Dodaj do ulubionych

Jakich monitorów używacie do projektowania?

IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.08.03, 11:16
No właśnie: przy jakich monitorach spędzacie długie godziny rysując kolejne
rysunki w programach rysunkowych? Chodzi mi zwłaszcza o porównanie monitorów
kineskopowych z monitorami ciekłokrystalicznymi. Może ktoś miał okazję
pracować przy obu typach i zauważył jakieś różnice, którymi teraz mógłby się
podzielić z innymi. Gdzie jest lepsza jakość obrazu, gdzie się mniej męczy
wzrok, jaka przekątna ekranu jest najoptymalniejsza itd? Pytania może naiwne,
bo powszechna opinia jest taka, że monitory ciekłokrystaliczne są lepsze, ale
czy również do projektowania? Architekci - podzielcie się swoimi
doświadczeniami. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: inz. Mamon Re: Jakich monitorów używacie do projektowania? IP: 213.33.69.* 21.08.03, 14:27
      Gość portalu: arch napisał(a):

      > No właśnie: przy jakich monitorach spędzacie długie godziny rysując kolejne
      > rysunki w programach rysunkowych? Chodzi mi zwłaszcza o porównanie monitorów
      > kineskopowych z monitorami ciekłokrystalicznymi. Może ktoś miał okazję
      > pracować przy obu typach i zauważył jakieś różnice, którymi teraz mógłby się
      > podzielić z innymi. Gdzie jest lepsza jakość obrazu, gdzie się mniej męczy
      > wzrok, jaka przekątna ekranu jest najoptymalniejsza itd? Pytania może naiwne,
      > bo powszechna opinia jest taka, że monitory ciekłokrystaliczne są lepsze, ale
      > czy również do projektowania? Architekci - podzielcie się swoimi
      > doświadczeniami. Z góry dziękuję.


      *******

      LCD sa bezkonkurencyjne. W przyszlosci pewnie wypra je OLED ale poki co aktive
      TFT rulez :-)
      Oczywiscie im wiecej cali tym lepiej.


      Uklony,

      inz. Mamon- fan techniki i postepu

    • Gość: rooti Re: Jakich monitorów używacie do projektowania? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 22.08.03, 00:24
      Do CAD LCD sa najlepciejsze; gorzej z grafika jako-taka. LCD maja jednak nadal
      gorsze odwzorowanie (tansze modele LCD) kolorow, niz CRT. Jezeli duzo pracuje
      sie nad przygotowaniem prezentacji w formie wydruku / naswietlen, to albo CRT,
      albo LCD z kalibracja.

      Osobiscie np teraz bylbym sklonny bardzej kupic crt 22" niz LCD 19": takie
      porownanie :)

      I im wiecej, tym lepiej: swiete slowa...
      • Gość: modulor Re: Jakich monitorów używacie do projektowania? IP: 195.205.8.* 04.02.04, 23:22
        mam lcd i zwykly
        po lcd nie bolą oczy i w lcd nie musi byc taki zas duży
        jest płaski i nie zniekształca
        za to z boku nic nie widac - trudnosc z ogladaniem tv czy dvd\
        no i oczy nie bola a oczy sa tylko 2
        • runciter Re: Jakich monitorów używacie do projektowania? 05.02.04, 23:49
          moze ktos polecic jakis konkretny model monitora LCD albo marke ? Jestem na
          etapie kupna takowego i glowa mnie juz boli od szukania i sprawdzania ktory sie
          by najlepiej nadawal do cada i ogolnie grafiki. Moze macie swoich "ulubiencow" ?

          pzdr
          • Gość: WMad Re: Jakich monitorów używacie do projektowania? IP: *.chello.pl 15.02.04, 23:52
            Jak Masz troche kasy to szukaj EIZO , maja takze modele z kalibracja barw.
            NIKT tutaj nie podal najistotniejszej roznicy : dobry monitor CAD moze
            obsłużyć rozdzielczość 1920x 1600 - ( linia ukośna jest mniej schodkowa , a
            literki opisów mogą być b. małe ) LCD ( w wyobrażalnych cenach jeszcze dlugo
            tyle nie obsłużą ). Uwaga na interface DVI w dobrych monitorach i kartach
            graf. (zwłaszcza wielomonitorowe ) . W dobrym zestawie obraz dajesz na jeden
            ekran a opisy, obliczenia itp na sąsiednim/. pzdrw
          • Gość: ji CRT? IP: 62.29.248.* 16.02.04, 23:07
            Lepszy? :-)
            Midzy bajki takie stwierdzenia.
            Tylko TFT (LCD).
            Jakiej firmy? Tutaj wybor jest prosty (jak z samochodami). Tylko wyroby
            renomowanych firm a takich jest jest ledwie kilka.
            Bezwzgledna czolowka to Sony. Mialem Nec (kilka modeli... im nowszy model tym
            gorszy), HP, Compaq, Philips (najgorszy shit)... ale nic nie dorownuje Sony.
    • Gość: keleb Re: Jakich monitorów używacie do projektowania? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.02.04, 19:51
      my używamy EIZO LCD czego i wam życzymy:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka