. Jedyne filmy co są dobre to Kanał i Człowiek z marmuru! Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Po co wyskubane komu Orły? 13.04.08, 22:47 jasio napisał(a): Jedyne filmy co są dobre to Kanał i Człowiek z marmuru! ---------------------------------------------------------- Nieprawda, bo ZIEMIA OBIECANA, wersja pierwotna, zanim ją "poprawił" po latach sam Wajda, któremu na starość odbiło na świątoszkowatość A z Orłami nie liczy się nawet samo środowisko, bo w skład niekompetentnej kapituły nie wchodzą - nie wiadomo dlaczego - wszyscy nominowani od 1999roku.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franek Re: Po co wyskubane komu Orły? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 22:57 Ziemia obiecana byla fakt dobra. A nominowani, nieprawda, wchodza, chyba ze nie chca bo sa zapraszani. Wiem, bo sam wszedlem. Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Po co wyskubane komu Orły? 14.04.08, 00:55 franek napisał(a): nominowani, nieprawda, wchodza, NIE WSZYSCY, sprawdziłem od 1999 i wiem, co napisałem, mylisz nagrodzonych z nominowanymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zula Po co komu Orły? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 22:55 To bedzie dobrze jak wajda wygra czy nie wygra? Fajne czepiactwo, ale pod nazwiskiem byloby fajniejsze. To Gdynia kadzi starym, a w Orlach wygraly "Zmruz oczy" i "Wesele". A w Kaczkach niedawno wygrala Kozuchowska, ktora nie grala w zadnym filmie... za to w serialu i owszem. Odpowiedz Link Zgłoś
bokassa Po co komu Orły? 13.04.08, 23:13 Wajda to stary kabotyn,facet który filmuje lektury,a nie potrafi zrobić komedii lub filmu o czymś zwyczajnym ale nie pretensjonalnym to tylko zwykły nakręcacz obrazów a nie artysta. Co do Katynia,to też jest tylko poprawna warsztatowo i politycznie formuła,która nie sięga w imię poprawności politycznej do istoty tej zbrodni,to nie była tylko tragedia oficerów i pojedyńczych bab,to byla zaplanowana i zracjonalizowana masakra przeciwko narodowi polskiemu,której skutki dotykają nas do dzisiaj w postaci rządów zastępczych elit skundlenia pseudointelektualistów i dramatycznego obniżenia standartów moralnych i etycznych w kazdej dziedzinie życia społecznego. Winą niewybaczalną Wajdy jest to,że wziął ten temat ,na sposób wajdowski i archaiczny go skopał i zamknął go za pomocą stetryczałego autorytetu na wiele lat. To dwa w jednym ,naftalina i autocenzura,czyli zakłamanie,czyli ten odór[vide w kinematografii Odorowicz] którym jest przesiaknięte wspólczesne bytowanie każdej dziedziny polskości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: seth Po co komu Wajda? IP: *.ntlworld.ie 13.04.08, 23:43 Ten pan skończył się w chwili słynnego cytatu, że w Polsce jest super, odkąd upadł komunizm. Na co liczy Michnik wynosząc trupa na piedestał? Na naśladownictwo (ciemnych) mas? Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Po co komu Wajda? 14.04.08, 00:52 seth napisał(a): Na co liczy Michnik wynosząc trupa na piedestał? ------------------------------------------------------- A ty na co liczysz wypisując takie brednie? Odpowiedz Link Zgłoś
sany666 Re: Po co komu Wajda? 15.04.08, 01:26 Na to, że padniesz na zawał, czytając. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fdsa ten znany cap producent pralek powinien dostac. IP: *.bredband.comhem.se 14.04.08, 00:27 buhahaha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stanislaw Po co komu Orły? IP: *.wi.net.pl 14.04.08, 01:36 To nie jest istotne, czy są lepsi od Wajdy, on i tak dostanie swoje, bo taki jest układ polityczny.Ilu ludzi obejrzało Katyń, oprócz uczniów i żolnierzy, którym kazano iść? Odpowiedz Link Zgłoś
strzelec51 Andrzej Wajda 14.04.08, 04:34 Wnoszac z tonu wpisow w tym watku o Wajdzie, w Polsce same Rentgeny: przejzeli Wajde i jego filmy na wskros. Poznali "prawde absolutna, ostateczna". Tylu zadufanych w sobie, zarozumialych, nadetych a beznadziejnie glupich wpisow (w proporcji do calosci) dawno juz nie ogladalem. Zeby to chociaz jeden konkret co jest nie tak z filmami Wajdy... ale nie. Co najwyzej inwektywy nie na temat, ze slugus rezimow, beztalencie... Nie wszystkie filmy Andrzeja Wajdy to arcydziela. Nie wszystkie jego filmy sa nawet dobre. Niektore sa nieudane. To zgoda. Ale artysta, ktorzy stworzyl choc jedno arcydzielo, przechodzi do historii sztuki jako mistrz. A Andrzej Wajda ma na swoim koncie wiecej niz jedno arcydzielo. Kanal, Popiol i diament, Ziemia obiecana, Czlowiek z marmuru. Nie widzialem jeszcze Katynia (w moich stronach jeszcze malo dostepny) ale z nowszych widzialem i Pana Tadeusza i Zemste i obydwa uwazam za majstersztyki sztuki filmowej. A dodalbym jeszcze Niewinnych czarodziei, Dantona... *** Odrobina umiaru, skromnosci. Piszcie: "moim zdaniem", "uwazam"... Czym wiekszy glupek i ignorant tym bardziej zadziera nosa i stroi mine wielkiego znawcy. Po czym belkocze bez skladu bez ladu i nie na temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asik Re: Andrzej Wajda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 21:54 strzelec51 napisał: > Zeby to chociaz jeden konkret co jest nie tak z filmami Wajdy... > ale nie. Co najwyzej inwektywy nie na temat, ze slugus rezimow, > beztalencie... Co jest nie tak z filmami tego palanta? Ano to, że w wiekszości są beznadziejnie nudne i, poza budżetem, mają poziom wprawek rezyserskich. A co do tego, że sługus reżimów - to akurat świeta prawda. Wajda w mistrzowski sposób opanował jedynie włazidupstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
strzelec51 Goloslownosc 15.04.08, 15:56 To sa opinie, nie argumenty. Opinie, delikatnie mowiac, niczym nieuzasadnione. Ktos kto lubuje sie w 'thrillerach', filmach przygodowych, kryminalach... niech takie oglada i nie zawraca glowy, ze Wajda nudny. Nie ta szufladka. Co do "włazidupstwa" uzasadnij tez zarzut na przykladach filmow "Kanal", "Popiol i diament", "Czlowiek z marmuru", "Czlowiek z zelaza", na dowolnie zreszta wybranym filmie sprzed 1989. Kolego "Asik" - opowiadacie tu brednie. Gość portalu: Asik napisał(a): > ...w wiekszości są beznadziejnie nudne... > ...Wajda w mistrzowski sposób opanował jedynie włazidupstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006a Wajda Zanusi itp maja najwiesze osiagniecia w 14.04.08, 05:56 wykanczaniu mlodych filmowcow. Sami nie potrafia juz nic poza lekturmi i oczywiscie Katyniem. Typowi komusze pieszczochy. A co z 200 tys Polakow zamordowanych przez pieszczowchow Pryszczatego z Ukrainy ? A moze jednego Orla przyznac jemu albo Julce ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wir23 Re: Wajda Zanusi itp maja najwiesze osiagniecia w IP: *.icpnet.pl 14.04.08, 22:21 Dla niektórych są nudne a dla niektórych nie. Nudne to są komedie, polskie tym bardziej. Są różni ludzie o różnych gustach. Dla mnie kino polskie nie istnieje bez Popiołu i diamentu, Niewinnych czarodziejów, Kanału, Ziemi obiecanej i wielu innych filmów, które dla wielbicieli hollywoodu i bollywoodu itp są nudne. Czytając komentarze na forach można wysunąć wniosek, że Polakom nie podoba się nikt i nic - naród wiecznych krytykantów. Odpowiedz Link Zgłoś
sany666 Dzidziuś 15.04.08, 01:33 Filmy, które wymieniłeś, rzeczywiście są wielkie. Porównaj do nich "Katyń". Nic Cię nie uderza? Ja myślę, że oburzenie forumowiczów (w tym moje) na Wajdę, bierze się stąd, że facet pozuje na wieszcza, podczas gdy już od dawna jest zerem - kręci agit-prop na zlecenie radia maryja i jeszcze jest z tego dumny. Tak to już bywa z wieszczami - jak tylko uwierzą w swoją wieszczość, sięgają bruku. Co się w ogóle porobiło z ludźmi - weźmy chociażby Tyma. Chichot historii normalnie. Jak już wywalczyli za komunistyczne pieniądze tę swoją ukochaną "wolność", skończyli się jako artyści. Wnioski płyną strugą szeroką. Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Po co komu Orły? 14.04.08, 06:29 pan wajda powinien jeszcze nakręcić film jak legiony polskie "z ziemi wolskiej" wyzwalały san domingo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darko Jakie tam niespodzianki?! IP: 212.182.50.* 14.04.08, 08:52 Odorowicz z PISF (jaki do diabła to instytut?!) i Bromski ze SFP nie odpuszczą swojej imprezy i wskażą na film Wajdy. Zresztą na kij komu te orły - impreza bez tradycji służy autopormocji p. Odorowicz, która uwielbia zdjęcia z sobą na tle logo tzw. instytutu. I te szumne i puste nazwy: orły (a czemu nie kawki lub wrony?) Polski Instytut Sztuki Filmowej - ma baba zadęcie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franek Re: Jakie tam niespodzianki?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 12:39 wszystko ci sie myli. wymieniona przez ciebie dwojka wlasnie chce polozyc na orlach lape, bo nie moga w tym mieszac. popatrz na 10 lat tradycji orlow kto w tym wygrywal i zrozumiesz ile orly zmienily w tym kraju dla mlodych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pan Buk Po co komu Wajda IP: *.48-210-81.netia.com.pl 14.04.08, 11:14 No cóż pan Wajda zawsze na usługach rządców (co to by było w czasach Generalnej Guberni, aż strach pomyśleć). Historię Polski można fragmentarycznie odczytać z Pianisty pana Polańskiego, ale brak wyrazu współczesnego dla obrazu mordów niemieckich popełnionych na Kusocińskim, Witkacym czy Profesorach Uniwersytetu Jagielońskiego (wszystkich) i tysiącach innych za to tylko że byli Polakami i należeli do inteligencji w pełnym tego słowa znaczeniu. Rozpamiętywanie się w mordzie katyńskim, prawdziwym mordzie bez pełnej prawdy jest podłością. "stalin" (dla USA wujaszek Joe - j. ich pies) mordował swoja kadrę oficerską bardzo skutecznie, co spowodowało w późniejszym okreśie potworne straty idące w miliony w materiale ludzkim Rosji, nasi przedwojenni "władcy" doskonale o tym wiedzieli, a jednak kazali się poddać mordercy który nie oszczedzał swoich, a miał oszczędzić wrogów i to śmiertelnych, którzy juz raz zburzyli budowany mit o niezwyciężonej Armii Czaerwonej. Każąc " z sowietami nie walczyć" wydali wyrok na naszych oficerów. Odpowiedz Link Zgłoś
fyrlok Po co komu Orły? 14.04.08, 12:21 E tam, kilka dni temu byl znowu we Wiesbaden (Niemcy) wspanialy festiwal filmu wschodnioeuropejskiego "Go East". I nikt w Polsce o tym nawet slowka nie pisnal. Szkoda, bo jest (maly, ale coraz wiekszy) SWIETNY - a nie taki prowincjalny i pol-martwy jak ten nad Wisla..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Po co komu Orły? IP: *.chello.pl 14.04.08, 15:16 Po co komu orły? Tylko próżnemu Wajdzie one potrzebne. Po co ta impreza dla jednego próznego , zaborczego człowieka, który powinien odpoczywać i dac szanse na pieniadze młodym zdolny. A nie zabierać ich na kręcenie GNIOTÓW! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kovarubias Nasa na jbardziej szkoda,ze ty jeszcze zyjesz IP: *.onlink.net 14.04.08, 15:16 takich glupkow nalezy ciupasem stawiac pod sciana na odstrzal. Wajda w swoim pieknym zyciu zrobil wiele dobrych i wspanialych filmow a nazwisko zna caly swiat. A ciebie glupcze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kovarubias litania bzdetow bylaby nie pelna IP: *.onlink.net 14.04.08, 15:31 bez wpisu Joli z dywit. Jola zawsze musi dopisac troche gowna. Poza tym dlaczego swiat ciagle mowi o Wajdzie a nie o zadnym mlodym cudotworcy. Bo mlodzi nie siegaja Wajdzie do piet choc wszyscy maja szanse te same. Najwieksi eksperci w stylu sybiraka i pani kasjerki sa zalosni. Ot zwykle zapyziale tlumoczki. Odpowiedz Link Zgłoś
arahat1 poklepywanie jeden drugiego po plecach da poprawie 14.04.08, 18:00 samopoczucia i bycia przez chwile na topie... a wszytsko to i tak badziewei i tak..polska B i C klaszcze wysylajac sms bo moze wygra 5000 ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc zyczliwy Re: poklepywanie jeden drugiego po plecach da pop IP: 67.130.145.* 14.04.08, 18:04 Polakom trudno o indywidualnosc , wymyslili Orly tez na O( 'scary' wymienili na 'rly')ale po co sie tak osmieszac i od razu tak pompatycznie, oczywiscie 'Wroble' nie mogly zaistniec. Poza tym po raz kolejny i tak samo uwazam ze Katyn to mierny film. 'Ziemia Obiecana' to byl dobry film. Odpowiedz Link Zgłoś
anna-888 Po co komu Orły? 14.04.08, 18:07 Pan Wajda to bardzo zdolny rezyser filmowy - sprawa Katynia - jest straszna tragedia dla ludzi ktorzy tam zgineli jak ich rodzin !! Odpowiedz Link Zgłoś
anna-888 Po co komu Orły? 14.04.08, 18:12 Pan Wajda to bardzo zdolny rezyser - sprawa Katynia jest tragedia ludzi ktorzy tam zgineli jak rownie ich rodzin !! Odpowiedz Link Zgłoś