24.02.22, 07:44
Obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka jest wspieranie Ukrainy i Ukraińców w ich walcem z moskiewskim satrapa!!
Obserwuj wątek
  • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.02.22, 10:21
   Oprócz przyzwoitości pożądana jest też m.in. mądrość . To ważna cecha pozwalająca na właściwą ocenę sytuacji. A sytuacja jest taka ; wojny z Rosją nikt nie wygra, nawet USA, co najwyżej można doprowadzić do unicestwienia rodzaju ludzkiego. Co do polityki to radzę przyglądnąć się Finlandii, gdyby Ukraina prowadziła politykę podobną to dzisiaj byłaby krajem kwitnącym a Ukraińcy mogliby wypoczywać na Krymie. O polskiej polityce to nawet nie chce mi się pisać.
   Tu przedstawiam czym dysponuje kraj mający 5,5 mln obywateli www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/podczas-ii-ws-powstrzymali-60-krotnie-wiekszy-zsrr-jakim-wojskiem-dysponuje-dzis/t52kbkr#slajd-26
   • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.02.22, 11:13
    A tu masz dowód : businessinsider.com.pl/finanse/gigantyczne-rezerwy-walutowe-i-nadwyzka-budzetowa-tak-rosja-przygotowala-gospodarke/h6whd2s
    • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.02.22, 10:07
     businessinsider.com.pl/gospodarka/nieoficjalnie-dobra-luksusowe-nie-znajda-sie-na-liscie-sankcji/4fn5tgp
     Premier Włoch walczy o dobra luksusowe a premier Belgii walczy o handel z Rosją diamentami;
     czy ten syf jest warty życie młodych Ukraińców?
  • Gość: Niccaugust Re: WOJNA!!! IP: *.west.biz.rr.com 02.03.22, 00:07
   Jestem studentką ze Stanów Zjednoczonych, która założyła w mojej szkole organizację charytatywną, aby przekazać Przemyślowi przedmioty i pieniądze na pomoc w kryzysie uchodźczym. Czy są jakieś osoby lub organizacje, z którymi mogę się skontaktować, aby przekazać konkretne artykuły higieniczne i pieniądze?
   • a.fischer Re: WOJNA!!! 04.03.22, 15:51
    Hey Niccaugust,
    Sorry for the late reply. You can either find information on the official government dedicated website pomagamukrainie.gov.pl/ or if you wish to provide help directly for people in Przemysl, go to przemysl.pl/64135/pomagamy-ukrainie.html.

    There's also a fundraiser page created by the president of Przemysl, where you can transfer money directly with CC or PayPal - pomagam.pl/f7fpmf

    Thank you for your support. Much appreciated!

    • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 05.03.22, 17:52
     W rosyjskich mediach rozpoczęła się kampania informacyjna, w której oskarża się Polskę o tolerowanie bojówek terrorystycznych. Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego poinformowała, że zachodnie służby wywiadowcze przekształciły Polskę w centrum logistyczne do dostarczania broni i transportu zagranicznych ochotników.

     Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-analiza-po-dziewieciu-dniach-wojny-w-ukrainie-rosjanie-oskar,nId,5873797#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

     Czy w tej sytuacji niebawem będzie uderzenie z Białorusi wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej ? Czy nasi sztabowcy biorą pod uwagę że jesteśmy pół kroku od wojny?
     • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.03.22, 13:46
      wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ambasador-usa-w-polsce-putin-przegra-te-wojne,nId,5876983

      To że p.Brzeziński wspiera doktrynę swego tatusia mnie nie dziwi.

      Natomiast to że polski generał nie widzi problemu w przekazaniu Migów to już mnie zastanawia, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia kraju. Choć ja się nie znam, być może wyszkoleni od lat piloci z Migów bez problemowo przesiądą się do F-16 o ile one będą, mogą być szkoleni równolegle na obu maszynach.
      Daleko mi do generała i jego wiedzy, niemniej jako cywilny laik mogę przyjąć że fakt przekazania samolotów stronie zaangażowanej w wojnę wróg tej strony może przyjąć jako wypowiedzenie wojny.
      Obym się mylił dla dobra nas wszystkich.
      wiadomosci.wp.pl/oddamy-ukraincom-mysliwce-mig-29-gen-koziej-stawia-warunek-6744672127907969v
      • 99venus Re: WOJNA!!! 07.03.22, 20:11
       Znamy to,znamy:
       "Mistrz coraz takty nagli i tony natęża,
       A wtem puścił fałszywy akord jak syk węża,
       Jak zgrzyt żelaza po szkle – przejął wszystkich dreszczem
       I wesołość pomięszał przeczuciem złowieszczem.
       Zasmuceni, strwożeni, słuchacze zwątpili,
       Czy instrument niestrojny? czy się muzyk myli?
       Nie zmylił się mistrz taki! on umyślnie trąca
       Wciąż tę zdradziecką strunę, melodyję zmąca,
       Coraz głośniej targając akord rozdąsany,
       Przeciwko zgodzie tonów skonfederowany;
       Aż Klucznik pojął mistrza, zakrył ręką lica
       I krzyknął: «Znam! znam głos ten! to jest T a r g o w i c a!
      • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 08.03.22, 18:07
       Czy tradycyjna durnota rządzących tym nieszczęsnym krajem i tym razem spowoduje że kraj zamieni się w gruzowisko i nie będzie rodziny która nie straci bliskich? Dlaczego to społeczeństwo nie protestuje?
       www.money.pl/gospodarka/wielka-brytania-poprze-polske-jesli-da-swoje-mysliwce-ukrainie-ale-tez-ostrzega-6745085213784640a.html
       • tam021 Re: WOJNA!!! 08.03.22, 22:56
        Obawiam się, że czarny scenariusz, wbrew wcześniejszym zapowiedziom władz, zaczyna się sprawdzać. Jaka będzie odpowiedź Putina? Czy czeka nas armagedon na polskiej ziemi?
        wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-msz-polska-jest-gotowa-przemiescic-wszystkie-swoje-samoloty-,nId,5879944
        • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 09.03.22, 10:23
         Z uznaniem napisze że rozgrywka naszego rządu przekazania polskich samolotów Amerykanom w ich bazie jest godna mistrzowskiego posunięcia, reakcja USA w pełni pokazuje hipokryzje,obłudę i zakłamanie w czym rząd amerykański ma mistrzostwo. W dodatku nagle okazuje się że ropa z Wenezueli i Iranu wcale nie jest wroga a te kraje nie są terrorystami.może nawet zostaną szybko przyjaciółmi.
         Co do moskali do jeśli na nas napadną to pierwszy zgłoszę się na ochotnika do walki z nimi, natomiast jeśli wojnę sprowokują politycy z Warszawy to niech ich Bóg ochroni przed gniewem Polaków, o ile w Niego wierzą.
         • a.fischer Re: WOJNA!!! 09.03.22, 11:32
          Pierwsze sensowne zagranie na arenie międzynarodowej od 6 lat. Przy okazji, po raz pierwszy amerykanie zostali przyparci do muru i niemal zmuszeni do przyznania się, że nasz kraj dla nich nic nie znaczy ani że nie będzie interwencji NATO w przypadku bezpośredniego zagrożenia.

          Rzecznik pentagonu powiedział "Perspektywa, w której samoloty w dyspozycji władz Stanów Zjednoczonych startują z bazy USA i NATO w Niemczech i wlatują w przestrzeń powietrzną sporną z Rosją, nad Ukrainą, budzi poważne obawy dla całego sojuszu NATO"

          Kurtyna.
          • 99venus Re: WOJNA!!! 09.03.22, 11:37
           ?????
           Ty jesteś normalny?
           • a.fischer Re: WOJNA!!! 09.03.22, 14:22
            Tak, a o co chodzi?
            • 99venus Re: WOJNA!!! 09.03.22, 20:43
             O wpis na temat samolotów:
             1.takie sprawy załatwia sie po cichu,
             2.bajki o przyparciu Amerykanów do muru.
             3.rzecznik Pentagonu powiedział DLACZEGO sprawa nie będzie akceptowana przez NATO.
             4.przekazanie samolotów bezpośrednio Ukrainie zakończyłoby sie III wojną światową ale do polskich Napoleonów to nie dociera.
             5.takie infantylne projekty mogą mieć jedynie inwalidzi umysłowi z PiS.
             • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 10.03.22, 13:43
              Dlaczego świat nauki,zwłaszcza z zakresu psychologii ale tez i psychiatrii nie bije na alarm w związku z zalewem szkodliwej ,jakże często nie prawdziwej informacji dot.wydarzeń wojennych na Ukrainie. Wiadomo że wojna i całe towarzyszące jej nieszczęście ma miejsce, nie podważam tego faktu. Natomiast wiadomo też że konfliktowi towarzyszy albo całkowity zanik informacji albo zalew informacji przesadzonej i nieprawdziwej. Dzisiaj np. ze strony USA, jakże by inaczej, wypłynęła informacja przekazywana przez wszystkie media jakoby Rosjanie szykowali się do użycia broni chemicznej czy biologicznej. Te informacje czytają i słysza dzieci ,osoby młode żyjące w nieustannym stresie, czy nie wystarczy już tego? Za mało jest dzieci chorych? Szlag człowieka trafia na to skurwysyństwo, na ten syf medialny.Odnoszę wrażenie że mają płacone za to, kto wywoła większy stres ten otrzyma więcej. Dlaczego zanikł wszelki zdrowy rozsądek, dlaczego jest takie bagno? Być może władzy jest to potrzebne do sprawowania rządów ale dlaczego milczy społeczeństwo?
              • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 11.03.22, 09:32
               Popatrzcie w jakim matrixie żyjemy, elektrownie atomową Polska buduje od lat 70 tych/ ruiny fundamentów do dzisiaj są w Żarnowcu/ , prezesi spółki 'elektrownia atomowa" ci z PO i z PiS-u jak przy[uszczam zgromadzili już kapitał aby wygodnie żyć w Szwajcarii jak towarzysz były prezydent.


               businessinsider.com.pl/gospodarka/polska-z-najtansza-energia-w-europie-wojna-w-ukrainie-to-tylko-jedna-z-przyczyn/qd16g76

               Czy Szwajcarzy również odczuwają drożyznę? To tak przy okazji tego pięknego miejsca, w którym pan jest...

               Najbardziej tutaj odczuwają drożyznę wszyscy turyści, ponieważ kurs franka szwajcarskiego jest niezwykle wysoki. To jest coś niebywałego. To jest ośmiomilionowy kraj, który ma jedną z najważniejszych walut światowych. To jest zupełnie niezwykłe. I turyści to odczuwają. Natomiast tutaj inflacja nie jest problemem. Tu ceny utrzymują się mniej więcej w takich ramach racjonalnych. Choć oczywiście ceny, szczególnie benzyny wzrastają, natomiast co też ważne, Szwajcarzy mają jedną z najtańszych energii na świecie. Dlatego, że oni oparli swój system energetyczny na elektrowni atomowej i na hydroelektrowniach, których mają całe mnóstwo ze względu na góry. Więc tutaj rachunki za energię płaci się bardzo przyjemne, bardzo niewielkie. No i to też jest jedna z kolejnych przewag Szwajcarii, że ta burza energetyczna, cen energii, która przechodzi przez Europę, ich dotyka w najmniejszym stopniu.
               • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 11.03.22, 09:51
                ciekawostka ; "przygotowania były już w styczniu, Mieliśmy informację "
                wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-trwa-wielka-operacja-przerzutu-ukrainskich-zydow,nId,5885967
                • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 12.03.22, 15:30
                 I znowu zgrzyty w naszej radzie Miasta,czy nie można było dogadać treści rezolucji przed obradami , w zamkniętym pomieszczeniu i dopiero po uzgodnieniu treści poddać ją głosowaniu? Po bardzo dobrym wizerunku Przemyśla po udzielaniu pomocy uchodźcom teraz taki niesmak, bardzo niepotrzebny.
                 Moim skromnym zdaniem radni miejscy nie są od zajmowania się polityką międzynarodową. Wiadomo było od lat że Ukraina jest terenem zmagań rosyjskich i amerykańskich wpływów. Konflikt zbrojny jest następstwem tych zmagań. Wybór tego w jakiej strefie chce się znaleźć należał i należy do Ukraińców. Widoczne aż nadto są skutki tego wyboru.
                 Zarówno radni jak i większość społeczeństwa polskiego nie ma praktycznie żadnej wiedzy . Karmieni jesteśmy , jak słusznie Jan zauważa okropną propagandą w żaden sposób nie oddającą prawdziwego stanu rzeczy. I to nie tylko teraz , w czasie wojny ale również wcześniej.
                 Lepiej by było aby radni miejscy bardziej skoncentrowali się na jakości życia mieszkańców miasta i pomocy tym nieszczęsnym uchodźcom a o polityce międzynarodowej porozmawiali sobie w kawiarni lub domach.
                 www.zycie.pl/informacje/artykul/34498,skandaliczna-sesja-rady-miejskiej-w-przemyslu
                 • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 14.03.22, 06:56
                  Skoro to wiedzieli to dlaczego doprowadzili do zniszczenia Ukrainy i takiego nieszczęścia dla narodu ukraińskiego?

                  www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zabicie-putina-nic-nie-da-w-ameryce-wiemy-o-tym-dobrze/1rrfnfg,79cfc278
                  "Dwa głębokie błędy podważają jednak ten argument. Pierwszym jest samo założenie — że inny przywódca Rosji mógłby dążyć do porozumienia w sprawie wycofania wojsk z Ukrainy. Jednak nikt, kto ma nadzieję na zapewnienie sobie władzy w Moskwie, nigdy nie zaakceptowałby wejścia Ukrainy do NATO ani obecności wrogich wojsk na ukraińskiej ziemi. Każdy rosyjski prezydent, który by to zrobił, zostałby uznany za narażającego swój kraj na śmiertelne niebezpieczeństwo i szybko zdymisjonowany. Usunięcie Putina nie zmieniłoby determinacji Rosji, by nigdy nie tolerować wrogiej armii na kolejnej swojej granicy."
                  • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 14.03.22, 12:06
                   Ma ktoś namiar na to co pisze obecnie " jobrave" ?

                   A tu się normalnie wzruszyłem :
                   www.money.pl/gospodarka/izrael-uchyla-sie-od-sankcji-na-oligarchow-a-na-lotniskach-pelno-wynajetych-samolotow-6746795058436704a.html
                   www.money.pl/gospodarka/jachty-miliardera-uciekaja-przed-sankcjami-plyna-na-wschod-6746504345397824a.html
                   www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/wlochy-uderzaja-w-rosyjskich-oligarchow-zajeli-luksusowe-jachty-zdjecia/bzblwjg
                   businessinsider.com.pl/wiadomosci/zatrzymano-wart-530-mln-euro-jacht-rosyjskiego-oligarchy/k2dmr1n
                   A Ukraina?
                   www.money.pl/gospodarka/ukraina-podlicza-straty-wojenne-kwota-jest-niewyobrazalna-i-caly-czas-rosnie-6747122501827168a.html
                   • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 15.03.22, 09:36
                    Wyczuwam sporo ironii , tymczasem kolejny raz premier izraelski przez 1,5 godziny rozmawiał z Putinem a po zakończeniu rozmowy z Żełeńskim. Może w tym nadzieja na zakończenie wojny. Bo przecież jasne jest jak słońce że interesy tych co uciekli samolotami z Kijowa jeszcze przed wojną oraz interesy tych którym rekwirują drogie jachty znacznie ucierpiały na wojnie. To że oni są pochodzenia żydowskiego nie jest żadną tajemnicą. I że przejęli znaczne części gospodarki zarówno Rosji jak i Ukrainy również. Putin ma w nosie żołnierskie mięso armatnie jak i śmierć i cierpienie ludności cywilnej, natomiast nie może mieć w nosie tych co trzęsą światowa finansjerą.
                    Co do kraju, znalazłem jeden z nielicznych rozsądnych głosów wiadomosci.wp.pl/bezpieczenstwo-polski-ekspert-nie-jestesmy-gotowi-do-obrony-stolicy-i-obywateli-6747163547506305v

                    a Makowiecki z Kaczyńskim jada do Kijowa. Dlaczego nie kanclerz Niemiec, prezydent Francji czy premier Włoch?
                    • 99venus Re: WOJNA!!! 15.03.22, 14:49
                     Bo jak konie kują to żaba zawsze podstawia nogę.
                     • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 17.03.22, 11:19
                      Remigiusz,piszesz że złodzieje którzy okradli kraj i doprowadzili go do ruiny by w obliczu wojny wskoczyć do samolotów mają mieć wpływ na zakończenie tej wojny?
                      Na takie brednie szkody klawiatury.

                      Szkoda ze nie mamy takiego przywódcy; wiadomosci.wp.pl/prezydent-finlandii-zdradzil-co-uslyszal-od-putina-6748181732268800a Problem w tym że aby mieć mądrego przywódcę musi go wybrać mądre społeczeństwo.
                      • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 20.03.22, 17:00
                       www.polskieradio.pl/13/53/Artykul/2911512,Dylan-Lennon-i-KSU-Antywojenne-protest-songi

                       www.youtube.com/watch?v=R1m8NOVmalk
                       • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 24.03.22, 17:45
                        wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-mateusz-morawiecki-prezydent-zelenski-rozpaczliwie-prosi-o-w,nId,5914282?parametr=zobacz_takze

                        Po blisko miesiącu wojny należy zadać kilka pytań np. dlaczego pan Zelenski nie poprosi swoich oligarchów którzy uciekli samolotami ,głównie do Izraela, aby przeznaczyli kilka procent swoich majątków powstałych z ograbienia Ukrainy na ratowanie tego kraju? Mają majątki idące w miliardy dolarów, nie mogą kupić Ukrainie uzbrojenia? Jakim prawem żąda od polskiego społeczeństwa, bo przecież rząd polski nie ma swoich pieniędzy, finansowania wojny i jej skutków ?Jakim prawem usiłuje wciągnąć Polskę w wojnę której mógł przecież zapobiec?
                        Mam pytanie też do ukraińskiej społeczności, do tych nieszczęsnych ludzi którzy musieli uciekać ze swego kraju, do tych którzy stracili swoich bliskich ,domy i mieszkania; czy warto było to wszystko poświęcić dlatego że ktoś prowadzi taką a nie inną politykę?
                        • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.03.22, 12:38
                         wiadomosci.wp.pl/turcja-nie-nalozy-sankcji-na-rosje-6751043410799552a

                         Nie tylko Turcja,Niemcy ,Austria ,Włochy i inne kraje tez nie zrezygnują z rosyjskiego gazu.Może będą ograniczać ilości zakupu a może i nie. Bo te rządy interes swoich społeczeństw stawiają na pierwszym miejscu.
                         Polski rzad zadeklarował rezygnację z zakupu rosyjskiego gazu, ropy i węgla, przynajmniej tak piszą w mediach. Polski rząd uważa że polskie społeczeństwo może znieść wszystko, zimno a nawet i wojnę,może żyć w biedzie - jest w końcu przyzwyczajone.
                         To ponoć przedstawiciel najbardziej cynicznego i hipokryzyjnego społeczeństwa miał wyrazić taka opinię , cyt. "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.
                         Winston Churchill cytatybaza.pl/cytat/pozostaje-to-tajemnica-i-tragedia-historii-ze.html
                        • 99venus Re: WOJNA!!! 25.03.22, 13:48
                         Za ruble piszesz czy za jakieś porządne pieniądze?
  • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.03.22, 14:24
   Jeśli sobie jaja robisz to połowa biedy, jeśli chodzi Ci faktycznie po głowie ze w jakiś sposób moim pisaniem próbuję oddziaływać to jest to czysta durnota z Twojej strony. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdy jesteśmy nieustannie karmieni kłamliwą propagandą , gdzie wolność wypowiedzi została stłamszona a ludzie boją się cokolwiek powiedzieć i często są w rozmaitym znaczeniu zastraszeni, choćby np utrata pracy .
   Dużo można by pisać, zwłaszcza o wolności, niezależności niepodległości, należy zadawać pytania i definiować naszą wolność,niezależność i niepodległość bo moim zdaniem jest ona fasadowa. W rzeczywistości nie jesteśmy wolni ,ani niezależni a tym bardziej niepodlegli. Bo tylko potęga gospodarcza i militarna pozwalają na pełną i właściwą realizację tych pojęć. Nic nie znaczymy gospodarczo,znikomo militarnie ,pod wzgledem finansowym jesteśmy krajem-bankrutem.

   wiadomosci.wp.pl/agentura-wplywu-z-instagrama-i-pobudka-rosyjskich-spiochow-6751149111659424a
   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-rosja-ukraina-jaroslaw-wolski-putin-szykuje-nowa-operacje/7dcc4ms,79cfc278

   Co do Ukrainy, każda wojna kończy się pokojem czy choćby długotrwałym rozejmem. Z tym że Ukraina jest strona przegraną i od początku taką była. Mimo że sercem i duchem jestem z Ukraińcami to rozum podpowiada mi że stracą oni olbrzymie połacie swego terytorium ,w tym prawdopodobnie też i dostęp do morza. Jeszcze przed wojną Ukraina straciła kilka milionów obywateli a w wyniku wojny straci następne kilka milionów. I jestem całą mocą przekonany że za ten stan rzeczy odpowiadają USA.
   • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 30.03.22, 18:39
    wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-szef-msz-ukrainy-w-warszawie-kuleba-polska-jest-gotowa-udzie,nId,5927415
    Panie ministrze Kułeba, rząd w Warszawie zapewne jest zdolny do tego aby jeszcze wiele pomóc Ukrainie ,zwłaszcza kosztem ubożejącego z dnia na dzień polskiego społeczeństwa. Proszę zapytać polskie społeczeństwo na ile jest w stanie pogrążyć się w biedzie aby Wam pomagać, proszę zapytać emerytów w Polsce czy stać ich na kupno węgla,opłaty za wodę ,energię ,lekarstwa itd itd. Macie swoich oligarchów ,może należy zwrócić się do nich o pieniądze na wojnę ? W końcu mają te pieniądze z majątku Ukrainy który przejęli.

    Mam też pytanie do Jego Ekscelencji abp Szewczuka
    deon.pl/kosciol/abp-szewczuk-wszyscy-razem-mozemy-zapobiec-wojnie,1960241
    kiedy stanie w prawdzie i wskaże wiernym UKGK tych którzy są winni nieszczęścia wojny na Ukrainie, oprócz Rosji bo to jest oczywiste. Może należy powiedzieć o ukrainskożydowskich oligarchach którzy osiągnęli niesamowite majątki kosztem społeczeństwa ukraińskiego, może należy zadać pytania np o syna Bidena i innych z USA i nie tylko którzy wzbogacili się w Ukrainie . Mówi Ekscelencja o godności a gdzie była godność emerytów ukraińskich gdy im przychodziło żyć za kilkaset hrywien lub robotników ukraińskich pracujących za 1000 czy 1500 tys. hrywien. Może należy zapytać rządzących dlaczego kilka milionów Ukraińców wyjechało z kraju a obecnie kilka milionów uciekło przed wojną? Może należy zastanowić się i zadać pytania tym którzy pchnęli Ukrainę w wojnę a obecnie szkolą na terenie Polski Ukraińców nie licząc się z tym że pchają kolejny naród w wojnę, Gdzie jest prawda Wasza Ekscelencjo? Mało nieszczęścia?
    www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/amerykanscy-zolnierze-szkola-w-polsce-ukrainskich-zolnierzy-z-obslugi-broni/9eqzhje,79cfc278
    USA zrobią wszystko aby osłabić Rosję, liczą każdą rakietę która burzy ukraińskie domy, zarobią pieniądze na sprzedaży broni, będą walczyć choćby do ostatniego Ukraińca a jak będzie mało to do ostatniego Polaka.
    Oczywiście wiem że minister i Jego Ekscelencja mi nie odpowie ale może przeczytają to ci którzy uciekają przed wojną i mieszkają w Polsce, jeśli nie mam racji to może spróbują mi wyjaśnić. Zacznijcie pisać i mówić prawdę.
    • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 31.03.22, 11:59
     Jeszcze chwila a większość Polaków przejrzy na oczy, zwłaszcza ci co wybudowali domy i kupili mieszkania na kredyt

     " Dla przykładowego kredytu na 30 lat i o wartości 300 tys. zł zaciągniętego w drugiej połowie ubiegłego roku, oznaczałoby to skok raty z niecałych 1200 do ponad 3000 zł.

     "Aż tak drastyczny wzrost rat nie jest jednak bardzo prawdopodobny" - zaznacza Sawicki. I dodaje, że obecnie według rynków podwyżki stóp powinny zatrzymać się w okolicy 6 proc. - na takim poziomie należy spodziewać się podwyżki raty kredytu o ok. 100 proc. w ciągu kilkunastu miesięcy. "
     Więcej w "www.money.pl/banki/nadchodza-ciezkie-czasy-dla-kredytobiorcow-eksperci-ostrzegaja-przed-dwoma-zjawiskami-6752864045050368a.html

     Chyba już najwyższy czas aby domagać się przyspieszonych wyborów i wysłać ten rząd do wszystkich diabłów.
     • Gość: Jan Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 01.04.22, 12:12
      Niestety Remigiusz masz rację. PiS rozdawnictwem od wielu lat zniszczył finanse,zadłużył jeszcze bardziej kraj.Teraz wszystko zwalają na wojnę. Polacy jak zwykle zapłacą ,zapłaciliśmy za demokrację liberalną utratą majątku narodowego, utratą kilku milionów obywateli którzy emigrowali,teraz zapłacą utratą domów i mieszkań bo nie będą w stanie spłacać kredytu na końcu zapłacą życiem młodych ludzi.
      Tu już żadne wybory nic nie pomogą, społeczeństwo polskie nie jest zdolne do powołania siły politycznej zdolnej do sprawowania rządów w sposób mądry i rozsądny. Nawet gdyby się tacy pojawili to i tak skasuje ich system,choćby miał uciec się do ich delegalizacji z powodu sympatii prorosyjskiej czy prochińskiej .

      www.money.pl/gospodarka/stalo-sie-inflacja-w-polsce-przebila-psychologiczna-granice-6753480186333728a.html
      W wypowiedziach Kaczyńskiego i nie tylko jego wyraźnie przebija się teza o nieuchronności wybuchu III w.św. ./ konflikt NATO-Rosja/ .Na całym podkarpaciu jest ok 25 tys miejsc w schronach i ok 20 tys w "ukryciach", cokolwiek by to oznaczało. Podobnie jak przypuszczam jest w całej Polsce.
      W Przemyślu był schron nie wiem jakiej pojemności który przerobiono na muzeum, prezydent miasta zajął się uchodźcami wojennymi natomiast nie wiem czy w ogóle pamięta ze ma obowiązek względem mieszkańców.
      Wszystko wskazuje na to że będzie jak zawsze,rząd i prezydent na emigracji, kraj zrujnowany i ofiary w ludności, kto ma rozum powinien się pakować. Już podjąłem decyzję ,żegnam.
      nowiny24.pl/czy-istniejace-na-podkarpaciu-schrony-uratuja-nam-zycie-w-razie-wojny-jak-je-znalezc/ar/c9-16186565
  • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 03.04.22, 15:13
   Wariant syryjski? www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/inwazja-rosji-trzy-warianty-rozwoju-sytuacji-w-ukrainie/nmb14zv,79cfc278

   Mnich który odważył się powiedzieć o wojnie i nie tylko to co inni myślą ale boją się publicznie do tego przyznać
   wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-stanislaw-dolny-kontrowersyjne-kazanie-na-niedzielnej-mszy-w,nId,5935911
   • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 04.04.22, 13:21
    Ponieważ nie ma chętnych na zajecie stanowiska w sprawie wojny na Ukrainie chcę zapytać ,o ile ktokolwiek czyta jeszcze to forum, w jakim kierunku zmierza nasz kraj i czy to się wszystko skończy.
    www.money.pl/gospodarka/odroczona-cena-za-odejscie-od-rosyjskiego-wegla-to-nas-zaboli-6753619154655744a.html
    Byłem dzisiaj na składzie węgla w mieście , węgla brak , ostatnia cena była 1400zl/T. Inflacja oficjalna 11%, wszystko potwornie drożeje,ceny codziennie inne. Pieniędzy z UE nie ma , koalicja pis-u z ziobrystami się rozlatuje i być może będą wybory co wcale nie oznacza że je wygra opozycja,patrząc na przykład Węgier i zaczadzenie dużej części naszego społeczeństwa. Z drugiej strony , w przypadku wygranej opozycji prawdopodobnie w polityce niewiele się zmieni ,zwłaszcza tej dotyczącej Rosji. Więc co nas czeka?
    • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 07.04.22, 17:59
     Czy papież Franciszek i ten kardynał nie ma racji? www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-w-ukrainie-watykan-znowu-wzbudza-kontrowersje-wysylanie-broni-to-blad/fg0x6m8,79cfc278
     Ile uzbrojenia potrzeba aby Ukraina zamieniła się w kupę gruzu a społeczeństwo ukraińskie zostało unicestwione? Kto zagwarantuje że to wszystko nie wymknie się spod kontroli ?
     • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 11.04.22, 12:11
      Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie,patrząc na przyczyny tego co się dzieje być może jest to pytanie główne ; czy nowy Adolf już się narodził, może już dorasta a może już zaczyna rozdawać karty ?

      www.onet.pl/film/onetfilm/wojna-w-ukrainie-byla-przeciwniczka-putina-w-wyborach-dostala-obywatelstwo-izraelskie/5n4k4ht,681c1dfa
      • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 20.04.22, 10:45
       Zmienia się retoryka w mediach,nawet na Gazeta.pl znalazłem artykuł z wypowiedzią niemieckiego ekonomisty. Idziemy na dno, jak krążownik Moskwa, holują nas na siłę ale jak durszlak nabieramy wody ,zatoniecie jest nieuniknione.
       wydarzenia.interia.pl/kraj/news-artur-bartoszewicz-mamy-do-czynienia-ze-zmowa-sektora-bankow,nId,5970373

       Niemcy biednieją! biznes.interia.pl/gospodarka/news-pandemia-wojna-inflacja-niemcy-staja-sie-coraz-biedniejsze,nId,5969678
       Niewątpliwie ta wojna zmieni dużo, jeszcze nie wiemy w jakim stopniu ale na pewno zmieni.

       Może na nowo zostanie zdefiniowana wolność? Bo ten system gospodarczy wprowadzony przez Reagana i Thatcher oraz system polityczny narzucony przez USA nie tylko "demoludom" na pewno wolnością nie są. A Ukraińcy za niego giną, za kilkaset hrywien emerytury , za marne pensje, za majątki żydowskich oligarchów. I tylko barwy narodowe na fladze zostały piękne,piękne niebieskie niebo na żółtymi łanami pszenicy.
       • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 20.04.22, 11:53
        No i poleciały wiadomosci.wp.pl/pentagon-potwierdza-ukraina-otrzymala-samoloty-i-czesci-zamienne-do-samolotow-6760135698135872a

        teraz zostało czekać kiedy nadlecą.
        • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 26.04.22, 15:53
         Jesteśmy świetnie przygotowani wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-wiceminister-zdrowia-mamy-procedury-na-wypadek-wybuchu-wojny,nId,5985232

         Na składzie wstrzymano sprzedaż węgla z uwagi na brak procedur /?/, jest wprowadzony limit sprzedaży tj 1,5 T na gospodarstwo na jeden sezon grzewczy. Zapowiedziano że mogą wystąpić problemy z gazem, elektrownie i ciepłownie nie mają gdzie zakupić węgla , z prądem może być nieciekawie. Wydaje się że rząd uznał wojnę jako panaceum na te wszystkie bolączki i nie tylko te. A PiS-wi i PO słupki poparcie rosną. Czy my faktycznie jak mówi Miedwiediew jesteśmy społeczeństwem idiotów? A gdzież by tam ,Polacy to mądry, wspaniały naród który kocha swoja władzę wybrana w demokratycznych wyborach, jak trzeba będzie siedzieć w zimnie to posiedzi,po ciemku również, od świecy się ogrzeje, głód tez mu na dobre wyjdzie bo spasiony ostatnio. A wojna ? Co tam, czy to była jedna ?
         • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 29.04.22, 12:54
          W ocenie prof. Daniela Boćkowskiego, obecnie, de facto, mamy już wojnę, którą prowadzi NATO z Federacją Rosyjską na terenie Ukrainy. I jak podkreśla, nie ma żadnego znaczenia możliwa ewentualna zmiana władzy na Kremlu. " więcej : wiadomosci.wp.pl/olbrzymia-zmiana-w-planach-usa-ws-rosji-moskwe-i-putina-trzeba-cofnac-do-drugiej-ligi-6763114079890240a

          Niestety , mamy wojnę, kwestia może kilka ,kilkanaście dni jak przejdzie w fazę gorącą. Mam tylko nadzieję ze Rosja zacznie lub odpowie na uderzenie temu państwu które jest sprawcą . Może dojdzie do wniosku że na idiotów w kraju nad Wisłą szkoda rakiety.
          No to do wyparowania kretyni!
          • a.fischer Re: WOJNA!!! 02.05.22, 12:50
           Narodowi Czempioni nas uratują ;)
           • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 22.05.22, 14:56
            Dlaczego Niemcy,Włochy,Austria,Węgry,Słowacja i jak podejrzewam inne kraje Europy mogą sprowadzać gaz z Rosji płacąc w rublach za gaz a Polska nie może i kupuje po lichwiarskich cenach gaz norweski i amerykański ?
            businessinsider.com.pl/wiadomosci/morawiecki-o-zerowaniu-norwegii/4q09pk5

            Dlaczego dla Włoch ,Niemiec ,Francji i jak życie uczy również innych krajów europejskich rozbiór terytorialny Ukrainy dokonywany na naszych oczach przez Rosję nie jest problemem?

            www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36341061-berlusconi-ue-powinna-sklonic-ukraincow-do-zaakceptowania-zadan-putina


            Czy w głowach rządzących USA czy Wielką Brytanią też funkcjonuje teza o nieuchronności konfliktu na skalę światową i czy w świetle tego zamysłu obecna polityka Ukrainy i Polski nie jest błędem? Czy ten poligon doświadczalny , testowanie taktyki wojennej oraz uzbrojenia musiał mieć miejsce?
            teleshow.wp.pl/wojna-w-ukrainie-to-proba-to-naprawde-padlo-w-rosyjskiej-tv-6771377095780864a
            • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 28.05.22, 09:25
             tygodnik.interia.pl/news-georgette-mosbacher-mamy-pytanie-za-kilkaset-mld-dolarow,nId,6054109

             www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/daniel-fried-przestrzega-zachod-wszyscy-sie-pomylilismy-a-mamy-malo-czasu/kdxvrlw,79cfc278

             Czytając wypowiedzi byłych ambasadorów nasuwają mi się dwa pytania: dlaczego nie ma w nich choćby minimum refleksji o roli jaką odegrały USA w Ukrainie przyczyniającej się do wojny;
             w którym czasie , w jakich okolicznościach parlament i prezydent Ukrainy wydadzą zgodę na wejście wojsk Nato na jej terytorium, czy będzie to zajęcie Kijowa i całej wschodniej części po Dniepr,może wcześniej czy raczej później?
             • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 09.06.22, 14:42
              wg Anglików strona ukraińska przegrywa wojnę i nie ma żadnych widoków na poprawę sytuacji : wiadomosci.onet.pl/swiat/miazdzacy-raport-dla-ukrainy-taka-wojna-z-rosja-nie-moze-byc-wygrana/tf538dw
              Co dalej? Ile Ukraińców musi zginąć lub zostać kalekami aby ukraiński prezydent i rząd zrozumieli że wojnę należy zakończyć poddaniem ?
              Ukraina jest dużym państwem , pytanie czy wystarczy chętnych do walki i czy będzie czym walczyć?
              • Gość: miszczu Re: WOJNA!!! IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.22, 15:17
               To się chyba po polsku nazywa "krokodyle łzy" ?
               • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 14.06.22, 17:53
                A jak to nazwać: wiadomosci.wp.pl/byly-dowodca-nato-krytykuje-sojusz-nakresla-czarny-scenariusz-6779719202679520a
                Skoro zaczynają dopuszczać możliwość wojny NATO z Rosją to chyba nie są na tyle głupi aby sądzić że w przypadku zagrożenia swego bytu Rosja nie użyje swego arsenału nuklearnego. Muszą wiedzieć że wybuchnie wojna nuklearna po której nie zostanie kamień na kamieniu a z ludzi może przeżyją aborygeni na pustyni Australii no i może niektórzy politycy w swoich bunkrach.
                Jeśli ludzie w poszczególnych państwach nie zrozumieją że to najwyższy czas zrobić porządek z politykami dążącymi do wojny to koniec jest bliski.
                • Gość: gość Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 21.06.22, 19:21
                 Warto przeczytać:www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowa-zimna-wojna-miedzy-usa-a-rosja-i-chinami/mgyqlsm,79cfc278

                 Powyższe słowa amerykańskiego profesora ekonomii potwierdzają w dużej mierze że kończy się świat jednobiegunowy czyli świat dominacji USA. Nawiasem , pokrywa się to z tym o czym mówił ostatnio Putin. Daje do myślenia że profesor mówi o wyzyskiwaniu innych krajów przez USA, hipokryzji itd.
                 • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 23.06.22, 11:17
                  Ukraina umiera, nie wiem czy postawić znak zapytania czy wykrzyknik. Zaczyna się dziać to co każdy w miarę ogarnięty człowiek wiedział od początku,bowiem Ukraina nie mogła wygrać tej wojny i niestety jej nie wygra. Pytanie czy Ukraina przetrwa jako okrojone ze wschodu i południa -wybrzeża państwo czy zniknie z mapy. Moim zdaniem Rosja wchłonie Ukrainę całkowicie choć może to potrwać.
                  wiadomosci.wp.pl/putin-chce-powolnie-usmiercic-ukraine-ponura-wizja-amerykanskiego-generala-6782247910640512a
                  • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 14.07.22, 20:17
                   Istotny dzień , Rosja przestawia gospodarkę na tory wojenne. www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosja-przechodzi-w-tryb-wojenny-wladimir-putin-podpisal-ustawe/f7eg5ct,79cfc278
                   Nie sądzę aby to posunięcie było spowodowane tylko i wyłącznie wojną na Ukrainie, raczej tym co nieuchronnie nastąpi. Polska jest zaangażowana ,przekazała czołgi,armatohaubice 'Krab" ,prawdopodobnie samoloty poradzieckie ? , pomniejszy sprzęt typu amunicja ,broń strzelecka itd. To są już olbrzymie pieniądze, dzisiaj czytałem że rząd stara się o kolejna pożyczkę blisko pół miliarda euro na potrzeby związane z uchodźcami. A w kraju inflacja zbliżona do 20%, politycy już jawnie mówią że zimą zabraknie węgla,gazu i energii elektrycznej. Matrix.
                   • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 23.07.22, 14:07
                    Czy Orban nie ma racji? businessinsider.com.pl/wiadomosci/orban-ue-powinna-stanac-nie-po-stronie-ukrainy-czy-rosji/nrwn3nr
                    podobne stanowiska dają się zauważyć w wypowiedziach niemieckich polityków oraz z innych krajów zachodniej Europy. Również Łukaszenka w ostatniej wypowiedzi wskazał na konieczność zawarcia pokoju, w przypadku jego braku nastąpi ciągła eskalacja wojny która doprowadzi do konfliktu światowego i niestety nuklearnego.
                    • Gość: Fred Re: WOJNA!!! IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 21.08.22, 21:23
                     bigstoryplus.pl/wyrzuc-to-z-siebie?utm_source=SG&utm_medium=T1_Z2&utm_campaign=Dulcobis
  • Gość: Remigiusz Re: WOJNA!!! IP: *.toya.net.pl 01.09.22, 11:41
   W rocznicę wybuchu II wojny św. najwyższy czas abyśmy zdali sobie sprawę z tego że trwa III wojna światowa, na razie u nas bez bomb i wybuchających rakiet ale niestety to już niedługo .Przykre jak wielka jest nieświadomość społeczeństwa karmionego propagandą i kłamstwami. Nawet to co mówi papież Franciszek do nas nie trafia. Totalna rozpacz.
   wiadomosci.wp.pl/papiez-mowi-o-trzeciej-wojnie-apeluje-do-polakow-6807281810619328a
   • Gość: Henryk Re: WOJNA!!! IP: *.24.104.223.ipv4.supernova.orange.pl 30.11.22, 20:12
    Wszystko wskazuje ze mieliście rację,niestety. Raczej sprawa jest przesądzona.
    krakow.tvp.pl/64805116/wiceszef-mon-prawdopodobienstwo-wojny-w-ktorej-bedziemy-brac-udzial-jest-wysokie

    businessinsider.com.pl/wiadomosci/usa-i-izrael-symuluja-atak-na-nuklearne-obiekty-iranu/jh8kbwn

    Turcja bombarduje tereny Syrii i Iraku zamieszkałe przez Kurdów.

    Kto wierzący niech się modli.
    • Gość: Henryk Re: WOJNA!!! IP: *.24.159.8.ipv4.supernova.orange.pl 17.12.22, 17:57
     Aż dziwne że to puścili; www.money.pl/gospodarka/pomoc-bez-granic-amerykanskie-miliardy-dla-ukrainy-nie-powinny-robic-na-nas-wrazenia-6845275242887936a.html

     Artykuł należy czytać ze zrozumieniem, istotne jest m.in to : "Zdaniem amerykanisty obecnie większym problemem USA jest powstrzymanie strony ukraińskiej przed chęcią podjęcia działań zbrojnych na terenie Rosji. - Zachód obawia się, że Moskwa zostanie wprowadzona do szerszej wojny niż tylko tej na terytorium Ukrainy - zwraca uwagę. "

     Dla USA rozszerzenie się wojny np na byłe kraje z obozu socjalistycznego to żaden problem, więcej uzbrojenia sprzedadzą, więcej zarobią. Problemem byłoby by to gdyby Putin rozkazał puścić parę rakiet na ich terytorium. Wydaje się że w końcu Putin zrozumie że prowadzenie wojny zastępczej niewiele wnosi i podejmie radykalną decyzję.
     • Gość: Henryk Re: WOJNA!!! IP: *.24.105.174.ipv4.supernova.orange.pl 11.01.23, 21:12
      wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ogromne-wzmocnienie-wschodniej-flanki-nato-amerykanie-rozlad,nId,6528003

      W tym mieście to tylko Artur- Asterix ma jaja.
      • Gość: otto Re: WOJNA!!! IP: *.24.80.27.ipv4.supernova.orange.pl 31.01.23, 18:28
       Początek końca? www.money.pl/gospodarka/amerykanie-zaniepokojeni-doniesieniami-z-ukrainy-audytorzy-z-usa-w-kijowie-6861535939693120a.html
       wiadomosci.wp.pl/ukraincy-sa-wsciekli-mowia-o-zdradzie-6861465738639489v

       Czy Ukraińcy sami zakończą wojnę?
       • tam021 Re: WOJNA!!! 02.02.23, 00:07
        Po co mieliby kończyć skoro dla wielu z nich to dobry interes.
        • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.80.27.ipv4.supernova.orange.pl 02.02.23, 11:28
         Kto wie czy nie masz racji, uczciwi są na froncie oraz ci co nie mieli kasy aby się wykupić.
         Reszta kombinuje, jedni w milionach dolarów drudzy choćby na kilkadziesiąt czy kilkaset. Widać ich pod naszymi bankomatami następnie pod kantorami. Szlag człowieka trafia że nie można wybrać kasy z bankomatu bo ciągle jest pusty w wyniku 'przedsiębiorczości" młodych Ukrainek. tam każdy główkuje jak kraść ; wiadomosci.wp.pl/zapowiadal-to-zelenski-czarna-seria-w-kijowie-6861896828475968a
         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.80.27.ipv4.supernova.orange.pl 02.02.23, 14:35
          Jednak coś główkują : www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nieoficjalnie-usa-zlozyly-ukrainie-i-rosji-propozycje-pokojowa/8lv1stz,79cfc278
          • tam021 Re: WOJNA!!! 03.02.23, 12:47
           Amerykanie zaprzeczają:
           wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-usa-zaprzeczaja-by-proponowaly-wladimirowi-putinowi-czesc-uk,nId,6575023
           Ale może być jednak coś na rzeczy.
         • tam021 Re: WOJNA!!! 03.02.23, 12:41
          Zełeński nie wiedział prezydentem jakiego kraju zostaje? Zareagował dopiero na amerykański audyt? Swoją drogą ciekawe ile z tej rzeki pieniędzy płynących na Ukrainę trafiło do prywatnych kieszeni.
          Czyżby jedynym uczciwym był tam generał Załużny, który otrzymany z Ameryki spadek przeznaczył dobrowolnie na potrzeby armii?:)
          wgospodarce.pl/informacje/122553-ukraina-general-oddal-wielki-spadek-na-wojsko
          A tak zabawiają się i żyją beneficjenci 30 lat samostijnej demokracji:
          twitter.com/EluniaEla/status/1613089969542684672
          www.youtube.com/watch?v=P2ZOBFFvXFw

          • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.80.27.ipv4.supernova.orange.pl 03.02.23, 13:59
           Ten generał nie miał innego wyjścia, po prostu nie mógł skitrać tej kasy.
           Ukraina w momencie upadku ZSRR była potężnym państwem, była najbardziej rozwiniętą gospodarczo i naukowo republiką. W ciągu 30 lat zmarnowano w zasadzie wszystko. Cały,olbrzymi potencjał. A mieli dużo więcej do sprzedaży za dolara niż w Polsce. Ci co uciekli w przeddzień wojny samolotami do ziemi obiecanej zdobyli wielo miliardowe majątki w bardzo krótkim czasie. Ci co zostali grabią dalej.

           Mój komentarz nie ma charakteru anty ukraińskiego, głęboko współczuję biednym ,dotkniętym nieszczęściem wojny Ukraińcom. Ale uważam ze przegrali swoją przyszłość po raz kolejny, dali się okraść i ogłupić. Ponadto prawdopodobnie przez te 30 lat wyjechało z Ukrainy połowę obywateli a może i więcej. Przed wojną podawali w mediach liczbę kilkunastu milionów którzy wyjechali za pracą. Nigdzie , w żadnym kraju posowieckim i tzw. obozu demoludów nie było takiej skali.

           Zmienia się postrzeganie całości dot. Ukrainy :wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-niepokojacy-sondaz-polacy-coraz-czesciej-mowia-putinem,nId,6574930
           Pytanie, czy Polacy mówią putinem czy raczej obiektywnie postrzegają obraz całości sytuacji ukraińskiej?
           • tam021 Re: WOJNA!!! 04.02.23, 02:18
            To prawda co piszesz. Na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku Ukraina startowała mniej więcej z tego samego poziomu gospodarczego co Polska. Jeśli mierzyć poziom dobrobytu społeczeństwa w/g PKB per capita to okaże się, że podczas gdy inne państwa europejskie poczyniły wyraźne postępy to nasi wschodni sąsiedzi, dysponujący naprawdę sporym potencjałem, stoczyli się na samo dno europejskiej biedy.
            pl.tradingeconomics.com/country-list/gdp-per-capita?continent=europe
            pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego_per_capita
            Nawet biedna Mołdawia może się poszczycić lepszym wynikiem nie mówiąc już o Białorusi. Rosja a szczególnie Polska to dla Ukraińców prawdziwi krezusi. Nic dziwnego, że jeszcze przed wojną miliony z nich szukały pracy a i często lepszego życia na zachodzie, głównie w Polsce, ale i w Rosji. Widziałem gdzieś wyniki badań skąd przybyli Ukraińcy do Polski po wybuchu wojny. Okazało się, że zaledwie 30% z nich przyjechało z terenów objętych lub zagrożonych walkami. Moim zdaniem świadczy to o tym, że większość z nich wyjechała nie tyle z obawy przed wojną ile uznała że jest to niepowtarzalna okazja by znaleźć się i zainstalować w lepszym dla nich świecie. I jest to całkowicie zrozumiałe. Wojna się kiedyś skończy i prawdopodobnie Ukraina nie zniknie z mapy Europy. Naprawdę trudno sobie dziś wyobrazić jak będzie wyglądał ten kraj po wojnie. Co musieliby Ukraińcy zrobić by ich ojczyzna była zdolna do samodzielnego bytu. Może Ty znasz odpowiedź. Wyniki badań przytoczone w linkowanym artykule pokazują, że Polacy zaczynają trzeźwieć i uodparniają się powoli na sączoną im propagandę. Szkoda tylko, że pan redaktor odmawia Polakom zdolności do zdroworozsądkowego myślenia bo wszystko co nie po jego myśli kojarzy się mu z Putinem.:).
            • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.212.2.ipv4.supernova.orange.pl 06.02.23, 15:30
             Zbliża się chwila w której prezydent Ukrainy będzie musiał wybrać czy podać się do dymisji i ogłosić wybory aby społeczeństwo dało mandat nowemu prezydentowi ; do dalszego prowadzenia wojny lub do prowadzenia negocjacji z Rosją. Jeśli tego nie uczyni to czeka go albo likwidacja z rąk rosyjskich lub co jest bardziej prawdopodobne , z rąk ukraińskich. Sytuacja na Ukrainie nabrzmiewa z dnia na dzień, społeczeństwo widzi że giną najlepsi synowie tego kraju a złodzieje go okradają w bezczelny sposób. Myślę że to już długo nie potrwa. Drugi aspekt sprawy to stanowisko głównie USA i zachodniej Europy.. W uSA głowy polityków zajmą niedługo zbliżające się wybory, jeśli odczytają że pomoc militarna i finansowa dla Ukrainy wpływa negatywnie i oznacza pzregranie wyborów to ją przerwą.
             • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.193.35.ipv4.supernova.orange.pl 08.02.23, 12:41
              "Transy " ważniejsze od Ukrainy? To potwierdzenie moich słów powyżej.
              wiadomosci.wp.pl/w-oredziu-bidena-czegos-zabraklo-na-to-wlasnie-czeka-putin-opinia-6864239974447712a
              • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.193.35.ipv4.supernova.orange.pl 09.02.23, 16:41
               Czy Roger Waters ma prawo oceny i czy jego zdanie jest mniej ważne od innych. zwłaszcza polityków?
               Uważam że zdanie muzyka jest bardziej istotne od zdania polityka,bo muzyk kieruje się sercem i mówi to co leży w jego duszy.Polityk mówi to co należy w danej sytuacji i czasie mówić. Mówienie ze muzyk ma się zająć muzyką i jego zdanie w polityce się nie liczy jest delikatnie pisząc niepoważne. Muzyka jest talentem,darem od losu,polityki zawodowej można się nauczyć a do oceny polityki ma prawo każdy z zwłaszcza tak dojrzała osoba jaką jest Rogers Waters.
               wiadomosci.wp.pl/byly-lider-pink-floyd-o-polsce-mocny-komentarz-dyplomaty-6864671557961345v
               wiadomosci.wp.pl/skandaliczne-wystapienie-w-onz-tak-brytyjski-gwiazdor-wspiera-rosje-6864484947118944a
               • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.193.158.ipv4.supernova.orange.pl 24.02.23, 20:26
                Dziś ważna rocznica,mija rok wojny. Trochę w nawiązaniu do powyższego komentarza proponuje zastanowienie się nad słowami wypowiedzianymi przez Elona Muska.Trochę wcześniej proponował zakończenie wojny przez formalne oddanie
                Rosji Krymu oraz przeprowadzenie referendum na obszarze wschodniej Ukrainy.
                businessinsider.com.pl/wiadomosci/elon-musk-znalazl-winnego-wojny-w-ukrainie-nie-chodzi-o-wladimira-putina/7nn7ycj
                Dodać należy że wskazana przez Muska Victoria Nuland kilka lat temu przyznała w rozmowie z dziennikarzami że tzw "majdan" był zorganizowany i opłacony przez rząd USA.
                • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.193.158.ipv4.supernova.orange.pl 25.02.23, 13:05
                 Czyżby próba realnej oceny wojny na wschodzie? www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/na-wojnie-w-ukrainie-wszyscy-przegrywaja-polska-nie-jest-wyjatkiem/hkb4g37,79cfc278
                 Autor bardzo umiarkowanie odniósł się do faktu zarobienia przez USA olbrzymich pieniędzy na sprzedaży broni oraz spływających zamówień nie tylko z Europy, USA z wielka chęcią wypierają z rynku handlu bronią Rosję i wchodzą w te rynki które były dotychczas jej domeną. Oprócz broni USA zarabiają krocie na sprzedaży gazu czy węgla i nie tylko.
                 Co do polski to wskazuje bardziej na błędną ocenę skutków geopolitycznych w zasadzie pomijając skutki gospodarcze.A te są katastrofalne dla naszego kraju. Sam socjal i wymiana bezwartościowej hrywny to krocie, a przecież jest jeszcze pomoc wojskowa czy czysto finansowa ,są wymierne straty gospodarcze. Nastąpiło wyraźne zubożenie społeczeństwa polskiego w wyniku olbrzymiego wzrostu cen nośników energii i nie tylko. Nikt nie podaje o ile wzrosło nasze zadłużenie w związku z naszym zaangażowaniem w ten konflikt bo przecież to idzie z kredytów.
                 Obecna polityka będzie się nam długo odbijać czkawką. Dobrze że jest choć próba racjonalnej oceny w mediach które jak dotąd karmią społeczeństwo zakłamaną propagandą.
                 • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.193.158.ipv4.supernova.orange.pl 25.02.23, 13:08
                  przepraszam, Polski - oczywiście z dużej litery, czysta literówka.
                  • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.80.93.ipv4.supernova.orange.pl 12.03.23, 15:24
                   Czy nadszedł czas na " budowanie" demokracji liberalnej u Persów? Wydaję się że to jedna z ostatnich chwil dogodnych do wprowadzenia tego zamiaru w czyn, jak Iran dokona pierwszej publicznej próby broni atomowej to raczej będzie za późno.
                   Pytanie czy odbędzie się to kosztem zaniechania Ukrainy czy w ramach rozszerzenia konfliktu?
                   www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/ogromne-zloza-bialej-ropy-na-ktorych-usa-moga-chciec-polozyc-rece/6khph7j
                   • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.103.139.ipv4.supernova.orange.pl 21.03.23, 19:30
                    Jackowski miał wizję związaną z Przemyślem kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-krzysztof-jackowski-straszy-wojna-wymienil-polskie-miasto,nId,6668766

                    to co, robimy zakłady czy się spełni?
                    • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.168.163.ipv4.supernova.orange.pl 13.04.23, 19:11
                     W ostatnim okresie zaszły dwa istotne wydarzenia; pierwsze to wyciek tajnych amerykańskich danych dot. wojny na Ukrainie z których wynika że USA wątpią w wygraną wojsk ukraińskich / pytanie czy mieli taką pewność kiedykolwiek?/ ,
                     drugie to wypowiedź Macrona po jego wizycie w Chinach :www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/macron-wzbudzil-kontrowersje-ale-niemal-caly-swiat-sie-z-nim-zgadza-analiza/mzecpt5,79cfc278
                     którą oczywiści "polscy jaszczębie" zdążyli już mocno skrytykować choć nie jestem pewien czy ja przemyśleli.
                     • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.168.163.ipv4.supernova.orange.pl 15.04.23, 09:22
                      wiadomosci.wp.pl/tyle-polska-wydala-na-pomoc-ukrainie-resort-finansow-podal-kwote-6887465077603264a

                      A kto bogatemu zabroni? W końcu zawsze możemy kupić pszenicę techniczną na chleb!
                      • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.168.163.ipv4.supernova.orange.pl 17.04.23, 15:06
                       Cos sie zmienia w postrzeganiu wojny na wschodzie, społeczeństwa Europy Wschodniej wyraźnie nie chcą dalszego upadku gospodarek swoich krajów czyli coraz wyraźniejszego spadku poziomu życia..Nawet u nas PiS przestraszył się utraty władzy i zablokował granicę. Kraje zachodnie w zasadzie od początku były nastawione sceptycznie do ponoszenia ciężaru finansowego wojny kosztem swoich gospodarek, bardzo prawdopodobne ze pójdą za głosem Macrona i przetną coraz bardziej krępujące więzy z USA. Pytanie co dalej?
                       wiadomosci.wp.pl/prawdziwy-cel-putina-brytyjski-ekspert-brak-dobrych-wiesci-6888293628783520a
                       www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/slowacja-zwroci-sie-ku-rosji-slowacy-moga-ponownie-wybrac-roberta-fico/gsxtwl5,79cfc278
                       wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-wielki-protest-w-czechach-chca-dymisji-proukrainskiego-rzadu,nId,6720954
                       • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.31.165.ipv4.supernova.orange.pl 08.05.23, 20:32
                        No i zostaliśmy podżegaczami wojennymi! Polska chce się zemścić na Rosji rękoma / armiami/ NATO twierdzi publicysta austriacki wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-austriacki-politolog-polska-prowokuje-rosje-doprowadza-do-wo,nId,6764609

                        Czy w Polsce powstanie partia antywojenna?wiadomosci.wp.pl/na-wybory-powstaje-polska-partia-przyjaciol-rosji-eksperci-alarmuja-to-reprezentanci-kremla-6895831189932832a
                        • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.211.211.ipv4.supernova.orange.pl 18.05.23, 15:21
                         Amerykański generał ostrzega, rzeszowskie lotnisko może być celem ataku jądrowego
                         businessinsider.com.pl/wiadomosci/niepokojace-slowa-amerykanskiego-generala-chodzi-o-putina-i-bron-jadrowa/pprw80l
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.188.207.ipv4.supernova.orange.pl 12.06.23, 18:18
                          Być może takie rozwiązanie zostanie Ukrainie narzucone www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/taki-pomysl-maja-amerykanskie-elity-dla-ukrainy-wazny-wniosek-dla-polski/jfheyyq,79cfc278
                          Nie wykluczone że Ukraińcy a takiej sytuacji zaczną się zastanawiać ,mogą dojść do wniosku że rządzący i określone środowiska wepchnęły ich w okropne goowno.
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.186.38.ipv4.supernova.orange.pl 11.08.23, 21:39
                          Chyba coś pęka, Żeleński odwołał wszystkich komendantów wojskowych komend uzupełnień zarzucając im łapówkarstwo. Ukraina jest pogrążona w korupcji ,gorzej raczej już nie może być. Ten ruch oznacza że jest tam tragicznie źle.
                          Nie lepiej w USA gdzie spada poparcie dla finansowania wojny biznes.interia.pl/gospodarka/news-amerykanie-zmieniaja-nastawienie-do-pomocy-ukrainie-jest-now,nId,6958146 Czyżby przełom?
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.161.154.ipv4.supernova.orange.pl 21.08.23, 15:26
                          Jeden z nielicznych w miarę sensowny artykuł: www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-na-ziemi-na-wyczerpanie-amerykanski-ekspert-zna-recepte-dla-ukrainy/y8ccc9s,79cfc278
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.24.85.111.ipv4.supernova.orange.pl 06.09.23, 15:43
                          W ostatnich dniach daje się zauważyć sporo artykułów które sygnalizują m.in to że polska dyplomacja z kretesem przegrywa z ukraińska polityką oraz o w miarę prawdopodobnej sytuacji na froncie. Obraz jaki się wyłania to niestety obraz zbliżającej się katastrofy
                          www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jurasz-ukraina-korzysta-z-klasycznych-wzorcow-sowieckiej-dyplomacji/eg2g3fe,79cfc278
                          www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ukrainiec-o-wojnie-wcale-nie-wszyscy-rwa-sie-tu-do-walki/xrn2042,79cfc278
                          inne spojrzenie na sytuacje ma Jakub Kumoch
                          i.pl/kumoch-dzisiejsza-ukraina-i-polska-nie-sa-wrogami-i-nie-ma-miedzy-nimi-egzystencjalnego-sporu-jest-natomiast-wspolny-smiertelny/ar/c1-17832801
                          a inne minister spraw zagranicznych Rau
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.207.181.ipv4.supernova.orange.pl 17.09.23, 10:03
                          W Pradze 10 tys. osób wyszło na ulice z hasłami antyukraińskimi , z Ukrainy jak podają uciekają rezerwiści i osoby które mogą być powołane do armii i wysłane na front . Z Ukrainy płynie propozycja : wiadomosci.wp.pl/pomoc-ukrainie-zapisana-w-ustawie-tego-chcialby-kijow-6942374043552448a
                          W Polsce dr Kaszuba ocenił ostatnie 35 lecie III RP nowiny24.pl/trzy-i-pol-dekady-prywatyzacji-wyprzedazy-paserstwa-czesc-1/ar/c3-17893459
                          Coraz ciekawiej się robi.
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.206.186.ipv4.supernova.orange.pl 29.09.23, 10:47
                          Inne spojrzenie na wojne na Ukrainie : wydarzenia.interia.pl/raport-media-zagraniczne/news-the-economist-zapomnijmy-o-szybkim-zwyciestwie-ukrainy-kijow,nId,7050721
                          Rodzi się pytanie czy Ukraińcy dadzą się namówić na długo wojnę , tym samym na dalsze ponoszenie ofiar w ludności. Po rozpadzie ZSRR Ukraina liczyła blisko 50 mln ludności, obecnie optymistycznie w tym artykule wskazano na 30 mln , chętnych do armii podobno brakuje. Może przy okazji wyborów , co co pozostali w tym kraju będą mieli inne spojrzenie na rzeczywistość?
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.6.247.239.ipv4.supernova.orange.pl 27.10.23, 21:26
                          Czy to już stan agonalny? Wszystko wskazuje na to że USA zamyka kurek z dolarami. Sytuacja na froncie chyba kiepska bo znikoma ilość artykułów, nawet tych najbardziej propagandowych. Chyba Orban miał rację mówiąc o państwie upadłym. Tylko szkoda tych matek i żon oraz dzieci opłakujących śmierć taty.
                          www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/korupcja-w-ukrainie-zatrzymuje-pomoc-humanitarna-gdzie-ginie-sprzet/jz4fx1e,79cfc278
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.6.247.239.ipv4.supernova.orange.pl 02.11.23, 08:34
                          Pytanie jest takie ; dlaczego ukraiński generał nie wiedział wcześniej tego co wiedział każdy rozumny człowiek.Mianowicie tego że Rosja może przegrywać bitwy,może tracić nawet miliony żołnierzy a i tak w końcu wygra wojnę.wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-general-zaluzny-nie-docenil-rosji-to-byl-moj-blad,nId,7124307
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.205.148.ipv4.supernova.orange.pl 15.11.23, 18:59
                          Ukrainie chyba pozostał scenariusz o którym nikt głośno nie mówi, scenariusz tragiczny,mianowicie wystąpienie do Rosji o podanie warunków kapitulacji. Pytanie na ile dowodzący armią ukraińską zechcą dalej wyniszczać kraj gospodarczo oraz ile poświecić ukraińskich żołnierzy . Skoro wojny wygrać się nie da to nie zostaje nic innego.
                          wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/marcin-wyrwal-plan-dlugiej-wojny-w-ukrainie-laczy-usa-i-rosje-analiza/hf526p1?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
                         • Gość: ot to Re: WOJNA!!! IP: *.191.204.20.ipv4.supernova.orange.pl 08.12.23, 11:46
                          Pozornie nie na temat; niemniej ten żart warty jest zapamiętania :www.onet.pl/biznes/biznesalert/sily-zbrojne-usa-pomagaja-chronic-rope-gujany-przed-inwazja-wenezueli/d2zl1tc,30bc1058
                          Wcześniej zaopiekowały się ropą w Iraku,Libii ,Syrii, opiekuja się gdzie tylko pojawi się cokolwiek cennego , ot tacy dobroczyńcy światowi ;-)))
  • Gość: Alberto Pikolo Re: WOJNA!!! IP: *.mt.pl 17.10.23, 16:42
   Pani Venus (taka piękna?), czy nie możesz już przejść na emeryturę? Twoja ukraińska fobia już nudzi od dawna!

   Nie piszę tego jako wróg Ukrainy, ale zwykły Polak popierający Zelenskiego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka