Dodaj do ulubionych

intercyza - prosze o opinie

26.03.20, 18:24
Zostalam poproszona , nawet zmuszona w bardzo nie mily sposob do podpisania intercyzy.
Dla obojga nas bedzie to drugie malzenstwo, ja jestem osoba zarabiajaca znacznie mniej niz moj przyszly maz.
Zaraz po oswiadczynach ,powiedzial mi niezbyt milo,najpierw intercyza i dopiero jak podpiszesz potem slub.
Jestem uczciwa kobieta , nie kieruja mna zadne korzysci materialne , jestem z nim z milosci.
Jest mi bardzo przykro przede wszystkim w jaki sposob mi o tym powiedzial a takze o ta intercyze.
Jako osoba mniej zarabiajaca czuje sie z tym bardzo zle, czuje sie ponizona, juz teraz czuje sie jak zona drugiej kategorii.
Z drugiej strony rozumiem jego obawy , bo rozwodzil sie i zona zabrala duza czesc majatku, robi to bo powiedzial , ze spotkalo go bardzo zle z strony bylej.
Ale teraz ja za to place za to co ona zrobila, kocha ale nie ufa.
Bardzo bolesne jest tez , ze jego rodzina mu mowi caly czas , ze musi miec intercyze on z duma im odpowiada , ze nie musza sie martwic , ze on bez intercyzy sie nie ozeni.
Przez caly ten bol nie jestem w stanie nosic piersciona zareczynowego , mam niesamowity bol w sercu
Obserwuj wątek
    • eriu Re: intercyza - prosze o opinie 26.03.20, 18:55
      A czemu Cię tak serce boli jak chcesz z nim być z miłości a nie dla pieniędzy? Miłości Ci ta intercyza nie zabierze a ja doskonale rozumiem, że druga osoba chce mieć intercyzę. Sama bym chciała gdybym się miała hajtać mieć spisaną i podpisaną intercyzę. Nie jest fajne jak zarabiasz na coś latami, ktoś człowieka nie wspiera a potem się bogaci na tym związku. Nie dość, że człowiek ma złamane serce to i plany idą w diabły, bo kasa jest niby wspólna.

Jak w tej chwili wyglądają Wasze finanse w związku? Składacie się na wydatki po równo/ proporcjonalnie wg zarobków itp? Porozmawiaj z partnerem o kwestiach wydatków bieżących, jak sobie to wyobraża w małżeństwie, dlaczego czuje że potrzebna mu intercyza.

--
      Being alone is fine. Being alone together id perfect.
      66/93/95
    • tt-tka Re: intercyza - prosze o opinie 26.03.20, 19:47
      Prosta sprawa, nie wychodz za tego pana. Wtedy on swoja intercyze bedzie mogl zuzytkowac w toalecie.

I radze to NIE z powodu intercyzy. Jezeli juz teraz czujesz sie w tym zwiazku jak osoba drugiej kategorii, pan jest niemily i nie liczy sie z twoim samopoczuciem oraz toba zamierza sobie rekompensowac krzywdy, ktore mu wyrzadzila eksia, to rokuje bardzo zle.

--
      Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
      • 3-mamuska Re: intercyza - prosze o opinie 26.03.20, 22:04
        Nie podpisuj i nie bierz ślubu.
        Zatrzymaj swój odrębny majtek.
        Facet jest chamem i świnią nie bierze ślubu z miłości. Skoro nie umiał tego powiedzieć nieładnie, skoro ty masz płacić za błędy jakiś baby, i ze odczuwasz to tak ciężko.

Jeśli bardzo chcesz ślubu to zmień intercyzę tak aby majątek który pan wypracuje po ślubie był wspólny. Tylko ten przed został jego odrębnym majątkiem.
        I ze po 10 latach intercyza traci ważność.

--
        -----------------
        Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
    • horpyna4 Re: intercyza - prosze o opinie 27.03.20, 08:42
      Nie rozumiem, dlaczego nie kopnęłaś gościa, tylko przyjęłaś pierścionek. Nie chodzi o intercyzę, tylko o sposób, w jaki facet to powiedział i o moment, który na to wybrał.

Przecież mógł powiedzieć znacznie wcześniej, na początkowym etapie znajomości, że jeżeli ponownie się kiedyś ożeni, to tylko z intercyzą, bo ma na tym tle uraz. Prawdopodobnie zrozumiałabyś jego obawy i nie byłoby to dla Ciebie problemem.

Dla mnie gość jest do skreślenia nie za żądanie intercyzy, tylko za chamsko-pyszałkowate potraktowanie kandydatki na żonę.
      • li_lah Re: intercyza - prosze o opinie 06.04.20, 12:25
        "Nie rozumiem, dlaczego nie kopnęłaś gościa, tylko przyjęłaś pierścionek."
        bo w Polsce nie wypada być starą panną. LEpiej wyść za mąż niż nie wyjść ;) I stąd dylematy kobiet w takich chwilach...pranie mózgu level hard.
    • emmi-nika Re: intercyza - prosze o opinie 27.03.20, 08:57
      Autorka zamiescila wątek w trzech roznych miejscach na forum, dostala rozne odpowiedzi, po czym do zadnej się nie odniosła.
      Ciekawe, czego wlasciwie się spodziewala.

--
      "Nie czyń siebie samego przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz" Janis Joplin
        • emmi-nika Re: intercyza - prosze o opinie 27.03.20, 10:42
          Na forum psychologii i dla mężczyzn.
          Wiem stąd, ze czasem patrzę w zakładce "najnowsze wpisy", szukając ciekawych tematow, i mi się wczoraj rzucilo w oczy, trzy takie same (prawie) tytuły.
          A ze temat mnie zaciekawil, to sprawdziłam ;).

--
          "Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz" Janis Joplin
          • tt-tka Re: intercyza - prosze o opinie 27.03.20, 10:51
            Dzieki :)
            szukalam na rodzinnym, ale tam nie bylo.
            Autorce moge polecic emame, tak ja tam zjada, ze odechce sie produkowac trollowatki :>

--
            Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
                • obrotowy zachecilas mnie.... 27.03.20, 18:06
                  tt-tka napisała:
                  > Och, w znacznie bardziej urozmaicony sposob :)

zachecilas mnie.... do wpadniecia na foro emama...

meska jest najczesciej odrazajaca.
                  • tt-tka Re: zachecilas mnie.... 27.03.20, 18:30
                    Wpadnij, oczywiscie :)
                    Ale nie nastawiaj sie za bardzo na atrakcje, to jest forum, czyli byt... specyficzny.
                    Mialam na mysli te konkretna sytuacje, gdyby tam zostala przedstawiona i to tak, jak zrobila to autorka.

--
                    • tt-tka Re: zachecilas mnie.... 27.03.20, 18:34
                      Troche zblizona problematyka, tak na szybko sobie przypomnialam, jest na emamie w watku Placenie czynszu ukochanej osobie. ten akurat rzeczywiscie wart jest przeczytania :)

--
    • li_lah Re: intercyza - prosze o opinie 06.04.20, 12:24
      Z tą intercyzą to jest zawsze przykra sprawa.
      Czy on jest skąpy w tej relacji?
      Wylicza Ci pieniądze? Zmusza do placenia w knajpach? Rozlicza wszystko 50/50?
      Zastanów się, bo możesz mieć do czynienia nie tylko z jakimś urażonym panem, który musiał się podzielić majatkiem z byłą żoną, ale i chorobliwym skąpcem.
      (i nie wierz w jednostronną winę. małżenstwa nei rozlatują się tylko z powodu bledów jednej strony, zazwyczaj jest to wina obydwu)

• horpyna4 Re: intercyza - prosze o opinie 08.04.20, 08:29
          Niezależnie od tego, czy chciała wyjść za niego dla kasy, czy nie, on zachował się po chamsku. Mógł przecież wcześniej powiedzieć, że interesuje go ślub wyłącznie z intercyzą. Wybrał najgorszy moment, nic więc dziwnego, że dziewczyna poczuła się upokorzona.
          • eriu Re: intercyza - prosze o opinie 09.04.20, 19:13
            A nie uważasz, że to jest bardzo dziwne, że jest dwoje dorosłych ludzi w stałymzwiązku i nie znają swoich poglądów na małżeństwo? Bo dla mnie to jest szokujące, że nagle wielką niespodzianka on chce intercyzę. Tym bardziej skoro wiadomo, że rozwód był bardzo bolesny dla jego kieszeni i go wiele złego że strony byłej żony spotkalo. I co? I ona nie wie, że on w razie czego by chciał intercyzę? Dla mnie to jest dziwna sytuacja.

Może też być tak, że autorka żyła nadzieją na miłość, która pokona wszystko i się zawiodła, bo pan się rozsądnie zabezpiecza a pani ma zranione uczucia ze względu na swoje nierealne oczekiwania.

--
            Being alone is fine. Being alone together id perfect.
            66/93/95
    • seare Re: intercyza - prosze o opinie 09.04.20, 16:42
      minnkof napisała:

> Zostalam poproszona , nawet zmuszona w bardzo nie mily sposob do podpisania int
      > ercyzy.
      > Dla obojga nas bedzie to drugie malzenstwo, ja jestem osoba zarabiajaca znaczni
      > e mniej niz moj przyszly maz.

MĄDRY POLAK PRZED SZKODĄ w tym przypadku idealnie pasuje do tej propozycji.
      On dodatkowo wcześniej był białorycerzem i w myśl tego pewnie myślał, że jego
      kochana puśka będzie go kochała zawsze i nie zależy jej na niczym innym tylko
      na jego miłości ;) Jaki interes ma mężczyzna w braniu ślubu? Żaden. I tak to na jego
      barkach spada dostarczanie dóbr. W przypadku choroby lub utraty pracy najpewniej
      jego kochana żonka wykopie ze swojego życia. Nawet gdy poważnie będzie chory,
      praktycznie nie ma szans na alimenty od niej, a niemal stuprocentowe płacenie
      alimentów na dzieciątka - oczywiście wedle wcześniejszych zarobków, choć obecne
      w chorobie/utraty pracy mogą być zerowe. W przypadku rozwodu do tego traci co
      najmniej połowę przez siebie wypracowanego majątku, bo często połowica albo
      nie pracuje albo zarabia wiele razy mniej niż on. Z jego strony widzę głupotę, że w ogóle
      chce brać ślub. Jak baba go zaobrączkuje, i nawet podpisze intercyzę, to potem będzie
      wierciła mu dziurę w brzuchu, by tę intercyzę znieść - bo kochasz przecież, co, misiu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka