Dodaj do ulubionych

Informatyka - porażka?

IP: 213.77.17.* 11.05.05, 14:13
Co sądzicie o dzisiejszym egzaminie z informatyki. IMHO, pytania były
niejasne, a poziom nieco wybujały. Czy u was też zdarzyło się tak jak u mnie w
szkole, że pliki wynikowe nie mieściły się na dyskietce?
Obserwuj wątek
      • Gość: dev Informatyka! IP: *.pol / *.pol-net.com.pl 11.05.05, 15:04
        Uściślijmy: w moim przekonaniu matura z informatyki nie była AŻ TAKA trudna - ale nie na 150 minut. Takie zadania (złożone przecież, z poleceniem na dwie strony, wymagające utworzenia X plików na Y sposobów) wykonuje się:
        a) powoli - by uchronić się przed błędem;
        b) dokładnie - patrz wyżej;
        c) w sposób ciągły (nie wymagający zerkania bez przerwy do polecenia).

Zaznaczam, że z informatyki w swojej szkole zawsze byłem dobry (broń Boże nie chwalę się) - zrobiłem mniej więcej po 40-50% z każdego zadania (innymi sposobami, niż rówieśnicy - np. zad. 1 nie w Excelu, a jako kod w TP z zapisem do pliku tekstowego), ale na napisanie wszystkiego potrzebowałbym więcej czasu. Natomiast część pierwsza to zupełne nieporozumienie - jej wydźwięk był zupełnie nieadekwatny do tematyki przedmiotu, z którego zdawaliśmy egzamin. Przypominał bardziej rozszerzoną maturę z matematyki, a pytanie typowo informatyczne było tylko jedno - pomimo tego, iż poziom trudności (sensu stricte) drugiej części nie był bardzo powalający, to nie da się tego powiedzieć o części pierwszej.
        Reasumując: w tytule celowo zawarłem wykrzyknik, bo część pierwsza egzaminu była wycinkiem ze zbioru zadań matematycznych (i to dość zaawansowanych) z elementami informatyki, a część druga była zbyt skomplikowana, zbyt rozbudowana i problematyczna. IMHO, oczywiście.
      • dkondas Re: Żart CKE 11.05.05, 14:57
        Mi podobnie też .. to był jeden wielki zart.. da sie jakis wniosek złożyć czy
        cokolwiek o powtórzenie informatyki ? Jak tak to co trzeba zrobić.. bo jak na
        razie nie spotkałem nikogo zadowolonego.. a sądze ze wszyscy z chęcią by
        napisale jeszcze raz ten przedmiot .. tym razem z normalnymi zadaniami.. i
        treściami tym bardziej !!
        ZAŁOSNE TO BYŁO.. I CO ZA GŁĄB UKŁĄDAŁ TE ZADANIA... polacy nie są do takich
        zdolni .. :/
      • Gość: rk Zgadzam sie ze wszystkimi! IP: 80.51.249.* 11.05.05, 15:01
        TO co oni nam tu dali do zrobienia, to... naprawde nie wiem co napisac. Autorzy
        tej matury chyba naprawde sie z wlasnymi ch...i na lby pozamieniali. Zeby te
        zadania mialy choc odrobinke wspolnego z tym, czego sie uczymy w szkole, czy
        tym, czego sie uczylem ponad program - ok. Ale nie wiem jak to okreslic. Poziom
        chyba co najmniej zaawansowanych studiow! Brak slow... brak slow... No, ale
        moze z 15% bedzie.
        A co do braku miejsca na dyskietce - cale g... zrobilem, ale juz mialem 700KB
        okolo. No wiec nie dziwie sie. Popier....o tych ludzi do
        reszty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: MDS Re: Żart CKE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:04
        czy wy tez macie takie wrazenie jakby CKE chcialo zrobic z nas debili i ludzi
        ktorzy nic nie potrafia ?? Mozna im tylko pogratulowac tego faktycznie
        widocznie jestesmy za glopi zeby zdawac mature z informatyki.
        Probna byla srednio trudna a to to nie byla infa ale jakas matma i to na jakim
        poziomie :| nie mowiac juz o zle sprecyzowanych zadaniach i bledzie w arkuszu I
        kto w funkcji wywoluje rekurencyjnie ta funkcje to jakis bezsens no chyba ze
        ktos mnie oswieci TERAZ to moge na pewno pozegnac sie z jakimikolwiek studiami
        scislymi zostaje mi wojsko albo polonistyka ewentualnie teologia :P
        JESZCZE jedno a stara matura z informatyki ?? przeciez to sa kpiny jeli mamy
        porownywac poziomy starej matury i nowej matury
        Pozdrawiam
      • Gość: Keep N/C ! ZGADZAM SIE IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 11.05.05, 19:15
        Arkusz I byl wporzo, mozna bylo sie wykazac umiejetnosciami w pierwszych dwoch
        zadaniach, trzecie zadanko bylo takie dla relaxu - z 80% bedzie.
        ALE JAK DO^EBALI mi 2 czesc to splynalem po krzesle ( wiecej niz 20% miec
        raczej nie bede).
        1. Sory, ale oni wymagaja przy programowaniu zebym mial w glowie metody
        biblioteki standardowej - bez tego nie mozna bylo pobrac danych z plikow
        tekstowych i obliczyc wyniku dla programu. POGRZALO KOGOS? To jest kpina. Jaki
        nawet programista uczy sie metod bibliotek na pamiec? Gdybym pracowal juz 10
        lat pewnie bym znal. Ale to jest TEST MATURALNY !
        2. TEkst zawily w cholere, najpierw NIBY dokument >>tekstowy<< RAPORT4 a nagle
        zrobic trzeba w nim wykres. WTF !? Zrob mi ktos wykres w .txt, ludzie to jest
        kpina. A o drugim dokumencie nie bylo mowy.
        3. Dane na dyskietce ofkoz sie nie zmiescily :D, administrator rozwiazal
        problem zgrywajac to na plyte.
        4. Czas czas czas... za malo.
        Podsumowujac - CKE sie osmieszylo.
    • dkondas ALE SĄ TEŻ JAKIEŚ PLUSY !! 11.05.05, 15:10
      Wsyzstkim poszło chu**wo :/.. więc wszyscy będą mieli po te 15% - 40%
      Czyli dochodze po woli do wniosku że może nie powinniśmy sie tak martwić.. ale
      osobiście wolał bym mieć te 80% chociaz :/ a tak.. z 20 moze bedzie :/
    • Gość: Martyna Re: Informatyka - porażka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:11
      Nie, racja. Łatwe to to nie było.Ale też nie takie żeby zaraz ręce załamywać. W
      szkołach poprostu uczą jak korzystać z WORDa a nikt nie uczy programowania (w
      naszej klasie - z rozszerzoną inf.- mieliśmy kilka nędznych godzin). Tak na
      prawde wszystko trzeba było przerobić samemu.Ale osobiście jestem
      zadowolona.Pozdr. Ps. Gdzie dalej na studia???
    • Gość: ja Re: Informatyka - porażka? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:11
      Do tej pory myslalem, ze jestem dobry z algorytmiki, teraz sie w tym
      utwierdzilem: potrafie jasno precyzowac zagadnienia w odroznieniu od "specow" w CKE.

Autorzy i CKE sa niepowazni! Zadania na ponad strone A4 z zakreconym
      wyjasnieniem o co chodzi... - na to trzeba miec czas! A poza tym algorytmy byly
      tak skomplikowane, ze trzeba bylo rozpatrzyc rozne warianty... Robilem bez
      problemow zadania z probnych matur, a tu juz tak przyjemnie nie bylo...

Informatyka && CKE - jestem na nie!
    • Gość: kraków_maturzystka Re: Informatyka - porażka? IP: *.autocom.pl 11.05.05, 15:13
      też się dopisuję pod tym postem - to była porażka; może zaraz ktoś powiedzieć,
      że informatyka jest nie dla dziewczyn - ale ja nie czuję się jakbym nic nie
      kapowała z tej dziedziny - wręcz przeciwnie, oprócz zwykłego uczenia się ten
      przedmiot sprawiał mi wiele przyjemności (dlatego już po gimnazjum zdecydowałam
      się na klasę mat-fiz-chem-inf), umiejętności i osiągnięcia, które zdobywałam
      edukując się z tego przedmiotu dawały mi wiele satysfakcji, wogóle to jest
      jedna z niewielu rzeczy, dziedzin życia, która mnie interesuje tak bardzo... a
      tu co?? mam wrażenie , że totalnie zgłupiałam na tej maturze - dumałam nad
      jednym zadaniem od samego początku tyle czasu, że na resztę nie starczyło go
      zbyt wiele ; z II częścią próbowałam czas rozłożyć w miare równomiernie - ale
      to też była porażka...- i moja "praca" jest tak niepodokańczana i na takim
      poziomie, że aż mi wstyd , że zdecydowałam się zdawać maturę z infy...
      ;(((
      chyba ambicje przerosły możliwości...;( (jak na czas dzisiejszy...)a marzenia
      legły w gruzach...
      ale co tam - bez studiów informatycznych też można żyć i się dalej rozwijać na
      własną rękę - bo ja czuję , że nigdy się nie "odczepię" od tej dziedziny...;(
    • dkondas JAKOŚ NIGDZIE NIE MA ODPOWIEDZI :) 11.05.05, 15:20
      ciekawe czy gazeta wyborcza jutro umieści odpowiedzi z infomratyki
      hehehehehe
      jak dacie rade to [+] dla was :)
      pozdrowienia dla webmasterów tej stronki :)
      ŻYCZE POWODZENIA W ROZWIĄZYWANIU.. ale pamiętajcie o czasie :D
    • Gość: linus Informatyka - porażka?A co z Fizą? IP: *.pl / 82.160.76.* 11.05.05, 15:23
      Sluchajcie ludziska!!! pisalem ta mature i jestem jak wy zalamany ale wy do
      ch**** nie pie****** ze wam az tak zle poszlo!!!TO MI DOPIERO ZLE POSZLO!!!
      Szczeze to pierwszy poziom jeszcze przeboleje z matmy as nie jestem ale zawsze
      cos. Ale przepraszam drugi to mnial byc egzamin praktyczny z infy czy konkurs w
      projektowaniu najlepszych algorytmów (patrz zad 5). Bo mnie to wk******. A
      pytania to co to mnialo byc esej czy polecenie bo ani jednego ani drugiego nie
      przedstawialo. Sorki ja nie uważam sie za super asa ale zadania 6 to nie
      zrozumnialem a kur**kwerendy pisac umniem tak w accessie jak i w sql'u, to
      pierwszy paradoks. Drugi to opracowanie algorytmu o najmniejszej złozonosci
      poszukujacego najwiekszej liczby wystapien bez koniecznosci sortowania danych
      (badz z ale wtedy w rachube wchodzi qsort) zapisanie go w postaci schematu lub
      opisu krokow i napisanie programu opartego to nie na 150 minut nawet 240(cala
      matura nie wystarczy). Wiec kur** ja nie wiem co to bedzie na fizie jak juz
      probna z fizy byla zajebi***!!!
    • Gość: rtj Re: Informatyka - porażka? IP: *.icpnet.pl 11.05.05, 15:24
      jak juz napisalem w innym temacie. .. skopiuje tez tutaj

wiec ja tez poszedlem na informatyke tak dla sportu ... i moge stwierdzic ze jesli bede mial 40% to suuuuper !! ...
      ale jak dla mnie z samego zalozenia ta matura byla beznadziejna, mialem mozliwosc zdawania na Linuxie, byla taka opcja do wyboru,
      tyle ze wyslaliby mnie do poznania, a jestem z konina, bo w koninie nikt by sie nie podjal zainstalowania linuxa - mega LOL ... a
      jesli by sie podjal to nie wiem czy by sie to odalo na tym przecie jaki jest u mnie w szkole (wszystko wbudowane w plyte glowna -
      LOL) ... no wiec pisalem na windowsie, i przyznam ze nic, doslownie nic sie nie przygotowywalem, nawet windowsa nie uruchumialem,
      a co dopiero mowic o offic'ie (czy jak to napisac) ... aczkolwiek sam pomysl z programowaniem jest dla mnie z deczka debilny,
      tylko kilka jezykow do wyboru, ale tego co mi odpowiada nie ma !! pomyslal ktos o tym zeby dac Pythona ? nie bo to zbyt dobry i
      latwy jezyk ... nie pamietam juz nawet czy perl byl ... ale tez watpie ... wracajac do progamowania, programowaniem mozna tez
      poniekad nazwac napisanie strony np. w PHP !! ale takiej opcji nie przewidzieli !! bo maja jakies kompleksy z czasow dziecinstwa,
      albo nie wiedza ze cos takiego istnieje, siedza z mordami w monitorach od 15 lat i sie nie orientuja ze swiat sie rozwija ...
      ja nie interesuje sie programowaniem, znam podstawy pythona i mi wystarcza, za to jestem bardzo dobry w pisaniu stron, HTML, PHP,
      Flash ... i co ? i bede mial malo procent bo ustawodawca nie uwzglednil tego ze informatyka to nie tylko "PROGRAMOWANIE"

ogolnie to MEGA LOL ... ciekawe czy jakis przecietniak z 2 roku informatyki by to rozwiazal mieszczac sie w czasie

pogratulowac ambicji, tym co to wymyslali ...
      • Gość: Daikon infa... <- porażka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:30
        Ja niestety nie poszedłem dla sportu... podchodziłem też do próbnej, która była
        bardziej "informatyczna" i w porównaniu z dzisiejszą - banalna. Hm. Dzisiaj
        czułem się, jakbym miał powtórkę z poniedziałku - druga mata. Ale cóż. 90 minut
        to faktycznie za mało. Z zadania 1 mam tylko a). Drugie i 3 chyba całe. 4
        Zrobiłem bez wykresu (najwyżej strace kilka punktów), piąte zacząłem, a szóste
        mam chyba całe.

Największe klocki jednak były, jak się okazało, że plik "obliczenia" do zadania
        4 ma ~1.5 MB.

Drugie zadanie było przyjemne, ale zajmowała około 30 minut (przynajmniej),
        trzecie też tyle, bo trzeba było się napisać... a to i tak tylko jak się od razu
        zrozumiało o co chodzi. Czyli zostawało jakieś 30 na pierwsze... co niestety w
        moim przypadku było za mało.

Drugi arkusz też był ciekawy. Przez jakieś 1.5h robiłem pierwsze zadanie,
        wymyślając jak mam zrobić, żeby ten plik z excela się zmieścił na dyskietce. W
        pewnym momencie potraktowałem to zadanie jako optymalizacyjne i dalej jakoś się
        potoczyło. Reszte czasu poświęciłem na Accesa i trzecie, bo wiedziałem co mam
        robić, a i tak nie skończyłem.
        Zastanawiam się tylko, co mieli zrobić ludzie z Star Officem? W arkuszu
        kalkulacyjnym to zadanie zrobić?

Najlepsze jest to, że u nich nikt tych zadań najprawdopodobniej nie sprawdził....

Licze na jakieś 40-60% (co i tak mi nie da wejścia na studia, a miało tak być ;( )

Jedna wielka porażka....
    • Gość: BS Re: Informatyka - porażka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:27
      Ja pie.. to byl najgorszy egzamin w moim zyciu. Ci co narzekaja na matme
      powinni to zobaczyc to by im galy wylazly. Moze jakbym postudiowal 2 lata
      informatyke to bym to napisal na 80%. Kurcze wogole nie wiem co to za glupota
      zeby wyniki zapisywac (same wyniki) w pliku tekstowym. Moze cos robis dobrze ale
      sie gdzies pomyliles to dostaniesz 0 punktow no bo przeciez w pliku tekstowym
      maja byc odpowiedzi.

Wogole to ja juz nie wiedzialem co mam zrobic z tymi wynikami, gdzie je zapisac,
      czy w notatniku, czy w wordzie, czy cala baze danych spakowana nagrac. Qrwa nie
      wiem troche przegieli pale...
    • Gość: Tom Re: Informatyka - porażka? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:28
      ŹLE ŹLE ŹLE!!! Zadania w ogóle nieadekwatne do poziomu szkoły średniej, układane
      zapewne przez jakiegoś żyjącego w wirtualnym świecie profesorka wyższej uczelni.
      Polecenia niejednoznaczne... Do poziomu próbnych to nie ma porównania w ogóle.
      No i oczywiście za mało czasu. A myślałem że jestem niezły z algorytmiki i
      programowania, naprawdę to lubię. Ale CKE udowodniła mi że nie... :( :( :(
      PS. Na konkursach z informatyki są zadania o mniejszym stopniu trudności niż te
      dzisiejsze.
    • Gość: spz Re: Informatyka - porażka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:32
      Jak wracalem z domu to juz byly odpowiedzi do pierwszych arkuszy, a z
      informatyki jeszcze nie widze?:>

Coz, pierwsza czesc, raczej matematyczna, choc informatyka opiera sie glownie
      na matematyce. Polecenia do zadan byly w niektorych przypadkach bardzo
      zawiklane, trzba bylo czytac 10 razy polecenie a i tak nie mozna bylo
      zrozumiec "co autor mial na mysli". Nie histeryzuje, ale tak bylo.
      Organizmy byly bardzo fajnych zadaniem logicznym ale nie wiedzialem o co chodzi
      im z funkcja. Czy mam narysowac schemat blokowy funkcji czy moze narysowac jak
      ten algorytm bedzie dzialac.

W drugiej czesci 1 zadanie zrobilem w execlu zajelo mi ok 1 mega co pozniej
      spowodowalo podniesienie przeze mnie reki i ogloszenie, ze nie zmieszcze
      wynikow na dyskietce. Jako, ze byl to XP uzylem funkcji "wyslij do" i archiwum.
      2 zadanie zrobilem oprocz podpunktu drugiego (najczesciej wystepujacy).
      Algorytm mialem w polowie (czasu malo) a wyniki wpisalem za pomoca Exela i
      sortuj:P
      3 zadanie....coz..zbyt malo czasu, zeby mozna bylo to ogarnac. Eksport txt to
      tabel, zaznaczenie relacji, zrobienie pierwszych 3 kwerend i uzupelnienie
      tabeli z wynikami (recznie). Reszta zostawiona przez zbyt zagmatwane polecenia.
      Najpierw pisza, ze trzeba oddac plik tekstowy Raport a w nim opis metody, a
      potem mam w nim zamiescic wykres.

Jesli bede mial wiecej niz 45% to bedzie olbrzymi sukces.
      • Gość: Axquan Re: Informatyka - porażka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.05, 00:38
        No to stary jesteś wymiatacz. Naprawdę, nie powiem, żebym sie jakoś uczył,
        chociaż uczyłem się, ale nie tego co trzeba :-D Czyli budowa kompa, sieci,
        algorytm sortowania. No, tyle :-) Ja się modlę, żeby było 30%, bo raczej taki
        głupi nie jestem, zawsze średnią ok. 5.0, z infy standard 6. A tu lipton. Nic
        nie umiem, jestem tłuman w ciemie bity. Nad głupim 4 siedziałem 1h 40 min i co
        rusz przerzucałem się a to z arkusza kalkulacyjnego (jak zobaczyłem ile to
        zajmuje miejsca) to do programowania. I to wszystko. Z drugiej części 4 zadanie,
        a reszta 2 podpunkty i to jeszce nie całkiem dobrze.

Ale rację mają ci co pisza, że nie była AŻ tak tragiczna. Bo nie była, ale nie
        dla nas, nie dla uczniów szkół średnich, którzy mają informatykę. UWAGA! na
        poziomie rozszerzonym, a teoretycznie to powinno przygotować do matury. I tak,
        wiem, że można się było samemu pouczyć, ale bądźmy szczerzy, większość liczyła
        na powtórkę z próbnej.
    • Gość: e_kangu :-((((((((( RAPORT6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.05, 15:33
      Byłem w klasie humanistycznej, zdawałem infe bo ją zawsze lubiałem chociaż w
      szkole jej nie miałem uczyłem sie sam i nigdzie w książkach i w internecie nie
      znalazłem zadań które opierają sie na tak zaawansowanej matmie. Przecież w
      humanistycznej klasie matma jest na poziomie podstawowym, nikt tam nie słyszał
      o logarytmach już nie mówiąc o epsilonie (chyba że na łacinie). Z podstawowego
      zrobiłem całe i jestem raczej pewny tylko 3 zad. a 1 i 2 to ja nawet przeczytać
      nie zdążyłem (masakra) ale przynajmniej sie matmy troche nauczyłem :-).
      Rozszerzony zaczołem od końca (a czemu nie) i całe zrobiłem o skokach, ale
      szybciej sie go nie dało zrobić bo żeby sie nie pomylić zadania trzeba było
      czytać bardzo dokładnie i nawet kilka razy, A JUŻ NAJGORSZE BYŁO TO ŻE
      ODPOWIEDZI TRZEBA BYŁO UMIESZCZAĆ W OSOBNYM PLIKU TEKSTOWYM RAPORT6 , to
      zajmowało większą część czasu jakby nie można było zapisać tego w pliku bazy
      np: baza.mdb. Nie wiem kto wymyślał te zadania ale on chyba nie wie ile
      robienie takich zadań zajmuje czasu, wiadomo, że jeżeli już kiedyś robiłem
      takie zadania to szybciej je zrobie ale jeżeli pierwszy raz widze takie zadania
      to musze je chociaż przeczytać a na to też brakowało czasu.

Jeżeli arkusz pierwszy to jest podstawa informatyki to ja dziękuje i rezygnuje
      z dalszego rozwijania się w kierunku informatyki w polsce, masakra, brak mi
      słów.

Jeszcze jedno na koniec. Czy może ktoś sprawdzić mi odpowiedzi z Raportu6 te
      poniżej:

podpunkt a)
      tabela: Zawodnicy atrybuty: nr_zawodnika, imie i nazwisko, skrót nazwy, liczba
      punktów klucz główny: nr_zawodnika
      tabela: Miasta atrybuty: nr_zawodnika, długość_pierwszego_skoku,
      nota_pierwszego_skoku, długość_drugiego_skoku, łączna_nota_za_dwa_skoki,
      miasto, data
      tabela: Państwa atrybuty: nazwa państwa, skrót nazwy klucz: skrót nazwy
      tabela: Miasto atrybuty: miasto, data, skrót nazwy klucz: data

związek: Państwa-Zawodnicy typ: jeden do wielu klucz główny: skrót nazwy
      związek: Zawodnicy-Miasta typ: jeden do wielu klucz: nr_zawodnika
      związek: miasto-Miasta typ: jeden do wielu klucz: data

podpunkt b)
      1 "Polska" "Zakopane"
      5 "Niemcy" "Trondheim"
      24 "Niemcy" "Trondheim"
      26 "Niemcy" "Trondheim"

podpunkt c)
      kwerenda tworząca tabele:
      SELECT Miasta.miasto, Miasta.łączna_nota_za_dwa_skoki INTO [punkt6a-k]
      FROM Miasta
      WHERE (((Miasta.miasto)="Kuusamo"))
      ORDER BY Miasta.łączna_nota_za_dwa_skoki DESC;

ZAKOPANE: 1;"Zakopane";270,90;"Michael Uhrmann"
      KUSSAMO: 1;"Kuusamo";291,50;"Matti Hautamaeki"

podpunkt d)
      SELECT Zawodnicy.[imie i nazwisko], miasto.miasto,
      Miasta.długość_pierwszego_skoku, Miasta.długość_drugiego_skoku,
      Miasta.łączna_nota_za_dwa_skoki
      FROM [punkt6a-k], [punkt6a-z], Zawodnicy INNER JOIN (miasto INNER JOIN Miasta
      ON miasto.data = Miasta.data) ON Zawodnicy.nr_zawodnika = Miasta.nr_zawodnika
      WHERE (((Zawodnicy.[imie i nazwisko])="Adam Malysz"));

i tabele: punkt6a-k i punkt6a-z

1;"Kuusamo";291,50;"Matti Hautamaeki"
      2;"Kuusamo";277,30;"Adam Malysz"
      3;"Kuusamo";261,00;"Veli-Matti Lindstroem"
      4;"Kuusamo";257,40;"Tommy Ingebrigtsen"
      5;"Kuusamo";246,90;"Sven Hannawald"
      6;"Kuusamo";244,90;"Andreas Goldberger"
      7;"Kuusamo";242,20;"Bjoern Einar Romoeren"
      8;"Kuusamo";241,10;"Peter Zonta"
      9;"Kuusamo";239,80;"Thomas Morgenstern"
      10;"Kuusamo";238,60;"Roar Ljoekelsoey"
      11;"Kuusamo";233,30;"Hiroki Yamada"
      12;"Kuusamo";228,40;"Noriaki Kasai"
      13;"Kuusamo";222,20;"Clint Jones"
      14;"Kuusamo";221,10;"Andreas Kofler"
      15;"Kuusamo";215,30;"Martin Hoellwarth"
      16;"Kuusamo";214,60;"Rok Benkovic"
      17;"Kuusamo";209,00;"Tami Kiuru"
      18;"Kuusamo";207,90;"Akseli Kokkonen"
      19;"Kuusamo";195,50;"Jakub Janda"
      20;"Kuusamo";193,80;"Martin Schmitt"
      21;"Kuusamo";183,40;"Kazuyoshi Funaki"
      22;"Kuusamo";181,60;"Andreas Kuettel"
      23;"Kuusamo";178,00;"Janne Ahonen"
      24;"Kuusamo";163,20;"Robert Kranjec"
      25;"Kuusamo";158,80;"Harri Olli"
      26;"Kuusamo";155,50;"Michael Uhrmann"
      27;"Kuusamo";154,70;"Jussi Hautamaeki"
      28;"Kuusamo";154,30;"Jan Mazoch"
      29;"Kuusamo";143,40;"Henning Stensrud"
      30;"Kuusamo";90,90;"Andreas Widhoelzl"

1;"Zakopane";270,90;"Michael Uhrmann"
      2;"Zakopane";267,20;"Adam Malysz"
      3;"Zakopane";251,60;"Bjoern Einar Romoeren"
      4;"Zakopane";245,50;"Thomas Morgenstern"
      5;"Zakopane";244,40;"Martin Hoellwarth"
      6;"Zakopane";242,00;"Janne Ahonen"
      7;"Zakopane";235,90;"Matti Hautamaeki"
      8;"Zakopane";235,90;"Andreas Kofler"
      9;"Zakopane";234,80;"Roar Ljoekelsoey"
      10;"Zakopane";233,70;"Peter Zonta"
      11;"Zakopane";232,80;"Sigurd Pettersen"
      12;"Zakopane";227,70;"Georg Spaeth"
      13;"Zakopane";227,70;"Lars Bystoel"
      14;"Zakopane";226,00;"Morten Solem"
      15;"Zakopane";223,90;"Rok Benkovic"
      16;"Zakopane";221,70;"Martin Schmitt"
      17;"Zakopane";220,40;"Akseli Kokkonen"
      18;"Zakopane";219,60;"Andreas Goldberger"
      19;"Zakopane";219,40;"Anders Bardal"
      20;"Zakopane";218,10;"Stephan Hocke"
      21;"Zakopane";218,10;"R. Schwarzenberger"
      22;"Zakopane";217,80;"Juha-Matti Ruuskanen"
      23;"Zakopane";213,00;"Wolfgang Loitzl"
      24;"Zakopane";210,80;"Marcin Bachleda"
      25;"Zakopane";210,20;"Alexander Herr"
      26;"Zakopane";210,00;"Damjan Jernej"
      27;"Zakopane";207,40;"Wojciech Skupien"
      28;"Zakopane";205,70;"Christian Nagiller"
      29;"Zakopane";201,70;"Wojciech Tajner"
      30;"Zakopane";195,80;"Sven Hannawald"

Z góry dzięki

• blazek999 Re: Informatyka - porażka? 11.05.05, 15:37
      Egzamin był dziwnie zrobiony. Szczerze mówiąc to zrobiłem tylko z arusza I
      zadanie 2 i 3. Pierwszego nie tknąłem nawet, bo czasu nie było, a pewnie i tak
      bym nie zrobił. Arkusz II - rozwiązałem tylko dwa podpunkty z całości. Jak
      wszystko było dobrze to co zrobiłem to max będzie marne 30%. No ale ja tam się
      nigdzie na Infę nie wybieram na szczęście, a zdawałem ją bo to moje hobby
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka