09.08.08, 20:58
Witam! Lekarz przepisał mi ten lek od 1-21 dnia cyklu, potem 7 dni
przerwy i powtórzyć. Jeszcze nie współżyłam, czy jesli przerwe
stosowanie tego leku moge zajść w ciąże - pomimo ze nie współżyłam,
ograniczyło się to tylko do pieszczot? Sorki za pytanie ale nie
jestem zbyt doświadczona.
Obserwuj wątek
    • fabiankaa Re: Diane 35 09.08.08, 22:37
      A moze zanim zdecydujesz sie na seks - wypadaloby sie czegos o nim
      dowiedziec? I nie tylko o sprawach technicznych, ale rowniez "skad
      sie biora dzieci" i jak to zrobic zeby ich nie miec z byle kim i w
      czasie, gdy tego nie chcemy?
      Jezeli przerwiesz branie tabletek - oczywistym jest, ze nie
      działają.
      A co do pieszczot - sa bezpieczne, o ile podczas nich sperma nie
      dostanie sie do pochwy (np. przez przeniesienie na palcach, czy
      wytrysk w okolice pochwy).
      A zaden srodek antykoncepcyjny nie daje 100% zabezpieczenia, nawet
      idealnie brane tabletki. Z ryzykiem ciazy trzeba liczyc sie ZAWSZE.
          • agiee1988 Re: Diane 35 24.08.08, 11:14
            szanse na ciaze sa ale sa male przy tabletkach.
            mozna wspolzyc bez dodatkowych metod. przeczytaj ulotke bo bez niej zginiesz jak
            andzia w parku.

jesli o alkohol to tak jak napisala fabiankaa. swoja droga. moja lekarka (gdy
            bralam diane 35) powiedziala ze moge pic w malych ilosciach... ciekawe ;]
            przez nia nic nie pilam na weselu jak dobrze pamietam crying i jeszcze mi sie
            zdarzylo ze wydluzylam przerwe..powiedziala ze jestem zabezpieczona (ale nie
            bierz sobie tego do siebie, bo dr naopowiadala mi bzdur)
            • agiee1988 Re: Diane 35 24.08.08, 11:20
              jesli przerwiesz cykl tabletkowy, to jestes zabezpieczona do ost branej tabletki
              (czyli plemniki moga przezyc kilka dni-sprzeczne sa inf ile tak naprawde
              zyja,ktos napisze 3 dni a ktos 7 dni, a potem moze dojsc do zaplodnienia)
              bedziesz zabezpieczona w czasie 7 dniowej przerwy jesli bedziesz kontynuowala
              tabletki po przerwie

(jak dobrze zrozumialam czytajac rady doswiadczonych)
              • amelia205 Re: Diane 35 26.08.08, 16:16
                Dzieki za info. Mam jeszcze jeden problem - biore leki
                przeciwpadaczkowe z ta Diane 35. I pewnie te leki osłabiaja
                dzialanie tych antykoncepcyjnych. A dawka jest 200mg rano i
                wieczorem.
                • amelia205 Re: Diane 35 11.09.08, 16:29
                  Mam jeszcze jedno pytanko, w piatek wzielam ostatnia tabletke i
                  teraz mam ta 7-dniowa przerwe, tzn ze kolejne opakowanie mam zaczac
                  w piatek, czy w sobote? I pomimo, ze okres jeszcze trwa?
                  • turzyca Re: Diane 35 11.09.08, 17:41
                    7 dni przerwy to 7 dni przerwy, niewazne co sie dzieje, czy krwawienie trwa czy
                    sie juz skonczylo.
                    W piatek ostatnia tabletka, czyli sobota jest pierwszym dniem przerwy. Czyli
                    siedem dni to sob, niedz, pon, wt, sr, czw, piat tak wiec sobota jest pierwszym
                    dniem nowego opakowania.

PS sprawdz te interakcje z lekami przeciwpadaczkowymi, to naprawde b. wazne.
                • turzyca Re: Diane 35 11.09.08, 17:40
                  A to akurat trzeba bardzo dokladnie sprawdzic. Bardzo, bardzo, bardzo. Bo
                  interakcje moga ograniczac sie nie tylko do oslabienia dzialalnosci pigulek, ale
                  np do zwiekszenia aktywnosci ktoregos z lekow. A to moze miec bardzo powazne
                  konsekwencje.
                  Czy lekarz, ktory przepisywal Diane wiedzial, ze bierzesz leki przeciwpadaczkowe
                  i sprawdzil, ze na pewno nie dochodzi do zadnych interakcji?
                  • amelia205 Re: Diane 35 11.09.08, 18:56
                    Tak, mowilam lekarzowi, ze biore te leki i powiedzial ze nie osłabia
                    to dzialania Diane 35, ze jestem zabezpieczona, ale w przyszlosci
                    moze zastosuje plastry.
                    • turzyca Re: Diane 35 11.09.08, 19:52
                      Plastry czy tabletki to wszystko jedno, hormony te same.
                      Ja bym sie jeszcze dopytywala czy tabletki nie szkodza lekom przeciwpadaczkowym.
                      • amelia205 Re: Diane 35 07.10.08, 12:11
                        Witam! Skonczylam drugie opakowanie Diane i teraz trwa 7-diowa
                        przerwa do soboty. Mam jednak pytanie czy moge odstawic te tabletki
                        na jakis czas, bo moj chlopak mieszka daleko i spotykamy sie raz na
                        3 m-ce a czasem raz na pól roku? A zaczac je brac ponownie przed
                        spotkaniem? Mozna tak czy to nie ma sensu bo nie bede zabezpieczona?
                        Bo po co truć organizm niepotrzebnie.
                        • fabiankaa Re: Diane 35 07.10.08, 22:15
                          Fundowac hustawke hormonalna organizmowi? Chyba zwariowałas!!
                          To sa hormony, a nie dropsy, zeby sobie raz brac, a raz nie!

Jesli tak rzadko widujesz sie z facetem - to przejdz na prezerwatywy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka