Dodaj do ulubionych

CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA???

20.09.05, 13:30
Wiem, że to forum o antykoncepcji a nie o pęcherzu wink, ale to chyba
najaktywniejsze z forów, no i zawsze się swoim doświadczeniem chętnie dzieliciesmile
Chyba z nowu przeziębiłam pęcherzsad Nie mam specjalnie ostrego stanu
(częstomocz, stan podgorączkowy ok 37.5 itp., ciąże raczej wykluczam, bo
krwawienie po ostatnim stosunku jaki miałam juz było, a tabletki po przerwie
zazywałam regularnie)i do lekarza nie chce mi się poi prostu z tym isc. Czy z
nacie jakies sposoby nie na receptę? (Bo leki typu furagin, zdaje się są na
receptę?) Dzięki za odp.!
Pozdr.
Obserwuj wątek
    • bo.tak Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 20.09.05, 13:48
      czesc,
      ja przy tabletkach mialam czesto zapalenie pecherza, nawet nie wspomnialam o o
      tym ginekologowi, a pozniej na forum znalazlam, ze to wlasnie czeste przy
      tabletkach anty. Pomogl mi urosept (w aptece bez recepty) - ziolowy wiec nie
      wplywa na skutecznosc anty smile
      pozdrawiam
        • poeme7 Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 20.09.05, 14:25
          Urosept zapobiega, nie leczy. Nie tabletki powodują zapalenie pęcherza, tylko
          częste współżycie, bez nawilżenia powodujące urazy mechaniczne. Częściej
          prezerwatywy powodują zapalenia pęcherza. sA to konkretnie podrażnienia cewki
          moczowej. Jestem weteranką zapaleń pęcherza smileniestety
          • olenka.k Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 20.09.05, 14:56
            hmm To by sie zgadzało, bo zabezpieczamy się zawsze dodatkowo prezerwatywami. W
            ogóle wydaje mi się że te dolegliwości pęcherzowe pojawiają się akurat po
            okresie, gdy współżyjemy (nieczęsto sie kochamy więc łatwiej zauważyć). A co na
            to radzisz?
          • bo.tak Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 20.09.05, 15:18
            Nie napisalam ze tabletki powoduja zapalenie pecherza, tylko ze przy zazywaniu
            tabsow jest to czesta dolegliwosc smile
            Dzieki za dokladne wytlumaczenie.
            Co do uroseptu to bede go bronic suspicious ma dzialanie oczyszczajace drogi moczowe i
            na prawde pomaga. Chyba ze dziala tylko w moim przypadku, pozdrawiam poeme7 smile
          • e_w_82 Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 20.07.06, 22:44
            Zgadzam sie. Pani ginekolog mi powiedziała, że zapalenie pęcherza to tzw.
            choroba młodych małżeństw uprawiających często seks... Ja mężatką nie jestem,
            ale na pęcherz też ciągle choruję. To jest bardzo nieprzyjemna sprawa, tym
            bardziej jak się trafi w pracy i nie można wyjść z toalety i wrócić do domu...
          • emilia_a Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 14.09.06, 16:36
            Nie tabletki powodują zapalenie pęcherza, tylko
            > częste współżycie, bez nawilżenia powodujące urazy mechaniczne.

A właśnie że tabletki, one zaburzają równowagę mikroflory układu moczowo-
            płciowego. Kobiety, które biora pigułki są bardziej narażone na zapalenie
            pęcherza i grzybice.

Częściej
            > prezerwatywy powodują zapalenia pęcherza.

A podasz źródło tych danych?

Ja brałam pigułki ponad rok i po około trzech miesiącach przyplątała się
            grzybica, później zapalenie pęcherza, i tak się przyplątywało już od tej pory,
            co miesiąc grzybica, co trzy miesiące zapalenie pęcherza. Odstawiłam pigułki i
            jak ręką odjął, żadnych grzybic i zapaleń pęcherza już od dwóch lat. A seks
            uprawiam regularnie i zdecydowanie częściej niż po tych kilku miesiącach brania
            pigułek, bo pigułki sprawiły, że moje libido zbliżało się do zera. Stosuję
            metodę objawowo-termiczną i prezerwatywy w dni płodne, od prezerwatyw nie mam
            żadnych dolegliwości.
    • olenka.k jesli chodzi o urosept i prezerwatywy 20.09.05, 15:39
      Bardzo chętnie go wypróbuję, tym bardziej ze bardzo źle znoszę leczenie
      antybiotykami (na co by one nie były), a właśnie tego chciałabym uniknąć. Zawsze
      potem kończy się serią globulek z Clotrimazolumuncertain
      Jakie środki nawilżające najlepiej stosować dla lepszego poślizgu wink?
      Pozdrawiam.
        • kamaoka Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 27.09.05, 17:04
          hmm...dobrze ze twoj post przeczytalam PO zrobeiniu etstu ciazowego ktory
          wyszedl negatywny (bo gdybym juz miala objaw czestego sikania to i test musialby
          mi wykryc taka ciaze, nie?)
          ale, powiedz prosze cos wiecej na temat przeziebienia pecherza? mialam juz dwa
          arzy zapalanie, ale objawialo sie to strasznym bolem przy oddawaniu bardzo
          czesto moczu, natomiast teraz siusiam czesciej, aczkolwiek obficie, a te
          przeziebienie mnie inetersuje, bo u mnie w domu straaaasznie zimno jest (blok, w
          ktorym spoldzielnia jeszcze nie doszla do wniosku ze nalezaloby rozpoczac sezon
          grzewczysuspicious) i mi caly zacs zimno, a mam tak ze jak np. zamocze rece w wodzie
          albo wlasnie jest mi zimniej to "zachciewa" mi sie siusiusmile wiec moze faktycznie
          przeziebilam? zauwazylam ze zaczyna mnie delikatnie bolec przy oddawaniu moczu,a
          le bardzo delikatnie, aha, mialam tydzien temu jakiegos wirusa w zoladku w
          zwiazku z czym bardzo wymiotowalam i mialam biegunke, na poczatku nie mialam na
          nci ochoty, nawet na picie, w zwiazku z czym, jak przeczytalam, moj organizm
          zatzrymywal wode w organizmie i nie pozwalal jej sie wydostac jako mocz, przez
          co moze dojsc do zakazenia. ide w czw do lekarza pierwszego kontaktu, ale tak
          teraz sie pytam, bo bym chciala wiedziec i ewentualnie cos sugerowac (bo ide w
          innej sprawie niz czeste siusianiesmile.
          pozdrawiam
          kama
    • skrzat1982 Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 27.09.05, 11:35
      witaj!
      Swego czasu mialam problemy z drogami moczowymi, zapaleniem pecherza.
      Postanowila odwiedzic lekarza, ktory leczy lekami homeopatycznymi. Polecil mi
      kropelki o nazwie L-8 (dostepne sa w aptekach bez recepty). Naprawde działaja!!!

Pozdrawiam!
    • caysee Do wszystkich majacych problemy z pecherzem 27.09.05, 19:13
      Mam dobra rade dla wszystkich dziewczyn, ktore borykaja sie z czestymi
      zapaleniami pecherza. Ja sama na to bardzo czesto chorowalam, po czym
      dowiedzialam sie, ze ma to duzy zwiazek z seksem - bakterie podczas stosunku
      przenoszone sa z roznych miejsc w poblize cewki i zapalenie gotowe. Aby temu
      zapobiegac nalezy

zawsze po seksie oddac mocz!

Bakterie sa wymywane z cewki i szansa na zapalenie bardzo spada.

A jak sie ma juz to zapalenie to nalezy:
      - bardzo duzo pic (ponad 2 litry)
      - pomaga sok zurawinowy lub jakies pastylki zurawinowe, ktos w tym watku radzil
      z Herbapolu

Mam nadzieje, ze komus to pomoze, ja sie duzo juz nachorowalam na pecherz..
      konczylo sie ono nawet 2 razy zapaleniem nerek. Gdy takie zapalenie pecherza sie
      przedluza ponad 3 dni - warto pojsc do lekarza, bo mozna potem cierpiec podwojnie sad
      • kamaoka Re: Do wszystkich majacych problemy z pecherzem 27.09.05, 21:43
        zawsze sie "wysikuje" po, inaczej by mnie rozerwalosmile
        eh, caly zcas sikam i sikam, ale to chyba rzeczywiscie przeziebienie pecherza,
        jak juz pisalam, do lekarza w czw, a w miedzyczasie sporobuje kupic te pastylki
        zurawinowe, mam nadzieje ze nie sa drogie bo do 10 mam zerowe niemalze konto i
        nie mam skad wziac pieenidzyuncertain
    • kurczeno Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 17.11.05, 13:12
      Już o tym gdzieś pisałam ale powtórzę to jeszcze raz. Zapalenia pęcherza b.
      często związane są z seksem. Ja przykładowo jestem wrażliwa na jakies bakterie
      którye ma mój mąż. Prawdopodobnie on jest nosicielem jakiejś bakterii która u
      mnie sie uaktywnia po przedostaniu do mnie i zapalenie pęcherza gotowe. Furagin
      i inne leki to tylko zaleczenie problemu. Trzeba zrobic badanie moczu podczas
      zapaleniea (ale najlepiej jeszcze przed pierwszą dawką antybiotyków żeby wynik
      był prawdziwy). Lekarz rodzinny spokojnie z takich wyników ogólnych wywnioskować
      czy bakterie pochodzą z zewnątrz (np od partnera wtedy) lub czy pochodza np z
      nerek i wtedy jest to problem z nerkami i da sie to leczyc już u specjalisty.
      Jeśli bakterie pochodzą z zewenątrz warto zrobić dokładniejsze badanie moczu
      partnera i wtedy sprawdzi sie jakie bakterie wystepują u niego. Bardzo często
      facet jest tylko nosicielem ale u niego to poprostu nie daje jakichkolwiek
      objawów. Ja właśnie czekam na takie badanie bo teraz używamy prezeratwy ale gdy
      będziemy chcieli mieć dziecko to będzie trudno zapalenia leczyć antybiotykami bo
      nie o to tuchodzi. A raz w tygodniu mieć zapalenie to naprawdę średnia
      "przyjemność".

Pozdrawiam.
      • ajanaa Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 21.11.05, 16:26
        Ciesze sie, ze mi odpisujesz. To nie jest tak, ze nie mialam robionych badan
        moczu. Od czasu, kiedy moje "ataki" sie regularnie powtarzaly, zawsze
        punktualnie w ciagu 48 godzin po stosunku, kiedy bylam u lekarza, byl badany
        mocz. I byly wykrywane bakterie, dostawalam odpowiedni antybiotyk, ktory
        dzialal na to jedno zakazenie. Niestety po paru dniach zawsze mialam nowe...
        Nerki mam w porzadku- to zbadal lekarz, wiec te bakterie pochodza z zewnatrz.
        Na moje pytanie, czy przyczyna moze lezec u partnera, dwoch specjalistow
        urologow, niezaleznie od siebie odpowiedzialo, ze nie i ze nie ma koniecznosci
        przeprowadzenia u niego badan. To powiedzialam sobie: teraz sie sama obronie i
        kupilismy prezerwatywy. Juz przy pierwszym razie mialam ostre zapalenie, po
        drugim tez, wiec to nie wychodzi od mojego partnera. Po tych paru miesiacach
        najbardziej denerwuje mnie, ze nie wiem, gdzie lezy przyczyna tych
        nawracajacych zapalen i lekarze mi nie pomogli znalezc tej przyczyny, tylko
        przepisywali kolejne antybiotyki... Teraz ide do ginekologa i chce zrobic
        szczegolowe badania, m.in. na obecnosc chlamydii, tyle wiem sama, mam nadzieje,
        ze on ma wiedze na tyle praktyczna, ze jakos z tego wyjde.
        Powodzenia przy Twoich "bojach".
    • kasica_33 Re: CO NA ZAPALENIE PĘCHERZA??? 21.07.06, 14:32
      Ja też dość często choruję na zapalenie pęcherza.Zostałam skierowana na badanie
      moczu, które miało wykazać, czy mam jakieś bakterie.A tu nic, wszystko w
      porządku.Lekarz powiedział mi, że najczęściej przyczyną zapalenia pęcherza jest
      przeziębienie, zmarźnięcie w nogi itp.Ale do cholery jest lato, a mi niedawno
      znowu zdarzyło się zachorować.Pytałam się swojej ginekolog, czy seks ma jakiś
      wpływ na te częste nawroty, jednak ona stwierdziła, że nie.Więc tak naprawdę
      jestem w kropce i nie wiem w jaki sposób mam zapobiegać ciągłym nawrotom tej
      nieprzyjemnej choroby.Jeśli chodzi o leki to proponuję Urosept(lek ziołowy)i
      Urinal (na bazie żurawiny), która najprawdopodobniej wypłukuje, wszystkie
      bakterie z moczu.Tyle tylko, że jak zażywałam te tabletki, to nic mi nie
      pomagało.Jedynym skutecznym dla mnie lekiem jest Furaginum(recepta niestety),
      ale już po paru tabletkach czuję się zdecydowanie lepiejsmilePozdr

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka