Dodaj do ulubionych

Łapy mnie bolą:/

02.12.05, 23:56
A właściwie boli mnie kawałek prawej dłoni. Od czego? Filozoficznie rzecz
ujmując, od nadmiaru ambicjismile Otóż eirenne postanowiła zrobić w swetrze
PROFESJONALNY golf drutami na żyłcesmile)) Profesjonalny- czyli bezszwowywink
Nabieranie oczek i przerabianie pierwszych rzędów było straszne... Do tego
żyłka zaczęła się zwijać, mimo wymoczenia jej w gotującym wrzątku (może za
krótko trzymałam?)
Ale jak mawiają, co nas nie zabije, to nas wzmocni- robótka się posuwa,melduję
posłusznie, że operacja unikania niepotrzebnych szwów powinna zakończyć się
powodzeniem;-D
Obserwuj wątek
    • lady_huncwot Re: Łapy mnie bolą:/ 03.12.05, 00:02
      Pomyśl, jaki będziesz miała zawodowy golf!
      Najlepszy jest chyba patent podpowiany kiedyś przez Justynę, żeby mieć dwie
      pary drutów na żyłce, bo wtedy odpada zmaganie się z żyłką, zachowującą się jak
      wąż boa walczący o życie wink
      Pozdrawiam,
      Kasia
      • eirenne Re: Łapy mnie bolą:/ 03.12.05, 00:07
        O nie, ja nie z tych, co lubią sobie ułatwiać. Nawet ramion nie zszyłam przed
        nabraniem oczek. Mam niejasne wrażenie, że ma to związek z bolącymi dłońmiwink))
        • malgoha1 Re: Łapy mnie bolą:/ 03.12.05, 00:09
          Cześć nocne markismile
          Ja nabieram i przerabiam pierwszy rząd na prostych drutach dopiero potem walczę
          z drutami z żyłką.Po zeszyciu nic nie widać.
          Małgorzata
    • molly101 Druty z żyłką to największa kara. 03.12.05, 12:26
      Niecierpię i koniec!
      • igawroc82 Re: Druty z żyłką to największa kara. 03.12.05, 19:07
        Też tak zawsze mówiłam... do ostatnich wakacji smile
        Po prostu nauczyłam się nimi posługiwać i teraz jak mam wziąć proste to jestem
        chora tongue_out
        • lady_huncwot Re: Druty z żyłką to największa kara. 03.12.05, 20:35
          U mnie jest ten problem, że nauczyłam się robić na drutach źle trzymając lewy
          drut - wsadzam go pod pachę. Więc jak mam dwa króciutkie druciki połączone
          żyłką, to niewygodnie mi okrutnie.
        • eirenne Re: Druty z żyłką to największa kara. 03.12.05, 22:43
          Ja mam nadzieję, że polubię druty na żyłce, bo są uniwersalne w przeciwieństwie
          do prostych. Na szczęście mam bardzo dobre Inoxy, oczka się nie zaczepiają,
          przesuwają głądko, gdyby tylko ta żyłka nie tworzyła przekornego zawijasawink
          Melduję posłusznie, ze została mi jedna czwarta golfa do przerobienia, już
          cierpnę na myśl o zszywaniu części (też musi być profesjonalnie, ehhhhwink).
          • igawroc82 Re: Druty z żyłką to największa kara. 04.12.05, 11:49
            To najlepiej tak niewidocznie, kiedyś była o tym mowa na forum (igiełką, dość
            pracochłonne ale nie widać szycia nic a nic smile)
            • dwiedoroty Lubię druty z żyłką 04.12.05, 19:52
              A ja lubię. Właściwie to nigdy nie robię na długich drutach, bo nie umię. Są po
              prostu za długie, zaczepiają się o rękawy, itp.
              A co do robienia golfików, to proponowałabym druty na jak najkrótszej żyłce, np.
              20 cm. Druty na krótkiej żyłce są tez idealne do robienia czapek na okrągło (bez
              zszywania). Proponuję spróbować.
              Pozdrawiam
    • eirenne Re: Łapy mnie bolą:/ 05.12.05, 03:44
      Donoszę z placu boju, iż zostały mi rękawy do wszycia, brrr. Golf się nawet udał...

      PS. Nie miałam zielonego pojęcia, że są okrągłe druty o długości 20smile
    • ka_thy A druty pończosznicze? 05.12.05, 09:41
      Nikt nie wspomniał o czterech drutach do robienia na okrągło, ja do golfa
      uzywam własnie drutów pończoszniczych. A robienie golfa na okrągło ma u mnie
      przynajmniej ten plus, że ściągacz wychodzi mi super i golf wygląda niezwykle
      estetycznie.
    • eirenne Zrobiłam!!! :-DDDD 10.12.05, 23:12
      Dziś w końcu domęczyłam do końca zszywanie tego podłego swetrzyska. Swetrzyska-
      hehe, sweteruńcia kochanego, ślicznusiego, dzięcięcia rąk moich;-D Udało się w
      wysokim procencie uzyskać to, co zamierzałam: dopasowany krój, miękko otulający
      szyję golf i przyzwoite szwy... Cała jestem hepi, jakbym właśnie odłożyła do
      szafy jakiegoś Chanelawink Mąż mnie obfotografował, wrzucę zdjęcie, jak tylko
      zgram z aparatusmile
      • eirenne Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 11.12.05, 03:45
        img231.imageshack.us/my.php?image=greengolf24ci.jpg
        Oto i bohaterwink
        • migotka999 Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 11.12.05, 06:03
          bardzo mi sie podoba smile
          • dommi Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 11.12.05, 12:33
            Gratulacje! Slicznie Ci wyszedl! A zdradzisz skad mialas wzor?
            Pozdrawiam,
            Dommi, co bardzo lubi golfy, a nigdy sama jeszcze nie robila wink
            • eirenne Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 11.12.05, 15:00
              Wzór miałam z Burdy "Szycie krok po kroku", pewnie jeszcze jest w kioskachsmile
              Pierwszy raz robiłam "toczka w toczkę" według wzoru z gazety, ale będę go w
              innych swetrach modyfikować, bo jako punkt wyjścia do samodzielnych projektów
              jest idealnysmile
              • lady_huncwot Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 12.12.05, 10:04
                W "Szyciu krok po kroku" był wzór na dziergany sweter?
                Eirenne, ten sweter ma wcięcie w talii czy jest całkiem prosty?
                • eirenne Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 12.12.05, 14:01
                  Ano był, nawet w 3 wersjach na różne włóczki i druty. Nie ma wcięcia w pasie,
                  delikatnie sie rozszerza do góry (każą dodać po 4 oczka z przodu i z tyłu w
                  trakcie roboty).
        • kaja500 Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 11.12.05, 11:29
          Wyszedł Ci świetny.Naprawdę masz powód do dumy.
        • igawroc82 Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 11.12.05, 19:25
          No fachowy, jaki równiutki i ładny smile
          Kolorek też super smile
      • lady_huncwot Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 11.12.05, 12:29
        sweteruńco wyszło super wink !
        • ka_thy Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 12.12.05, 09:02
          A ja tradycyjnie zapytam - co to za włóczka?
          • eirenne Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 12.12.05, 14:09
            Włóczka to Kotek wiskozowy w kolorze khaki i jakiś zielonochoinkowy Polanil z
            cewki, który okazał się jakimś odrzutem i dlatego zdecydowałam się znaleźć mu paręwink
            Dzięki Kotkowi sweterek ma połysk i wygląda na droższy;-D
            Zużycie:
            1 cewka Polanila o wadze 23dag (!)
            ok. 5 motków Kotka ( w tym prawie cały motek poszedł na golf)
            • ka_thy Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 13.12.05, 09:17
              Eirenne! Ty mądra kobieto - fajnie Ci wyszło to połączenie smile A ja od dawna
              poszukuję niebanalnej i niedrogiej do tego włóczki a tu takie cuda są na
              wyciągnięcie ręki. Dzięki za pomysł smile a własciwie pokazanie efektu tego
              pomysłu, bo wątki o łączeniu włóczek się już tu pojawiały ale bez zobaczenia
              efektu były dla mnie tylko literaturą.
              • eirenne Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 13.12.05, 16:36
                Dziękismile Chyba nawet ja zaczęłam wątek o łączeniu włóczek, fakt, należałoby
                podeprzeć go zdjęciami. Kotek wiskozowy świetnie się nadaje do łączenia, dzięki
                niemu dzianina ma szlachetniejszy wygląd.
                W przyszłym tygodniu będę miała skończony kolejny sweter z łączonych nitek
                (Polanil + Czterdziestka), poślę Ci zdjęcie, jeśli masz ochotę.
                • ka_thy Re: Zrobiłam!!! :-DDDD 14.12.05, 08:52
                  Oczywiście, ze chętnie zobaczę smile Wczorajszy dzień spędziłam na przemyśliwaniu
                  co by z czym można było połączyć smile))))) Tak mnie zainspirował Twój sweter.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka