Gość: Pusia IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 19:19 Prosze pomozcie mi co zrobic ze sprawą dotyczącą skaczącego dzieckiem sąsiadów - ja mieszkam pod nimi , juz reagowałam i nic to nie daje - nadal skacze a mi sufit sie trzesie.Pomozcie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: www Re: problem sąsiedzki IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 19:24 odjebac mu łeb.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: problem sąsiedzki IP: *.wlb.vectranet.pl 16.12.08, 19:27 A może by tak Tobie odjebać łeb gamoniu? Dziecko ma prawo skakać sobie ile wlezie, o ile nie robi tego w czasie ciszy nocnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolek Re: problem sąsiedzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.08, 19:35 Jaka cisza nocna? Nie ma już czegoś takiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pozdro Re: problem sąsiedzki IP: 78.8.136.* 16.12.08, 20:30 Zgłoś na policję trzy interwencje i zakładają im sprawę z urzędu dziecko jest dzieckiem ale sąsiad jest też człowiekiem i ma prawo odpocząć we własnym domu ja miałem też taki problem po pierwszej interwencji się uspokoiło Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzy Re: problem sąsiedzki IP: *.opera-mini.net 16.12.08, 20:36 Sprawdź "zakłócanie miru domowego" i na tej pdst tak jak ją zawiadom straż miejską.pomogą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wesołek Re: problem sąsiedzki IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 21:20 Gość portalu: xzy napisał(a): > zawiadom straż miejską Ta natomiast postawi w przedpokoju fotoradar i bachor już nie będzie biagał po domu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pusia Re: problem sąsiedzki IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 20:45 To mam zawiadomic Policje czy straz miejska ? straz miejska jest od " tego " ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzy Re: problem sąsiedzki IP: *.opera-mini.net 16.12.08, 20:52 Napisałem Ci co masz sprawdzić w necie to będziesz wiedzieć czy załatwi to straż czy aż policja mi pomogła straż:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tojajola Re: problem sąsiedzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.08, 21:03 A ja bym spróbowała jeszcze raz pogadać z sąsiadami i ewentualnie ich troche nastaraszyć Strażą mIejską. Sa 2 aspekty tej sprawy : dziecko to dziecko zwłaszca małe i tudno wymagac aby siedziało cały dzień na kanpie ,z drugiej strony każdy ma prawo do odpoczynku w swoim domu . Pocieszę cie ,ja mam budowę koło domu i mam hałas non stop . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pusia Re: problem sąsiedzki IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 21:09 Jolu ale to jest nie do zniesienia , co innego hałas od budowy ktora jest dalej , a co innego dziecko skaczace nad głowa i slysze tylko łup łup łup. a tymbardziej ze sciany, sufit w tym bloku sa bardzo cienkie a wiec halas slychac dwa razy mocniej :( w kazdym badz razie zadzwonilam do strazy miejskiej i powiedziano mi ze jak najbardziej jest to naruszenie prywatnosci i mojego spokoju , ktory mi sie nalezy we wlasnym domu i jezeli jeszcze beda takie WYKROCZENIA to mam zglosic na straz miejska a ich odwiedzi dzielnicowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzy Re: problem sąsiedzki IP: *.opera-mini.net 16.12.08, 21:18 Pusia a nie mówiłem,straż nie jest tylko zła czasem też pomoże Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pusia Re: problem sąsiedzki IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 21:21 :) poprzez Twa interwencje takze sasiadow odwiedzil dzielnicowy ? bo tu chodzi o sasiadow - oni sa przeciez ludzmi dorosłymi. Poczekam kilka dni , jesli dalej tak bedzie zglaszam do strazy miejskiej. Zglaszales telefonicznie czy osobiscie ? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzy Re: problem sąsiedzki IP: *.opera-mini.net 16.12.08, 21:33 U mnie był patrol po zgłoszeniu tel. nie musieli chodzić po sąsiadach bo sami usłyszeli co mi przeszkadza.pan dostał pouczenie,nie odzywa się do mnie ale mam spokój (żadnego zbijania mebli? non stop).W przypadku powtórek tel i to już recydywa i sąd. Też pozdrawiam dobrze że zadzwoniłaś do straży Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pusia do xyz IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 22:12 a wiec ja zadzwoniłam do strazy miejskiej ale tylko opisałam ten problem i zapytałam sie czy tym sie zajmuja. oni powiedzieli ze tak, gdyz jest to wykroczenie a za dziecko odpowiadaja rodzice. Nic jeszcze nie zglaszalam. Nie podalam swych danych. mozesz xyz podac mi mail , wysle ci pismo ktore napisałam i chce doreczyc strazy miejskiej osobiscie. nie bede bawic sie w telefony. Mam dosc :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzy Re: do xyz IP: *.opera-mini.net 16.12.08, 22:31 Do Pusi:barakud0@op.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pusia Re: do xyz IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 22:34 wysle Tobie pozniej bo teraz wirtualna Polska jest niedostepna a tam posiadam poczte :) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pusia Re: do xyz IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.12.08, 22:52 poszło :) odbierz :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzy Re: problem sąsiedzki IP: *.opera-mini.net 16.12.08, 21:53 Jolu a hałas z budowy to stan wyższej konieczności tak jak odśnieżarka na chodniku czy kosiarka albo karetka na to nic nie można zrobić a na dzieciaka i owszem.(zamień skaczące dziecko na szczekającego psa i tu i tu jest opiekun i jest hałas!) wszystkiemu można zaradzić tylko chcieć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: problem sąsiedzki IP: *.wlb.vectranet.pl 16.12.08, 22:01 "Wolnosc Tomku w swoim domku",ale macie problemy,a w nocy tez skacze czy spi,a moze dziecko ma ADHD.Proponuje podlozyc belki pd sufit bo moze sie zapasc hehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a ja mam problem o Re: problem sąsiedzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.08, 22:46 mój problem jest odwrotny:))mam małe dziecko,które jeszcze w dzień sypia , a na dole mieszkają sąsiedzi z psem(...),który jak sie domyślacie szczeka od rana do wieczora,ale skubany zawsze szczeka najwięcej jak dziecko kłade w południe 12--14.00 w tych godzinach najcześciej (...)i co mam zeobić na policje zadzwonić??? he,he,he...bzdura jakas pies to pies i szczekać musi tak samo moje dziecko jak nie śpi to łazi po mieszkaniu i nawet skacze,fakt jest faktem nie mieszkamy sami i do tego sie trzeba poprostu przyzwyczaić.A dzwonioąc na straz czy też policje bankowo pogarszasz swoje stosunki z sąsiadami,takze zawsze najlepiej sie dogadać:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xzy Re: problem sąsiedzki IP: *.opera-mini.net 16.12.08, 23:31 Jak wyżej i to to można uciszyć psu kaganiec dziecku paputki lub kojec z grubym dnem trzeba chcieć nie tylko wymagać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lokator Re: problem sąsiedzki IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.12.08, 09:09 Pies cię zrozumie,sąsiad nie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skacząca Re: problem sąsiedzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.08, 08:11 Rzadko wypowiadam sie na tym forum, ale ta sprawa mnie poruszyła więc coś napiszę. Otóż jestem już osobą dorosłą, ale do dziś mam traumę przez takiego sąsiada, któremu przeszkadzały skaczące dzieci nad głową.Wzywał wtedy jeszcze milicję praktycznie co tydzień aż skończyło się to w sądzie.Ciągle tylko słyszałam od rodziców: nie skacz, nie biegaj, bo sąsiad z dołu przyjdzie.Teraz sama mam małe dzieci, które też biegają i skaczą, ale rzadko zwracam im uwagę no chyba, że już naprawdę przesadzają.Dodam jeszcze, że tez mieszkam nad sąsiadką, która pomimo,iż nie ma własnych dzieci, jest osobą wyrozumiałą. Nie wiem, czy warto robić aferę, wzywać straż miejską, przecież to dziecko niedługo wyrośnie ze skakania po mieszkaniu, a pani stanie się sąsiadem-wrogiem na całe życie... Pozdrawiam i dużo cierpliwości życzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asdfg Re: problem sąsiedzki IP: 62.87.160.* 17.12.08, 08:51 Tak, ja niestety tez mam "wrażliwego" sąsiada, który dopiero co sie wprowadził (wynajmuje). Mam dwuletnie dziecko, które wiadomo wieczorem czasem płacze. Ledwo zacznie, a ten pan wali mi po ścianach czym popadnie. Oczywiście nie dzieje się to o 22 czy 22 tylko o 19-20. I jakos ten sam sąsiad nie zuważą, że nam przeszkadza,że słuch muzyki na cały regulator... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pola Re: problem sąsiedzki IP: 87.118.104.* 17.12.08, 08:29 mój sąsiad o drugiej w nocy urządza dyskotekę na cały regulator, często jest nawalony, albo naćpany, panienki stukają podkutymi obcasikami, towarzystwo spod ciemnej gwiazdy się tam zbiera. I co takiemu zrobić? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ari Re: problem sąsiedzki IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 17.12.08, 11:18 Czytam niektóre wypowiedzi i się zastanawiam jak mozna pozwalac na takie naruszenie prawa.Tie jest istotna rzecza czy to się dzieje w dzień czy w nocy,np.Pies nie może ujadać w mieszkaniu gdyż w ten sposób zostaje naruszony spokój innych mieszkanców,albo np.facet czy dziecko nie moze skaac i robić sobie co chce bo w tym czasie ktos może spać po nocnej zmianie.Prawo mówi,że nikt nie może czynić tego co by było bardzo uciążliwe dla innych lokatorów.Jedna osoba p[yta co zrobic jak facet urządza dyskiteki w srodku nocy,powiem któtko,w moim bloku by tylko raz urządził taką dyskotekę.Ten temat już przerabiałem.Skoro każdy boi się zareagować to nie ma co się dziwić,ze ludzie robią sobie co chcą.Nikt nie ma prawa mzakłocać spokoju drugiego człowieka,czy to w dzień czy w nocy.To problem właściciela psa jak on sprawi żeby nie szczekał gdy dziecko usypia w sąsiednim mieszkaniu.Skoro nie umie nad tym zapanować to należy postawić wnioski,że nie może mieć psa. Odpowiedz Link Zgłoś