17.12.03, 20:13
Zdravo ! Zowem se Krzyś, chciałbym wiedzieć co znaczy hajde de ludujemo, i ja
nie mam sna jer tebe ne ma tu dodirodim mi vrats lub coś w podobie, pozdrawiam
pozdraw iz Lodz.
Obserwuj wątek
    • myf1 Prvi moj ispit :) 17.12.03, 21:31
      ja nemam sna jer tebe nema-nie mogę spać, bo Ciebie nie ma
      hajde da ludujemo-(hmmm...)Chodź, powariujemy :)
      z ostatnim troche mam klopot, bo bardzo jest poprzekrecane.
      dodir=dotyk
      dodirnuti=dotknąć
      vratis=zwrócisz, przywrócisz
      ...może dotyk mi przywrócisz??
      Velik Pozdrav
    • lemoins Re: Zdravo! 18.12.03, 10:04
      Zdravo, dziękuję za pomoc, uwielbiam muzykę chorwacką, a to słowa z pisenki
      Claudii Beni, z Eurowizjii 2003 lub z konkursu Dora Dubrovnik 2003
    • lemoins Re: Zdravo! 19.12.03, 15:35
      Zdravo! Ta Severine to francuzka? Sa tylko strony po francusku...Lubię
      chorwacki pop, np. Mija Marina Barbinić (choć pochodzi z B&H), Claudia Beni,
      Doris Dragović, itd. A właśnie jest po chorwacku, wesołych świąt, szczęśliwego
      n.roku, choinka, mikołaj i to całe słownictwo chorwackie związane ze świętami
      Bożego narodzenia.
      • myf1 Re: Zdravo! 19.12.03, 15:55
        Ta pani nie nazywa sie Severine tylko Severina.
        wesołych śiąt-veselog bozića
        szcz.n.roku-sretnoj novoj godini
        chionka-bor
        prezent-dar
        sw.Mikolaj-teoretycznie Sveti Nikola, ale raczej mowi sie Djed Mraz
        iloma jezykami pani mowi-koliko jezicima pricate?
        znam biegle francuski-znam dobro francuski
        Znate li/Govorite...(nazwa jezyka)
        pozdrawiam
    • lemoins Hvala za pomoci 19.12.03, 16:44
      Hvala Wam za pomoc, skąd tak Pani świetnie zna język chorwacki, czy jest może
      Pani filologiem, czy studentką filologii słowiańskiej
      ja jestem studentem filologii romańskiej na I roku :)
      Pozdrawiam w moim języku:
      Je vous remercie cordialement pour votre aide et je vous souhaite surtout de
      tres joyeux Noel et bonne anne 2004. :)
    • lemoins oj 20.12.03, 09:05
      oj, kroastyka...? To chyba bardzo ciężkie, aż mi mowę odjęło...a skąd w takim
      razie zamiłowanie do chorwackiego?!?!
      Pozdrawiam.
        • lemoins Re: oj 20.12.03, 13:05
          myf1 napisała:

> KROATYSTYKA=FILOLOGIA CHORWACKA :)
          wow !!! Z moze też jest to w Łodzi??? Bo u nas tylko jest ogólnie f.słowiańska
          z niezbyt ciekawym słoweńskim i macedońskim, a co u Ciebie słychach?
          A jak zdobywasz książki do chorwackiego, jakie trzeba zdać egzaminy??? Mam
          tylko dość grube rozmówki chorwackie, a wnich trochę gramatyki, a czy byłaś
          może na ISTRII, prawda, ze tam jest pięknie?
          • myf1 Re: oj 20.12.03, 14:00
            z tego co sie orientuje slawistyka z j. chorwackim jest tylko w Krakowie,
            Katowicach, Warszawie i Poznaniu.Za to ten słoweński w Łodzi to może byc
            calkiem fajny kierunek.Slowenia tez jest bardzo ladna i przede wszystkim
            bogatsza. Poza tym jezyk jest prawie identyczny.Moich studiow nie nazwalabym
            raczej ciezkimi.Planuje za jakis czam, moze jeszcze w tym roku zdac dodatkowo
            na anglistyke, bo chorwacki w przyszlosci to chyba za malo :( na I roku bylo
            mnostwo niepotrzebnych egzaminow niestety, teraz jest lepiej -glownie
            literatura i jezykoznawstwo) z ksiazkami bardzo ciezko, glownie stosuje sie te
            do nauki chorwackiego w Chorwacji, kserujemy je od lektora. Z tego co wiem
            niedlugo ma sie ukazac jakas gramatyka.W Chorwacji kupilam sobie w tym roku
            wielki slownik polsko-chorwacki.
            Przejechalam Chorwacje wszerz i wzdluz, ale niestety nie dotarłam do
            najpiekniejszego ubrovnika.Istrie natomiast wspominam bardzo mile, ale
            najlepiej Zagrzeb za jego stołeczny klimat.
            Pozdrawiam
    • krazybalkan Re: Zdravo! 12.02.04, 14:23
      ne mam sna - nie moge zasnac (doslownie nie mam snu)
      jer tebe nema tu- bo ciebie nie ma tu
      da dodirnes mi vrat (chyba o to chodzi)- zebys dotknal moja szyje
      • lecytyna Re: Zdravo! 27.04.04, 11:17
        Witam wszystkich. Fajnie, że jest takie forum. Ja skończyłam filologie 'serbsko-
        chorwacką' we Wrocławiu - tam nie zostały te języki rozdzielone - profil
        serbski ale myślę, że rożnica niewielka, mogę Was zrozumieć a i Wy mnie nie
        wyrzucicie ;)
        • myf1 Re: Zdravo! 27.04.04, 21:05
          czesc, ja studiuje fil.chorwacka w katowicach,ale mysle o MU wlasnie we Wroclawiu, tez sie ciesze, ze zalozylam to forum, choc jest raczej rzedko odwiedzane :(
          jesli moge cie spytac, to co robisz teraz? i jak bylas ukierunkowana? literatura, jezykoznawstwo? ja jestem na jezykonzawstwie i zaluje ze nie ma u nas profilu kulturoznawczego. z czego pisalas prace?
          serdecznie pozdrawiam
          • lecytyna Re: Zdravo! 28.04.04, 23:09
            witam,
            nie chciałam opowiadać co teraz robię żeby Cię nie dołować...;)) Ano szukam
            pracy - dość bezskutecznie.... Podobnie jak większość moich znajomych z grupy. Z
            tego co wiem, większość naucza angielskiego w przeróżnych szkołach (ja już mam
            ten etap "kariery" za sobą - nigdy więcej) (mój Boże!!! miej w swej opiece te
            biedne dzieci jeśli tacy "specjaliści" je nauczają angielskiego! ;)0
            A ja byłam ukierunkowana na literaturę. Pracę pisałam z literatury również.
            Oooooops, zapomniałam tematu!!! coś - trzy religie (islam, chrześcijaństwo,
            judaizm) w "Moście na Drinie" Andrića i "Słowniku chazarskim" Pavića. Czytałaś
            "Słownik chazarski"?? Ale zakręcona lektura!!! Studia przyjemne, przyjemny pobyt
            na stypendium w Belgradzie, ale co teraz???;(:(:(:(

pozdrav iz Vroclava :)))
            p.s.
            myślę, że jeśli NAPRAWDĘ i mocno jesteś zainteresowana dziedziną to powinnaś
            jednak szukać czegoś w swojej dziedzinie, zostać jakimś specjalistą czy
            coś...[ale mądrze mówię;)], mnie zabrakło tego "żaru" chyba:(
            • myf1 Re: Zdravo! 13.05.04, 08:13
              Przyznam, że mnie to jednak odrobinkę zdołowało :( Nie masz dostępu do gg? Bardzo by mi zależało na rozmowie z Toba, ponieważ myślałam nad 2 stopniem studiów właśnie we Wrocku. Jeśli możesz, javi se :)
              moje gg: 5494098
              Pozdrav
            • iw105 Re: Zdravo! 18.05.04, 12:02
              witam ja też studiowalam we wroclawiu i byłam w grupie serbsko-
              chorwackiej i za żadne skarby nie moge sobie przypomnieć kto pisal o
              Moście na Drinie może to ktos znajomy ujawnij sie moze sie okaze
              ze bylismy raze m w grupie
            • iw105 Re: Zdravo! 19.05.04, 09:10
              Witam ponownie rownież kończyłam w 2001 roku czyli nie możliwe żebysmy
              sie nie znaly prace pisalam równiez z literatury Forsiranje romana
              rijeke, Kultura lażi Dubravki Ugreszic
              Pozdrawiam Irmina
                • iw105 Re: Zdravo! 19.05.04, 13:29
                  Czesc Asia wlasnie przeciez Ty pisałas o Andricu ale numer !!!!!!!!!!!!
                  Ja co porabiam nic specjalnego po ukonczeniu naszego kierunku
                  pracowalam w szkole uczylam niemca ale dosc to byl neki nesparazum
                  pamietasz kto tak mowił !!!!????? haha Potem pół roku szukalam pracy w
                  biurach turystycznych itp , a potem zaczelam prace na recepcji w
                  hotelu w Ustce i tak to juz minąl rok, tak teraz mieszkam w Slupsku
                  i tęsknie za Wrocławiem bardzo mocno,czasem przyjezdzaja do hotelu
                  jacys połudnowcy ale oni juz sporo lat mieszkaja w Niemczech i to
                  jedyny mój kontakt z serbsko - chorwackim , napisz koniecznie co u
                  ciebie ja myslałam ze piszesz doktorat, a w ogóle co porabiają ludzie
                  z grupy naszej przefajnej!! Velik pozdrav iz Słupska
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka