Dodaj do ulubionych

czy ja śnię???

01.09.21, 15:35
kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-chca-stworzyc-mauzoleum-oun-upa-na-grobach-zolnierzy-wegierskich-i-austriackich/
W POLSCE??????????????
Czy są jakieś granice podłości i łajdactwa?
Obserwuj wątek
   • 99venus Re: czy ja śnię??? 03.09.21, 14:36
    TAK!!!!
    Ukraincy chcą stworzyć mauzoleum oun-upa na grobach żołnierzy węgierskich i austriackich.
    Abstrahujac juz od tworzenia czegokolwiek na grobach to próby budowania w Polsce mauzoleum upowskich bandytów jest szczytem bezczelności.
    • Gość: cypis.offline Re: czy ja śnię??? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.09.21, 10:36
     Czyli jak Majkowski twierdzi, że Ukraińcy chcą stworzyć mauzoleum, to znaczy, że Ukraińcy chcą stworzyć mauzoleum?
     I wpadł na to tuż po tym jak prezydent Duda wrócił z Ukrainy, Zełenski spotkał się w Białym Domu z Bidenem, a przy polsko-białoruskiej granicy mamy kryzys z uchodźcami + wielkie rosyjskie manewry?

     Czekaj, czekaj, ale Majkowski zanim został radnym i prezesem ZGFTP, to twierdził, że turystyka jest gałęzią przemysłu i trzeba ją rozwijać w Przemyślu. www.portalprzemyski.pl/przemysl-i-powiat-w-turystycznej-symbiozie/

     Za kilka tygodni trzecia rok tej kadencji minie.
     Czym się różni dzisiejsza oferta turystyczna od tej z poprzednich kadencji?
     Co z rozwojem Twierdzy dla turystyki?
     Co z parkiem kulturowym?

     Chce przyciągnąć do Przemyśla turystów tym, że Ukraińcy chcą wybudować mauzoleum?
     A może oderwał się od turystycznej gałęzi i bije polityczną pianę?
     A komu to służy?
     Przemyślowi i jego mieszkańcom?
     • 99venus Re: czy ja śnię??? 07.09.21, 20:38
      Nie jestem mieszkańcem Przemyśla.Byłem w nim kilka razy i uważam,że jest sympatycznym miastem z dworcem kolejowym cudownej urody.
      Nie jestem w stanie odnieść się do lokalnych wydarzeń i osób.
      Ja tylko uważam,że wszelkie próby gloryfikacji UPA w Polsce są bezczelnością,która w dodatku nie spotyka się z odpowiednią reakcją władz i społeczeństwa.
      • Gość: cypis.offline Re: czy ja śnię??? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.09.21, 13:58
       Nie jesteś w stanie się odnieść do lokalnych wydarzeń i osób, byłeś w Przemyślu kilka razy, ale bardzo chętnie się wypowiadasz na temat polsko-ukraińskich "problemów" w tym mieście?
       Na podstawie tego, że kilka razy byłeś w tym mieście i nie jesteś w stanie się odnieść do lokalnych wydarzeń i osób, ale coś przeczytałeś na jakimś portalu?
       Poważnie?!

       I właśnie w tym problem! Na temat polsko-ukraińskich "konfliktów" w Przemyślu najwięcej mają do powiedzenia ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym mieście, ale tworzą jedną wielką wspólnotę ludzi, którzy bardzo chętnie się na ten temat wypowiadają. I tak od lat, a efekt jest taki. że przykleili Przemyślowi gębę stolicy polsko-ukraińskich konfliktów.

       A w Przemyślu, po 1989 r. był tylko jeden poważny konflikt i dzięki mądrości hierarchów oraz wsparciu Watykanu udało go się rozwiązać.
       youtu.be/YNsH1jKi4UU
       • 99venus Re: czy ja śnię??? 08.09.21, 14:50
        Ja się nie wypowiadam na temat konfliktów w Przemyślu,tym bardziej,że jak piszesz ich nie ma.Kilka lat temu krytykowałem pochody Ukraińców w upowskich mundurach.
        Nie wypowiadam się na temat polsko-ukraińskich konfliktów tylko na temat ukraińskiego nacjonalizmu gloryfikującego upowskich bandytów. Ukrainscy nacjonaliści spod znaku UPA w wyjątkowo bestialski sposób zamordowali przeszło 100 tysięcy polskich obywateli(nie tylko Polaków).Bezlitośnie mordowali niemowlęta,dzieci,kobiety w ciąży,starców - wszystkich.
        Nie poniesli za to żadnej odpowiedzialności a dzisiaj,pierwsze w historii państwo ukraińskie ich gloryfikuje i herszto stawia monumentalne pomniki.Na ścianie polskiej szkoły w Lwowie umieszczono tablicę ku czci Szuchewycza-myślisz,że to przypadek?Nie to celowe działanie.
        Próby gloryfikowania upowskich morderców podejmowane są przez ukraińską mniejszość w Polsce od lat.W Polsce,której obywatele byli w nieprawdopodobnie okrutny sposób mordowani.
        Ukraińcy nie chcą uznać swojej winy,nie mają zamiaru doprowadzić do pojednania.Era mordów minęła ale era prowokacji i jątrzenia trwa.Ja uważam,że jest to wyjątkowa bezczelność i nie widzą żadnych argumentów do zmiany moich poglądów.
        Jeżeli możesz odpowiedz na jedno pytanie:czy prawdą jest,że Ukraińcy dążą do postawienia w Polsce mauzoleum UPA czy mnie jest to prawdą?
         • 99venus Re: czy ja śnię??? 09.09.21, 11:32
          Jak widzisz,konsekwentnie potepiałem ukraiński nacjonalizm i potępiałem ludobójstwo dokonane przez UPA.
          Rozumiem,że sympatyków UPA może to irytować ale to już nie jest mój problem.
          • Gość: Jacek Re: czy ja śnię??? IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 18.09.21, 18:47
           Znalazłem artykuł na potwierdzenie powyższego stwierdzenia :biznes.interia.pl/gospodarka/news-30-lat-wzlotow-i-upadkow-ukrainy,nId,5488271
           Szkoda ze nie ma takiej analizy dot.Polski.
           Proponuję @ 99venus abyś zaczął żyć teraźniejszością,zostaw przeszłość ,owszem należy o niej pamiętać, wyciągać wnioski. W II RP tereny wokół Przemyśla w zdecydowanej większości zamieszkałe były przez Rusinów, wystarczy spojrzeć na obecne kościoły z kopułami , wtedy były cerkwiami. Jak będziesz w Przemyślu wstąp do archiwum państwowego i poproś o przedwojenne roczniki statystyczne gdzie są opisane poszczególne miejscowości. W samym Przemyślu ludność była po 1/3, polska,ukraińska i żydowska.To wszystko jest spuścizną lub przekleństwem I Rzeczypospolitej, braku granic pomiędzy naszymi narodami w wyniku czego ludność się wymieszała . Ukraińcy mieli pełne prawo do walki o swoje państwo,metody tej walki były okrutne ale czy wojna jakakolwiek jest etyczna? Czy dzisiaj narody walczące o swój byt walczą inaczej? Zostawmy przeszłość i skupmy się na teraźniejszości, a jest ona nie ciekawa. Tradycyjnie już Polacy i Ukraińcy udowadniają po raz kolejny że nie są stanie w warunkach gdy sami decydują o swoim kraju właściwie nim zarządzać. I to jest problem.
           • 99venus Re: czy ja śnię??? 19.09.21, 21:41
            Czy o zbrodniach Hitlera też należy zapomnieć?
            Jeżeli walka o własne państwo polega na bestialskim mordowaniu bezbronnej ludności cywilnej to znaczy,że to społeczeństwo nie zasłużyło na własne państwo.
            Na murze polskiej szkoły w Lwowie umieszczono tablicę poświęconą oberbandycie Szuchewyczowi.Trudno to nazwać inaczej niż chamską,obrzydliwą,
            nacjonalistyczną prowokacją,To właśnie jest świadectwem ukraińskiej kultury.
            Jestem ciekaw co by się działo gdyby tak na murach ukraińskich szkół w Polsce umieścić tablice z informacją o dokonaniach bohaterskich rezunów z UPA.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka