Dodaj do ulubionych

olimpiada finansowa

11.08.12, 12:52
na początek sztafeta (powodująca co prawda nawykowe kontuzyjki)

https://bi.gazeta.pl/im/eb/8f/bb/z12292075X.jpg
Obserwuj wątek
    • skoonk Re: olimpiada finansowa 11.08.12, 13:43
      "Największą przeszkodą w rozwoju gospodarczym, w tym kontraktów zawieranych w polskiej gospodarce (...) jest brak normalnie funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości, prawa do sądu i do rozstrzygnięć w normalnym trybie"
      ...obywatel jest bezbronny, gdyż w przypadku zmierzenia się z instytucją jest pozbawiony rzeczywistej ochrony prawnej. "To nie jest kwestia Komisji Nadzoru Finansowego, to jest kwestia wymiaru sprawiedliwości jako takiego"
      forsal.pl/artykuly/638761,eksperci_naiwnosc_i_system_prawny_winne_problemom_z_amber_gold.html
      • napoj.chmielowy Re: olimpiada finansowa 11.08.12, 14:36
        skoonk napisała:

> "Największą przeszkodą w rozwoju gospodarczym, w tym kontraktów zawieranych w p
        > olskiej gospodarce (...) jest brak normalnie funkcjonującego wymiaru sprawiedli
        > wości, prawa do sądu i do rozstrzygnięć w normalnym trybie"
        > ...obywatel jest bezbronny, gdyż w przypadku zmierzenia się z instytucją jest p
        > ozbawiony rzeczywistej ochrony prawnej. "To nie jest kwestia Komisji Nadzoru Fi
        > nansowego, to jest kwestia wymiaru sprawiedliwości jako takiego"

Nie wiadomo czy przedstawiona w poniższym reportażu instytucja parabankowa zakwalifikuje się do finałów w wałekball-u, ale są nieźli.
        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12292133,Tlum_pod_Finroyal__Wsciekli_klienci_skladaja_pozwy.html
      • wubecja Re: olimpiada finansowa 11.08.12, 17:38
        skoonk napisała:
        > To nie jest kwestia Komisji Nadzoru Fi
        > nansowego, to jest kwestia wymiaru sprawiedliwości jako takiego"

Afera, jak ta cała mafia-demokracja. Który bank lub rząd jest wypłacalny? Który jest uczciwy? A ZUS czy nie piramida? Wkrótce kolejne złodziejskie spółki ktoś powoła i pozamyka pod pretekstem. A na uczciwych nałoży obowiązkowe składki gwarancyjne i podatki, żeby zniszczyć konkurencję. W ten sposób stale może nami manipulować jakaś banda.

• skoonk Re: olimpiada finansowa 12.08.12, 09:40
      poloeschatolo napisała:

> na początek sztafeta

i zmiana pałki:
      Syn premiera Michał Tusk mógł być parasolem ochronnym dla Amber Gold – powiedział prof. UMK Andrzej Zybertowicz. Chodzi o fakt współpracy syna Donalda Tuska
      www.radiomaryja.pl/informacje/michal-tusk-ochranial-amber-gold/
        • napoj.chmielowy Re: olimpiada finansowa 12.08.12, 12:10
          poloeschatolo napisała:

> a nad tym wszystk
          > im cień zapomnianego już boga

ale skupmy się na młodym herosie
          www.wprost.pl/ar/339005/Umowa-syna-Tuska-z-szefem-Amber-Gold-nadal-obowiazuje-Zobacz-ja/#.UCaN2Qmwnfo.wykop
          • poloeschatolo χορός [khoros] 12.08.12, 12:58
            Czy możemy coś zrobić i gdzieś się zgłosić, żeby odzyskać te pieniądze? Żeby ktoś dla nas to zabezpieczył. Wiem, że naiwne, ale może możemy coś już teraz zrobić?

Ja swoje 28 tys. powinnam otrzymać 26 lipca, do dzisiaj nie otrzymałam. Prócz tego mam w AG jeszcze kilka lokat o łącznej wartości 240 tys. Proszę o pomoc jak te pieniądze odzyskać, bo nerwy nie dają mi spokoju.

Mam lokatę w Amber Gold która kończy się 24 września na 11 tys. zł. Po 24 września kwota ok. 11,6 tys. zł ma być przelana na moje konto. Zaczynam w to wątpić.

Wypłata powinna wpłynąć na konto 17 lipca. Co potrzebne jest do zgłoszenia na policję?

Moja lokata skończyła się 16 lipca i nadal nie mam pieniędzy na koncie. Nawet nie idzie się do nich teraz dodzwonić. Co za cholerni gnoje. Mijają już dwa tygodnie od końca i sam nie wiem czy dostanę pieniądze. Czy komuś coś wypłacili?

Też siedzę jak na szpilkach, bo mam tam oszczędności. Jestem jednak dobrej myśli, mimo wszystko. To już jest moja 4 lokata. Trzy poprzednie wypłacane co do minuty. Teraz mam wielką nadzieję, że problemy są faktycznie związane z tymi rachunkami bankowymi a nie klapą sad

Czy ktoś dostał zaległą wypłatę środków na konto? Bo zaczynam się poważnie denerwować. Nigdy więcej nie zaufam tej firmie!

Pomocy, nie mogę wypłacić 400 tys. zł!! Już nawet nie marzę o odsetkach, które powinny wynieść 30 tys. zł!!

Brak słów. 77.000. Trochę ciężko żyć. Tyle na ten temat.

Zalegają nam 53 tys. z 4 lokat z datami do wypłaty: 18, 24, 25 i 26 lipca. Pomocy!

Niestety, dałem się zwieść marketingiem i zainwestowałem. Od 2 tygodni doradca odpowiedzialny za obsługę mojej persony unika kontaktu.

Jedna lokata na 15 tys. z wypłatą 24 lipca - brak zwrotu środków. Pozostałe dwie na łączną kwot 35 tys. zł kończą mi się w grudniu sad

Zainwestowałam 62 tys. zł. Tak jak wielu innych popełniłam błąd inwestując w tej firmie. I w sumie sama do siebie powinnam mieć tylko pretensje, że nie wykazałam się zbyt wysokim poziomem edukacji w zakresie finansów.

Bez paniki! Dostaniecie swoje $$$ w postaci biletów OLT Express smile

Czy są tu osoby poszkodowane z Krakowa? Czy ktoś zgłosił już popełnienie przestępstwa na policji? Proponuję spotkać się i wreszcie to oficjalnie zrobić.

Jestem z Krakowa - boję się, że straciłam wszystkie oszczędności!!! Proszę Cię o kontakt!

Jeżeli ktoś jest ze Szczecina lub okolic, proszę o kontakt. Im szybciej uda nam się zorganizować, tym lepiej.

A ja proponuję wizytę w placówkach Amber Gold i odzyskanie części swoich pieniędzy poprzez zabranie komputerów i innych rzeczy, które da się spieniężyć.

Do końca lokaty został mi miesiąc i nie wiem co robić, bo jeśli będę chciał zerwać lokatę to i tak pewnie kasy nie dostanę od razu. A powiedzcie mi: jeśli firma ogłosi upadłość, mamy jakaś szansę na odzyskanie depozytu?

Ku mojemu zdziwieniu na 5 stanowisk tylko przy jednym siedziała starsza pani. Oczekiwałem tłumu wypłacających lub sporej kolejki. Trochę się uspokoiłem, bo od kilku dni denerwuję się strasznie. Dowiedziałem się, że jeśli zgłoszę rezygnację, to z 10 tys. zł otrzymam ok. 6200 zł (mam ulokowane 30 tys., tj. 3x 10 tys. zł). Jestem w strasznej rozterce. Pracownica spokojnie zapewniała mnie o bezpieczeństwie wkładów. Dałem sobie czas.

Mam lokatę w AG na dużą sumę. Obawiam się, że mogę nie dostać pieniędzy. Na stale mieszkam w innym kraju UE. Czy w razie problemów zawiadomienie do prokuratury można złożyć listownie lub telefonicznie czy jednie osobiście?

Podczas zakładania lokaty zapewniono mnie, że jest ona (zarówno lokata jak i odsetki) ubezpieczona w PZU. Czy w razie braku wypłaty można zbiorowo rozmawiać z PZU? Jak to właściwie jest z tym ubezpieczeniem?

Ludzie, czemu piszecie lokaty? Lokaty to są w banku. AG oferował "kontrakty lokacyjne". A tak naprawdę po prostu udzieliliście im pożyczki.

Dzwoniąc na infolinię nagrywajcie rozmowy i pytajcie o nazwisko i stanowisko osoby. Zawsze będą dodatkowe dane oraz dowody na wprowadzanie Was w błąd i kłamstwa, jeśli wyjdzie że kłamali. Oczywiście, przed rozpoczęciem rozmowy należy poinformować rozmówcę, iż rozmowa jest rejestrowana, aby można wykorzystać materiał w sądzie jako dowód. Notować daty i godziny rozmów i drukować wszystkie maile, żeby nic nie zginęło.

Za chwile nie będzie Amber Gold, a u syndyka liczą się pierwsze zgłoszenia. A więc czym szybciej, tym lepiej. Lepiej mieć zamiast 200 tys. zł - 100 tys. zł w kieszeni niż za chwilę wcale. Zapraszam wszystkich szturmem na oddziały Amber Gold, to nasza ostatnia szansa. Jeżeli nie wywiążą się w terminie 14-dniowym z wypłatą środków, przysługuje nam prawo do odzyskania całego wkładu.

Jak czytam, że ktoś powierzył 240 tysięcy takiemu bankowi, to chwytam się za głowę. Życzę Państwu odzyskania swoich pieniędzy.

Nie posłuchaliście słodkiego pierdzenia i teraz "Olaboga! Gdzie moje pieniądze?" Jakoś mi was nie żal.

Chyba założę AmberGold bis, bo jak czytam te komentarze to widzę, że w PL same finansowe nieuki. Jak można mieć 200 tys.+ i być takim finansowym ignorantem?

Nie rozumiem tego jęczenia - "widziały gały co brały". Magiczne systemy gwarantujące takie zyski zwyczajnie nie mają racji bytu i są równie realne jak kraina po drugiej stronie lustra. Amber Gold już od dawna wpisany był na listę instytucji, którym nie warto powierzać pieniędzy. A jęczących zgubiła zwykła pazerność i ślepa wiara reklamom. Polacy nagminnie nie czytają instrukcji, umów, dają się omamić, a potem płaczą. Inwestować dorobek życia i nawet nie pofatygować się, żeby sprawdzić firmę, której powierzam pieniądze? Polecałbym włożyć głowę pod kran z zimną wodą.

To będzie dramat ludzi, ale w sumie nie macie się już czym przejmować, bo kasy już nie macie i jak ręką odjąć - kłopotów od razu mniej. No ale w zamian macie wielką i dość kosztowną lekcję na przyszłość. Mam tylko nadzieję, że przez to ludzie w Polsce nie zniechęcą się do lokowania kasy w złoto, ale w złoto, a nie jakieś dyrdymały, fizyczne złoto, które można sobie w ogródku zakopać.

Gdybym miał 200 tys. złotych i dał te pieniądze, czy Amber Gold, czy jakiemuś bankowi, zamiast zainwestować je w jakikolwiek biznes, dałbym sobie samemu tytuł Durnia Roku.

• wubecja Re: Opus Dei 12.08.12, 14:48
        skoonk napisała:

> poloeschatolo napisała:
        >
        > > na początek sztafeta
        >
        > i zmiana pałki:
        > Syn premiera Michał Tusk mógł być parasolem ochronnym dla Amber Gold

następni do pały:
        Marcin Stefański vel Plichta - jest KUZYNEM Tomasza Arabskiego - szefa kancelarii PREMIERA Tuska. A Arabski jest w Opus Dei, czyli "instytucji Kościoła katolickiego, której celem jest realizacja jego ewangelizacyjnej misji oraz rozpowszechnianie świadomości powszechnego powołania do świętości i uświęcającej wartości codziennej pracy, tj. dobrego wypełniania obowiązków zawodowych i rodzinnych". Opus Dei - dzieło boże - to my wszyscy!!!

• map4 Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 10:24
      Najbardziej spodobał mi się komentarz znaleziony gdzieś na sieci, który brzmiał mniej więcej tak: "w polskiej szkole jest miejsce na religię ale nie ma miejsca na podstawy ekonomii".

Oczywiście niedziałający wymiar sprawiedliwości ma swój udział w tej tragedii, oczywiście "głupich nie sieją, sami rosną" i tak dalej, i tym podobnie.

Całkiem ciekawa mieszanka z tego wyszła: w niedziałającym kraju tysiące debili zostało orżniętych na miliony.
      • zbyleon Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 10:41
        map4 napisał:

> Najbardziej spodobał mi się komentarz znaleziony gdzieś na sieci, który brzmiał
        > mniej więcej tak: "w polskiej szkole jest miejsce na religię ale nie ma miejsc
        > a na podstawy ekonomii".
        >
        > Oczywiście niedziałający wymiar sprawiedliwości ma swój udział w tej tragedii,
        > oczywiście "głupich nie sieją, sami rosną" i tak dalej, i tym podobnie.
        >
        > Całkiem ciekawa mieszanka z tego wyszła: w niedziałającym kraju tysiące debili
        > zostało orżniętych na miliony.
        >
        Oj rozpędziłeś się młody człowieku.
        Mówi Ci coś nazwisko Bernard Madoff ?
        • map4 Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 13:45
          zbyleon napisał:

> Oj rozpędziłeś się młody człowieku.
          > Mówi Ci coś nazwisko Bernard Madoff ?

On działał w kraju, w którym kreacjonizm jest równolegle do ewolucji dopuszczoną do wpajania dzieciom "wiedzą" w szkołach. W Polszy tylko jeden profesor genetyki (sic!) uważa kreacjonizm za wiedzę równorzędną do ewolucji. Nazwisko tego profesora litościwie dla niego pominę.

Widzę duże podobieństwo w systemach szkolnych USA i PL. Jeden i drugi produkuje rokrocznie armię debili. Tyle, że USA opiera swój rozwój na uniwersytetach, które importują rokrocznie dywizje maturzystów z całego świata a nie na miejscowych uczniach.
          • zbyleon Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 18:20
            map4 napisał:

> zbyleon napisał:
            >
            > > Oj rozpędziłeś się młody człowieku.
            > > Mówi Ci coś nazwisko Bernard Madoff ?
            >
            > On działał w kraju, w którym kreacjonizm jest równolegle do ewolucji dopuszczon
            > ą do wpajania dzieciom "wiedzą" w szkołach. W Polszy tylko jeden profesor genet
            > yki (sic!) uważa kreacjonizm za wiedzę równorzędną do ewolucji. Nazwisko tego p
            > rofesora litościwie dla niego pominę.
            >
            > Widzę duże podobieństwo w systemach szkolnych USA i PL. Jeden i drugi produkuje
            > rokrocznie armię debili. Tyle, że USA opiera swój rozwój na uniwersytetach, kt
            > óre importują rokrocznie dywizje maturzystów z całego świata a nie na miejscowy
            > ch uczniach.
            >
            A Ty dalej pędzisz bez zastanowienia.
            Do funduszy Bernarda Madoffa Twój zdebilały uczeń kreacjonisty nie miał dostępu.
            To było tylko dla wybrańców z przyzwoitą kasą.
            Popatrz na listę pokrzywdzonych.
            Ta lista i to , że działał wśród swoich zaprowadziła go do ciupy.
            Komunały o kreacjoniźmie odłóż na bok , poczytaj trochę i może przestaniesz powtarzać coś nad czym nie zastanawiałeś się ani chwili.
            • poloeschatolo Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 23:13
              jeszcze do niedawna wszechobecną mantrą było greed is good.
              potem lehman brothers, madoff i inni.

a u nas jak gdyby nic.
              zielona wyspa pośród oceanu chaosu

i nagle zdziwka - pan plichta, junior tusk.
              mimo ostrzeżeń oraz sporych w tej materii doświadczeń

natura ludzka w tej materii nadzwyczaj stabilną jest więc o co tyle hałasu? po co?
            • map4 Re: olimpiada finansowa 14.08.12, 07:39
              zbyleon napisał:

> Do funduszy Bernarda Madoffa Twój zdebilały uczeń kreacjonisty nie mia
              > ł dostępu.
              > To było tylko dla wybrańców z przyzwoitą kasą.
              > Popatrz na listę pokrzywdzonych.

Zaraz, zaraz. Posiadanie pieniędzy nie oznacza przecież automatycznie posiadania mądrości. A wręcz przeciwnie. Szybkie pieniądze w pierwszym pokoleniu (bo tak wygląda lista naciągniętych przez Berniego) raczej ogłupiają.

> Ta lista i to , że działał wśród swoich zaprowadziła go do ciupy.

Do ciupy zaprowadził go raczej obrany model biznesowy, rzekłbym. A poza tym w ciupie jest bezpieczniejszy. Jego szanse przeżycia w pierdlu oceniam wyżej niż na nowojorskiej ulicy.

> Komunały o kreacjoniźmie odłóż na bok , poczytaj trochę i może przestaniesz pow
              > tarzać coś nad czym nie zastanawiałeś się ani chwili.

Kontrargumenty poproszę.
              • zbyleon Re: olimpiada finansowa 14.08.12, 10:13
                map4 napisał:

> zbyleon napisał:
                > > Popatrz na listę pokrzywdzonych.
                >
                > Zaraz, zaraz. Posiadanie pieniędzy nie oznacza przecież automatycznie posiadani
                > a mądrości. A wręcz przeciwnie. Szybkie pieniądze w pierwszym pokoleniu (bo tak
                > wygląda lista naciągniętych przez Berniego) raczej ogłupiają.
                To trudno byłoby udowodnić.
                Widziałeś na liście zwolenników kreacjonizmu?

>
                > > Ta lista i to , że działał wśród swoich zaprowadziła go do ciupy.
                >
                > Do ciupy zaprowadził go raczej obrany model biznesowy, rzekłbym. A poza tym w c
                > iupie jest bezpieczniejszy. Jego szanse przeżycia w pierdlu oceniam wyżej niż n
                > a nowojorskiej ulicy.
                Z miliardami w kieszeni nie szlajasz się po Bronx'ie.

>
                > > Komunały o kreacjoniźmie odłóż na bok , poczytaj trochę i może przestanie
                > sz pow
                > > tarzać coś nad czym nie zastanawiałeś się ani chwili.
                >
                > Kontrargumenty poproszę.
                Jak znajdziesz przykłady przejścia od materii nieożywionej do życia to będziemy mogli pogadać na osobnym wątku.
                >
                • map4 Re: olimpiada finansowa 14.08.12, 13:06
                  zbyleon napisał:

> To trudno byłoby udowodnić.

Najbardziej znanym przypadkiem w Niemczech był t.z.w. "lotto-Lothar". Bezrobotny z Hannoveru wygrał w 1994 około 2 milionów Euro. Siana wystarczyło mu na długo: po zakupie Lamborghini zanurzył się w imprezach, alkoholu i kobietach.
                  Pięć lat później odszedł do krainy wiecznych łowów.

Kucharz z Bostonu wytrzymał po wygraniu w totolotka całe trzy dni, zanim stres związany ze świeżo nabytymi milionami wywołał u niego zawał serca.

Lista ofiar Madoffa jest pełna parobków, którzy wzbogacili się nagle na swoich silikonowych cyckach, głosie, umiejętności wsadzania piłki do kosza z góry, mocnego jej odbijania kijem i tak dalej. Kolorowe magazyny nazywają te ofiary inaczej, wg nich to "establishment świata sportu i rozrywki", czy jakoś tak, ale w rzeczywistości chodzi o analfabetów wyciągniętych z getta, którzy zwykli byli nosić po dwa złote rolexy. Im większe tym - naturalnie - lepsze.

> Z miliardami w kieszeni nie szlajasz się po Bronx'ie.

... a i tak możesz kulkę oberwać, jak przykład Gianniego Versace pokazuje. Biedny Gianni oberwał na schodach swojej własnej willi, w Miami Beach. Nawet własna willa nie jest schronieniem, jeśli wkurzysz zbyt wielu zbyt nerwowych gości na raz.

> Jak znajdziesz przykłady przejścia od materii nieożywionej do życia to będziem
                  > y mogli pogadać na osobnym wątku.

Naukowcy praktycznie codziennie odkrywają kolejne dowody na prawdziwość twierdzenia pana Darwina. Kreacjoniści dowodów na poparcie swoich tez przedstawić nie potrafią.

Powoli ale nieubłaganie szala przechyla się w stronę słuszności teorii ewolucji.
                  Zresztą: Madoff i Plichta potwierdzają jej słuszność: sukces odnoszą osoby, które najszybciej potrafią przystosować się do zmieniającego się środowiska. Obydwaj wzbogacili się na upadku systemu przejrzystej kontroli finansów, oraz upadku systemu edukacji.

Plichta posiedzi pewnie z pięć lat po czym dołączy do małżonki i wyjadą sobie do Monte Carlo. Młody jest, jako 35 letni emeryt jest wszak ustawiony na całe życie.

Ewolucja górą !
                  • tsy Re: olimpiada finansowa 14.08.12, 13:19
                    map4 napisał:

> Ewolucja górą !
                    >

Ewolucja ok. Kłopot z mechanizmami tej ewolucji. Niektórzy twierdzą, że to wyłącznie walka, ale wtedy nie ma szans na powstanie dwukomórkowca z bytów jednokomórkowych.
                  • zbyleon Re: olimpiada finansowa 14.08.12, 14:45
                    map4 napisał:

> zbyleon napisał:
                    >
                    > > To trudno byłoby udowodnić.
                    >
                    > Lista ofiar Madoffa jest pełna parobków, którzy wzbogacili się nagle na swoich
                    > silikonowych cyckach, głosie, umiejętności wsadzania piłki do kosza z góry, moc
                    > nego jej odbijania kijem i tak dalej.
                    Do tych parobków zaliczysz :
                    - Fundację Wiesela
                    - Fairfield Greenwich
                    - Kingate Management
                    - Tremont Capital
                    - Banco Santander itd..
                    rzuć okiem forsal.pl/artykuly/101468,kogo_nacial_bernard_madoff.html

>
                    > > Z miliardami w kieszeni nie szlajasz się po Bronx'ie.
                    >
                    > ... a i tak możesz kulkę oberwać, .......

z tego co wiem to samo życie jest śmiertelne.

>
                    > > Jak znajdziesz przykłady przejścia od materii nieożywionej do życia to b
                    > ędziem
                    > > y mogli pogadać na osobnym wątku.
                    >
                    > Naukowcy praktycznie codziennie odkrywają kolejne dowody na prawdziwość twierdz
                    > enia pana Darwina. Kreacjoniści dowodów na poparcie swoich tez przedstawić nie
                    > potrafią.
                    odkrywają co ?
                    Przykład przejścia z materii nieożywionej w stronę życia, proszę
                    >
                    > ...............
                    > Zresztą: Madoff i Plichta potwierdzają jej słuszność: sukces odnoszą osoby, któ
                    > re najszybciej potrafią przystosować się do zmieniającego się środowiska. Obydw
                    > aj wzbogacili się na upadku systemu przejrzystej kontroli finansów, oraz upadku
                    > systemu edukacji.
                    >
                    > Plichta posiedzi pewnie z pięć lat po czym dołączy do małżonki i wyjadą sobie d
                    > o Monte Carlo. Młody jest, jako 35 letni emeryt jest wszak ustawiony na całe ży
                    > cie.
                    >
                    Ci dwaj Panowie to typowy przykład kreacjonizmu, coś z niczego!
                    >
                    • map4 Re: olimpiada finansowa 15.08.12, 21:27
                      Dzięki za sznurek. Niestety, dałeś się z listą poszkodowanych wpuścić w maliny. Pojęcie "fundacja" to synonim ukrywania pieniędzy za szyldem, tak, aby nikt nie zorientował się do kogo one naprawdę należą.

Otóż w dzisiejszym świecie zakłada się fundację w Liechtensteinie. Na jej czele staje wynajęty słup, który podpisuje papiery. Statut i cele fundacji, jej fundatorzy i tak dalej - wszystko to znika za zasłoną tajemnicy bankowej. Wiadomo tylko, jak nazywa się słup no i jak nazywa się fundacja. Takiego słupa można wynająć już za 5 tysięcy CHF rocznie. W Liechtensteinie podatki są normalne (z perspektywy UE = śmiesznie niskie) tak więc można się cieszyć górą szmalu, który pracuje dyskretnie, efektywnie i legalnie. PEŁNA DYSKRECJA i LEGALNOŚĆ doprowadziły do rozkwitu fundacji. W jednym tylko banku w Liechtensteinie zarejestrowano konta 15 tysięcy fundacji. Dla porównania: całe księstwo liczy 35 tysięcy mieszkańców.

To tyle na temat fundacji. Tak naprawdę nie wiemy, kto zaparkował pieniądze w tych fundacjach. I o to tak naprawdę w fundacji chodzi.

Co do funduszów hedgingowych i ich klientów: jakoś mi ich nie żal. Klienci funduszów hedgingowych wiedzieli, że wchodzą z sianem do kasyna.

Co do banków wreszcie: nie od dzisiaj wiadomo przecież, że bankierzy nie troszczą się o pieniądze klientów, a jedynie o własną prowizję. Przypomnę, że to ze świata banksterów pochodzi określenie klientów mianem "muppetów".

Przyznam, że nie wiem, skąd fachowa prasa wytrzasnęła listę poszkodowanych definiując ich jako wierchuszkę nowojorskiego świata muzyki, mody i sportu. Pamiętaj jednakże proszę, że oficjalna podana przez Ciebie lista to same słupy, które za odpowiedni obulus właśnie po to zostały wynajęte, żeby prawdziwi właściciele pieniędzy mogli pozostać w cieniu.
                      • zbyleon Re: olimpiada finansowa dla parobków? 16.08.12, 10:18
                        map4 napisał:

> Dzięki za sznurek. Niestety, dałeś się z listą poszkodowanych wpuścić w maliny.
                        > Pojęcie "fundacja" to synonim ukrywania pieniędzy za szyldem, tak, aby nikt ni
                        > e zorientował się do kogo one naprawdę należą.
                        >
                        > Otóż w dzisiejszym świecie zakłada się fundację w Liechtensteinie.
                        Map'ie pogubiłeś się całkowicie.
                        Twierdziłeś , że na piramidy finansowe dają się nabierać :
                        naiwniacy , debile , kreacjoniści i newriche.
                        Ja podałem Ci przykład Madoff'a , Ty wyciągnąłeś naiwniaków z showbiznesu.
                        Teraz chcesz mi wcisnąć , że uzalam się nad fundacjami,funduszami i banksterami.
                        Ja podałem te instytucje jako przykład szczwanych lisów , które dały się nabrać na klasyczną piramidkę.
                        Nie mam zamiaru współczuć im.
                        To potwierdzenie starego przysłowia , że głupich nie sieją ...
                        Na marginesie uderzenie w swoich doprowadziło do tak szybkiego wyroku.
                        • map4 Re: olimpiada finansowa dla parobków? 17.08.12, 11:12
                          zbyleon napisał:

> Map'ie pogubiłeś się całkowicie.
                          > Twierdziłeś , że na piramidy finansowe dają się nabierać :
                          > naiwniacy , debile , kreacjoniści i newriche.
                          > Ja podałem Ci przykład Madoff'a , Ty wyciągnąłeś naiwniaków z showbiznesu.

Madoff nie jest naiwniakiem, kreacjonistą i tak dalej. On jest właścicielem piramidy. Czyli jedynym, który coś z tego miał smile

> Teraz chcesz mi wcisnąć , że uzalam się nad fundacjami,funduszami i banksterami
                          > .
                          > Ja podałem te instytucje jako przykład szczwanych lisów , które dały się
                          > nabrać na klasyczną piramidkę.

Zaraz, zaraz. Różnica pomiędzy bankierem a bankierem inwestycyjnym jest taka, jak różnica pomiędzy krzesłem i krzesłem elektrycznym, ewentualnie jak różnica pomiędzy demokracją a demokracją ludową.

Zapomniałeś najwyraźniej, że to nie banki są ofiarami Madoffa, a jedynie ich działy bankowości inwestycyjnej. A ten akurat rodzaj działalności - moim skromnym zdaniem - nie ma nic wspólnego z bankowością. Zresztą wymieszanie bankowości klasycznej z t.z.w. inwestycyjną jest jednym z powodów dla których obecny kryzys osiągnął tak gigantyczne rozmiary.

> Nie mam zamiaru współczuć im.

ani ja.

> To potwierdzenie starego przysłowia , że głupich nie sieją ...

moje słowa.

> Na marginesie uderzenie w swoich doprowadziło do tak szybkiego wyroku.

Madoff kupił sobie bezpieczeństwo za pomocą przyznania się do winy. Szybki wyrok zapewnił mu przeżycie. Ale coś w tym jest - Madoff uderzył w tych, którzy sterują systemem. Dlatego reakcja systemu była natychmiastowa.

Zresztą taka reakcja systemu przypomina mi działanie organów państwa w sprawie Amber Gold: gdyby nie Tusk Junior prokuratura wcale nie uwijałaby się tak, jak ma to miejsce teraz. Po drugie: nikt jakoś nie zadaje sobie pytania, po co właściwie prokuratura zaangażowała do przeszukań Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
                          Czyli: jakie to żywotne interesy państwa zostały naruszone poprzez trzeciorzędny przekręt dokonany pomiędzy podmiotami prawa cywilnego.

A to już zaczyna mi śmierdzieć kryciem dupy przez prokuratorów i sędziów sobie nawzajem. Żeby się tylko tatuś-car nie wkurwił i nie powyrzucał z posad. W ten oto sposób system broni się sam.

Gdyby ABW weszło do sądów i prokuratur, aresztowało sędziów i prokuratorów odpowiedzialnych za tolerowanie dotychczasowej działalności byłoby to prawidłowe użycie agencji stworzonej do ochrony państwa. Przecież zwykli mundurowi policjanci też potrafią dokonywać przeszukań. ABW w tej sprawie to zwykłe mydlenie oczu i próba odwrócenia uwagi gawiedzi od prawdziwego problemu.

Prawdziwym problemem wcale nie jest to, że Amber Gold naciął pazernych ekonomicznych debili, tylko to, że państwo polskie nie działa. Że żaden prokurator i żaden sędzia nie odpowiadają karnie za swoje czyny.
                          • wubecja Re: olimpiada do fotela 17.08.12, 13:21
                            map4 napisał:
                            > i próba odwrócenia uwagi gawiedzi od prawdziwego problemu.
                            >
                            > Prawdziwym problemem wcale nie jest to, że Amber Gold naciął pazernych ekonomic
                            > znych debili, tylko to, że państwo polskie nie działa. Że żaden prokurator i ża
                            > den sędzia nie odpowiadają karnie za swoje czyny.
                            >

Ktos wrobił Donka. Służby. Teraz zgniła pandora wyleje sie z puszki. A władzę przejmie król Bul, czy kto z urzędu?

• zbyleon Re: olimpiada finansowa dla parobków? 18.08.12, 03:59
                            Chyba olałeś link podany przez Polo.
                            Cytat
                            W samych Niemczech drobni inwestorzy tracą co roku ok. 30 mld euro. Takie dane podała niemiecka fundacja Warentest. Podliczyła ona straty poniesione przez Niemców, którzy skusili się na różnego rodzaju wątpliwe lokaty kapitału, do których zostali namówieni przez nieuczciwych albo niekompetentnych pośredników i oferentów.

W Niemczech tzw. szary rynek kapitału obejmuje dużą paletę podejrzanych ofert, jak sprzedaż nieruchomości po wygórowanej cenie, przynoszące straty transakcje terminowe, czy też nierentowne fundusze powiernicze lokujące środki w nieruchomościach albo w budowę i zakup statków. Nawet niektóre duże banki i kasy oszczędnościowe proponują drobnym inwestorom takie ryzykowne lokaty, co często jest konsekwencją tego, że ich pracownicy otrzymują prowizje za zawarte transakcje i nierzetelnie doradzają klientom.

Kilka lat temu głośna była sprawa zarzutów przeciwko firmie doradztwa finansowego AWD, którą oskarżano, że nierzetelnie doradzała klientom, pośrednicząc w sprzedaży lokat w funduszu nieruchomości Dreilaender-Fond. W latach 90. AWD miała sprzedać ponad 34 tysiące udziałów w DLF o łącznej wartości blisko miliarda euro, obiecując pewne zyski. Według mediów ponad 6 tys. inwestorów, idąc za radą doradców z AWD, zaciągnęło pożyczki na zakup udziałów w funduszu, który okazał się jednak chybioną inwestycją.

Według orzecznictwa federalnego sądu najwyższego inwestorzy mogą domagać się odszkodowań od banków i pośredników, jeśli udowodnią, że ponieśli straty w wskutek nierzetelnego doradztwa.

patrz :
                            www.ekonomia24.pl/artykul/924317.html?print=tak&p=0
                            Czy niemieckie państwo też zawiodło?
                            • skoonk Re: olimpiada finansowa dla parobków? 18.08.12, 17:08
                              zbyleon napisał:
                              pracownicy otrzymują prowizje za zawarte transakcje i n
                              > ierzetelnie doradzają klientom.
                              Według mediów ponad 6 tys. inwestorów, idąc za radą d
                              > oradców z AWD, zaciągnęło pożyczki na zakup udziałów w funduszu, który okazał s
                              > ię jednak chybioną inwestycją.
                              >
                              > Według orzecznictwa federalnego sądu najwyższego inwestorzy mogą domagać się od
                              > szkodowań od banków i pośredników, jeśli udowodnią, że ponieśli straty w wskute
                              > k nierzetelnego doradztwa.

Trudno udowodnić nierzetelność doradcy, więc spokojnie może działać w zmowie. To duży problem w świecie. Brokerzy i maklerzy bardzo chętnie łamią tajemnice służbowe i łupią naiwnych. I jakoś nie słychać o wygranych procesach przed federalnymi sądami najwyższymi.
                              Cała instytucja tajemnicy zawodowej jest lipą. Jednak wszyscy milczą jak zaklęci? Milczą z wyboru, czy za sprawą kreacjonizmu nadludzkich mocy?
                                  • skoonk Re: Piramida Cheopsa obnażona 21.08.12, 10:51
                                    zbyleon napisał:

> chlorofil1 napisał:
                                    >
                                    > Zbyt przycięte traci na swej wymowie:

ameryki nie odkryli,
                                    piramidy nie obnażyli,
                                    a tu dyskurs bez cenzury:
                                    www.reddit.com/r/occupywallstreet/comments/yj6jb/when_the_interest_owed_on_money_rises_in_relation/
                                • wubecja Re: Piramida Cheopsa bredni 21.08.12, 11:24
                                  chlorofil1 napisał:

> [img]https://i.imgur.com/VDhQS.jpg
                                  interest owed on money rises in relation with the amount of currency issued, you have an ever increasing debt vacuum that can never be repaired. This is called a pyramid scheme; run by the private corporation known as the federal reserve.

To jest obnażona piramida cheopsa BREDNI.
                                  Takich głupot dawno nie czytała.
                                  Kasa ma krążyć jak najbardziej, ale legalnie. Nie jak złoto nieindeksowane.
                                  Przejście na złoto wywoła totalny bałagan, spekulacje i histerie. Rok nie minie a zbierze sie światowe Bretton Wood III i znowu to samo. Ale w mętnej wodzie dużo ryb nachapią. No i jakia piękna katastrofa!!! Jaki show!!!
                  • skoonk Re: olimpiada finansowa 14.08.12, 14:56
                    map4 napisał:
                    > Zresztą: Madoff i Plichta potwierdzają jej słuszność: sukces odnoszą osoby, któ
                    > re najszybciej potrafią przystosować się do zmieniającego się środowiska.
                    > Ewolucja górą !
                    >
                    Ewolucja to w naszym relatywnym świecie nie tylko walka i pasożytnictwo, ni wyłącznie leczenie kompleksów poniżaniem lepszych. Mamy tu biegłego wubeka, doktora, genetyka (sic!), relikta polodowcowego... może okaże się zwolennikiem kreacjonizmu w ewolucji????
                    Kreacjonizm dzisiejszy zaś może być również złożony z przeciwieństw - może pochodzić od złego... kusić, zwodzić, wpędzać w psychozy... nawiedzać nocami.... Ciągle musimy wybierać.
      • wubecja Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 10:55
        map4 napisał:

> Najbardziej spodobał mi się komentarz znaleziony gdzieś na sieci, który brzmiał
        > mniej więcej tak: "w polskiej szkole jest miejsce na religię ale nie ma miejsc
        >

Wedle religiantów, ta ich nauka ma dać jakiś magiczny dar etyki i opatrzność przed oszustami.
        A podstawy ekonomii i prawa mają już być w WOSie (podobno). Tylko, że to nie wystarczy, tu trzeba mieć dużą wiedzę:
        - Jeśli dwie spółki inwestują nawzajem w siebie podobne kwoty, to może znaczyć, że chcą się sztucznie napompować.
        wyborcza.biz/biznes/1,100896,12299444,Amber_Gold__Gaszcz_spolek_malzonkow_Plichtow.html
      • skoonk Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 11:23
        map4 napisał:

Tzw "Wartości" (nie mylić z ceną - to do betonu) trzeba wpajać. Można np. nauczyć, żeby przy udzielaniu pożyczki potrącać odsetki od razu. Albo uruchomić inwestycje w zysk z windykacji. Nie wystarczy powtarzać jak ta pani:
        – Jezusie, co ja zrobiłam, co ja zrobiłam? I w kółko to „Jezusie”, „Jezusie”...
        forsal.pl/artykuly/639312,jak_dzialaja_piramidy_finansowe_rzecz_o_naturze_ludzkiej.html
        W szołach by trzeba uczyć o przekrętach, a domniemanie niewinności zastąpić domniemaniem chciwości, skoro nawet Agencja Wywiadu nie ma wystarczającej wiedzy:
        W operacyjnym funduszu Agencji Wywiadu brakuje nawet dwa miliony złotych. Sprawa wyszła na jaw po kontroli wydatków. W kasie zamiast pieniędzy znajdował się papier.
        www.radiomaryja.pl/informacje/z-funduszu-agencji-wywiadu-zniknely-pieniadze/
        • napoj.chmielowy Re: olimpiada finansowa 13.08.12, 12:05
          skoonk napisała:

> Tzw "Wartości" (nie mylić z ceną - to do betonu) trzeba wpajać.

Domyślam się Pani Skoonk, że ten beton to do mnie. Zadam, zatem, koleżance z Jackowa pytania Kto ma wpajać wartości? Kto je reprezentuje i żyje zgodnie z nimi?
        • wubecja Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 11:21
          skoonk napisała:

> Tzw "Wartości" (nie mylić z ceną - to do betonu) trzeba wpajać. Można np. naucz
          > yć, żeby przy udzielaniu pożyczki potrącać odsetki od razu. Albo uruchomić inwe
          > stycje w zysk z windykacji. Nie wystarczy powtarzać jak ta pani:
          > – Jezusie, co ja zrobiłam, co ja zrobiłam? I w kółko to „Jezusie

Widzicie jak się kończy wpajanie wartości od tysięcy lat. Kontrola interesów też zawodzi.
          Bo to złudzenia, bo to organizują krętacze. Religia odeszła od dawnej polskiej tolerancji ekumenicznej. Dzisiaj nikto by nie wymyślił kościoła grecko-katolickiego, za to ortodoksi radykalizują się. Tak samo w kontroli interesów - większa swawola mimo informatyki, albo przez nią. Nie ma odpowiedzialności, prawo zdeprawowane. Nic upilnować nie można. A trzeba! I to wystarczy.
          • tsy Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 12:54
            wubecja napisała:

> Widzicie jak się kończy wpajanie wartości od tysięcy lat. Kontrola interesów te
            > ż zawodzi.
            > Bo to złudzenia, bo to organizują krętacze. Religia odeszła od dawnej polskiej
            > tolerancji ekumenicznej. Dzisiaj nikto by nie wymyślił kościoła grecko-katolick
            > iego, za to ortodoksi radykalizują się. Tak samo w kontroli interesów - większa
            > swawola mimo informatyki, albo przez nią. Nie ma odpowiedzialności, prawo zdep
            > rawowane. Nic upilnować nie można. A trzeba! I to wystarczy.

Problem jest z pilnowaniem pilnującego, z miejsca pojawia się nieskończoność pilnujących.
            • wubecja Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 15:32
              tsy napisał:
              > Problem jest z pilnowaniem pilnującego, z miejsca pojawia się nieskończo
              > ność pilnujących.

W Szwajcarii jest jeden urząd. W świecie żadnego. Czas konczyć z takim swiatem!
              Matematycy na barykady!
              • tsy Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 15:47
                wubecja napisała:

> W Szwajcarii jest jeden urząd. W świecie żadnego. Czas konczyć z takim swiatem!
                > Matematycy na barykady!

Nie trzeba barykad. Zresztą barykady są trudno definiowalne, ale łatwo budowane. Wystarczy umiejętnie zastosować w systemach społecznych te rozwiązania z dziedziny zarządzania ograniczonymi zasobami, które są stosowana w komputerowych systemach operacyjnych. System organizujący życie na tej planecie jest przedatowany i dlatego się zawiesza. Potrzebne jest upgrade nie barykady.
                • zbyleon Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 16:04
                  tsy napisał:

> . Wystarczy umiejętnie zastosować w systemach społecznych te rozwiązania z dzie
                  > dziny zarządzania ograniczonymi zasobami, które są stosowana w komputerowych sy
                  > stemach operacyjnych. System organizujący życie na tej planecie jest przedatowa
                  > ny i dlatego się zawiesza. Potrzebne jest upgrade nie barykady.

Cóż znaczy przedatowany?
                  Jak objawiają się te zawieszenia?
                  Czy nieustający dodruk pieniądza nie jest ciągłym upgrade'm?
                    • zbyleon Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 16:21
                      wubecja napisała:

> zbyleon napisał:
                      >
                      > > Czy nieustający dodruk pieniądza nie jest ciągłym upgrade'm?
                      > >
                      > To raczej wirus.
                      Wirus jest ewaluacją systemu , to klasyczny upgrade.
                      Być może niechciany , ale jednak modyfikuje system.
                      Systemy operacyjne dzięki coraz większemu otwarciu powoli zbliżają się do systemów społecznych , które roją się od modyfikacji pożądanych,niezamierzonych, niechcianych i niewskazanych.
                      • tsy Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 16:32
                        zbyleon napisał:

> Wirus jest ewaluacją systemu , to klasyczny upgrade.
                        > Być może niechciany , ale jednak modyfikuje system.
                        > Systemy operacyjne dzięki coraz większemu otwarciu powoli zbliżają się
                        > do systemów społecznych , które roją się od modyfikacji pożądanych,niezamierzon
                        > ych, niechcianych i niewskazanych.
                        >
                        >

Poniekąd masz rację, ale tylko poniekąd. Jeżeli rozpatrywać każdy byt ludzki jako proces odbywający się pod kontrolą systemu to w życiu społecznym zagłodzenie procesu jest bardzo częste, a badania nad systemami operacyjnymi ten problem rozwiązały.
                        • zbyleon Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 18:42
                          tsy napisał
                          > >
                          >
                          > Poniekąd masz rację, ale tylko poniekąd. Jeżeli rozpatrywać każdy byt ludzki ja
                          > ko proces odbywający się pod kontrolą systemu to w życiu społecznym zagłodzenie procesu jest
                          > bardzo częste, a badania nad systemami operacyjnymi ten problem rozwiązały.
                          Kurde !!!
                          Wcięło mi wpis dokonany godzinę temu???
                          Był genialny , ale uleciał.
                          Nieudolnie spróbuję go odtworzyć.
                          Cytat
                          With z/OS Workload Management (WLM), you define performance goals and assign a business importance to each goal. You define the goals for work in business terms, and the system decides how much resource, such as CPU or storage, should be given to it to meet the goal. Workload Management will constantly monitor the system and adapt processing to meet the goals.

My w życiu społecznym mamy kłopoty z definiowaniem celów.
                          patrz:
                          www-03.ibm.com/systems/z/os/zos/features/wlm/
                          • tsy Re: olimpiada fałszowa 14.08.12, 19:03
                            zbyleon napisał:

> Kurde !!!
                            > Wcięło mi wpis dokonany godzinę temu???
                            > Był genialny , ale uleciał.
                            > Nieudolnie spróbuję go odtworzyć.

Lepiej odtwórz. Bo jak na razie nie za bardzo rozumiem.
                • map4 Re: olimpiada fałszowa 15.08.12, 09:07
                  tsy napisał:

> Wystarczy umiejętnie zastosować w systemach społecznych te rozwiązania z dzie
                  > dziny zarządzania ograniczonymi zasobami, które są stosowana w komputerowych sy
                  > stemach operacyjnych. System organizujący życie na tej planecie jest przedatowa
                  > ny i dlatego się zawiesza. Potrzebne jest upgrade nie barykady.

Socjalizm zasadzał się przecież na centralnie sterowanej gospodarce niedoborów, czyli dokładnie odzwierciedlał walkę programów o zasoby komputera. Niestety, ludzie to nie programy i mieli ciągłej walki o podstawowe zasoby dość.

Jedna, lokalna susza w USA zagraża wyżywieniu całej planety.
                  Z poprzedniego zdania wysuwam dwa wnioski: albo planeta jest za mała, albo chętnych na jedzenie jest już za dużo. Ponieważ planety napompować się nie da, wyjściem pozostaje wojna, głód, masowe ludobójstwo i tak dalej.

Ekonomista nazwałby to "redukcją popytu", humanista nazwałby to "wezwaniem do holocaustu" a rasowy kapitalista zacząłby skupować akcje producentów broni i przedsiębiorstw z branży pogrzeby, stypy i trumny.
                  • tsy Re: olimpiada fałszowa 15.08.12, 09:47
                    map4 napisał:

> Socjalizm zasadzał się przecież na centralnie sterowanej gospodarce niedoborów,
                    > czyli dokładnie odzwierciedlał walkę programów o zasoby komputera. Niestety, l
                    > udzie to nie programy i mieli ciągłej walki o podstawowe zasoby dość.

O jakim systemie operacyjnym myślisz, że używasz słowa walka?
                    • map4 Re: olimpiada fałszowa 15.08.12, 10:10
                      tsy napisał:

> O jakim systemie operacyjnym myślisz, że używasz słowa walka?

fakt. Procesy nie walczą, one proszą o zasoby i grzecznie na nie czekają, albo są przez jądro zabijane. Niestety, tylko ludność Korei Północnej wydaje się być na tym świecie wystarczająco podobna do procesów w komputerze: jądro północnokoreańskiego systemu zagłodziło już - według różnych szacunków - ponad milion z piętnastu milionów programów w Korei Północnej i mimo tego powstania tam jeszcze nie było.

"Nowy człowiek" i "nowy wspaniały świat" - bez pożądania, pędu ku władzy i pełnemu brzuchowi możliwy jest najwidoczniej tylko w Korei Północnej.
                      Nawet Fidel musiał regularnie otwierać emigrantom granice, żeby utrzymać się przy władzy.

Inna sprawa, czy powinniśmy świadomie podążać drogą ideologii dżu-cze, aby zrzucić pęta wstrętnego kapitalizmu, oligarchii finansowej i wszechmocnego, choć niewypłacalnego państwa.
                      • wubecja Re: olimpiada fałszowa 15.08.12, 11:08
                        map4 napisał:
                        > Inna sprawa, czy powinniśmy świadomie podążać drogą ideologii dżu-cze, aby zrzu
                        > cić pęta wstrętnego kapitalizmu, oligarchii finansowej i wszechmocnego, choć ni
                        > ewypłacalnego państwa.
                        >
                        To zamknięty system, jak MSW.
                      • tsy Re: olimpiada fałszowa 15.08.12, 11:30
                        map4 napisał:

> fakt. Procesy nie walczą, one proszą o zasoby i grzecznie na nie czekają, albo
                        > są przez jądro zabijane.

Chyba muszę Ci z wiedzy o systemach operacyjnych postawić niedostateczny.
                        • zbyleon to meet the goal 15.08.12, 13:05
                          Aby osiągnąć cel - dość łatwo zdefiniować w języku systemu operacyjnego.
                          Opisanie tego samego w języku systemów społecznych jest bardzo trudne, być może niemożliwe.
                          Namiastką może być wspólny interes coś co połączyło Polaków pod koniec PRLu i co zjednoczyło na pewien czas prawie całe społeczeństwo w walce z ówczesną władzą.
                          Po meet the goal każdy poszedł w swoją stronę , no i mamy to co widać.
                        • tsy Re: olimpiada fałszowa 15.08.12, 21:27
                          tsy napisał:

> Chyba muszę Ci z wiedzy o systemach operacyjnych postawić niedostateczny.

Sorry Mapie za moje belferskie zachowanie, ale porównanie subtelnych algorytmów do dyktatury rodziny Kim-ów trochę mnie zdenerwowało. Systemy operacyjne są władzą, ale władzą świadczącą usługi. Procesy składają zapotrzebowanie na zasób i, o ile mają uprawnienia, wcześniej czy później ten zasób otrzymują. Zabijanie procesu następuje jedynie w sytuacjach awaryjnych, a i wtedy system zazwyczaj stara się zachować jak najwięcej danych umożliwiających "zmartwychwstanie".
                          • map4 Re: olimpiada fałszowa 16.08.12, 09:15
                            tsy napisał:

> tsy napisał:
                            >
                            > > Chyba muszę Ci z wiedzy o systemach operacyjnych postawić niedostateczny.
                            >
                            > Sorry Mapie za moje belferskie zachowanie, ale porównanie subtelnych algorytmów
                            > do dyktatury rodziny Kim-ów trochę mnie zdenerwowało.

Wierzę. Nic się zresztą nie stało. Opisywane przeze mnie zachowanie systemu (zabijanie procesów) nie jest czynnością normalną chyba że zasoby są niewystarczające. Wtedy dochodzi do OOM (Out Of Memory) i system operacyjny zaczyna dokonywać egzekucji na procesach chroniąc stabilność systemu jako takiego.

W sytuacji, w której znajduje się Korea Północna zabijanie nie jest konieczne, obywatele tego kraju umierają śmiercią głodową. Ten proces również opisano w świecie informatyki, ma on nazwę "starvation", czyli po naszemu "zagłodzenie".

> Systemy operacyjne są wł
                            > adzą, ale władzą świadczącą usługi. Procesy składają zapotrzebowanie na zasób i
                            > , o ile mają uprawnienia, wcześniej czy później ten zasób otrzymują. Zabijanie
                            > procesu następuje jedynie w sytuacjach awaryjnych, a i wtedy system zazwyczaj s
                            > tara się zachować jak najwięcej danych umożliwiających "zmartwychwstanie".

Sam zacząłeś proponując przejęcie zasad rządzących komputerami i zastosowanie ich w realnym świecie. Problem dostępu do zasobów jest w obydwu światach analogiczny. Rozwiązania problemów dostępu do zasobów również są podobne, niestety nasz humanizm nie pozwala nam ich zaakceptować.

Ktoś musi umrzeć aby przeżyć mógł ktoś inny - takie rozwiązanie jest nieakceptowalne.
                            • wubecja Re: olimpiada fałszowa 16.08.12, 11:01
                              map4 napisał:
                              > Sam zacząłeś proponując przejęcie zasad rządzących komputerami i zastosowanie i
                              > ch w realnym świecie. Problem dostępu do zasobów jest w obydwu światach analogi
                              > czny. Rozwiązania problemów dostępu do zasobów również są podobne, niestety nas
                              > z humanizm nie pozwala nam ich zaakceptować.
                              >
                              > Ktoś musi umrzeć aby przeżyć mógł ktoś inny - takie rozwiązanie jest nieakcepto
                              > walne.
                              >
                              ale tak bywa w naturze. Coś jak na boisku - współpraca 11 chłopa w celu rywalizacji z drugim zespołem 11 chłopa. Do tego sędzia, reklama, zakłady i Fryzjer. Tragifarsa, taki to system! W komputerze system nie odróżnia czy program jest złośliwy, czy przyjazny dla niego, on liberał , róbta co chceta, jak Ambergold bez koncesji na gold, żeby tylko działo się samo i efektowo. Jak nie używasz ikonek, czy programów to ci sam oczyści jednym klikiem! Ma też firewall. Co, że jednego Ambera nie złapali, jak w tym czasie zapobiegli 200 tysięcy napitym kolarzom. Aż dziwne, że wszystkich pieszych nie zatrzymali, przecież oni też mogą wtargnąć i statystyki to potwierdzają. Dlatego mądry firewall pyta czy chcesz takiego wątka wpuścić, a system zaleca procedury bezpieczenstwa obowiązkowe OC, kaski, światełka, dzwonki, 0%, przepisy... Linux mądrzejszy, bo konserwatysta, nie idzie na łatwizny i nie handluje strachem, ani reklamą. Albo, albo. Ale prawo musi być. Nie damy się zagłodzić!
    • najglupszy-nick Stokrotka 13.08.12, 11:25
      Z Gaz-Wyb

Amber Gold Invest (dawniej Salony Finansowe Ex), spółka inwestycyjna powołana w 2008 r. posiada 30-milionowe udziały w Amber Gold sp. z o.o. Prezesem jest pani Plichta.

* Amber Gold sp. z o.o. (dawniej Grupa Inwestycyjna Ex), założona w styczniu 2009 r. to spółka-matka całej grupy, która wydała w sumie ok. 60 mln zł na akcje różnych spółek-córek (czyli przetransferowała tam kasę). Prezes Marcin, wiceprezes Katarzyna Plichta.

* Fundusz Poręczeniowy (dawniej Amber Gold PDS), założona w 2010 r. spółka , która ma ręczyć za lokaty Amber Gold sp. z o.o. Prezesem była Katarzyna, a później Marcin.

* OLT Express sp. z o.o. - (2011) zarządzała liniami lotniczymi. Prezes Marcin Plichta.

* spółki w upadłości OLT Express Regional, OLT Express Poland, założone w 2011 r.

* Amber Gold Obsługa (2012), spółka powołana do wspomagania obsługi klientów starego AG. Prezes Marcin Plichta.

* OLT Cafe - spółka powołana w 2012 r. do prowadzenia cateringu dla linii lotniczych. Prezes Marcin Plichta.

* Amber Gold SA, wspomniana na początku nowa spółka - na razie nie prowadzi żadnej działalności. Prezes Marcin Plichta, Katarzyna zasiada w radzie nadzorczej.

* PST SA - zarejestrowana kilka dni temu, ma zająć się wypłatami pieniędzy dla klientów Amber Gold sp. z o.o. Prezes Katarzyna Plichta.

• poloeschatolo poznanie innymi zmysłami 13.08.12, 14:30
        tego nam brakuje.

wciąż tylko teksty i teksty. a przecież ewolucja doprowadziła do tego, że zmysł wzroku u homo sapiens odgrywa rolę najważniejszą. ważniejsza jest ikona niż treści słowne z nią związane, a jeśli już to ograniczone co najwyżej do sloganu "ulgix wzdęcia".

brakuje w naszej infosferze
        takich chociażby przykładów lub podobnych, które mogłyby posłużyć do stworzenia wizualnej "mapy" powiązań amber goldu, plichty, michała tuska, olt, tomasza arabskiego, 2 milionowej dziury w funduszu operacyjnym agencji wywiadu, lecha wałęsy, andrzeja wajdy itd...

brakuje w polsce gościa na miarę marka lombardiego
        • map4 Re: poznanie innymi zmysłami 13.08.12, 15:26
          poloeschatolo napisała:

> tego nam brakuje.
          >
          > wciąż tylko teksty i teksty. a przecież ewolucja doprowadziła do tego, że zmysł
          > wzroku u homo sapiens odgrywa rolę najważniejszą.

Słuchanie radia rozwija umysł, oglądanie telewizji go niszczy. Z rolą wzroku bym nie przesadzał, podobnie jak z prezentacjami. Słowo drukowane ma jednak magiczną moc, bo trafiając do umysłu za pomocą oczu jednak zmusza do myślenia. A proces myślenia jest kluczowy w fazie tworzenia własnych poglądów.

Teksty tak. Obrazki też, ale jako uzupełnienie a nie zastępstwo tekstu. Już starożytni egipcjanie rozwinęli pismo obrazkowe i zobacz, do czego ich to doprowadziło smile
      • zbyleon Re: Drugie dno skandalu? 14.08.12, 05:09
        chlorofil1 napisał:

> A może paranoja?
        > rebelya.pl/post/2376/ancyparowicz-sprawa-amber-gold-to-przygotowanie

To że SKOK'i drażnią banksterów jest oczywiste.
        Lobby bankowe wykorzystuje każdą okazje by położyć swoje lepkie łapska na SKOK'ach.
    • poloeschatolo kolejne dyscypliny 14.08.12, 13:56
      1. Finroyal FRL Capital Limited
      2. Flexworld Inc.
      3. Perfect Money Finance Corp. z siedzibą w Panamie
      4. Weksel Bank, Aida System Sp. z o.o. z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim
      5. Amber Gold Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku
      6. GoGo20 Poland
      7. DOBRALOKATA Sp. z o.o.
      8. Pozabankowe Centrum Finansowe Sp. z o.o.
      9. P.H.U. PROMOTOR z siedzibą we Wrocławiu
      10. Care&Cash Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu
      11. KASOMAT.PL SA, Wrocław
      12. Lex-Security, Mysłowice
      13. Centrum Inwestycyjno - Oddłużeniowe sp. z o.o. Stargard Szczeciński
      14. Socket Resources GmbH reprezentowana na terytorium RP przez Marka Jachowicza; biuro operacyjne w Polsce - Warszawa
      15. IPI CAPITAL S.A. z siedzibą w Warszawie
      16. NOVA NEW Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
    • skoonk Re: olimpiada medialna 14.08.12, 15:10
      poloeschatolo napisała:

> na początek sztafeta (powodująca co prawda nawykowe kontuzyjki)
      >
      Tymczasem na sąsiednim torze czyha czarny koń sztafety:
      rząd przyjął program prywatyzacji na lata 2012-1013, według którego rząd ma sprzedać blisko 300 spółek w których ma akcje lub udziały, za przynajmniej 15 mld zł.
      kuzmiuk.blog.onet.pl/1,DA2012-07-19,index.html
      Wszyscy jesteśmy w parabanku.
    • skoonk Re: Gang Olsena 18.08.12, 10:52
      mam dla nich dwie wiadomości, dobrą i złą. Zła jest taka, że rządzą nami gangsterzy. Dobra − że to Gang Olsena. Możliwe, że byłem jeszcze bliżej prawdy, niż sam sądziłem.
      Jeszcze tylko rządząca sitwa triumfalnie urodzi specjalną pic-ustawę przeciwko parabankom, być może wykorzystując okazję do przechwycenia kontroli nad jedną z ostatnich nie opanowanych jeszcze przez nią instytucji, jaką są kasy spółdzielcze, i otrąbione zostanie, że sprawa załatwiona

www.rp.pl/artykul/776919,925722-Modus-operandi.html?p=2.
      • wubecja Re: Gang Olsena 22.08.12, 12:16
        skoonk napisała:

> [i]mam dla nich dwie wiadomości, dobrą i złą. Zła jest taka, że rządzą nami gan
        > gsterzy. Dobra − że to Gang Olsena.

Żaden gang nie ma tak dobrze, jak władza w państwie.
        Po 2006 roku w ramach „Wspólnej polityki cukrowej w Polsce" zmniejszono kwoty produkcyjne z 2 mln do 1,4 mln ton. Zlikwidowaliśmy więc prawie połowę cukrowni, o ponad połowę zmniejszyła się ilość plantatorów i areał upraw buraka cukrowego. W efekcie z eksportera, staliśmy się importerem cukru.
        Co ciekawe, produkcja cukru w UE zaspokaja jedynie 80 proc. zapotrzebowania. A mimo to utrzymywane są wysokie cła importowe. Ceny więc rosną w Polsce w ciągu ostatnich pięciu lat o prawie 60 proc. W konsekwencji spada rentowność firm przetwarzających cukier.

file:///C:/Users/MojKomputer/PRASA/628874,926517-Cukier-juz-nie-krzepi.html
        • skoonk Re: Gang Olsena 22.08.12, 14:29
          wubecja napisała:

> Żaden gang nie ma tak dobrze, jak władza w państwie.
          Taka wiedza to dla firm lotniczych majątek. Michał Tusk pracując na gdańskim lotnisku, wyniósł stamtąd dla OLT Express, czyli firmy oszusta Marcina P. informacje z tzw. arkuszy MIDT. To skrót od Marketing Information Data Transfer. Dane te są objete tajemnicą, ponieważ trafiają tam informacje dotyczące rozmów handlowych.
          www.fakt.pl/Co-mlody-Tusk-wyniosl-z-lotniska-,artykuly,174128,1.html
    • najglupszy-nick Teatrzyk Cieni 29.09.12, 21:21
      Cytat
      Były szef Komisji Nadzoru Finansowego ma jeszcze dalej idący pogląd. – Tej afery by nie było bez wsparcia finansowego i politycznego na bardzo wysokim poziomie. Urzędnicy byli zbyt pasywni. Niektórzy do dziś twierdzą, że albo nie znali się na inżynierii finansowej, albo nie mieli podstaw prawnych do wszczęcia postępowania. To nieprawda. W Amber Gold nie było wielkiej matematyki, a w polskim systemie prawnym są wystarczające instrumenty – komentuje Stanisław Kluza, były przewodniczący KNF. Co ciekawe, ani Kluzie, ani jego współpracownikom nazwisko Olech nigdy nawet nie obiło się o uszy.

www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/czlowiek-z-trojmiasta,30333,2
      • skoonk Re: Teatrzyk Cieni 30.09.12, 09:20
        najglupszy-nick napisał:

> Cytat
        > Były szef Komisji Nadzoru Finansowego ma jeszcze dalej idący pogląd. – T
        > ej afery by nie było bez wsparcia finansowego i politycznego na bardzo wysokim
        > poziomie. (...) Co ciekawe, ani Kluzie, ani jego współpracowni
        > kom nazwisko Olech nigdy nawet nie obiło się o uszy.
        >

>
        Kluza mataczy, co wskazuje, że afera jest prowadzona przez rząd w porozumieniu z PISem!!!
        Wkrótce PO z PIS zamienią się stołkami, a Olech pozostanie na tronie.
    • poloeschatolo truj-miasto tróje 30.09.12, 19:37
      amber gold to jeden z elementów elitarnej truj-miejskiej układanki

Cytat
      Za korzystanie z należącej do gminy reprezentacyjnej willi przy ul. Uphagena 23 we Wrzeszczu wraz z parkingiem i ogrodem Gdański Klub Biznesu płaci miesięcznie ok. 3208 zł - dowiedziała się "Gazeta". Powierzchnia willi to 964 m kw., zatem stawka za metr to 3,3 zł.

Jak to możliwe, skoro czynsze za lokale użytkowe w tej okolicy są znacznie wyższe? Porównania nie wytrzymują też opłaty w mieszkaniach komunalnych. Po ostatnich podwyżkach za metr kwadratowy trzeba tam zapłacić ok. 10 zł. Najubożsi gdańszczanie, po ulgach, mogą liczyć na 4 zł za m kw.

Więcej... trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,12580952,Biznesmeni_placa_za_wille_mniej_niz_gdanszczanie_za.html#ixzz27yYBBakd
      • wubecja Re: truj-miasto tróje 01.10.12, 01:48
        poloeschatolo napisała:
        > Jak to możliwe, skoro czynsze za lokale użytkowe w tej okolicy są znacznie wyżs
        > ze?

a tak to możliwe, że wybierają ich arbuzy - po wierzchu zielone a w środku czerwone!!!
        • censorship Re: truj-miasto tróje 01.10.12, 07:00
          wubecja napisała:

>
          > a tak to możliwe, że wybierają ich arbuzy - po wierzchu zielone a w środku czer
          > wone!!!

Cytat
          PW: Arystoteles twierdził, że idealny ustrój to arystokracja - sprawujący władzę są na tyle bogaci, że nie nęci ich łapówka.

Ha, ha. Praktyka wskazuje, że właśnie osoby bogate korumpują i są korumpowane. Każda ideologia proponuje jakiś bezkorupcyjny raj na ziemi. Konserwatyści chcą podnieść członków społeczeństwa na tak wysoki poziom moralny, by nawet do głowy im nie przyszła korupcyjna propozycja. Komuniści chcieli znieść własność prywatną i w ten sposób zlikwidować wszelką niegodziwość. Liberałowie twierdzą, że gdyby wszystko było prywatne i w pełni działały zasady wolnego rynku, łapówkarstwo by znikło. Byłoby po prostu nieracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia: zwiększając koszty, powodowało spadek konkurencyjności. Akurat!

Czytaj:
          www.ceo.org.pl/pl/mlodzi-przeciw-korupcji/news/korupcja-w-historii-polski-rozmowa-z-prof-tomaszem-naleczem
          • map4 Re: truj-miasto tróje 01.10.12, 08:38
            censorship napisała:

> Ha, ha. Praktyka wskazuje, że właśnie osoby bogate korumpują i są korumpowane.

Kto już ma miliard pragnie następnego. Kto ma pięć, pożąda dziesięciu.
            Chciwości nie da się zaspokoić żadną kwotą.
    • chlorofil1 Re: olimpiada finansowa 02.10.12, 14:19
      Zalegalizować korupcję! Niech będą normalne jawne cenniki! Niech rządzi podaż z popytem pospołu! Bo można zgłupieć
      www.tvn24.pl/brat-sobiesiaka-rozpracowywal-dla-cba-korupcje-w-sadach-prokuratura-nielegalnie,280167,s.html
      • wubecja Re: olimpiada finansowa 02.10.12, 15:56
        chlorofil1 napisał:

> Zalegalizować korupcję! Niech będą normalne jawne cenniki! Niech rządzi poda
        > ż z popytem pospołu!
        Bo można zgłupieć

Rozsądny wniosek, ale towarzyszu czy seryjni samobójcy nie będą tańsi? Bo skuteczniejsi na pewno.
        Wygląda jakbyśmy zbliżali się do końca naszych widowiskowych igrzysk olimpijskich.
        Kto wygra i za ile? Ten kto dotrwa do końca.
        • map4 Re: olimpiada finansowa 02.10.12, 16:17
          wubecja napisała:

> Rozsądny wniosek, ale towarzyszu czy seryjni samobójcy nie będą tańsi? Bo skute
          > czniejsi na pewno.

Samobójcy są towarem jednorazowego użytku. Podchodzi taki jeden do celu, pociąga za zawleczkę i nie ma co po nim zbierać. Zawodowi zabójcy są tańsi, bo rozkładają koszty stałe (wykształcenie, wieloletnia praktyka, szkolenia) na wielu zleceniodawców. Kryzys idzie, wydawane piniondze trzeba z każdej strony oglądać.
      • wubecja Re: olimpiada finansowa 04.10.12, 15:03
        chlorofil1 napisał:

> Zalegalizować korupcję! Niech będą normalne jawne cenniki! Niech rządzi poda
        > ż z popytem pospołu!
        Bo można zgłupieć
        > <a href="www.tvn24.pl/brat-sobiesiaka-rozpracowywal-dla-cba-korupcje-w-sadach-

Ci ludzie nie wiedzą co mówią. A co robią, to ich sprawa.
        Dla czystości sprawy śledztwo ws. Amber Gold powinno być przeniesione z Gdańska do innej prokuratury w kraju, bo nie daj Bóg wyjdą jeszcze jakieś inne informacje - powiedział w programie "Jeden na jeden" Krzysztof Kwiatkowski. Eks-minister sprawiedliwości pytany był o nagranie, na którym premier Tusk "przybija piątkę" z sędzią Ryszardem Milewskim i szefem gdańskiej prokuratury Dariuszem Różyckim. Zdjęcie, na którym Milewski wykonuje obraźliwy gest, Kwiatkowski skwitował: - Jestem dramatycznie zdegustowany.
        www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jestem-dramatycznie-zdegustowany-kwiatkowski-o-wyprostowanym-palcu-sedziego,280574.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka