Dodaj do ulubionych

szyjka macicy przed okresem

19.03.07, 22:28
jaka powinna być przed okresem, nie umiem badać tej szyjki, a chciałabym ;-)
nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale ja mam tyłozgięcie macicy...szyjka a
macica to chyba dwie różne sprawy ale sie chce upewnić...
Obserwuj wątek
    • 3mama3 Re: szyjka macicy przed okresem 20.03.07, 09:12
      Przed okresem, a właściwie już w całym czsie niepłodnym po owulacji zewnętrzne
      ujście macicy pozostaje zamknięte i twarde, jak czubek nosa. W czasie płodnym
      otwiera się i jest miękkie jak usta.
      Tyłozgięcie nic do samobadania nie ma. Ja też mam tyłozgięcie i bez problemu
      badam ujście szyjki. Musisz znaleźć samo ujście, takie jakby kółko z dołeczkiem
      w środku.
      A ten rysunek, który podałaś, to chyba dotyczy ginekologów. Siebie najlepiej
      zbadać kucając. Można lekko ucisnąć brzuch, żeby macica się obniżyła.
      K.
    • ell_anna Re: szyjka macicy przed okresem 20.03.07, 13:12
      też mam wrażenie, ze ten obrazek przedstawia badanie ginekologiczne :)

Ja badam szyjkę w I fazie cyklu, codziennie wieczorem przy kąpieli, stawiam
      jedną nogę na wannie i wprowadzam palec do momentu aż poczuję okrągły kształt.
      ważne jest aby przeprowadzać samobadanie codziennie o tej samej porze i w tej
      samej pozycji.

W czasie niepłodnym szyjka jest twarda/mała/zamknięta. Powinna być nisko (przy
      prawidłowej budowie) U mnie jest wysoko i trudno dostępna, gdzieś na forum
      wyczytałam, że może mieć to związek właśnie z tyłozgięciem.

W czasie płodnym szyjka miękkie, w moim przypadku rozpulchnia się i powiększa,
      mogę wyczuć niewielki otwór

Iwona, jeżeli chcesz badać szyjkę w celu określenia dni płodnych to nie jest
      konieczne badanie szyjki przez cały cykl. Ja po ustaniu objawu śluzu, po skoku
      temp. i stwierdzeniu, że szyjka zmalała, stwardniała i zamknęła się do końca
      cyklu nie przeprowadzam już samobadania

tu masz planszę zapisu zmian w szyjce w zależności od fazy cyklu
      www.npr.prolife.pl/plansza_12.htm
      i tu też trochę szczegółów:
      www.npr.prolife.pl/plansza_13.htm
      Pytałaś o różnicę między szyjką a samą macicą, tu schemat:
      img.interia.pl/kobieta/nimg/kob527908.jpg
      Serdecznie pozdrawiam

--♥♫--♥♫--♥♫--♥♫--
      --♥♫--♥♫--♥♫--
      • ae_iwona_83 Re: szyjka macicy przed okresem 20.03.07, 14:38
        dzięki...jestem właśnie przed okresem i wyczuwam COŚ twardego dosc nisko i nie
        czuje zadengo otworu wiec moze faktycznier to tak szyjka...natrafiam na COŚ
        twardego a po obu stronach tego czegoś wyczuwam małe wgłebienia....kurcze trudne
        te poczatki...no i nie wiem czy owu była w tym cyklu

www.fertilityfriend.com/home/1831df
        • ell_anna Re: szyjka macicy przed okresem 20.03.07, 14:44
          Nie czujesz otworu tzn, że szyjka zamknięta, przebadaj się w kolejnym cyklu a na
          pewno wyczujesz różnicę w czasie dni płodnych. Ja w pierwszym obserwowanym cyklu
          również nie byłam pewna czy to szyjka czy nie, otwarta / zamknięta itp, kolejny
          cykl już rozwiał moje wątpliwości, zmiany były bardzo wyczuwalne :)

Żeby wszystko było jasne zaleca się aby samobadanie przeprowadzać dwoma palcami,
          ale ja nie jestem w stanie zmieścić tam dwóch palców, więc badam się tylko
          palcem wskazującym :)

--♥♫--♥♫--♥♫--♥♫--
          --♥♫--♥♫--♥♫--
            • nglka Re: szyjka macicy przed okresem 20.03.07, 15:56
              to nie ma nic do rodzenia :)))
              Ja mieszczę, chociaż wcześniej muszę się rozluźnić i nawilżyć palce, wtedy wsio
              ok - w końcu jak się kochamy z Mężczyzną, to jednak trochę "to" grubsze niż
              nasze dwa palce - a co dopiero, jak ma przejść główka dziecka? Pochwa jest
              elastyczna, kwestia chęci i odpowiedniego nastawienia :)
                • ell_anna Re: szyjka macicy przed okresem 20.03.07, 16:03
                  Ja niestety jak mam włożyć dwa palce spinam się maksymalnie i mam wrażenie, ze
                  nie jestem w stanie obiektywnie ocenić sytuacji :)

no ale bezdyskusyjny jest fakt, że prawidłowo samobadanie przeprowadzamy dwoma
                  palcami

--♥♫--♥♫--♥♫--♥♫--
                  --♥♫--♥♫--♥♫--
                            • ae_iwona_83 czy to prawda? 20.03.07, 21:35
                              "Miesiączkę i ciąze można poznać po zmianach temperatury (spada z wysokiego
                              poziomu na niski) lub po kolorze scianek pochwy - ciemno czrwone, lub na usg u gina"

Chodzi mi o stwierdzenie, że można poznać po kolorze ścianek pochwy...
                              • ell_anna Re: czy to prawda? 20.03.07, 21:56
                                Z kolorem ścianek pochwy to nie wiem, ale na pewno nieprawdą jest stwierdzenie,
                                że :
                                > ciąze można poznać po zmianach temperatury (spada z wysokiego
                                > poziomu na niski)

W ciąży temperatura utrzymuje się na wyższym poziomie przez co najmniej 18 dni
                                po skoku (powyżej linii pokrywającej) - tyle wiem

Przed miesiączką owszem temperatura spada, przekonałam się o tym parę dni temu,
                                gdy rano stwierdziłam obniżenie temp. do poziomu linii pokrywającej, a po
                                południu dostałam @

--♥♫--♥♫--♥♫--♥♫--
                                --♥♫--♥♫--♥♫--
                                • nglka Re: czy to prawda? 20.03.07, 22:44
                                  W ciąży wystepuje charakterystyczne zasinienie okolic narządów płciowych
                                  (wejście do pochwy), czasem zaciemnienie brodawek i linii biegnącej od łona, do
                                  pępka.

Co do temperatury to bywa tak różnie, że nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć
                                  na pytanie. Jednym spada a potem się podnosi - innym tylko rośniei się
                                  zatrzymuje na wyższym poziomie... co organizm, to wykres i każdy będzie inny.
                                  Ciążę można podejrzewać przy większej ilości niż 18 temperatur wyższych i braku
                                  krwawienia.
                                  • ae_iwona_83 czy te plamienia sa normalne? 23.03.07, 10:39
                                    witajcie, dzis powinnam dostac @ , brzuch pobolewa, kregosłup w krzyżu boli wiec
                                    zobaczymy...dziwne ze temperatura nie spadła

czy normalne jest plamienie po stosunku (w zasadzie niewielkie) na dwa dwa /
                                    trzy dni przed @ czy może to coś co mnie powinno niepokoic? nie mam nadżerki,
                                    hormonów nie stosuje, zadałam to pytanie na innym forum ale bez echa a kurcze to
                                    mnie dosc ciekawi...

przytulanko w 28 dc brak sluzu wiec nie masz za bardzo szans zeby to bylo
                                    plamienie owulacyjne....tego akurat jestem dosc pewna

tez tak macie? i czy to znaczy że NA PEWNO dostanę @?
                                    • nglka Re: czy te plamienia sa normalne? 23.03.07, 17:58
                                      To wcae nie znaczy, ze na pewno dostaniesz @. Wiele zaciążonych plami a niektóre
                                      nawet krwawią i są w ciaży. Temperatura utrzymująca się powyżej linii oraz brak
                                      miesiączki dają nadzieję na to, ze mogło się powieść :>
                                      Na wykresie nie oznaczyłaś plamień a myślę, e powinnaś - bo jakby nie patrzeć -
                                      plemienie jest plamieniem.
                                        • ae_iwona_83 a moze FF się pomyli? 24.03.07, 12:46
                                          i wcale nie mam 15 dnia po owulacji? kurcze nie czuję już w ogole przyjscia
                                          @...dziś temperatura zaburzona (po alk i krotkim śnie).... może ouwlacji nie
                                          bylo albo byla pozniej, tylko pozniej po 18 dc nie bylo ani kapki sluzu
                                          plodnego...czy moge być w ciąży? kochalismy się z prezerwatywą bo dopiero co
                                          poznaje moj organizm wiec nie polegam na naturalnych metodach w 100% (3
                                          obserwowany cykl) i teraz juz nie wiem..czy te prezerwatywy są zawodne? bo
                                          poczytalam troche i piszą ze są...slub mam w grudniu wiec z ciąża wolałabym
                                          poczekac ;-) no nie wiem...co robic? czekac na 18 wysoką temperaturę i
                                          testować? w kazdym razie od dzis zero alkoholu na wszelki wypadek
                                          • 87lnbv Re: a moze FF się pomyli? 24.03.07, 13:09
                                            a może FF sie pomylił, nie jestem wyrocznia, ale... mierze tempke od lat 15,
                                            robie to na recznych wykresikach i z term z dokładnością do 0,01 stopnia, czyli
                                            moje tempki to 36.85, 36.75 itd, ja bym ten cykl inaczej rozpatrzyła, linie
                                            pokrywajaca bym pociagnęła wyżej na 36.55, czyli pokryje nam ona 20 dni fazy
                                            pierwszej, skok tempki to dzień 21, i zgadza sie, że jedna tempka z 3 wyzszych
                                            jest o 0,2 stopnia wyzsza od ostatniej tempki fazy niższej (1 z 3 przy
                                            założeniu badania śluzu i tu do końca niewiadoma???), z tego by wynikało ze
                                            masz dziś 13 dzien po skoku, nie wiem ile trwa u Ciebie II faza, jesli 14 dni,
                                            to lada dzień powinna byc @...??? napisz koniecznie
                                            gumki z reguły sa mocne chyba że pekna pozdrawiam
                                              • 87lnbv Re: a moze FF się pomyli? 24.03.07, 13:38
                                                wiec spokojnie, jeśli do poniedziałku @ nie przyjdzie, to zrób test we wtorek
                                                rano, a jesli bedziesz w ciąży, kobieto ciesz się, nie jedna by chciała,
                                                nieplanowane czy planowe zawsze kochane, pozdrawiam
                                                • ae_iwona_83 Re: a moze FF się pomyli? 24.03.07, 13:55
                                                  a to jasne ze sie bede cieszyc - ja bardzo chce dzidziusia i jesli mialby byc
                                                  teraz to bedzie baaaaardzo kochane ;-) nie zbyt w to wierze bo jakies mam
                                                  przecucia ze tej owulacji moglo nie byc a do tego gumka ;-) poprzedni cykl byl
                                                  bardziej przejrzysty - wyrazny skok duza roznica temperatur miedzy I a II
                                                  faza...Ty masz juz lata doswiadczen wiec łatwiej Ci to ocenic ;-)
                                                  • ae_iwona_83 Re: a moze FF się pomyli? 24.03.07, 14:06
                                                    poza temperatura byly inne objawy jak sluz, który w 18 dc byl idealny wrecz
                                                    pierwszy raz taki zobserwowałam (w ciagu tych 3 cykli) był całkowicie
                                                    przezroczysty, bardzo rozciagliwy i na pewno nie pomyliłam go z czyms innym, do
                                                    tego bylo klucie w jajniku (faktycznie kluje mnie na zmiane kazdy inny jajnik w
                                                    kazdym kolejnym cyklu) wiec czekalam na duzy skok jak ostatnio - jestem
                                                    niskotemeraturówka chyba wiec u mnie nie ma o 6:00 ponad 37 nigdy - ale czy taka
                                                    roznica temeperatur jak u mnie jest na tyle wysoka ze mozna mowic o dwufazowym
                                                    wykresie?

Jak @ nie przyjdzie - a jej kurde ani widu ani slychu na obecna chwile to we
                                                    wtorek zatestuje

dwa lata temu mialam ciaże biochemiczna (beta 124 spadla na 2 w dwa dni) ale
                                                    wtedy czułam ogromną senność a teraz mam wrecz duzo energii...przyznam ze troche
                                                    probuje sie doszukiwac objawow - ale tylko test daje pewnosc....

no i jeszcze snił mi się ten sam sen co kiedys - a to u mnie oznacza ze coś sie
                                                    w zyciu moim wydarzy...hihi
                                            • nglka Re: a moze FF się pomyli? 24.03.07, 14:15
                                              A dlaczego na wysokości 36,55? Wg mnie nie ma to zupełnie sensu - być może wg
                                              Ciebie jest, dlatego proszę o wyjaśnienie.
                                              Moi okiem wyższe tempki zaczynają się od 20 dc więc linia powinna przebiegać 18
                                              lub 19 dc w pionie.
                                              Skokiem musi byc przecież trzecia a nie pierwsza tempka - w dodatku - wcale nie
                                              musi być skoku, tylko potwierdzenie ew. czwartą wyższą powyżej linii (Roetzer,
                                              angielska).
                                                • 87lnbv nglka 24.03.07, 18:27
                                                  sens zawsze by sie znalazł
                                                  opieram sie na billingsie, pisząc 1z3 nie miałam na mysli pierwszej z trzech
                                                  • 87lnbv Iwona 24.03.07, 18:32
                                                    faktycznie ten 20 dzień to juz wyższa tempka, nie zauważyłam, że ona jest
                                                    wyższa od dnia 19, sorki, tempka z dnia 22 (jedna z trzech wyzszych) jest
                                                    wyższa o 0,2 stopnia od tempki z dnia 19 (ostatnia z 6 niższych), pomimo
                                                    wszystko zbyt łagodne przejście i zawsze może się na koniec okazac, że wyjdzie
                                                    plus minus 1 dzień, zyczę powodzonka Iwona
                                                  • ae_iwona_83 Re: Iwona 25.03.07, 12:42
                                                    o boże dalej 36,65 czyli wyzszy poziom u mnie... ;-) a do tego sikac mi sie chce
                                                    ciagle ;-) to jest 16 dzien wyzszych tempek...

Na wykresie tego nie zaznaczyłam wczesniej bo mi sie wydawalo ze to dlatego ze
                                                    spałam odkryta ale 8 dzien po owulacji mialam spadek do 36,51 a gdzies czytalam
                                                    o czyms jak spadek zwiazany z implantacja? to mozliwe?

hmmm....teraz temperatura juz tak nie skacze....
                                                  • ae_iwona_83 Re: Iwona 25.03.07, 14:15
                                                    nie wiem co się dzieje ale to chyba @ przyszła....brzuch boli jak cholera i
                                                    bardzo ciemna krew...czyli tak jak myslalam...widocznie owu byla w 20 dc a nie w
                                                    18 jak FF zaznaczyl
                                                  • 87lnbv Re: Iwona 25.03.07, 17:17
                                                    no to mozna gratulowac chyba, ale dziś 15 dpo, nie 16, no bo jednak ustalone że
                                                    wyższa tempka to już była w 20dc, życzę powodzonka w tempkach, zobaczysz
                                                    wprawisz sie, pozdrawiam cieplutko Iwona
                                                  • 87lnbv Re: Iwona 25.03.07, 17:20
                                                    ale skoro dzis 15 dzień po owu, i choc tempka nie spadła, to i tak juz dziś
                                                    pierwszy dzień nowego cyklu, więc wszystko się zgadza, stała liczba dni II fazy
                                                    to u Ciebie 14, masz bardzo ładne cykle
                                                  • ae_iwona_83 Re: Iwona 26.03.07, 01:43
                                                    87lnbv napisała:

> , masz bardzo ładne cykle

jak miło to usłyszec...prawde mowiac wyglada na to ze druga faza jest calkiem
                                                    ładna i wystarczajaco dluga a endometrium chyba grube bo mi sie zawsze
                                                    strumienie leją ;-) tylko dlugosc 1 fazy nieprzewidywalna....wychodzi na to ze u
                                                    mnie owulacja jest zaraz po szczycie sluzu wiec jak tylko zaobserwuje sluz to
                                                    juz wiem ze lada dzien powinna byc owulacja....postanawiam badac szyjke zaraz
                                                    jak mi sie okres skonczy

jeszcze jedna obserwacja

dostaje okres zazwyczaj wtedy gdy ksiezyc jest w takiej fazie jak dzis ;-) taka
                                                    faza ksiezyca byla w dniu moich narodzin i u mnie sie to tak sprawdza ze wtedy
                                                    dostaje okres...dziwne ale tak mam ;-)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka