Dodaj do ulubionych

Ja mam 23 lat a on 19

IP: proxy / *.gorzow.mm.pl 23.10.02, 22:31
Mój 19 letni chłopak jest bardzo dojrzały jak na swój wiek. Bardzo mi się
spodobał i postanowiłam go zdobyć. Zanim go poznałam byłam z facetam 30-
letnim,(inteligętny,oczytany tak jak ja, studia germanistyczne). Niestety
okazało się niedojrzały. Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
    • Gość: Imagine Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: *.unl.edu 23.10.02, 23:44
      Gość portalu: Beata napisał(a):

      > Mój 19 letni chłopak jest bardzo dojrzały jak na swój wiek. Bardzo mi się
      > spodobał i postanowiłam go zdobyć. Zanim go poznałam byłam z facetam 30-
      > letnim,(inteligętny,oczytany tak jak ja, studia germanistyczne). Niestety
      > okazało się niedojrzały. Co o tym sądzicie?

      Twoj kolejny blad. Wyjdz z tego poki czas.
      Pozdr, Imagine.
      • sloggi Re: Ja mam 23 lat a on 19 24.10.02, 09:15
        Co zatem jej radzisz ?
        • Gość: Imagine Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: *.unl.edu 24.10.02, 16:25
          sloggi napisał:

          > Co zatem jej radzisz ?

          Bawic sie ile wlezie ale nie wiazac sie. Sam bylem 19-latkiem i wiem co w
          takiej glowie siedzi. Ona jest juz dojrzala kobieta, on niestety jeszcze jest
          chlopcem. I takim pozostanie jeszcze jakies 6-10 lat.
          Pozdr, Imagine.
    • Gość: jerry Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: proxy / 10.10.120.* 24.10.02, 08:43
      "Inteligętna" to może i jesteś...Teraz rozumiem faceta, wiem dlaczego Wam nie
      wyszło...Proponuję zaglądać częściej do słowika ortograficznego.Bez obrazy:))
      Pozdrawiam
    • zdzichu-nr1 Re: Ja mam 23 lat a on 19 24.10.02, 09:23
      Na krótką metę to może być bardzo dobry układ. Problem się zacznie wtedy, jak
      się w nim na zabój zakochasz i zaczniesz sobie roić rozmaite fantazje o
      małżeństwie i wspólnym życiu. Pamiętaj, że np. między 40-letnią kobietą a 36-
      letnim facetem jest przepaść.
      Poza tym nie mów mi o "dojrzałym 19-latku" - nie ma takich! Dla niego to jest
      przygoda na samym początku życia, a Ty powinnaś powoli myśleć o poważnym
      partnerze. Zastanów się, bo możesz stracić 2-4 lata życia i wyjść z tego
      kompletnie z niczym.
      • ptah Re: Ja mam 23 lat a on 19 24.10.02, 10:32
        zdzichu-nr1 napisał:

        > Pamiętaj, że np. między 40-letnią kobietą a 36-
        > letnim facetem jest przepaść.

        Tak, tak... nie ma to jak prawdy absolutne (objawione) ;-)

        > Zastanów się, bo możesz stracić 2-4 lata życia i wyjść
        z > tego kompletnie z niczym.

        Swiete slowa, daj sobie spokoj z facetami, z praca raczej
        tez - myslalas moze o zakonie kontemplacyjnym ? ;-)

        A tak na powaznie: Ty go lubisz, On Cie lubi - gdzie tu
        problem? IMHO zawsze lepiej stracic 2-4 lata zycia, niz
        zamiast tego przez cale zastanawiac sie "czy sie nie
        przegapilo szansy"
      • jazmoley Re: Ja mam 23 lat a on 19 24.10.02, 10:55
        zdzichu-nr1 napisał:

        > Na krótką metę to może być bardzo dobry układ. Problem
        się zacznie wtedy, jak
        > się w nim na zabój zakochasz i zaczniesz sobie roić
        rozmaite fantazje o
        > małżeństwie i wspólnym życiu. Pamiętaj, że np. między
        40-letnią kobietą a 36-
        > letnim facetem jest przepaść.
        A tu mnie zaskoczyłes, skad te wnioski? Jakoś nie zauważyłem.
        Natomiast co związku z 19-latkiem to nie polecam nie
        chodzi tu o róznice lat, w sumie 4 , to nie az tak duzo,
        ale chłopak ma dopiero 19 lat, więc o stałym związku nie
        ma raczej mowy.
        • Gość: Asik Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: proxy / 212.244.226.* 24.10.02, 12:50
          Dlaczego? Ja mam faceta 2 lata młodszego, a poznałam go jak miał niespełna 18-
          naście . Spotkałam go na Sylwestra, bawilismy sie razem. W tydzień póxniej
          bawiliśmy sie całą noc u koleżanki na imprezie. I rano on zaproponował mi tzw.
          chodzenie. Teraz mamy ponad 7 lat stażu i on ciągle mówi,że jestem kobieta
          jego zycia. Ach w ogóle to jest bardzo wartościowy facet jakiego szukać ze
          świeczką ..
        • Gość: Zdzichu Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: *.pl 24.10.02, 16:17
          jazmoley i inni napisali:

          > A tu mnie zaskoczyłes, skad te wnioski? Jakoś nie zauważyłem./.../

          Nie zauważyłeś, że 36-letni facet jest było nie było facetem młodym, a 40-
          letnia kobieta osobą dojrzałą? Nie mów mi ironicznie, że walę "prawdy
          objawione", bo kobiety twierdzą tak samo (przynajmniej niektóre, ostatnio
          słyszałem w tej kwestii wywody p. Magdy Wójcik, która sama ma parę lat
          młodszego męża, więc chyba zna się na rzeczy).

          > IMHO zawsze lepiej stracic 2-4 lata zycia, niz zamiast tego przez cale
          zastanawiac sie "czy sie nie przegapilo szansy"

          Oczywiście, że lepiej w życiu ryzykować i móc coś zyskać, niż nie podejmując
          wysiłku przeżyć swoją egzystencję w nudnej monotonii. Ale podejmując ryzyko
          warto je oszacować, ustalić jakie jest prawdopodobieństwo życiowej porażki. Ja
          powiedziałem tylko tyle, że w przypadku związku: starsza kobieta - młodszy
          facet, możliwość niepowodzenia jest znaczna.
          • ptah Re: Ja mam 23 lat a on 19 24.10.02, 23:34
            Gość portalu: Zdzichu napisał(a):

            >
            > Nie zauważyłeś, że 36-letni facet jest było nie było
            facetem młodym, a 40-
            > letnia kobieta osobą dojrzałą?

            Tak, to co piszesz b. mnie przekonalo ;-), ale prosze
            powiedz mi jeszcze jak to sie ma do pary rownolatkow lub
            na przyklad ukladu 38/40 (moja pani jest 2 lata starsza) ?
            Jak rozumiem w okresie 36 - 40 u obojga plci nagle
            dochodzi do jakiegos "przyspieszonego" dojrzewania
            (starzenia ?). Takie cos jak u nastolatkow, tylko bez
            tradziku i mutacji ?

            Nie mów mi ironicznie, że walę "prawdy
            > objawione", bo kobiety twierdzą tak samo

            Widac one tez mialy jakies objawienie :-).


            > (przynajmniej niektóre, ostatnio
            > słyszałem w tej kwestii wywody p. Magdy Wójcik, która
            sama ma parę lat
            > młodszego męża, więc chyba zna się na rzeczy).

            Nie wiem kto to, ale pewnie zna sie na rzeczy :-)

            • zdzichu-nr1 Re: Ja mam 23 lat a on 19 25.10.02, 15:26
              ptah napisał:

              > Tak, to co piszesz b. mnie przekonalo ;-), ale prosze
              > powiedz mi jeszcze jak to sie ma do pary rownolatkow lub
              > na przyklad ukladu 38/40 (moja pani jest 2 lata starsza) ?
              > Jak rozumiem w okresie 36 - 40 u obojga plci nagle
              > dochodzi do jakiegos "przyspieszonego" dojrzewania
              > (starzenia ?). Takie cos jak u nastolatkow, tylko bez
              > tradziku i mutacji ?

              Rzeczywiście, chodzi mi o wiek tzw. przekwitu obu płci (nie tylko
              biologicznego, ale przede wszystkim mentalnego!). Zarówno w samoocenie obu
              płci, jak i w przyjętych u nas wzorcach kulturowych mężczyzna
              trzydziestokilkuletni jest mężczyzną względnie młodym, starsza o kilka lat
              kobieta niestety nie. Każda reguła psychospołeczna ma liczne wyjątki, więc nie
              stanowi "prawdy objawionej". Mogę tylko pogratulować Ci związku i życzyć
              przeżycia wspólnie jeszcze wielu wspaniałych lat.

              > Nie wiem kto to, ale pewnie zna sie na rzeczy :-)

              M. Wójcik to aktorka dosyć ładna (rzecz gustu oczywiście).
    • Gość: roxi Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: 5.2.1R1D* / *.gt.saix.net 24.10.02, 14:40
      A co znaczy dojrzaly dla ciebie???
      Mowi o malzenstwie, rodzinie, dzieciach.....
      • sloggi Re: Ja mam 23 lat a on 19 24.10.02, 14:57
        Gość portalu: roxi napisał(a):

        > A co znaczy dojrzaly dla ciebie???
        > Mowi o malzenstwie, rodzinie, dzieciach.....

        Jest dojrzałym 19-latkiem, czyli po zdjęciu odzieży pewne części anatomiczne
        jego ciała wyglądaja na "dorosłe" :)))
    • Gość: gusiek2 Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: proxy / 217.96.10.* 24.10.02, 20:24
      INTELIGĘTNY, POWIADASZ?
      • Gość: mesco Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: *.ub.uni-leipzig.de 25.10.02, 14:34
        seksu nauczyl cie prawdopodobnie ten 30 letni germanista.
        NAucz tego mlodego, pokaz mu kilka sztuczek, o zastosuje swoja potencje (najwyzsza swojego zycia),
        czyli jest w stanie po 3-5 razy dziennie spólkowac, czyli dziewczyno uzywaj zycia póki czas.
        A zwiazek nie ma szansy na "cale zycie".
        Jak dojdziesz do 30chy to poszukasz sowbie tez faceta kolo30chy, który sie juz z innymi babami wyszalal,
        zrobi dzieci i tak dojdziecie do starosci....
    • millka26 Re: Ja mam 23 lat a on 19 26.10.02, 11:21
      Hej
      powiem Ci jedno nie bierz do serca co pisza inni, moze i maja racje nie
      twierdze, ze nie, ale gdybym sluchala takich wywodow na temat roznicy wieku,
      niedojrzalosci 19 lata, braku odpowiedzialnosci i innych stu tysiecy powodow
      dla ktorych nie powinnam byc w zwiazku z mlodszym mezczyzna pewnie bylabym
      teraz zgorzkniala 30 latka, ktora szukalaby milosci 30-to latka i pewnie bym go
      nie znalazla, bo kazdego porownywalabym z ta niespelniona mlodsza miloscia. A
      tak ... jestem szczesliwa, w moim zwiazku sa wzloty i upadki, roznice
      pogladow,jednak nie zaluje (jak na razie 4 lata)zwiazku z mlodszym mezczyzna.
      Jednak maja racje Ci co pisza ze mlodszy partner nie jest gotowy na malzenstwo,
      jesli to zaakceptujesz to polowa sukces. Nikt Ci nie zagwarantuje, ze z 23
      latkiem bedzie Ci lepiej, bedziesz szczesliwsza i bardziej kochana.
      Przemysl wszystkie za i przeciw. Ja zanim zdecydowalam sie na taki zwiazek
      myslalam nad nim rok, poznalam jego wady i zalety i doszlam do wniosku, ze moge
      na niego liczyc i jestem gotowa podjac to ryzyko - zreszta ryzyko jak w kazdym
      innym zwiazku.
      Zycze powodzenia
    • millka26 Re: Ja mam 23 lat a on 19 26.10.02, 11:24
      Popatrz tylko na jerrego bystroscia to on nie grzeszy liczyl sie dla niego blad
      ortograficzny niz twoje pytanie. Moze ma te swoje 20 pare lat ale chcialabys
      byc z kims kto nie widzi sensu wypowiedzi tylko czepia sie szczegolow......
      • Gość: Beata23 Re: Ja mam 23 lat a on 19 IP: proxy / *.gorzow.mm.pl 26.10.02, 15:51

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka