Dodaj do ulubionych

Hispanistyka na UJ co się zdaje na egz?????

IP: *.dbn.pl 01.09.04, 11:30
dzikeuje za info:)
Obserwuj wątek
    • zwisek A co to jest hispanistyka? 04.09.04, 10:16
      • chuda_w-w Re: A co to jest hispanistyka? 04.09.04, 11:09
        filologia hiszpanska najprosciej mowiac :P
        z tego co wiem osoby ze stara matura maja do zdania jezyk obcy (ang, niem,
        fran,wł) oraz jezyk polski
        najlepiej zajrzyj na strone UJ, tam sa wszystkie zasady podane, równiez dla
        osob z nowa matura :)
        • zwisek NIe ma takiego słowa jak hispanistyka 04.09.04, 12:17
          Filologia hiszpańska to nie hispanistyka, tylko iberystyka (na iberystyce mamy do czynienia z językiem hiszpańskim i portugalskim. filologia hiszpańska solo nie występuje). Oczywiście porada by zajrzeć na stronę UJ jest jak nabardziej słuszna moim zdaniem.:)
          • Gość: aga Re: NIe ma takiego słowa jak hispanistyka IP: *.dbn.pl 04.09.04, 17:40
            do zwiska:

            hispanistyka (naz. Hiszpania, państwo w płd.-zach. Europie) nauka zajmująca się
            badaniem kultury, języka i literatury hiszpańskiej; filologia hiszpańska;
            • Gość: myslak UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.04, 20:18


              www.krasp.org.pl/indexb.html
              Na tej stronie są linki do większości wyższych uczelni. Także UJ.

              • Gość: myslak Re: UJ- Wydział filologiczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.04, 20:20
                Instytut Filologii Angielskiej
                Instytut Filologii Germańskiej
                Instytut Filologii Klasycznej
                Instytut Filologii Orientalnej
                Instytut Polonistyki
                Instytut Filologii Romańskiej
                Instytut Filologii Słowiańskiej
                Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej
                Katedra Językoznawstwa Ogólnego i Indoeuropejskiego
                Katedra Filologii Węgierskiej
                Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych
                Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych
                Podyplomowe Studia dla Tłumaczy
                Studium Literacko-Artystyczne
                Szkoła Retoryki - Studium Podyplomowe
                Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową
              • Gość: myslak Re: UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.04, 20:22
                Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
                W ramach nowego Wydziału prowadzone są badania regionalne i międzynarodowe w
                sposób interdyscyplinarny. Europeistyka, amerykanistyka, studia bliskowschodnie
                czy latynoamerykańskie to przykłady takich interdyscyplinarnych obszarów
                naszych zainteresowań.

                Nie widzę nigdzie ani iberystyki, ani hispanistyki....

                • chuda_w-w Re: UJ 04.09.04, 21:11
                  zwisek:
                  Hispanistyka - filologia hiszpanska, a ze rzadko wystepuje ten kierunek
                  jako "samodzielny" nazwa jest rzadko uzywana
                  Iberystyka - filologia która nie "zajmuje" sie tylko jezykiem hiszpanskim, na
                  tych studiach ucza równiez portugalskiego (i nie tylko) - stad nazwa
                  iberystyka...
                  • zwisek Re: UJ 05.09.04, 00:52
                    ufff. Jak widać uczę się całe życie. (to nt. hispanistyki). Co do iberystyki napisałem przecież, tu cytat: (...) na iberystyce mamy do czynienia z językiem hiszpańskim i portugalskim.(...). Fakt nie tylko. :)
                  • zwisek Re: UJ 05.09.04, 00:54
                    I jeszcze jedno: dziękuję Adze i chudej_w-w za wyjaśnienia. pozdr
                    • chuda_w-w Do Agi 05.09.04, 15:10
                      Nie widzisz iberystki ani hispanistyki bo mało sie orientujesz (z tego co
                      zauwazyłam) jaka filologia nalezy do jakiego Instytutu a poza tym nie umiesz
                      szukac... ;)
                      Na stronie UJ podany jest link "filologia hiszpanska", klikajac na niego
                      dowiesz sie m.in jak wygladały egzaminy na rok akademicki 2004/2005 (obecny),
                      limit miejsc oraz najwazniejsze - opisany jest program studiów(!!) Podany jest
                      tez link do Instytutu a tam pewnie imformacje beda dokładniejsze

                      "Szukajcie a znajdziecie" ;)

    • kubuspuchatek18 Re: Hispanistyka na UJ co się zdaje na egz????? 23.09.04, 20:03
      skopiowane ze strony "Dydaktyka UJ - rekrutacja 2005/2006"

      Filologia, spec. filologia hiszpańska (studia magisterskie)

      Stara matura: Pisemny test humanistyczny, pisemny test z języka obcego (do
      wyboru przez kandydata język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański,
      rosyjski, włoski).
      Nowa matura:
      1. Punkty za przedmioty na świadectwie maturalnym:
      - język polski (poziom rozszerzony, egzamin pisemny)
      - język obcy do wyboru: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski,
      włoski (poziom rozszerzony, egzamin pisemny) lub grecki, łaciński (poziom
      podstawowy, egzamin pisemny).
      2. Pisemny test kulturowy w języku obcym nowożytnym i polskim na podstawie 5
      wcześniej podanych lektur (dla kandydatów zdających na maturze jęz. grecki lub
      łaciński, test wyłącznie w języku polskim).

      Julka:)
      • adziunia Hispanistyka UAM 16.12.04, 20:05
        Szukam odpowiedzi czy na fil. hiszp na UAMie w Poznaniu trzeba koniecznie uczyc
        sie francuskiego???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka