Dodaj do ulubionych

Absynt w literaturze

IP: *.arkada.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.05, 12:54
Jakie znacie utwory, których bohaterowie raczą się tym trunkiem ?
Obserwuj wątek
    • kampysia Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 13:24
      W literaturze nic sobie nie przypominam, za to wiem, ze Rimbaud i Verlaine byli
      wielbicielami absyntu (ale tyle to pewnie i ty wiesz...).
    • szwedzka Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 14:13
      Zdaje się, że absynt popija bohater "Komu bije dzwon".

      Paweł
    • ada08 Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 14:59
      Gość portalu: Naamah napisał(a):

      > Jakie znacie utwory, których bohaterowie raczą się tym trunkiem ?

      Ech!! Leniwa jesteś. Taki wątek już tu był ''alkohol w literaturze''
      czy jakoś tak. O absyncie tam pisano i o innych napitkach. Nie jeden
      raz. Poszukaj w archiwum tego forum.
      a.
    • ryza_malpa1 Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 16:27
      Absyntem bez przerwy raczą sie bohaterowie " POd wulkanem" malcolma Lovry (?).
      Nie wiem czy dobrze pamiętam ale cos mi dzwoni o Vincencie van Goghu z "Pasji
      życia".
      • Gość: maturzystka Re: Absynt w literaturze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.05, 19:09
        a jakbys chcial jeszcze jednym okiem zalukac na taka scenke, to edouard manet
        ma w swoim dorobku obrazek pt "pijacy absynt'
        wasze zdrowie [woda mineralna]!
    • makusia_p Re: Absynt w literaturze 29.01.05, 22:10
      Raczyli się nim i to w sporych ilościach m.in. A.Rimbaud, Ch. Baudelaire, może
      coś wspomniano w "Moulin Rouge", powieści spod pióra P. La Mure.
      • sol_bianca Re: Absynt w literaturze 31.01.05, 10:18
        "Wyprawa czarownic" Pratchetta ;)))
    • agata_to_ja Re: Absynt w literaturze 02.02.05, 17:11
      Literatura będąca życiem - "Listy do brata" Van Gogha i "pasja życia" o tymże.
      • vanila_sky Re: Absynt w literaturze 03.02.05, 12:09
        nie jestem pewna ale chyba w pamietnikach Przybyszewskiego jest cos na ten
        temat.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka