Dodaj do ulubionych

WSBiP Ostrowiec

11.01.05, 23:16
Powołanie takiej szkoły w otoczeniu lokalnym jest ważne.(w USA w małych
miejscowościach tworzy sie uniwersytety). W obliczu odpływania kapitału
ludzkiego(najczęściej tego najlepiej wykształconego),srodowisko lokalne traci
zasoby ludzkie. Kapitał ludzki jest jednym z wyznaczników rozwoju lokalnego i
czynnikiem, który bierze pod uwagę inwestor. WSBiP ma pełnić rolę(w zamyśle)
placówki ,która kształci lokalną społeczność. przejdzmy do praktyki:
Z poziomem kształcenia w polskim systemie edukacji jest różnie.
Dla niektórych ta szkoła jest traktowana jako ostatnia deska ratunku(WKU),
jeszcze inni się z niej wyśmiewają(zazwyczaj Ci co studiują w elitarnych
szkołach w Kielecach). Dla mnie osobiście ważne jest to, by szkoła wrosła w
otoczenie lokalne, by z nim współpracowała, stala się aktywna.Takie
instytucje mogą zrobić wiele dobrego, mogą sie stać jakimś czynnikiem
doradczym opiniującu, eksperckim. Mozna realizować lokalne projekty w
porozumieniu z lokalnymi władzami.
Obserwuj wątek
    • raskarba Obiema rękami 12.01.05, 00:09
      Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią obiema rękami. Brawo za poczucie humoru
      (vide: elitarne uczelnie kieleckie). Poza tym, jeśli miasta mniejsze od
      Ostrowca mają uczelnie wyższe i na dobre im to wychodzi, więc wniosek narzuca
      się sam...
    • buksy Szkoły w Ostrowcu.... 12.01.05, 09:11
      ..bezwzględnie tak, należy popierać powstawanie szkół na każdym poziomie, każdego kierunku. Edukacja to jest to na co rodzice chętnie wydają pieniądze i jedyna rozsądna inwestycja.
    • halevi Re: WSBiP Ostrowiec 12.01.05, 12:59
      Ale nie może być tak, ze studenci płacą (miedzy innymi - transakcja wiązana)za
      pseudowykłady eseldowskich szych. Poza tym już sie wypowiadałem na temat
      pretensjonalnosci działań władz uczelni. To silenie się na sprawienie wrażenia
      uczelni o wielowiekowym dorobku jest arcygroteskowe. To bardzo dobrze, że mają
      nawet ambicje wydawania periodyku naukowego, ale czy musi sie on nazywać "Acta
      Scientifica Academiae Ostroviensis"?
      Zasadniczo zgadzam sie jak najbardziej z Wesem82
      • buksy Re: WSBiP Ostrowiec 12.01.05, 15:19
        ocenę jakości szkoły pozostawmy ludziom..naprawdę b.dobrze oceniają rzeczywistośc. Faktem jest że nadęcie władz "Ostrowieckiego Uniwersytetu" jest śmieszne ale cóż... nikt nie jest doskonały....w ostateczny rozrachunku lepiej żeby taka szkola była niż żeby jej nie było
          • englishman22 Re: WSBiP Ostrowiec amoże cos innego? 12.01.05, 16:43
            Ja bym pragnał i nie sadze ze tylko ja aby powsatała w naszym miescie filia
            panstwowej uczelni-uniwerek lub politechnika ona owsszem jest ale taka jakas
            niemrawa-nie stały budynek-stalowa wola ma filie kulu, Piotrkow Try-akademia św
            a my nic-wg naszego prezydenta miasto miało byc-rozrywkowe, sportowe i naukowe
            a to ostatnie napweno nie jest-włodarze zaniedbali te sprawe!
            • fiszu Re: WSBiP Ostrowiec amoże cos innego? 12.01.05, 17:51
              Uważam, że postulat wyższej uczelni jako takiej, jest bardzo słuszny. Zwłaszcza
              w mieście takim jak Ostrowiec (mam na myśli wielkość miasta). Ale.. I tutaj
              kilka uwag, będących kontrargumentami dla obrońców WSBiP:
              1. WSBiP prowadząc rekrutację na studia dzienne (o zaocznych nie wspominając)
              nie przeprowadza ŻADNYCH testów, które mogłyby "przesiać" nieco kandydatów. To
              nie świadczy chyba o dbałości o POZIOM studiów.
              2. Kadra reklamowana jako bardzo fachowa, okazuje się zasłoną dymną. Na palcach
              jednej ręki bez trudu wyliczysz ile osób z tytułem profesora prowadziło z Tobą
              zajęcia (oczywiście w czasie 5 letnich studiów).
              3. "Uczelnia" wcale nie pozwala zarobić mieszkańcom np. na wynajmie mieszkań.
              To bzdura, chociaż ten argument był często wysuwany w dyskusjach. Osoby, które
              faktycznie wynajęły mieszkania studentom są równe liczne jak przypadki
              wykładowców z tyt. profesora (patrz punkt wyżej).
              4. Szacowny Pan Rektor oprócz drobnej słabostki do paradowania w gronostajowym
              płaszczu, w kilku przypadkach okazał się podatny na pokusę zwyczajnego
              nepotyzmu (ach, to takie ludzkie-grunt, że jest uczelnia WYŻSZA)
              5. Pan Rektor żądał od władz miejskich zwolnień (nie ulg) w podatkach na okresy
              od 10 do nieskończoności, oddania ZA DARMO budynków (przecież poniesie on
              koszty adaptacji tzn. robienia lwów przy schodach, fresków itp.)
              6. I wreszcie szkoła ta (nie wychodzi mi używanie sformuowania uczelnia) nie
              okazała się (istnieje ok. 10 lat) żadnym kołem zamachowym ani dla ostrowieckiej
              kultury, ani dla społeczności lokalnego biznesu, ani wreszcie dla szarych
              mieszkańców. Owszem były juwenalia- popijawy dla osób szczycących się tytułem
              studenta, były organizowane odczyty i spotkania np. z politykami "dla
              mieszkańców". Ciekawe tylko kto jest w stanie przyjść na takie spotkanie np. we
              środę o godz. 12.00. Ja odpowiem: bezrobotny(a), bezdzietny(a) itd. Tylko,że
              oni chociaż mają wiele wolnego czasu, to na ogół nie są zainteresowani
              prelekcjami.
              Ale, co chyba najgorsze, zgadzam się że lepsza taka uczelnia, niż żadna. Smutne.
            • ck_forever Re: WSBiP Ostrowiec amoże cos innego? 24.01.05, 14:41
              Ja też jestem za powstaniem filii państwowej uczelni, ale z drugiej strony
              myślę, iż powtanie np. PWSZ w Ostowcu byłoby ze wszechmiar uzasadnione. Tym
              bardziej, że leży w gestii władz samorządu. Na początek jest to coś co może się
              przekształcić w coś bardziej ambitnego.
              • malywroc Re: WSBiP Ostrowiec amoże cos innego? 27.07.05, 08:54
                Czy chcielibyście coś dodać do naszych starych wywodów na temam WSBiP??

Ja w ostatnim czasie miałem okazję rozmawiać z człowiekiem, który uczy w tej
                szkole. Niestety potwierdził moje najczarniejsze sny, w związku z poziomem
                nauki.
                • raskarba Pytanko 27.07.05, 14:56
                  Czy doszedles do tego wniosku na podstawie tego, co ta osoba soba reprezentuje,
                  czy na bazie tego, co ci o tej uczelni powiedziala ?
                  • malywroc Re: WSBiP Ostrowiec amoże cos innego? 28.07.05, 07:50
                    Doszedłem do tego wniosku na temat tego co on mówił o studentach. Jest dla
                    nich "średnio" wymagający i dlatego prawdopodobnie zostanie odsunięty od
                    prowadzenia zajęć (zbyt dużo ludzi ma niezaliczony przedmiot). Podobne historie
                    dzieja się na wielu Polskich prywatnych uczelniach.
    • monika.dk Re: WSBiP Ostrowiec 28.07.05, 09:25
      mogę porównać państwową uczelnie z prywatną, bo na obu się uczyłam
      ta ostatnia (a właściwie dwie) nie wypada najlepiej
      byś może tak trafiłam,ale nie musiałam szczególnie się starać, żeby ją skończyć
      • feel_good Re: WSBiP Ostrowiec 04.08.05, 12:54
        monika.dk napisała:

> (...)
        > byś może tak trafiłam,ale nie musiałam szczególnie się starać, żeby ją
        skończyć

A może to dzięki wrodzonym zdolnościom i talentowi...? :))))
        Pozdrawiam,
        • monika.dk Re: WSBiP Ostrowiec 04.08.05, 13:24
          feel_good napisał:

> monika.dk napisała:
          >
          > > (...)
          > > byś może tak trafiłam,ale nie musiałam szczególnie się starać, żeby ją
          > skończyć
          >
          > A może to dzięki wrodzonym zdolnościom i talentowi...? :))))
          > Pozdrawiam,

zdolność do prowadzenia samochodu, żeby dojechać do innego miasta
          a talent, żeby nie usnąć na wykładach i udawać, że to, o czym mówią jest
          najbardziej interesującą rzeczą na świecie !
          to byłoby na tyle ...
          ;))
    • panna_ps Re: WSBiP Ostrowiec 25.08.20, 09:25
      Ale potem musi być praca dla tych osób i jakieś możliwości. Bo jak wyjedzie do większego miasta to nic mu nie da szkoła z Ostrowca, to chyba że by się w czymś rozsławiła na całą Polskę. Jacyś super wykładowcy, albo dużo praktyki.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka