Dodaj do ulubionych

Po co komu Orły?

IP: *.winn.cable.ntl.com 13.04.08, 13:56
Wajda- to On jeszcze żyje?
Obserwuj wątek
    • Gość: krytyk Po co komu Orły? IP: *.gdynia.mm.pl 13.04.08, 14:33
      Pod tak krytycznym artylkulem wypadalo sie podpisac pelnym imieniem
      i nazwiskiem sadze...
      • Gość: Sądownictwo IV Sądownictwo IV i V RP IP: 62.233.214.* 15.04.08, 07:22
        ][][] Sądownictwo IV i V RP



        www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/policja-v-rp,3/sedzia-sprzedala-proces-za-wodke-i-slodycze,4340.html
        • Gość: Policyjny Serwis I Policyjny Serwis Informacyjny : IP: 62.233.214.* 15.04.08, 07:23
          \\\\ Policyjny Serwis Informacyjny :


          www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3
    • Gość: Michał Zamiast komentarza IP: *.aster.pl 13.04.08, 15:33
      pl.youtube.com/watch?v=Z9VQ089v9VQ&feature=related
    • Gość: Wojciech Ten wizjoner musi zrobic miejsce dla innych . IP: *.dsl.chcgil.sbcglobal.net 13.04.08, 17:48
    • sybirak2 Po co komu Orły? 13.04.08, 17:51
      No właśnie, po co? One potrzebne są tylko i wyłacznie Wajdzie. Ten oszzołom doszedł do "sławy" tylko za nasze pieniądze, a teraz to wielki "bojownik" o wolność, Tfu!
    • sybirak2 Po co komu Orły? 13.04.08, 17:56
      Czy to nie jest twarz człowieka nawiedzonego?
      • Gość: das_spiel_ist_aus to jest twarz kretyna IP: *.adsl.alicedsl.de 14.04.08, 22:39
        a ci ktorzy wiedza o czym pisze przyznaja mi racje.
        ps.najlepszy film jaki nakrecil to "ziemia obiecana" ale to zupelnie inny temat.
    • Gość: gościuwa Po co komu Orły? IP: *.adsl.inetia.pl 13.04.08, 19:19
      mozna by powiedzieć również: po co komu telekamery i inne bzdury,
      paszporty, fryderyki, złote jedynki. tylko dla show? czy nagrodą
      może być tylko sprzedaż płyt czy ilość widzó, a może po prostu warto
      nagrode komuś wręczyć?? czy wygrany będzie bezapelacyjnie najlepszy?
      nieeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: stanislaw Re: Po co komu Orły? IP: *.wi.net.pl 14.04.08, 01:25
        W normalnej Polsce Wajda nie miałby żadnych szans. Tylko politycy wynieśli go na szczyty.Pisze się ilu było widzów na Katyniu. Jestem kasjerką, więc nie mówcie,że ludzie, garną się na ten film.Przychodzili żołnierze, bo musieli, uczniowie, bo musieli.Ale kogo to obchodzi?
    • Gość: jasio Re: Po co wyskubane komu Orły? IP: *.chello.pl 13.04.08, 21:39
      A żyje, żyje i do tego jak pięknie obecnemu reżimowi włazi w d..ę.
      Co film to to temat jedynie słuszny. To prawie Oskar to cała Palma.
      Aż wstyd odbierać nagrody za te chały.
      Jedyne filmy co są dobre to Kanał i Człowiek z marmuru!
      • wirusx Re: Po co wyskubane komu Orły? 13.04.08, 22:47
        jasio napisał(a):
        Jedyne filmy co są dobre to Kanał i Człowiek z marmuru!
        ----------------------------------------------------------
        Nieprawda, bo ZIEMIA OBIECANA, wersja pierwotna, zanim
        ją "poprawił" po latach sam Wajda, któremu na starość odbiło na
        świątoszkowatość
        A z Orłami nie liczy się nawet samo środowisko, bo w skład
        niekompetentnej kapituły nie wchodzą - nie wiadomo dlaczego -
        wszyscy nominowani od 1999roku....
        • Gość: franek Re: Po co wyskubane komu Orły? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 22:57
          Ziemia obiecana byla fakt dobra. A nominowani, nieprawda, wchodza, chyba ze nie
          chca bo sa zapraszani. Wiem, bo sam wszedlem.
          • wirusx Re: Po co wyskubane komu Orły? 14.04.08, 00:55
            franek napisał(a): nominowani, nieprawda, wchodza,
            NIE WSZYSCY, sprawdziłem od 1999 i wiem, co napisałem, mylisz
            nagrodzonych z nominowanymi.
    • Gość: zula Po co komu Orły? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 22:55
      To bedzie dobrze jak wajda wygra czy nie wygra? Fajne czepiactwo, ale pod
      nazwiskiem byloby fajniejsze. To Gdynia kadzi starym, a w Orlach wygraly "Zmruz
      oczy" i "Wesele". A w Kaczkach niedawno wygrala Kozuchowska, ktora nie grala w
      zadnym filmie... za to w serialu i owszem.
    • bokassa Po co komu Orły? 13.04.08, 23:13
      Wajda to stary kabotyn,facet który filmuje lektury,a nie potrafi
      zrobić komedii lub filmu o czymś zwyczajnym ale nie pretensjonalnym
      to tylko zwykły nakręcacz obrazów a nie artysta.
      Co do Katynia,to też jest tylko poprawna warsztatowo i politycznie
      formuła,która nie sięga w imię poprawności politycznej do istoty tej
      zbrodni,to nie była tylko tragedia oficerów i pojedyńczych bab,to
      byla zaplanowana i zracjonalizowana masakra przeciwko narodowi
      polskiemu,której skutki dotykają nas do dzisiaj w postaci rządów
      zastępczych elit skundlenia pseudointelektualistów i dramatycznego
      obniżenia standartów moralnych i etycznych w kazdej dziedzinie życia
      społecznego.
      Winą niewybaczalną Wajdy jest to,że wziął ten temat ,na sposób
      wajdowski i archaiczny go skopał i zamknął go za pomocą
      stetryczałego autorytetu na wiele lat.
      To dwa w jednym ,naftalina i autocenzura,czyli zakłamanie,czyli ten
      odór[vide w kinematografii Odorowicz] którym jest przesiaknięte
      wspólczesne bytowanie każdej dziedziny polskości.
    • Gość: seth Po co komu Wajda? IP: *.ntlworld.ie 13.04.08, 23:43
      Ten pan skończył się w chwili słynnego cytatu, że w Polsce jest super, odkąd
      upadł komunizm. Na co liczy Michnik wynosząc trupa na piedestał? Na
      naśladownictwo (ciemnych) mas?
      • wirusx Re: Po co komu Wajda? 14.04.08, 00:52
        seth napisał(a):
        Na co liczy Michnik wynosząc trupa na piedestał?
        -------------------------------------------------------
        A ty na co liczysz wypisując takie brednie?
        • sany666 Re: Po co komu Wajda? 15.04.08, 01:26
          Na to, że padniesz na zawał, czytając.
    • Gość: fdsa ten znany cap producent pralek powinien dostac. IP: *.bredband.comhem.se 14.04.08, 00:27
      buhahaha
    • Gość: stanislaw Po co komu Orły? IP: *.wi.net.pl 14.04.08, 01:36
      To nie jest istotne, czy są lepsi od Wajdy, on i tak dostanie swoje, bo taki jest układ polityczny.Ilu ludzi obejrzało Katyń, oprócz uczniów i żolnierzy, którym kazano iść?
    • strzelec51 Andrzej Wajda 14.04.08, 04:34
      Wnoszac z tonu wpisow w tym watku o Wajdzie, w Polsce same Rentgeny: przejzeli
      Wajde i jego filmy na wskros. Poznali "prawde absolutna, ostateczna".

      Tylu zadufanych w sobie, zarozumialych, nadetych a beznadziejnie glupich wpisow
      (w proporcji do calosci) dawno juz nie ogladalem. Zeby to chociaz jeden konkret
      co jest nie tak z filmami Wajdy... ale nie. Co najwyzej inwektywy nie na temat,
      ze slugus rezimow, beztalencie...


      Nie wszystkie filmy Andrzeja Wajdy to arcydziela. Nie wszystkie jego filmy sa
      nawet dobre. Niektore sa nieudane. To zgoda. Ale artysta, ktorzy stworzyl choc
      jedno arcydzielo, przechodzi do historii sztuki jako mistrz.

      A Andrzej Wajda ma na swoim koncie wiecej niz jedno arcydzielo. Kanal, Popiol i
      diament, Ziemia obiecana, Czlowiek z marmuru. Nie widzialem jeszcze Katynia (w
      moich stronach jeszcze malo dostepny) ale z nowszych widzialem i Pana Tadeusza i
      Zemste i obydwa uwazam za majstersztyki sztuki filmowej. A dodalbym jeszcze
      Niewinnych czarodziei, Dantona...

      ***
      Odrobina umiaru, skromnosci. Piszcie: "moim zdaniem", "uwazam"... Czym wiekszy
      glupek i ignorant tym bardziej zadziera nosa i stroi mine wielkiego znawcy. Po
      czym belkocze bez skladu bez ladu i nie na temat.
      • Gość: Asik Re: Andrzej Wajda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 21:54
        strzelec51 napisał:

        > Zeby to chociaz jeden konkret co jest nie tak z filmami Wajdy...
        > ale nie. Co najwyzej inwektywy nie na temat, ze slugus rezimow,
        > beztalencie...

        Co jest nie tak z filmami tego palanta? Ano to, że w wiekszości są
        beznadziejnie nudne i, poza budżetem, mają poziom wprawek
        rezyserskich. A co do tego, że sługus reżimów - to akurat świeta
        prawda. Wajda w mistrzowski sposób opanował jedynie włazidupstwo.
        • strzelec51 Goloslownosc 15.04.08, 15:56
          To sa opinie, nie argumenty. Opinie, delikatnie mowiac, niczym
          nieuzasadnione.

          Ktos kto lubuje sie w 'thrillerach', filmach przygodowych,
          kryminalach... niech takie oglada i nie zawraca glowy, ze Wajda
          nudny. Nie ta szufladka.

          Co do "włazidupstwa" uzasadnij tez zarzut na przykladach
          filmow "Kanal", "Popiol i diament", "Czlowiek z marmuru", "Czlowiek
          z zelaza", na dowolnie zreszta wybranym filmie sprzed 1989.
          Kolego "Asik" - opowiadacie tu brednie.


          Gość portalu: Asik napisał(a):

          > ...w wiekszości są beznadziejnie nudne...
          > ...Wajda w mistrzowski sposób opanował jedynie włazidupstwo.

    • jola_z_dywit_2006a Wajda Zanusi itp maja najwiesze osiagniecia w 14.04.08, 05:56
      wykanczaniu mlodych filmowcow.
      Sami nie potrafia juz nic poza lekturmi i oczywiscie Katyniem.
      Typowi komusze pieszczochy.

      A co z 200 tys Polakow zamordowanych przez pieszczowchow Pryszczatego z Ukrainy
      ? A moze jednego Orla przyznac jemu albo Julce ?
      • Gość: wir23 Re: Wajda Zanusi itp maja najwiesze osiagniecia w IP: *.icpnet.pl 14.04.08, 22:21
        Dla niektórych są nudne a dla niektórych nie. Nudne to są komedie,
        polskie tym bardziej. Są różni ludzie o różnych gustach. Dla mnie
        kino polskie nie istnieje bez Popiołu i diamentu, Niewinnych
        czarodziejów, Kanału, Ziemi obiecanej i wielu innych filmów, które
        dla wielbicieli hollywoodu i bollywoodu itp są nudne. Czytając
        komentarze na forach można wysunąć wniosek, że Polakom nie podoba
        się nikt i nic - naród wiecznych krytykantów.
        • sany666 Dzidziuś 15.04.08, 01:33
          Filmy, które wymieniłeś, rzeczywiście są wielkie. Porównaj do nich "Katyń". Nic
          Cię nie uderza?
          Ja myślę, że oburzenie forumowiczów (w tym moje) na Wajdę, bierze się stąd, że
          facet pozuje na wieszcza, podczas gdy już od dawna jest zerem - kręci agit-prop
          na zlecenie radia maryja i jeszcze jest z tego dumny. Tak to już bywa z
          wieszczami - jak tylko uwierzą w swoją wieszczość, sięgają bruku.
          Co się w ogóle porobiło z ludźmi - weźmy chociażby Tyma. Chichot historii
          normalnie. Jak już wywalczyli za komunistyczne pieniądze tę swoją ukochaną
          "wolność", skończyli się jako artyści.
          Wnioski płyną strugą szeroką.
    • vomitorium1 Po co komu Orły? 14.04.08, 06:29
      pan wajda
      powinien jeszcze nakręcić film
      jak legiony polskie
      "z ziemi wolskiej"
      wyzwalały san domingo
    • Gość: darko Jakie tam niespodzianki?! IP: 212.182.50.* 14.04.08, 08:52
      Odorowicz z PISF (jaki do diabła to instytut?!) i Bromski ze SFP nie
      odpuszczą swojej imprezy i wskażą na film Wajdy. Zresztą na kij komu
      te orły - impreza bez tradycji służy autopormocji p. Odorowicz,
      która uwielbia zdjęcia z sobą na tle logo tzw. instytutu. I te
      szumne i puste nazwy: orły (a czemu nie kawki lub wrony?) Polski
      Instytut Sztuki Filmowej - ma baba zadęcie.
      • Gość: franek Re: Jakie tam niespodzianki?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 12:39
        wszystko ci sie myli. wymieniona przez ciebie dwojka wlasnie chce
        polozyc na orlach lape, bo nie moga w tym mieszac. popatrz na 10 lat
        tradycji orlow kto w tym wygrywal i zrozumiesz ile orly zmienily w
        tym kraju dla mlodych...
    • Gość: Pan Buk Po co komu Wajda IP: *.48-210-81.netia.com.pl 14.04.08, 11:14
      No cóż pan Wajda zawsze na usługach rządców (co to by było w czasach
      Generalnej Guberni, aż strach pomyśleć). Historię Polski można
      fragmentarycznie odczytać z Pianisty pana Polańskiego, ale brak
      wyrazu współczesnego dla obrazu mordów niemieckich popełnionych na
      Kusocińskim, Witkacym czy Profesorach Uniwersytetu Jagielońskiego
      (wszystkich) i tysiącach innych za to tylko że byli Polakami i
      należeli do inteligencji w pełnym tego słowa znaczeniu.
      Rozpamiętywanie się w mordzie katyńskim, prawdziwym mordzie bez
      pełnej prawdy jest podłością. "stalin" (dla USA wujaszek Joe - j.
      ich pies) mordował swoja kadrę oficerską bardzo skutecznie, co
      spowodowało w późniejszym okreśie potworne straty idące w miliony w
      materiale ludzkim Rosji, nasi przedwojenni "władcy" doskonale o tym
      wiedzieli, a jednak kazali się poddać mordercy który nie oszczedzał
      swoich, a miał oszczędzić wrogów i to śmiertelnych, którzy juz raz
      zburzyli budowany mit o niezwyciężonej Armii Czaerwonej. Każąc " z
      sowietami nie walczyć" wydali wyrok na naszych oficerów.
    • fyrlok Po co komu Orły? 14.04.08, 12:21
      E tam, kilka dni temu byl znowu
      we Wiesbaden (Niemcy) wspanialy festiwal
      filmu wschodnioeuropejskiego "Go East".

      I nikt w Polsce o tym nawet slowka nie pisnal.

      Szkoda, bo jest (maly, ale coraz wiekszy) SWIETNY
      - a nie taki prowincjalny i pol-martwy jak ten nad Wisla.....
    • Gość: janusz Po co komu Orły? IP: *.chello.pl 14.04.08, 15:16
      Po co komu orły? Tylko próżnemu Wajdzie one potrzebne. Po co ta impreza dla
      jednego próznego , zaborczego człowieka, który powinien odpoczywać i dac szanse
      na pieniadze młodym zdolny. A nie zabierać ich na kręcenie GNIOTÓW!
    • Gość: kovarubias Nasa na jbardziej szkoda,ze ty jeszcze zyjesz IP: *.onlink.net 14.04.08, 15:16
      takich glupkow nalezy ciupasem stawiac pod sciana na odstrzal. Wajda
      w swoim pieknym zyciu zrobil wiele dobrych i wspanialych filmow a
      nazwisko zna caly swiat. A ciebie glupcze?
    • Gość: kovarubias litania bzdetow bylaby nie pelna IP: *.onlink.net 14.04.08, 15:31
      bez wpisu Joli z dywit. Jola zawsze musi dopisac troche gowna. Poza
      tym dlaczego swiat ciagle mowi o Wajdzie a nie o zadnym mlodym
      cudotworcy. Bo mlodzi nie siegaja Wajdzie do piet choc wszyscy maja
      szanse te same. Najwieksi eksperci w stylu sybiraka i pani kasjerki
      sa zalosni. Ot zwykle zapyziale tlumoczki.
    • arahat1 poklepywanie jeden drugiego po plecach da poprawie 14.04.08, 18:00
      samopoczucia i bycia przez chwile na topie... a wszytsko to i tak badziewei i
      tak..polska B i C klaszcze wysylajac sms bo moze wygra 5000 ...
      • Gość: gosc zyczliwy Re: poklepywanie jeden drugiego po plecach da pop IP: 67.130.145.* 14.04.08, 18:04
        Polakom trudno o indywidualnosc , wymyslili Orly tez na O( 'scary'
        wymienili na 'rly')ale po co sie tak osmieszac i od razu tak
        pompatycznie, oczywiscie 'Wroble' nie mogly zaistniec. Poza tym po
        raz kolejny i tak samo uwazam ze Katyn to mierny film. 'Ziemia
        Obiecana' to byl dobry film.
    • anna-888 Po co komu Orły? 14.04.08, 18:07
      Pan Wajda to bardzo zdolny rezyser filmowy - sprawa Katynia - jest
      straszna tragedia dla ludzi ktorzy tam zgineli jak ich rodzin !!
    • anna-888 Po co komu Orły? 14.04.08, 18:12
      Pan Wajda to bardzo zdolny rezyser - sprawa Katynia jest tragedia
      ludzi ktorzy tam zgineli jak rownie ich rodzin !!


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka