Dodaj do ulubionych

Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w Świdn

IP: *.dialog.net.pl 28.03.10, 13:00
Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje ok. 11zł a w Świdnicy 6,50zł
Czym to jest spowodowane? Czy są to inwestycje rzędu 85mln zł w kanalizację za
dwóch kadencji obecnego... ?
Obserwuj wątek
    • Gość: do wodnika Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 28.03.10, 13:08
      około 11 zł gdzie ??? może tak 26 zł !!!!! dlatego bo tu są najwięksi złodzieje
      w polsce !!! którzy każą sobie płacić za zaparkowanie samochodu w slamsach w
      śródmieściu między innymi...
    • Gość: dlatego Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.chello.pl 28.03.10, 13:08
      Bo u nas Prezes Wodociagów jest kumplem Prezydenta Miasta no i jest
      z PO a tym już wszystko uchodzi na sucho...
      • Gość: Autko Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 04.04.10, 17:14
        ..i musi sobie kupic wypasione autko !!!
    • Gość: Szymek Krusz Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.03.10, 13:11
      W piastowskim Wałbrzychu mieszka elita, którą stać na takie opłaty.
      Mamy też dziurawe drogi, bo stać nas na remont zawieszenia. W
      miastach biedniejszych, takich jak Świdnica, trzeba oszczędzać.
      • Gość: brawo szymek Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 28.03.10, 13:14
        ha ha ha brawo szymek to się pośmiałem choć przez chwile... ile można płakać i
        ubolewać nad tym miejscem...
    • Gość: jurus Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 28.03.10, 13:18
      metr sześcienny wody 5,50 zł ,a reszta to ścieki czyli woda, która
      wraca kanalizacją i z powrotem jest sprzedawana, dlatego mamy tak
      czystą wode,prawie mineralną, ciekawe jakie choroby leczy?
      Droga jest ta przeróbka wody!
      A jak zyski wod-kanu są, to poziom posad też.
      Interes płynie.....z naszej kieszeni.
      Ciekawe ile kosztuje woda pitna,przerabiana z rzek i jezior?
      • Gość: Stefanos.E. Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.chello.pl 28.03.10, 13:24
        Oj kurcze czepiacie sie.... Poprostu brakuje nam z prezydentem kasy
        do brydża a wałbrzyszanie wybrzydzają... Myślicie że zapas pasty
        Colgate dla Piotrka to darmo dają ??? A finansowanie naszych mediów
        to też kosztuje... Nie wspomne o pudrze dla Chlebosia bo cały zapas
        nam zużył ostatnio..... Stać nas na cud...
    • Gość: koneser kranówy Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.03.10, 01:13
      Wodnik szuwarek, nie zachowuj się jak wałbrzyscy dziennikarze,
      którzy napiszą każde gówno, byle się gazeta sprzedała. Postaraj się
      więcej na przyszłość.
      1) Woda w Wałbrzychu kosztuje 4,61 zł brutto za 1m3 czyli 1000
      litrów. A nie 11zł jak napisałeś.
      2) 1 litr kosztuje 0,00461 zł, czyli niecałe pół grosza. Idź do
      dowolnego marketu i kup sklepową wodę kranową o nazwie "mineralna"
      za pół grosza za litr. Będziesz wielki.
      3) Nie porównuj Wałbrzycha do Świdnicy. Już ponad 110 lat temu
      Niemcy stwierdzili, że w Wałbrzychu i okolicy nie ma na tyle
      wydajnych ujęć wody, żeby zaopatrzyć to miasto. Takie ujęcia
      znaleźli 20 km od Wałbrzycha. I tą wodę, po uzdatnieniu,
      trzeba "przepchać" przez te 20 kilosów. Za darmo nikt tego nie
      zrobi, trzeba zapłacić chociażby za energię. Więc zanim zadasz
      kolejne głupie pytanie, zainteresuj się chociaż miminalnie danym
      problemem, poczytaj, popytaj. Bo wychodzisz na zwykłego
      rozpolitykowanego pieniacza.
      P.s. W całej Polsce i Europie i na całym świecie koszty stałe
      dostawy wody są wysokie, jakieś 80-90%. I tego nic nie zmieni.
      Wyobraź sobie miasto ze 100 tys. mieszkańców. Jest noc, wszyscy
      śpią, i jeden z tych mieszkańców ma problemy z prostatą, budzi się
      po północy i musi się wysikać. Załatwił swoją potrzebę i co?
      Spuszcza wodę i ta leci. O każdej porze dnia i nocy. I czy danej
      nocy 100 osób musi skorzystać z kiebelka, czy nikt, woda w sieci
      jest i czeka na użycie.
      Łatwiej jest bezmyślnie krytykować, trudniej pomyśleć krytycznie.
      • Gość: Bro Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.03.10, 06:52
        Dobrze powiedziane. Koleś rzucił jakąś liczbę nie wiadomo skąd a reszta
        oczywiście tylko czeka na pretekst a żeby się wyżyć (jakieś kompleksy) jak to ci
        wielcy i bogaci okradają tych malutkich biednych a żaden nawet się nie zapyta
        skąd on wziął te liczby i o tym wie. "Tępy lud to kupi" jak to PiSowcy mówią
        • Gość: miłośnik Stefanosa Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.sattom.pl 29.03.10, 10:07
          Tak tak, jesteście tępi ale wy dwaj.
          Jednym z największych szwindli w dziejach handlu i marketingu to tzw woda
          stołowa sprzedawana w butelkach, dzięki czemu niejako za "markę" i opakowanie
          płaci się kilkaset procent więcej niż warta jest zawartość (i to zawartość
          praktycznie powszechnie dostępna).

          Co do "stanu gotowości", to chyba oczywiste, że woda ma być w kranie bo ludzie
          za to płacą żeby w środku nocy ona była. Tak samo jak płacą za gaz i płacą za
          prąd. No ale wodociągowcom i różnej maści związkowcom i dyrektorom mażą się
          pensyjki jak w sektorze energetycznym i gazowym, gwarancje zatrudnienia,
          służbowe Audi itp. Skądś na to pieniądze muszą być, no będą od takich frajerów
          jak my.
          • Gość: ja Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.10, 10:19
            Dlaczego? Dlatego!
            www.youtube.com/watch?v=d5w6D-V0UPc
            Bo takie mamy standardy polityczne
          • Gość: Bro Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.walbrzych.vectranet.pl 29.03.10, 17:11
            O to typowe polskie podejście. To wszystko przez tych złych prezesów i
            dyrektorów firm. No bo gdyby nie było tej funkcji to wszystkie produkty by były
            o połowę tańsze. Tak więc trzeba zaapelować też do wszystkich koncernów
            paliwowych firm budowlanych itp. żeby powywalały wszystkich prezesów i
            dyrektorów a ceny spadną od razu o 50%. No bo przecież zwykły szary pracownik
            nie kradnie on tylko zbiera na chleb dla swoich dzieci a prezesi do na najnowsze
            AUDI. GENIALNE. miłośnik to typowy polak co to u każdego w portfelu siedzi i wie
            nie co kto wydaje tylko nie w swoim.
            • Gość: miłośnik Stefanosa do Bro IP: *.147.194.165.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.04.10, 16:05
              Gó..no o mnie wiesz. Tak się składa, że sam piastuję stanowisko Prezesa Zarządu
              i jeżdżę Audi.
              Na co dzień natomiast mam nieprzyjemność spotykać się z olbrzymią pazernością i
              wykorzystywaniem swojej pozycji przez takie firmy jak PGNIG, EnergiaPro i WPWIK.
              Mogę coś niecoś za to powiedzieć o tobie: nie masz zielonego pojęcia o świecie,
              który cie otacza, nawet nie próbujesz zrozumieć pewnych mechanizmów jego
              funkcjonowania - to cie przerasta.
          • Gość: Klyent Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.10, 13:04
            W sumie sprawa jest czysto rynkowa. Nie mają konkurencji bo niby
            jak ? Dlatego te wszystkie media tak nas dołują. Zobaczcie w każdej
            innej dziedzinie jak skaczą sobie do oczu i opluwają (albo sami się
            wychwalają) choćby na tym forum przez podstawionych "klientów" bo
            już z cenami nie da się zejść, a na jakość stać nielicznych w naszym
            regionie. Organizacje konsumenckie ... są tu wogóle takie ?
      • Gość: do konesera Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.dialog.net.pl 29.03.10, 10:01
        Koneser nie gadaj głupot, że woda kosztuje 4,61. Konsumenta interesuje cena
        finalna. Nie filozofuj, i nie porównuj wałbrzyskiej syfiastej wody do wody
        gotowej do spożycia. W kranach nie leci woda gotowa do spożycia. Woda wałbrzychu
        jest gorsza jak była (nie wszystkie dzielnice). Piszesz jak rzecznik prasowy...
        110lat temu :) lizodupuj swoim cenom gdzie indziej. Jak nie zmienią ceny i
        jakości wody to dalej będzie za drogo. Nie będę odpisywał na resztę twoich
        bredni bo dupy na głowę jeszcze nie zamieniłem :)

        Poniżej dla zainteresowanych ceny wody w polsce.

        Czas na wyprowadzkę z wałbrzycha!

        www.cena-wody.pl/
        • Gość: wodnik Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.10, 11:50
          przestańcie już ludzie nażekać na wszystko :| drogi najgorsze, woda najdroższa... w TV pokazują takie drogi, że traktor tam nie przejedzie, ale Wy i tak twierdzicie, że u nas najgorzej heh!

          cena wody? a co mają powiedzieć mieszkańcy takich miejscowości jak Jedlicze, Nowy Targ czy Rybnik gdzie cena wody i ścieków jest najwyższa? Woda w Wałbrzychu wcale nie odbiega od innych cenowo więc skończcie to biadolenie :)

          www.cena-wody.pl/
      • czarny-michu77 Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w 29.03.10, 11:47
        O to ja chętnie od Ciebie odkupię za 4,61 a nawet za 5,55 brutto tę
        wodę. Ale łącznie z odpowadzeniem scieków.
        • Gość: eh Re: Dlaczego w Wałbrzychu Woda kosztuje 11zł a w IP: *.dialog.net.pl 30.03.10, 21:04
          kubik wody kosztuje tyle samo co butelka coca coli
    • Gość: Emil Cena wody w Wałbrzychu IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.10, 16:15
      wszystkich bulwersuje ale nikt nic w tym zakresie nie robi! To jest
      nasz problem. Dodam, że w Wałbrzychu jest pasożyt o nazwie
      Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji który .... sprawuje
      nadzór nad Zakładem Wodociągów. Jedna wielka banda która wyłudza od
      nas pieniądze ... Gdzie tu wolny rynek ???
      • Gość: p Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.dialog.net.pl 29.03.10, 19:28
        Podobno w zarządzie zasiada nasz ukochany prezydent z wąsem. On pozwala na tego
        typu cenowe zagrywki.
        • Gość: new Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.walbrzych.vectranet.pl 02.04.10, 23:21
          PODOBNO papież jest kobietą
        • Gość: jurus Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 06.04.10, 22:20
          Jak wszędzie prezydent, to nic nikt nie zrobi.
          Trzeba siedzieć nas stołku i pilnować roboli.
          A woda niech płynie do kranów powoli,
          bez imprez,hucznych,bez odznaczeń państwowych,
          bo to ludu krwawica i podatków budżetowych.


      • Gość: byly pracownik Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.10, 18:33
        Do 1997 r. byl tylko Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji!!
        Warto to powiedziec , ktory utworzył w 2002 r. dzisiejsza WPWiK sp.
        z o.o.
        • Gość: d Re: Cena wody w Wałbrzychu IP: *.dialog.net.pl 04.04.10, 17:26
          niech nam żyje

          niech nam żyje

          i42.tinypic.com/o8yy5w.jpg
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka