Dodaj do ulubionych

Ile książek?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.10, 14:48
...miesięcznie czytacie? Pytam z czystej ciekawości. Przeglądam sobie blogi książkowe i nie mogę się nadziwić stosom książek czytanych w krótkim czasie... Zazdroszczę! Ja muszę mieć odpowiedni dzień do długiego czytania, nastrój, warunki :) No i czytam WOLNO - niestety ;/
Średnio czytam 3-4 książki miesięcznie. I chciałabym więcej, bo tyle pozycji czeka, dochodzą wciąż nowe, ehh! Gdyby tak za czytanie płacili :) Z chęcią podjęłabym taką pracę :)

Jak to wygląda u Was?
Obserwuj wątek
    • zuzanna_25 Re: Ile książek? 29.10.10, 08:53
      Kiedyś potrafiłam przeczytać i kilkanaście w miesiącu, ale to były błogie czasy liceum, kiedy właściwie nic nie było do roboty (patrząc z obecnej perspektywy :))
    • tajemnica33 Re: Ile książek? 29.10.10, 09:40
      wszystko zalezy od tego jakie książki i ile mam czasu. Są książki tzw łatwe, proste i przyjemne, które połyka się w całości a są książki, które wymagają więcej zamyślenia i dłuższej chwili trawienia :)
    • al9 Re: Ile książek? 29.10.10, 13:22
      Podobnie..
      ale minimum 10 miesięcznie....
      często czytam dwie, trzy pozycje naraz..
      Równolegle coś lżejszego i współczesnego (np Child, Coban, Zafon) i równolegle wracam do klasyki - Tołstoj, Mann, Dostojewski....
      pozdrawiam
      al
    • mietowa_kawa Re: Ile książek? 29.10.10, 13:27
      A ja nie zazdroszczę i nie liczę. Czytam dużo, ale dla mnie nadrzędnym celem jest to co wynoszę z książek, które przeczytałam. Nawet w czytaniu człowiek może przechodzić w ilość. Poza tym wierzę w życie poza książkowe.
      • jeepwdyzlu Re: Ile książek? 29.10.10, 14:40
        założyciel wątku nie zakładał że ilość przejdzie w jakość
        więc twój ton miętowa jest chybiony
        było proste pytanie, są proste odpowiedzi
        twoja zgryźliwość jest niepotrzebna
        jeep
        • mietowa_kawa Re: Ile książek? 30.10.10, 01:51
          jeepwdyzlu napisał:

> założyciel wątku nie zakładał że ilość przejdzie w jakość
          > więc twój ton miętowa jest chybiony
          > było proste pytanie, są proste odpowiedzi
          > twoja zgryźliwość jest niepotrzebna
          > jeep
          Zgryźliwa to ja czasami jestem, nie ukrywam, ale nie na forum i niestety, tym samym nie w tym poście. W sposób chybiony odczytałeś mój post. Może dlatego, że nie ma w nich emodikon?
    • malavida około 10 miesięcznie 29.10.10, 19:28
      miesięcznie myślę, że około 10, czasem więcej, czasem mniej, zależy od treści i grubości książki, kryminały połykam w przeciągu 3-4 wieczorów, na bardziej rozbudowane i wymagające refleksji powieści potrzebuję około tygodnia, najwięcej czasu, bo z reguły około 2-3 tygodni, zajmują mi książki popularnonaukowe, podróżnicze oraz historyczne, jako że często w trakcie czytania posiłkuję się dodatkową wiedzą z internetu, sięgam także do innych źródeł dotyczących omawianego w lekturze tematu. W najbardziej rekordowym tempie przeczytałam opowiadanie Annie Proulx, "Tajemnica Brokeback Mountain" - zajęło mi to niecałą godzinę :D
      • shiva772 Re: Ile książek? 02.11.10, 13:49
        "Długie życie gorszycielki" czytałam tylko 2 tygodnie - 572 strony ale "Opowieść o miłości i mroku" ponad pół roku - kontemplowałam każdą stronę a książka jest grubaśna - 600 stron duży rozmiar. W momencie fascynacji Singerem czytałam po 6-7 jego książek miesięcznie, nie mogłam sie oderwać. PRacuję zawodowo i mam dwoje dzieci ;) To też ważne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka