bezrobotnii
16.04.13, 09:48
W piątek 12-04-2013 poinformowała pracowników, że z przyczyn ekonomicznych zamyka swoją filię w Wałbrzychu, na bruk idzie prawie dziewięćdziesięciu osobowa załoga. Pracownicy są oszołomieni, że tak to szybko się odbywa w piątek zamknięcie w sobotę firma do wygaszenia wanny szklarskiej, od poniedziałku gromadzenie majątku do jak najszybszego wywiezienia. Nie było by w tym nic złego, bo kryzys jest i o tym wszyscy wiemy! Ale cały tamten rok pracownicy byli zapewniani przez Dyrekcję, że pracujemy w takiej dużej firmie, że jest w stanie przetrwać kryzys i wykończyć konkurencje i osobą, którzy chcieli się zwalniać, nakłaniali do pozostania. Lojalni pracownicy wobec firmy zostali i uwierzyli w zapewnienia, pobrali kredyty mieszkaniowe i co? Pracują tam całe rodziny, osoby samotnie wychowujące dzieci i osoby w wieku pięćdziesięciu paru lat, które już chyba nie znajdą zatrudnienia, a które przez swoje całe życie tam pracowały. Pracownicy walczą teraz o odprawy, które pozwolą im godnie przeżyć przez okres, kiedy będą szukać innej pracy, ale dyrekcja nie jest skora do płacenia więcej niż to, co się należy w tak potężnej firmie z tradycjami mając zakłady na całym świecie, szerząca slogany o pryncypiach zachowania teraz chce jak najszybciej pozabierać to, co wartościowe naobiecywać i zostawić tylu pracowników na lodzie, którzy najnormalniej w świecie zostali okłamani!
To jest skandal