Gość: Naamah IP: *.arkada.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.05, 12:54 Jakie znacie utwory, których bohaterowie raczą się tym trunkiem ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kampysia Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 13:24 W literaturze nic sobie nie przypominam, za to wiem, ze Rimbaud i Verlaine byli wielbicielami absyntu (ale tyle to pewnie i ty wiesz...). Odpowiedz Link Zgłoś
szwedzka Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 14:13 Zdaje się, że absynt popija bohater "Komu bije dzwon". Paweł Odpowiedz Link Zgłoś
ada08 Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 14:59 Gość portalu: Naamah napisał(a): > Jakie znacie utwory, których bohaterowie raczą się tym trunkiem ? Ech!! Leniwa jesteś. Taki wątek już tu był ''alkohol w literaturze'' czy jakoś tak. O absyncie tam pisano i o innych napitkach. Nie jeden raz. Poszukaj w archiwum tego forum. a. Odpowiedz Link Zgłoś
ryza_malpa1 Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 16:27 Absyntem bez przerwy raczą sie bohaterowie " POd wulkanem" malcolma Lovry (?). Nie wiem czy dobrze pamiętam ale cos mi dzwoni o Vincencie van Goghu z "Pasji życia". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maturzystka Re: Absynt w literaturze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.05, 19:09 a jakbys chcial jeszcze jednym okiem zalukac na taka scenke, to edouard manet ma w swoim dorobku obrazek pt "pijacy absynt' wasze zdrowie [woda mineralna]! Odpowiedz Link Zgłoś
makusia_p Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 22:10 Raczyli się nim i to w sporych ilościach m.in. A.Rimbaud, Ch. Baudelaire, może coś wspomniano w "Moulin Rouge", powieści spod pióra P. La Mure. Odpowiedz Link Zgłoś
sol_bianca Re: Absynt w literaturze 31.01.05, 10:18 "Wyprawa czarownic" Pratchetta ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
agata_to_ja Re: Absynt w literaturze 02.02.05, 17:11 Literatura będąca życiem - "Listy do brata" Van Gogha i "pasja życia" o tymże. Odpowiedz Link Zgłoś
vanila_sky Re: Absynt w literaturze 03.02.05, 12:09 nie jestem pewna ale chyba w pamietnikach Przybyszewskiego jest cos na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś