Dodaj do ulubionych

Przepowiednie się sprawdzają! Chyba, że ...

03.02.20, 10:23
Moje przepowiednie co do Schetyny z 15 pażdziernika się sprawdziły!
Grzegorzu Schetyna, zacznij czas odliczania!
I to bardzo dobrze, ale co to da na przemyskim POrąbanym podwórku?

Nowym Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej został Borys Budka. Czy będzie polskim Macronem? Zobaczymy, ale życzę mu powodzenia.


Zresztą co tutaj na tym forum o tym pisać jak obecnie po za kilkoma (dosłownie nie więcej jak palce u jednej ręki!) zarejestrowanymi od dawna użykownikami tego Szacownego Forum "sprawy przemyskie" związane z polityką jak i gospodarki Polski wcale nie interesują.
Takim jest obojętne co się w kraju i na ich podwórku dzieje a ważne dla nich jest tylko to, aby zjeść, wyspać się i mieć kasę na utrzymanie. Reszta im "wisi"

Drugą "przepowiednią", która się sprawdza nie w 100% ale w 200%!!! jest temat, który nikogo z tego Forum nie interesi!

Nie długo będziesz zwykły obywatelu dziadem!
Ceny już nie rośną ale pędzą jak szalone na WSZYSTKO i przekonacie się niedługo, że ciężko Wam średnio zarabiający włożyć "coś" do garnka, a za 500+ drodzy "dziecioroby", będziecie mogli wypić parę piw i ze 2 flaszki, bo większość takich co tą kasę biorą po prostu je przewala na swoje używki a dziatwie rzuca ochłapy!

Wystarczy czytać dobrze prasę krajową, patrzeć i słuchać wiadomości niezależnych stacji.
Obserwuj wątek
  • cireus7 Re: Przepowiednie się sprawdzają! Chyba, że ... 03.02.20, 12:06
   w marcu rewaloryzacja emerytur , dostanę około 70,00 zł i zaraz w maju ,od 01.05 podwyżka czynszu i wody w mieszkaniach komunalnych też około 70,00 zł.,w kwietniu "13" emerytura , około 1000 zł :12 miesięcy = około 70 - 80 zł/mc. a podwyżka za śmieci przy 5 - osobowej rodzinie powyżej "stówki", do tego podwyżka opłat za swiatło , gaz i ceny w sklepach.Mimo tego głosuj na dziś rządzących , sobie o 1000 zł. podwyżki dają a o Tobie pamiętają.Ale nie martwcie się, ma być i będzie lepiej ! Obiecał nam to przecież Prezes !
    • cireus7 Re: Przepowiednie się sprawdzają! Chyba, że ... 03.02.20, 14:14
     pogadamy jak będziesz na emeryturze , Olo, - był czas gdy nie było rewaloryzacji i przeżyliśmy . O Przemyślu mówiło się wtedy "mały Lwów, mały Kraków ". Emerytury dosłużyliśmy się w przemyskich zakładach pracy i życie było tańsze , waloryzacja nie była potrzebna .Miasto żyło całą dobę - Rynek , Franciszkańska , Kazimierzowska pełne spacerujących ludzi , młodych i tych trochę starszych.Nie było tych rządowych przekazów , lepszy - gorszy sort .Była zgoda .Jeżeli pamiętasz tylko okres rządów PO i PiS to i tak niczego nie zrozumiesz .
     • Gość: olo Re: Przepowiednie się sprawdzają! Chyba, że ... IP: 95.41.189.* 03.02.20, 16:08
      Wyciągasz na nie wiadomo jakiej podstawie że pisze ktoś niekompetentny, nie znający tematu. emerytom w naszym kraju zawsze się żyło i żyje źle i to jest pewnik. wiem jakie emerytury mieli dziadkowie i rodzice, sam już parę ładnych lat jestem na emeryturze i znam temat . Za rządów PO-PSL były lata że rewaloryzacji nie było lub była znikoma,kilkanaście zł, owszem inflacja była mała jeśli chodzi o artykuły spożywcze ale to nie oznacza że podwyżek nie było,wliczając choćby opał,gaz,woda, energia ,benzyna itd,artykuły przemysłowe drożały nieustannie. Dzisiaj nie jest lepiej , zwłaszcza jeśli chodzi o artykuły spożywcze. nie mam zamiaru tu wychwalać PiS bo mam ta partię w takim samym poważaniu jak PO, jedni drugich warci. Jedynym pozytywem życia emeryta jest to że nie musi się już wkurzać w pracy , a pracuje się wszędzie ciężko w szczególności zwykłym śmiertelnikom nie mającym zaplecza w postaci posła czy księdza. Dla mnie rzeczywistość tzw III RP jest gówniana. Fakt że że politycy podzielili społeczeństwo do stopnia w który ludzie już się nienawidzą. Ale też jest druga prawda, za tzw komuny większość społeczeństwa była sobie równa poprzez życie na wyrównanym poziomie, dzisiaj doszło do olbrzymiego rozwarstwienia społecznego od skrajnej biedy do skrajnego bogactwa,przy czym społeczeństwo wie że do bogactwa większość doszła droga złodziejstwa. Społeczeństwo nie jest zdolne do radykalnego działania i nie umie dokonać zmian w sposób tzw." demokratyczny" Uważam obecny ustrój gospodarczo-polityczny za tzw demokracje gdyż narzucony nam model z demokracją faktyczną nie ma nic wspólnego. To co jest obecnie to zgnilizna narzucona nam przez tych u których zaciągnęliśmy kredyty, my nie mamy szans tych kredytów spłacić ale oni odbiorą je pięciokrotnie. Już odebrali ze dwa razy niszcząc nas jako społeczeństwo i ograbiając ze wszystkiego nasze państwo. Pozdrawiam.
   • lusia_syfonowa Re: Przepowiednie się sprawdzają! Chyba, że ... 05.02.20, 10:50
    W tym momencie (luty 2020 r.) warto sobie zadać pytanie: Jak tu dalej żyć?, gdy ceny „wzrosły wyraźnie mocniej” niż w poprzednich latach i nadal będę rosnąc! Na wszystko i wszędzie, gdyż nawet Kościół chce fortunę za pogrzeb na cmentarzu. Nie wiadomo komu? Bogu czy też zwykłym ludziom podziękować, że w Przemyślu jest cmentarz komunalny! i To chyba 2!

    Będziesz bez księdza pochowany, to i tak Cię robaki zjedzą jak tego co chowali z klechą....Do nieba czy też piekła biletów wstępu nie ma!

    Dzisiaj aby naprawdę dobrze jeść, pić, podróżować, chorować, umrzeć i mieć dobry pochówek, to tylko marzenia dla zwykłych szaraków nie należących do elit.


    Każdy z nas, po za tymi co się wykłuli z jajka po roku 1989 dobrze pamięta i wie, kto i za co żył najlepiej w wtedy kraju. Znamy takich z przemyskiego podwórka, którzy żyją (lub ich rodziny) w luksusach do dzisiaj...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka