Dodaj do ulubionych

Do Haliny Pankanin.

IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 28.09.05, 11:11
W ulotce wyborczej kandydata (a teraz już obecnego posła) Giovanniego Romana
pisze Pani, iż jest to człowiek "głębokiej wiary". Jako katolik jestem
oburzony tym stwierdzeniem, bowiem jeżeli traktuje Pani religię katolicka
poważnie, to powinna Pani wiedzieć iż nikt nie ma prawa oceniać stopnia oraz
głebokości wiary drugiego człowieka, to bowiem kto z nas jest święty a kto
nie, kto wierzy głęboko a kto płytko - wie tylko sam Bóg i nikt więcej. Żaden
człowiek nie może zaglądnąć drugiemu do sumieia (a tylko wtedy można
formułować taką ocenę, jaką wystawiła Pani panu Romanowi). Natomiast jeśli
chodzi o wykorzystywanie wiary dla osiągnięcia przyziemnych celów
politycznych, to nie będę się na ten teman wypowiadał, bowiem jest chwyt
poniżej wszelkich standardów. Informuję tylko o jednym (bo pewnie tego Pani
tez nie wie): wiara katolicka jest drogą do Zbawienia człowieka a nie
narzędziem realizacji celów politycznych.
Obserwuj wątek
    • Gość: Katoliczka Re: Do Haliny Pankanin. IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 28.09.05, 11:59
      Nie oburzaj się Pan tak.
      Może Pani Pankanin wyrocznią nie jest, ale mi kazał Ksiądz Proboszcz głosować na
      Pana Romana. A Ksiądz Proboszcz wie co mówi...
      • Gość: inka Re: Do Haliny Pankanin. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.05, 12:24
        A co jeszcze Ci Ksiądź Proboszcz kazał ........ kościół ma przecież inne
        zadania niż polityczne agitacje.
        • Gość: Prauat Jan Kowski Re: Do Haliny Pankanin. IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 28.09.05, 19:21
          Gość portalu: inka napisał(a):

          > A co jeszcze Ci Ksiądź Proboszcz kazał ........

          Nie glosujcie na zydokomune :P
    • Gość: Krystian Re: Do Haliny Pankanin. IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 29.09.05, 07:53
      Co chcesz od HPeka i Giovaniego, przecież to prawdziwi katolicy
      a zbawienie eeeeeee tam, to dobre dla maluczkich
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka