Dodaj do ulubionych

Mistrzostwa Europy MTB 2004

20.07.04, 12:05
Rozpoczęło się już oficjalnie odliczanie przed największym wydarzeniem w
historii polskiego kolarstwa górskiego. Po wielu latach intensywnych starań
Polska dostąpiła wreszcie zaszczytu organizacji Mistrzostw Europy MTB –
prestiżowej imprezy rozgrywanej w bardzo dynamicznie rozwijającej się
dyscyplinie, jaką jest kolarstwo górskie. Mistrzostwa odbędą się w Wałbrzychu
i Szczawnie Zdroju w dniach: 25 lipca - 1 sierpnia 2004 r. Patronat honorowy
nad imprezą objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Zawody będą wielkim wydarzeniem sportowym, medialnym i promocyjnym. Weźmie w
nich udział ok. 3000 zawodniczek i zawodników z 35 krajów. Mistrzostwa Europy
MTB będą rozgrywane w pięciu konkurencjach. Zawodnicy wystartują w takich
odmianach kolarstwa górskiego, jak: Cross Country, Trial, Maraton, 4 Cross i
Downhill. Konkurencje rozgrywane będą na terenie Zamku Książ, w Szczawnie
Zdroju oraz w dzielnicy Wałbrzycha - Biały Kamień.

Wymienione miejsca słyną, nie tylko w Polsce, z doskonałych tras do
uprawiania praktycznie wszystkich odmian kolarstwa górskiego. Stąd
umiejscowienie na stokach góry Chełmiec tras downhillu, ze startem ze szczytu
i metą na Białym Kamieniu i maratonu, którego kilkudziesięciokilometrowy
odcinek przebiega wokół tej góry. Trasa 4 Crossu znajduje się w Szczawnie
Zdroju, na Słonecznej Polanie. Natomiast w Książu, na terenie zamku i
Książańskiego Parku Krajobrazowego, zostaną rozegrane zawody w Cross Country
i Trialu. Również start i meta Maratonu usytuowana została na terenach
zamkowych.

Impreza zorganizowana zostanie dzięki wsparciu sponsorów, wśród których
znajdują się: Totalizator Sportowy, Poczta Polska, Polkomtel S.A., Auchan
Wałbrzych, Power Bar, Giant. O zawodach informować będą media – Patroni
Medialni Mistrzostw. Relacje telewizyjne będzie można obejrzeć w TVP (w tym
również w TV Polonia). Codzienne relacje radiowe można będzie usłyszeć w
Polskim Radiu Program 1. Obszerne informacje o Mistrzostwach znajdziemy
w "Przeglądzie Sportowym" i "Tempie", "Słowie-Gazecie Wrocławskiej" oraz w
periodykach poświęconych tematyce rowerowej, tj. "Bike Action", "Bike Board"
i "Magazyn Rowerowy".

Mistrzostwa Europy w Wałbrzychu będą dla kolarzy górskich ostatnim
sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach. Dlatego też, wraz z
czołówką zawodników, przyjadą do Wałbrzycha obserwatorzy z całego świata, aby
ocenić formę najlepszych kolarzy Cross Country. Dla nas będzie to szczególnie
interesujący sprawdzian, ponieważ polscy zawodnicy od kilku lat notują coraz
lepsze wyniki. Zapisali już na swoim koncie trzy złote, trzy srebrne i jeden
brązowy medal Mistrzostw Świata i Europy.

Aktualizowane na bieżąco informacje o zawodach i ich przebiegu, jak również
szczegółowy program imprezy, można odnaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw
pod adresem: www.bike2004-walbrzych.hm.pl
Obserwuj wątek
    • jovanka25 Re: Mistrzostwa Europy MTB 2004 20.07.04, 12:09
      PS. Jakby tego było mało, w piątek i sobotę (23-24 lipca), a więc tuż przed ME,
      na torze w Szczawnie (4x) oraz na Chełmcu (DH) odbędzie się dziewiąta edycja
      Nokia Zjazd MTB 2004, połączona z Mistrzostwami Polski. 7 sierpnia zaś w
      Szczawnie Zdroju wielki finał SkodaAuto Grand Prix MTB 2004 (Cross Country).

      Pozdrawiam.
      • Gość: 4x Re: Mistrzostwa Europy MTB 2004 IP: *.wlb.vectranet.pl / *.walbrzych.dialog.net.pl 20.07.04, 22:55
        Znacie moze dokladny program Nokia Zjazd MTB??? Znaczy co jest w jaki dzien i o
        ktorej godzinie sie rozpoczyna??? Pozdrawiam
        • Gość: truten DO CHOLERY NIKOGO TO NIE INTERESUJE?? IP: 69.111.161.* 21.07.04, 06:53
          ze taka impreza w Walbrzychu bedzie ??
          3000 gosci!
          a tu nie ma zadnych komentarzy??
          ostatni raz taki najazd byl chyba kiedy wyzwalala nasze miasto armia radziecka?
          ciekaw jestem czy wladze sa przygotowane do tej imprezy,
          tylko zeby nie dawac nikomu bialo czerwonej, bo beda wycierac ramy debile!
          to szansa dla Walbrzycha wlasnie a tu cicho?
          po imprezie pewnie pojawia sie wpisy ,
          szkoda ze teraz ich nie ma.

          ps.
          moze sudety nie padna?
          • asiek23 Re: DO CHOLERY NIKOGO TO NIE INTERESUJE?? 21.07.04, 16:59
            > ciekaw jestem czy wladze sa przygotowane do tej imprezy

            Władze??? Władze są od tego, żeby wyjść i się pokazać. Od czarnej roboty byli i
            są inni i to oni w 100% przygotowali tę imprezę.

            Pozdrawiam!
    • Gość: HASAN_SAS JEST RYZYKO, JEST ZABAWA!! IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 07:49
      ,,Jest ryzyko, jest zabawa” to hasło przewodnie cyklu imprez związanych z
      najbardziej ekstremalną odmianą kolarstwa górskiego „downhillem” (zjazdem
      rowerowym”) NOKIA Downhill Cup. Rowerzyści w plastikowych zbrojach, kaskach
      integralnych zjeżdżający z zawrotną prędkością. Kaskaderskie wyczyny w
      najbardziej atrakcyjnych, górskich zakątkach Polski. Maksymalna ilość
      adrenaliny, niezapomniane wrażenia, grono pozytywnie zakręconych ludzi i
      wieczorne afterparty. To wszystko i jeszcze więcej podczas NOKIA Downhill Cup.
      Ostatnia szansa w tym roku, aby przyjrzeć się zmaganiom najlepszych zawodników:

      23.07 Szczawno Zdrój – Góra Chełmiec.

      Dla naszych zjazdowców to próba generalna przed Mistrzostwami Europy, które
      odbywają się tutaj 30.07.2004. Trasa została tak przygotowana, aby była jak
      najtrudniejsza nie tylko dla naszych zawodników, ale przede wszystkim dla
      europejskiej czołówki.
      Podczas zawodów możemy spodziewać się ostrej walki między obecnym liderem
      Pucharu Polski Michałem Śliwą, a Grzegorzem Zielińskim i Maciejem Jodko. Śliwa
      z pewnością nie będzie chciał oddać prowadzenia, gdyż po cichu marzy o trofeum
      Pucharu Polski. Wśród kobiet na prowadzi Katarina Siskova ze Słowacji przed
      Justyną Frączek. Mało prawdopodobne, aby w tym przypadku zaszły jakieś zmiany,
      pamiętajmy jednak, że w sporcie walczy się do końca. Mikołaj Wincenciak,
      tegoroczne objawienie w kategorii junior, jest w tym roku po prostu
      bezkonkurencyjny. Wygrał sześć z siedmiu edycji Pucharu Noki. Warto zobaczyć
      jak ten młody zawodnik deklasuje na trasie bardziej doświadczonych i dużo
      starszych zawodników. Nie należy zapominać, że zawody w Szczawnie są
      jednocześnie Mistrzostwami Polski w zjeździe.


      Kto zostanie gwiazdą?

      Kto zostanie gwiazdą ostatniej edycji NOKIA Downhill Cup będących jednocześnie
      Mistrzostwami Polski w fourcrossie? Szczawno, a dokładniej Słoneczna Polana to
      stolica polskiego 4Crossu. Dla niewtajemniczonych: 4Cross (4X) to dyscyplina, w
      której czterech zawodników ściga się ramię w ramię na specjalnie przygotowanym
      torze. To znakomite widowisko dla żądnych zastrzyku adrenaliny widzów. Wysokie
      loty i niebezpieczne upadki: tego nie można przegapić! Tym bardziej, że co roku
      w zawodach uczestniczy wielu znakomitych zawodników z zagranicy. Wśród nich
      takie sławy jak Filip Polc czy Anita Molcik. Tydzień później na tej samej
      trasie najlepsi z najlepszych będą rywalizować o miano Mistrza Europy.

      24.07 Szczawno Zdrój - Słoneczna Polana



      ŹRÓDŁO: www.nasz.walbrzych.pl/news
    • Gość: HASAN_SAS Kto startuje z Wałbrzycha? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 07:52
      Czy startuje ktos z tego forum w tych Mistrzostwach? Ja mialem zamiar, ale
      dostalem prace i troche mi spadla forma tak wiec dalem sobie spokoj, ale moj
      kolega ze Starego Zdroju startuje i bede mu goraco kibicowal:) DO BOJU!!!
      • ledwozipie Re: Kto startuje z Wałbrzycha? 21.07.04, 09:29
        Hej Hasan, o której godzinie rozpoczyna się 4x w sobote??? Pozdrawiam
        • Gość: HASAN_SAS Re: Kto startuje z Wałbrzycha? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 09:51
          Jedyny program jaki znalazlem to na stronie: www.bike2004-walbrzych.hm.pl



          Program Mistrzostw
          Piątek, 23 lipca - Książ

          8.00 - 20.00 Biuro Zawodów - rejestracja zawodników i wydawanie akredytacji
          wszystkie konkurencje



          Sobota, 24 lipca - Książ

          8.00 - 22.00 Biuro Zawodów - rejestracja zawodników i wydawanie akredytacji

          wszystkie konkurencje

          17.00 - 17.30 Odprawa techniczna kierowników ekip - Maraton MTB



          Niedziela, 25 lipca - Książ

          6.00 - 8.00 Biuro Zawodów - wydawanie numerów startowych - Maraton MTB

          10.00 - 18.00 Maraton MTB - Kobiety 60 km, Mężczyźni 120 km

          16.00 - 16.30 Ceremonia dekoracji - Kobiety/Mężczyźni



          Poniedziałek, 26 lipca - Książ

          8.00 - 16.00 Biuro Zawodów - rejestracja zawodników i wydawanie akredytacji

          XC, DH, TRIAL, 4X



          Wtorek, 27 lipca - Książ

          8.00 - 1.200 Biuro Zawodów - rejestracja zawodników i wydawanie akredytacji

          XC, DH, TRIAL, 4X

          10.00 - 12.00 Trening Cross Country




          Środa, 28 lipca - Książ i Biały Kamień

          8.00 - 14.00 Biuro Zawodów - rejestracja zawodników i wydawanie akredytacji

          XC, DH, TRIAL, 4X - Książ

          10.00 - 12.00 Trening Cross Country - Książ

          16.00 - 16.30 Odprawa Techniczna szefów ekip - DH i 4 Cross - Książ

          17.00 - 17.30 Odprawa techniczna szefów ekip - Cross Country i Trial - Książ

          17.00 - 20.00 Trening chodzony - DH - Wałbrzych - Biały Kamień



          Czwartek, 29 lipca - Książ i Biały Kamień, Szczawno Zdrój

          8.00 - 12.00 Biuro Zawodów - rejestracja zawodników i wydawanie akredytacji

          XC, TRIAL, 4X - Książ

          9.00 - 12.00 Trening DH - z zatrzymywaniem - Wałbrzych - Biały Kamień

          12.00 - 15.00 Trening non stop - DH - Biały Kamień

          1000 - 1500 Trial kwalifikacje - Książ

          16.00 - 17.30 Cross Country - sztafety - Książ

          17.00 - 20.00 Trening 4 Cross - Szczawno Zdrój

          17.45 Ceremonia dekoracji - XC sztafety - Książ

          18.00 - 20.00 Trial - Finał - Książ

          20.15 Ceremonia dekoracji - Trial - Książ

          20.15 Ceremonia otwarcia ME - Książ



          Pištek, 30 lipca - Książ, Szczawno Zdrój, Biały Kamień

          8.00 - 12.00 Biuro Zawodów - rejestracja zawodników i wydawanie akredytacji
          XC - Książ

          10.00 - 12.00 Trening Cross Country - Książ

          9.00 - 12.00 Trening DH - non stop - Biały Kamień

          14.00 - 17.00 4 Cross - kwalifikacje - Szczawno Zdrój

          18.00 - 20.00 4 Cross - Finały - Szczawno Zdrój

          20.15 Ceremonia dekoracji 4X - Szczawno Zdrój



          Sobota, 31 lipca Książ, Biały Kamień

          10.00 - 12.00 Trening non stop - DH - Biały Kamień

          12.00 - 15.00 Trening mierzony (na czas) DH - Biały Kamień

          17.00 - 20.00 Downhill - finały - Biały Kamień

          20.30 Ceremonia dekoracji DH - Biały Kamień

          10.00 Cross Country - Juniorzy - Książ

          12.00 Cross Country - Juniorki - Książ

          14.00 Cross Country - mężczyźni U-23 - Książ

          16.00 - 16.30 Ceremonia dekoracji XC - Książ



          Niedziela, 1 sierpnia - Książ

          10.00 Cross Country - Kobiety

          12.00 Cross Country - Mężczyźni

          14.15 - 14.30 Ceremonia dekoracji XC

          14.45 Ceremonia Zamknięcia Mistrzostw Europy Wałbrzych 2004
          • ledwozipie Re: Kto startuje z Wałbrzycha? 21.07.04, 10:10
            Wielkie dzięki Hasan, ale program mistrzostw juz mam.
            Bardziej mnie interesuje program Zjazdu NOKII, czyli najbliższy piątek i
            sobota. Co, jak gdzie i najważniejsze o której godzinie. Albo jestem ślepym
            cymbałem albo faktycznie nie ma takich informacji nigdzie w sieci. Pozdrawiam
            • Gość: HASAN_SAS Re: Kto startuje z Wałbrzycha? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 10:36
              a no sorki, a czy napewno jest w tym roku zjazd nokii? nigdzie nie widzialem na
              miescie plakatow, a w tamtym roku bylu juz duzo wczesniej przed impreza
              • ledwozipie Re: Kto startuje z Wałbrzycha? 21.07.04, 10:39
                Hihihi. Chyba sie jeszcze Hasan nie obudziłeś jak pisałeś posta o 7.49. Sam
                napisałeś o NOkii że jest generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami a teraz
                masz wątpliwości czy wogóle będzie???
                • Gość: HASAN_SAS Re: Kto startuje z Wałbrzycha? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 10:47
                  sorki czlowieku cos mi sie popier.... tak to jest z rana juz Ci wysylam info z
                  mailem na maila ledwozipie(na)gazeta.pl
                  • Gość: HASAN_SAS Re: Kto startuje z Wałbrzycha? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 10:52
                    Ojczyzna polszczyzna "z mailem na maila"


                    tak na marginesie to przyznacie, ze promocja jest na "najwyzszym" poziomie.
                    zero plakatow itd...
                    • ledwozipie Re: Kto startuje z Wałbrzycha? 21.07.04, 11:16

                      Masz racje promocja jest rewelacyjna, szczególnie Zjazdu Nokii. Ciekawe czyja
                      to zasługa. Myśle że organizatorzy liczyli że skoro rozpoczynają się
                      mistrzostwa europy (które tez są tak promowane że płakać się chce) to nie ma
                      sensu wydawać kasy na plakaty noki, bo ludzie i tak przyjada na ME a przy
                      okazji będa mieli miła niespodzianke w postaci zjazdu Nokii. Pozdrawiam

                      ps. MOże Hasan wklepiesz jak będziesz miał czas na forum szczegółowy program
                      Nokii??? NIech inni też wiedzą co i jak.
                      • Gość: HASAN_SAS Re: Kto startuje z Wałbrzycha? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.04, 11:32
                        PLAKAT: www.nasz.walbrzych.pl/imprezy/2004/07/182/nokia_zjazd_mtb.gif
                  • ledwozipie Re: Kto startuje z Wałbrzycha? 21.07.04, 11:17
                    Gość portalu: HASAN_SAS napisał(a):

                    > sorki czlowieku cos mi sie popier.... tak to jest z rana juz Ci wysylam info
                    z
                    > mailem na maila ledwozipie(na)gazeta.pl

                    Wielkie dzięki Hsana. Jestes Wielki :-)
    • Gość: HASAN_SAS Francuz Mistrzem Europy IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 26.07.04, 09:31
      Zakończył się pierwszy dzień Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim
      rozgrywanych w Wałbrzychu. Dziś sportowcy rywalizowali w maratonie, na
      dystansie 104 km. Tytuł Mistrza Europy obronił Francuz Thomas Dietsch,
      pokonanie trasy zajęło mu 2:31. Drugi na metę, 22 sekundy później dojechał
      Włoch Roland Stauder. Pierwszy z Polaków, Michał Bogdziewicz, był siódmy.

      Wśród pań, na dystansie 52 km, najlepsza okazała się Słowenka, Blaża Klemencić.
      Obok niej na podium stanęła Niemka Sandra Klose oraz, trzecia na mecie, Czeszka
      Ilona Bublova.



      ŹRÓDŁO: www.nasz.walbrzych.pl/news
    • Gość: Zbych Re: Mistrzostwa Europy MTB 2004 IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 26.07.04, 12:37
      Swietna impreza tylko sepleniący Dyduch jej rangę obniza .....przewodniczacy
      komitetu honorowego.....jaki honor taki Dyduch
      • asiek23 Re: Mistrzostwa Europy MTB 2004 26.07.04, 13:30
        > Swietna impreza tylko sepleniący Dyduch jej rangę obniza .....przewodniczacy
        > komitetu honorowego.....jaki honor taki Dyduch

        Nie przesadzaj... Zaręczam, że przewodniczącego czy w ogóle tych wszystkich
        oficjeli pozujących do zdjęć startujący zawodnicy mają - za przeproszeniem - w
        głębokim poważaniu. To nie lista oficjeli decyduje o randze imprezy, nie tylko
        tej, ale wszystkich.
    • Gość: MPK Re: Mistrzostwa Europy MTB 2004 IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 27.07.04, 09:39
      W związku z organizacją Mistrzostw Europy „MTB Wałbrzych 2004” w kolarstwie
      górskim Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o.o. w Wałbrzychu
      uruchamia następujące połączenia komuni-kacyjne:
      Linia komunikacyjna nr „PK – MTB” (Plac Grunwaldzki – Stary Zdrój – Piaskowa
      Góra – Podzamcze – Szczawienko – Książ)
      29 LIPIEC 2004 r. (CZWARTEK)
      Ulica Chrobrego, przystanek linii nr „12”, godziny odjazdu: 10:00, 12:00,
      14:00, 16:00, 18:00, 20:00
      Książ Stadnina, godziny odjazdu: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:00, 21:30
      31 LIPIEC 2004 r. (SOBOTA
      Ulica Chrobrego, przystanek linii nr „12”, godziny odjazdu: 9:00, 11:00, 13:00,
      15:00,
      Książ Stadnina, godziny odjazdu: 10:00, 12:00, 14:00, 16:30 *
      01 SIERPIEŃ 2004 r. (NIEDZIELA)
      Ulica Chrobrego, przystanek linii nr „12”, godziny odjazdu: 8:00, 9:00, 10:00,
      11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
      Książ Stadnina, godziny odjazdu: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00,
      15:00, 16:00, 17:00, 18:00

      Linia komunikacyjna nr „7 - MTB” (Plac Grunwaldzki – Stary Zdrój – Piaskowa
      Góra – Szczawno Zdrój)
      30 LIPIEC 2004 r. (PIĄTEK)
      Ulica Chrobrego przystanek linii nr „7”, godziny odjazdu: 13:00, 15:00, 17:00,
      19:00, 21:00.
      Szczawno Zdrój, Sienkiewicza „Rozlewnia Wód Mineralnych - rondo”, godziny
      odjazdu: 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 21:30

      BILETY

      Bilety jednorazowe w formie wydruków z kasy fiskalnej będą do nabycia
      bezpośrednio w autobusie. Sprzedaż bile-tów będzie prowadził kierowca autobusu
      lub konduktor.
      Opłata za przejazd:
      Bilet normalny – 1.80 zł,
      Bilet ulgowy – 0.90 zł.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka