IP: 82.177.83.* 02.05.05, 13:36
Ktos czytal lub czyta?
Nie chodzi mi tyle o opowiadania o Narni, chociaz one tez maja swoj smaczek,
ale o jego klasyke: Miracles, The Abolition of Man, The Problem of Pain, ...

Ostatnio zakupilem The Complete CS Lewis Signature Classics. Musze przyznac,
iz niewielu moze sie rownac z Lewisem jezeli chodzi o zdolnosc przelewania
mysli na papier.

Polecam szczegolnie tym, ktorzy kochaja polemizowac, analizowac, niezgadzac
sie, oraz wszystkim, dla ktorych oprocz czystego piekna i poezji wazna jest
rowniez logika.
Obserwuj wątek
    • eeela Re: CS Lewis 03.05.05, 14:59
      Trylogia międzyplanetarna to jego jest, prawda? Uwielbiałam te książki, chociaż
      tylko dwie, bo trzeciego tomu nigdy mi się nie udało dorwać :-(((
      Poza tym Odrzucony obraz - świetna książka (książka? esej?) Lubię pisarzy,
      którzy tak obrazowo, a jednocześnie logicznie bez zarzutu (a wręcz imponująco)
      formułują myśli.
      • meduza7 Re: CS Lewis 03.05.05, 16:53
        A znacie "Póki mamy twarze"?
        Historia Erosa i Psyche opowiedziana z punktu widzenia brzydkiej siostry Psyche.
        Miodzio.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka