Gość: wodnik szuwarek IP: *.dialog.net.pl 28.03.10, 13:00 Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje ok. 11zł a w Świdnicy 6,50zł Czym to jest spowodowane? Czy są to inwestycje rzędu 85mln zł w kanalizację za dwóch kadencji obecnego... ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: do wodnika Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 28.03.10, 13:08 około 11 zł gdzie ??? może tak 26 zł !!!!! dlatego bo tu są najwięksi złodzieje w polsce !!! którzy każą sobie płacić za zaparkowanie samochodu w slamsach w śródmieściu między innymi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dlatego Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.chello.pl 28.03.10, 13:08 Bo u nas Prezes Wodociagów jest kumplem Prezydenta Miasta no i jest z PO a tym już wszystko uchodzi na sucho... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autko Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 04.04.10, 17:14 ..i musi sobie kupic wypasione autko !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szymek Krusz Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.03.10, 13:11 W piastowskim Wałbrzychu mieszka elita, którą stać na takie opłaty. Mamy też dziurawe drogi, bo stać nas na remont zawieszenia. W miastach biedniejszych, takich jak Świdnica, trzeba oszczędzać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brawo szymek Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 28.03.10, 13:14 ha ha ha brawo szymek to się pośmiałem choć przez chwile... ile można płakać i ubolewać nad tym miejscem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurus Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 28.03.10, 13:18 metr sześcienny wody 5,50 zł ,a reszta to ścieki czyli woda, która wraca kanalizacją i z powrotem jest sprzedawana, dlatego mamy tak czystą wode,prawie mineralną, ciekawe jakie choroby leczy? Droga jest ta przeróbka wody! A jak zyski wod-kanu są, to poziom posad też. Interes płynie.....z naszej kieszeni. Ciekawe ile kosztuje woda pitna,przerabiana z rzek i jezior? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefanos.E. Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.chello.pl 28.03.10, 13:24 Oj kurcze czepiacie sie.... Poprostu brakuje nam z prezydentem kasy do brydża a wałbrzyszanie wybrzydzają... Myślicie że zapas pasty Colgate dla Piotrka to darmo dają ??? A finansowanie naszych mediów to też kosztuje... Nie wspomne o pudrze dla Chlebosia bo cały zapas nam zużył ostatnio..... Stać nas na cud... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koneser kranówy Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.03.10, 01:13 Wodnik szuwarek, nie zachowuj się jak wałbrzyscy dziennikarze, którzy napiszą każde gówno, byle się gazeta sprzedała. Postaraj się więcej na przyszłość. 1) Woda w Wałbrzychu kosztuje 4,61 zł brutto za 1m3 czyli 1000 litrów. A nie 11zł jak napisałeś. 2) 1 litr kosztuje 0,00461 zł, czyli niecałe pół grosza. Idź do dowolnego marketu i kup sklepową wodę kranową o nazwie "mineralna" za pół grosza za litr. Będziesz wielki. 3) Nie porównuj Wałbrzycha do Świdnicy. Już ponad 110 lat temu Niemcy stwierdzili, że w Wałbrzychu i okolicy nie ma na tyle wydajnych ujęć wody, żeby zaopatrzyć to miasto. Takie ujęcia znaleźli 20 km od Wałbrzycha. I tą wodę, po uzdatnieniu, trzeba "przepchać" przez te 20 kilosów. Za darmo nikt tego nie zrobi, trzeba zapłacić chociażby za energię. Więc zanim zadasz kolejne głupie pytanie, zainteresuj się chociaż miminalnie danym problemem, poczytaj, popytaj. Bo wychodzisz na zwykłego rozpolitykowanego pieniacza. P.s. W całej Polsce i Europie i na całym świecie koszty stałe dostawy wody są wysokie, jakieś 80-90%. I tego nic nie zmieni. Wyobraź sobie miasto ze 100 tys. mieszkańców. Jest noc, wszyscy śpią, i jeden z tych mieszkańców ma problemy z prostatą, budzi się po północy i musi się wysikać. Załatwił swoją potrzebę i co? Spuszcza wodę i ta leci. O każdej porze dnia i nocy. I czy danej nocy 100 osób musi skorzystać z kiebelka, czy nikt, woda w sieci jest i czeka na użycie. Łatwiej jest bezmyślnie krytykować, trudniej pomyśleć krytycznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bro Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.03.10, 06:52 Dobrze powiedziane. Koleś rzucił jakąś liczbę nie wiadomo skąd a reszta oczywiście tylko czeka na pretekst a żeby się wyżyć (jakieś kompleksy) jak to ci wielcy i bogaci okradają tych malutkich biednych a żaden nawet się nie zapyta skąd on wziął te liczby i o tym wie. "Tępy lud to kupi" jak to PiSowcy mówią Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miłośnik Stefanosa Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.sattom.pl 29.03.10, 10:07 Tak tak, jesteście tępi ale wy dwaj. Jednym z największych szwindli w dziejach handlu i marketingu to tzw woda stołowa sprzedawana w butelkach, dzięki czemu niejako za "markę" i opakowanie płaci się kilkaset procent więcej niż warta jest zawartość (i to zawartość praktycznie powszechnie dostępna). Co do "stanu gotowości", to chyba oczywiste, że woda ma być w kranie bo ludzie za to płacą żeby w środku nocy ona była. Tak samo jak płacą za gaz i płacą za prąd. No ale wodociągowcom i różnej maści związkowcom i dyrektorom mażą się pensyjki jak w sektorze energetycznym i gazowym, gwarancje zatrudnienia, służbowe Audi itp. Skądś na to pieniądze muszą być, no będą od takich frajerów jak my. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.10, 10:19 Dlaczego? Dlatego! www.youtube.com/watch?v=d5w6D-V0UPc Bo takie mamy standardy polityczne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bro Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.03.10, 17:11 O to typowe polskie podejście. To wszystko przez tych złych prezesów i dyrektorów firm. No bo gdyby nie było tej funkcji to wszystkie produkty by były o połowę tańsze. Tak więc trzeba zaapelować też do wszystkich koncernów paliwowych firm budowlanych itp. żeby powywalały wszystkich prezesów i dyrektorów a ceny spadną od razu o 50%. No bo przecież zwykły szary pracownik nie kradnie on tylko zbiera na chleb dla swoich dzieci a prezesi do na najnowsze AUDI. GENIALNE. miłośnik to typowy polak co to u każdego w portfelu siedzi i wie nie co kto wydaje tylko nie w swoim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miłośnik Stefanosa do Bro IP: *.147.194.165.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.04.10, 16:05 Gó..no o mnie wiesz. Tak się składa, że sam piastuję stanowisko Prezesa Zarządu i jeżdżę Audi. Na co dzień natomiast mam nieprzyjemność spotykać się z olbrzymią pazernością i wykorzystywaniem swojej pozycji przez takie firmy jak PGNIG, EnergiaPro i WPWIK. Mogę coś niecoś za to powiedzieć o tobie: nie masz zielonego pojęcia o świecie, który cie otacza, nawet nie próbujesz zrozumieć pewnych mechanizmów jego funkcjonowania - to cie przerasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Klyent Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.10, 13:04 W sumie sprawa jest czysto rynkowa. Nie mają konkurencji bo niby jak ? Dlatego te wszystkie media tak nas dołują. Zobaczcie w każdej innej dziedzinie jak skaczą sobie do oczu i opluwają (albo sami się wychwalają) choćby na tym forum przez podstawionych "klientów" bo już z cenami nie da się zejść, a na jakość stać nielicznych w naszym regionie. Organizacje konsumenckie ... są tu wogóle takie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do konesera Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.dialog.net.pl 29.03.10, 10:01 Koneser nie gadaj głupot, że woda kosztuje 4,61. Konsumenta interesuje cena finalna. Nie filozofuj, i nie porównuj wałbrzyskiej syfiastej wody do wody gotowej do spożycia. W kranach nie leci woda gotowa do spożycia. Woda wałbrzychu jest gorsza jak była (nie wszystkie dzielnice). Piszesz jak rzecznik prasowy... 110lat temu :) lizodupuj swoim cenom gdzie indziej. Jak nie zmienią ceny i jakości wody to dalej będzie za drogo. Nie będę odpisywał na resztę twoich bredni bo dupy na głowę jeszcze nie zamieniłem :) Poniżej dla zainteresowanych ceny wody w polsce. Czas na wyprowadzkę z wałbrzycha! www.cena-wody.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wodnik Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.10, 11:50 przestańcie już ludzie nażekać na wszystko :| drogi najgorsze, woda najdroższa... w TV pokazują takie drogi, że traktor tam nie przejedzie, ale Wy i tak twierdzicie, że u nas najgorzej heh! cena wody? a co mają powiedzieć mieszkańcy takich miejscowości jak Jedlicze, Nowy Targ czy Rybnik gdzie cena wody i ścieków jest najwyższa? Woda w Wałbrzychu wcale nie odbiega od innych cenowo więc skończcie to biadolenie :) www.cena-wody.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
czarny-michu77 Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w 29.03.10, 11:47 O to ja chętnie od Ciebie odkupię za 4,61 a nawet za 5,55 brutto tę wodę. Ale łącznie z odpowadzeniem scieków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eh Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.dialog.net.pl 30.03.10, 21:04 kubik wody kosztuje tyle samo co butelka coca coli Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emil Cena wody w Wałbrzychu IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.10, 16:15 wszystkich bulwersuje ale nikt nic w tym zakresie nie robi! To jest nasz problem. Dodam, że w Wałbrzychu jest pasożyt o nazwie Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji który .... sprawuje nadzór nad Zakładem Wodociągów. Jedna wielka banda która wyłudza od nas pieniądze ... Gdzie tu wolny rynek ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.dialog.net.pl 29.03.10, 19:28 Podobno w zarządzie zasiada nasz ukochany prezydent z wąsem. On pozwala na tego typu cenowe zagrywki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: new Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.walbrzych.vectranet.pl 02.04.10, 23:21 PODOBNO papież jest kobietą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurus Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 06.04.10, 22:20 Jak wszędzie prezydent, to nic nikt nie zrobi. Trzeba siedzieć nas stołku i pilnować roboli. A woda niech płynie do kranów powoli, bez imprez,hucznych,bez odznaczeń państwowych, bo to ludu krwawica i podatków budżetowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: byly pracownik Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.10, 18:33 Do 1997 r. byl tylko Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji!! Warto to powiedziec , ktory utworzył w 2002 r. dzisiejsza WPWiK sp. z o.o. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.dialog.net.pl 04.04.10, 17:26 niech nam żyje niech nam żyje i42.tinypic.com/o8yy5w.jpg Odpowiedz Link Zgłoś