saskiaplus1 06.06.06, 10:05 Szukam inspiracji do nowego opowiadania i pomyślałam, że może ktoś z Was podsunie mi oryginalne pierwsze zdanie, od którego zacznie się cały pomysł. Czekam z nadzieją na odzew :) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zaba_pelagia dwa zdania 06.06.06, 10:10 Założyłam wątek na forum - "Szukam inspiracji do nowego opowiadania i pomyślałam, że może ktoś z Was podsunie mi oryginalne pierwsze zdanie, od którego zacznie się cały pomysł, czekam z nadzieją na odzew". Zaczęłam czekać. Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: dwa zdania 06.06.06, 10:22 Ha, ha! Kryminał z tego może nie wyjdzie (choć przy odrobinie fantazji...), ale może być obiecująco! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bosastopka Re: dwa zdania IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 06.06.06, 11:11 Zacznij od słów "Im jestem starsza, tym mniej rozumiem..." Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: dwa zdania 06.06.06, 11:23 Dobre, chociaż trochę mało intrygujące (wyobraźnia mi nie podpowiedziała z miejsca, co ma być dalej...). Odpowiedz Link Zgłoś
mamarcela Re: dwa zdania 06.06.06, 11:26 To odwrotnie: Im jestem młodsza, tym więcej rozumiem. P;-) Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: dwa zdania 06.06.06, 11:29 No, to już coś! Napisałam kiedyś opowiadanie o nagłym odwróceniu upływu czasu, więc może kontynuacja... :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bosastopka Re: dwa zdania IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 06.06.06, 11:31 Im jestem starsza, tym mniej rozumiem...początkujących pisarzy ;) Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: dwa zdania 06.06.06, 11:43 Niby mnie? No, może i początkująca jestem... od jakichś dwudziestu lat... ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bosastopka Re: dwa zdania IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 06.06.06, 11:49 ...od dwudziestu lat, i szukasz inspiracji na forach??? Oj, dziwny jest ten świat ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mamarcela Re: dwa zdania 06.06.06, 11:53 Gość portalu: Bosastopka napisał(a): > ...od dwudziestu lat, i szukasz inspiracji na forach??? > Oj, dziwny jest ten świat ;) O ile mnie pamięć mocno nadszarpnieta zębęm czasu nie myli, to dwadzieścia lat temu fora internetowe nie były w tak powszechnych użyciu. No chyba, że fora ze dwora :-) Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: dwa zdania 06.06.06, 11:56 Hmm... chyba chodziło generalnie o to, że ja od dwudziestu lat początkuję, a od czasu istnienia forów szukam inspiracji tamże... Dla sprostowania: bezczelnie i oficjalnie szukam inspiracji dopiero od dziś! ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: dwa zdania 06.06.06, 11:54 Dziwny, dziwny. Ile ja już tu znalazłam gotowych pomysłów na opowiadania! Zwykle ci, którzy dostarczyli mi inspiracji, nawet o tym nie wiedzieli i gryzły mnie potem nawet wyrzuty sumienia, czy nie trzeba by ich podać jako współautorów...;) Teraz więc pytam wprost, to i wyrzutów będzie mniej;)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mamarcelo... Re: dwa zdania IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 06.06.06, 12:03 saskiaplus zrozumiała moją uwagę, ale spodobało mi się Twoje określenie. Aktualne jest bardzo ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mamarcela Re: dwa zdania 06.06.06, 12:07 To nie była uwaga do Twojej wypowiedzi. To był żart. Li i jedynie. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bosastopka Mamarcelo IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 06.06.06, 12:18 UffF... bo już się przelękłam, że poczucie humoru w narodzie zanika ;) Odpowiedz Link Zgłoś
schabomil Re: Mamarcelo 06.06.06, 13:54 Gość portalu: Bosastopka napisał(a): > UffF... > bo już się przelękłam, że poczucie humoru w narodzie zanika ;) A co to jest to poczucie humoru, o którym wszyscy mówicie? Odpowiedz Link Zgłoś
mamarcela Re: Mamarcelo 06.06.06, 14:12 schabomil napisał: > Gość portalu: Bosastopka napisał(a): > > > UffF... > > bo już się przelękłam, że poczucie humoru w narodzie zanika ;) > > A co to jest to poczucie humoru, o którym wszyscy mówicie? Nie mam pojęcia.:-) A poza tym, co ma mamarcela wspólnego z narodem? Bo z zanikiem to juz prędzej. Odpowiedz Link Zgłoś
schabomil Re: Mamarcelo 06.06.06, 14:17 Skoro Mama, to może o "po-ród" chodziło, tylko z przyimkami nie bardzo ten tego. Odpowiedz Link Zgłoś
mamarcela Re: Mamarcelo 06.06.06, 14:22 Można ewentualnie o celi zacząć. Że niby naród (czytaj ziomale) pod celą :-) Ale to chyba za dalekie skojarzonko. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
jazzybelle Proszę bardzo: 06.06.06, 14:28 Propozycja na słono: "Zanim umarł(a) nikt go/jej nie odwiedzał". Propozycja na słodko: "Jeszcze się nie urodził(a), a już wszyscy go/ją kochali" Odpowiedz Link Zgłoś
jazzybelle Smutne? 07.06.06, 11:33 "Zanim umarł nikt go nie odwiedzał" - tę myśl muszę rozwinąć, bo to jest tak: teraz wstyd gadać o umieraniu. Temat nieprzyjemny. Jak ktoś już umrze to dopiero się o nim mówi, pisze. Te kilka dni odchodzenia wszyscy zbywają milczeniem. A dla człowieka umierającego to są najważniejsze dni w jego życiu. Wtedy chciałby mieć przy sobie bliskich i przyjaciół. Tak umierał Jan Paweł II i dlatego powiedział: "Bądźcie radośni, tak jak ja". Od razu mówię, że kościoły znam raczej z widzenia, a z katolicyzmem mam mniej wspólnego niż z buddyzmem (z którym też niewiele). Na takie umieranie jak JP II trzeba sobie zasłużyć za życia. Odpowiedz Link Zgłoś
skajstop Tutaj proszę nie zaglądać :) 06.06.06, 14:21 schabomil napisał: > A co to jest to poczucie humoru, o którym wszyscy mówicie? To jest cenna sztuka śmiania się z czyichś nieśmiesznych dowcipów wtedy, gdy możesz na tym skorzystać :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bosastopka Mamarcelo:) IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 06.06.06, 15:01 No to jadę skrótami: mam ar-tistyczy;)cel,o! Odpowiedz Link Zgłoś
schabomil Re: Mamarcelo:) 06.06.06, 15:21 Po ziomalsku: Dj Wojtas: Elo! Ktoś ma zajawkę na bity? Korniszon: Ma Marc, Elo! Eeelo: Schabomił :-) Odpowiedz Link Zgłoś
jazzybelle Re: Mamarcelo:) 06.06.06, 17:51 Najgorsze w prozie to jest kopiowanie czyjejś oryginalnej formy. Odpowiedz Link Zgłoś
mamarcela Schabomile :) 06.06.06, 17:55 Nie kopiuj mojej oryginalnej formy. Bardzo Cię proszę :) To byłoby wprost nie do zniesienia. P;-) elooo mamarcela pierwowzór Odpowiedz Link Zgłoś
schabomil Re: Schabomile :) 06.06.06, 20:37 HA HA HA ! <śmiech nieco piskliwy , w zamierzeniu demoniczny> SKOPIUJĘ WSZYSTKO !... <dłuższa przerwa; nerwowe wertowanie notatek, obłęd w oczach. Na koniec twarz z zaszczuto-kretyno-grymasu zmienia wyraz na błogo-idioto-triumf> ...a co nie wolno mi? <opada półżyw na fotel, oddycha ciężko. Skrajnie wyczerpany, ale jakże dumny> Oooo...... <to chyba pozdrowienie i pożegnanie> Schabomił- kopista początkujący i mało udolny, ale za to z niebotycznymi aspiracjami i wielką wiarą w siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
jazzybelle Re: Schabomile :) 07.06.06, 10:29 Pisanie po Masłowskiej opowiadań czy powieści "po ziomalsku" to olbrzymie wyzwanie, no, ale a nuż.... Odpowiedz Link Zgłoś
gatta13 Re: dwa zdania 06.06.06, 21:50 Oftopik do mamarceli: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=374&w=42991452 ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mamarcela Gatto! 07.06.06, 08:57 dałam głos tam i w ten sposób straciłam dziewictwo z tamtym forumem P:-) Odpowiedz Link Zgłoś
gatta13 Re: Gatto! 07.06.06, 17:08 Odważna dziewczynka... pierwszy raz przeżyć na forum... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: Pierwsze zdanie opowiadania - pomysły? 06.06.06, 21:23 Się mi wątek rozwinął w niespodziewanym kierunku... Odpowiedz Link Zgłoś
gatta13 Re: Pierwsze zdanie opowiadania - pomysły? 06.06.06, 21:52 Takie rozwiniętewniespodziewanymkierunku są najfajniejsze. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: Pierwsze zdanie opowiadania - pomysły? 07.06.06, 08:43 Tak czy inaczej, jako źródło inspiracji posłużył mi skutecznie :) Odpowiedz Link Zgłoś
3promile Re: Pierwsze zdanie opowiadania - pomysły? 07.06.06, 17:19 "Nigdy nie przypuszczał, że będzie tak bolało." Odpowiedz Link Zgłoś
saskiaplus1 Re: Pierwsze zdanie opowiadania - pomysły? 07.06.06, 22:41 To początek jak u Kinga niemalże :) Odpowiedz Link Zgłoś