Gość: Sucharski IP: *.riz.pl 06.08.08, 17:34 Mjr. Sucharski! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: sok Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.08, 17:35 CHYBA SUCHARSKIEGO !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.58.jawnet.pl 06.08.08, 17:40 ech... Kucharskiego :( Henryk Sucharski się ów jegomość nazywał, który po 48 godzinach obrony został odsunięty przez część oficerów od dowodzenia. popraw, Szanowny Autorze, newsa czym prędzej, coby dziatwa głupot nie chłonęła ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fds Kucharski czy Sucharski? IP: 80.54.10.* 06.08.08, 17:44 Chciałbym mieć nadzieję,że to literówka... Jednak K i S leżą na przeciwnych stronach klawitury. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: breslauer maly epizodzik IP: *.telsat.wroc.pl 06.08.08, 19:39 czyli epizod w filmie Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: Linda znowu w bardzo męskiej roli! 06.08.08, 17:52 Jak się Linda schleje to przynajmniej będzie wyglądać wiarygodnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mg Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.szczecin.mm.pl 06.08.08, 18:23 BŁĄD!!! major Sucharski a nie Kucharski !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poszedl Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.eranet.pl 06.08.08, 18:39 Chyba Sucharskiego??? Czyżby dziennikarz po giertychowej maturze?? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Linda znowu w bardzo męskiej roli! 06.08.08, 19:32 No jakże? Słynny major Kucharski - ten co bronił placówki Mesterplatte koło Bdańska przed wojskami Adolfa Fitlera. Bardziej znanym polskim bohaterem wojennym jest chyba tylko Badeusz Pościuszko... Śmichy śmichami, a żenada żenadą :-/ Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
mj.tuning Linda znowu w bardzo męskiej roli! 06.08.08, 19:40 Film już wniósł coś nowego. Dowiadujemy się, że obroną dowodził Henryk Kucharski. Brawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbawiony Kulą w płot. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.08, 20:47 Nie ironizuj kolego, bo ostatnie informacje historyków wskazują, że prawdopodobnie tak właśnie było. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Mjr Sucharski IP: *.acxiom.com 06.08.08, 19:50 Niech autor nauczy sie troch historii, a potem robi copy paste z innego portalu. To Mjr Sucharski, a nie Kucharski dowodzil obrona Westerplatte. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: Mjr Sucharski IP: *.173.11.48.tesatnet.pl 06.08.08, 20:47 Obroną dowodził kpt. Dąbrowski. Major Sucharski został odsunięty od dowodzenia przez własnych oficerów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: Mjr Sucharski IP: *.173.11.48.tesatnet.pl 06.08.08, 20:52 Też by się Tobie kolego przydała lekcja historii. Z tym dowodzeniem Sucharskiego było nie tak jak piszesz. Dowódcą to on był do pierwszego ataku niemców i podczas kapitulacji. Cały środek to było jego załamanie nerwowe i internowanie przez oficerów w koszarach. Dowódcą był kapitan Dąbrowski. To był prawdziwy bohater Westerplatte. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gari Re: Mjr Sucharski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.08, 08:13 > Też by się Tobie kolego przydała lekcja historii. Z tym dowodzeniem > Sucharskiego było nie tak jak piszesz. Tylko o tym mówi się dopiero od kilku lat. Przedtem w szkołach uczono oo bohaterskim Sucharskim, a nie każdy musi śledzić co się dzieje w nauce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PP Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.08, 19:59 Chyba SUCHARSKIEGO!!!!! :D:D:D:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość: mietek Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.08, 20:11 to bedzie jakiś film fantasy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xella Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.82.174.89.cable.satra.pl 06.08.08, 20:13 Ten, kto to napisał ten "artukuł" głupotą przewyższył nawet Jolę Rutowicz... zasługuje na to, żeby wyrzucić go z redakcji na zbity p***k ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.173.11.48.tesatnet.pl 06.08.08, 20:44 Najwyższy czas nakręcić nowe WESTERPLATTE. Stary film z 1967 roku strasznie fałszuje historię. Wszak prawie wszyscy już wiedzą, że major Sucharski przeżył załamanie nerwowe i chciał się poddać zaraz po pierwszym niemieckim ataku. Dowodzenie przejął jego zastępca, kapitan Dąbrowski. Oddał je Sucharskiemu dopiero tuż przed kapitulacją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bezportek Ja tam nie wiem, nie jestem wszyscy IP: *.unassigned.ntelos.net 07.08.08, 00:18 Major Sucharski rozsadnie i bez egzaltacji chcial poddac placowke. I mial racje po stokroc. Znaczenie militarne Skladnicy bylo zadne, obrona bez sensu, straty niczym nie usprawiedliwione. Jedyni, ktorzy skorzystali na tym "bohaterskim" oporze, to marynarze ze Schleswig- Holsteina, ktorzy pocwiczyli sobie strzelanie do celu. A lato bylo piekne tego roku... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbylut Re: Ja tam nie wiem, nie jestem wszyscy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.08, 08:56 Obrona Westerplatte miala jednak spore znacznie militarne - polska placówka angażowała bardzo duże siły niemieckiej brygady Eberhadta, dzięki temu wojskom niemieckim zupełnie nie wiodło się na gdyńskim kierunku ataku. Dopiero po upadku Westerplatte, po przerzuceniu dodtakowyl sił, Niemcy wzmogli nacisk na Gdynie, upadek Gdyni 14 wrzesnia, pięć dni później upadek Kępy Oksywskiej O propagandowym znaczeniu Westerplatte też sporo można powiedzieć Odpowiedz Link Zgłoś
yan-mar Linda znowu w bardzo męskiej roli! 06.08.08, 21:45 jak długo jeszcze debile i bezmózgi będą pisać artykuły w Gazecie? czy ten kretyn autor skończył w ogóle podstawówkę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: N.N. Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: 213.92.149.* 06.08.08, 22:36 No mocną postać to raczej nie stworzy grając H. Sucharskiego, bo jak już wiadomo do twardzielów to on nie należał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolo_pisu_nie_kolo jaki konflikt poczytajcie relacje uczestnikow IP: 213.42.21.* 07.08.08, 06:06 major socharski zalamal sie nerwowo obrona dowodzil kapitan Franciszek Dąbrowski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pies Co on quwa wie o Westerplatte? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.08, 09:34 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tajski ambasador Re: Co on quwa wie o Westerplatte? IP: *.uml.lodz.pl 07.08.08, 11:41 a z takim ryjem to kim on moze być? eghr.. Tajem? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kondor Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.08, 11:49 To Krzyżaków nie będzie robił Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: major Kucharski Re: Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.08, 11:56 nie chce mi się do was strzelać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja?radomskie! Re: Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.uml.lodz.pl 07.08.08, 12:30 - Jak Pan to zrobi? - A pozabijam ich wszystkich. -Masz zabić każdego uzbrojonego SSmana zanim on mnie zabije rozumiesz?! -Spudłowałeś z takiej odległosci? -I to jest k...a skandal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka Linda znowu w bardzo męskiej roli! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.08, 12:35 Ludzie!!!! Na Westerplatte nie było majora Kucharskiego tylko Sucharski! Troche szacunku dla naszych bohaterów. I nie tłumaczcie sie literówkami Odpowiedz Link Zgłoś