Gość: czarli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.07, 23:33 tak tylko że tacy Szczukowie(stalinowski zdrajca ofiarą buuuuuuhahaha) zabijali i wsadzali do więźień także tych Akowców ,którzy po 45 nie chcieli już walczyć Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
grazynkajohn Polska Cybulskiego 08.01.07, 08:28 Uwielbiam Cybulskiego , tą jego manierą,graniem od niechcenia.Ciekawe co mówionoby o nim gdyby nie zginął,jak grałby?Może śmierć sprawiła,że jest ciągle popularny?Jak James Dean? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: współczesny Polska Cybulskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.07, 12:32 Z tym lataniem zperonu na peron, ganianiem pociągu po to aby zwrócić na siebie uwagę był pajacem. Oglądałem większość z jego filmów, w kazdym chciał czymś zabłysnąć, w każdym dzikie przywiązanie do swoich rekwizytów, prawie w kazdym na siłę. Nie rozumiem w czym była jego wielkość. Był takim samym aktorem jak i pozostali. W czym ta wielkość Zbyszka. Można go opłakiwać tak samo jak i innych aktorów, którzy zapisali sie w naszej pamięci lecz nie robić z tego nabożeństwa tak jak to od dawna obserwujemy. Dla mnie na przykład Ludwik Benoit był ciekawszym aktorem niz pięciu Cybulskich. Jeśli kogoś tym uraziłem, to bardzo wszystkich przepraszam, naprawdę nie miałem takiego zamiaru, ale napisałem to co od dawna siedzi mi na wątrobie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciota Polska Cybulskiego IP: *.ghnet.pl 08.01.07, 15:57 Był kuzynem Jaruzelskiego (te ciemne okulary..) i dlatego go lansowano wtedy. To wszystko. W sumie przykre. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oes Polska Cybulskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 18:18 Co ma rodzina do tego jakim był aktorem????!!!!!! Akurat w tym przypadku bardzo mało. Cybulski w "Popiele i diamencie" jest świetny i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elżbieta Cybulski - sympatia całego mojego życia IP: *.z064220066.chi-il.dsl.cnc.net 08.01.07, 19:06 To fakt, że ludzie umierający młodo , są wybrańcami bogów. Jak patrzysz co się zrobiło z upolitycznionego Fedorowicza , to skóra cierpnie. Odpowiedz Link Zgłoś
jozue.com Polska Cybulskiego 08.01.07, 19:12 Cybulski był świetny, najbardziej podobał mi się w 'Do widzenia, do jutra' -- Jozue, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek lewactwo chce zawlaszczyc do siebie cybulskiego... IP: *.dip.t-dialin.net 08.01.07, 19:15 to jest na prawde zenujace ,jak kuroniowa GW chce cybulskiego przyciagnac do siebie i go zawlaszczyc. jescze brakowalo aby w tytule tego artyluku napisano "Cybulski glosowal by za centro lewica ,byl by przeciw lustracji i przeciw kaczynskim" .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pixel Polska Cybulskiego IP: *.rozanka.wroc.pl 08.01.07, 19:39 Najlepszy polski aktor filmowy,bez dwóch zdań. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ablaszczuk6 Polska Cybulskiego IP: *.chelm.mm.pl 08.01.07, 19:47 Popieram Gościa: współczesny w całości, zdjął mi z " wątroby" to co ja myślę o tym Panu ( Cybulski), Dodam jeszcze, że był pyszałkiem, zachłyśniętym sobą !Pamiętam jego filmy tuż po nakręceniu - dla wielu był idolem, dla mnie dziwnym człowiekiem któryu gdzieś biegnie i nie koniecznie wie dokąd! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość kacz_yński Polska Cybulskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 19:50 marek jesteś zaślepiony z nienawiści do lewicy dzięki której pewnie egzystujesz ale podświadomie równocześnie nienawidzisz co jest dzisiaj normą w skundlonej Polsce i prawicowych polaczkach. Poglądy lewicowe i zachowania lewicowe są przynajmniej tak stare jak czasy Chrystusowe i dzęki lewicowym poglądom i działaniom świat się rozwijał w dobrym kierunku i prawica musiała ludziom dać wolność. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luki Polska Cybulskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.07, 19:55 Jak dla mnie są trzy rodzaje aktorów: 1. Aktorzy komercyjni "wyuczeni" 65-70% polskich aktorów(królowie seriali i filmów które kręci się tylko i wyłącznie w jednym celu:$$$) 2. Aktorzy profesjonaliści 25-30% polskich aktorów. Np. Borys Szyc, Kinga Preis,Jan Wieczorkowski itd. 3. Aktorzy Artyści - urodzeni do grania.5-10% polskich aktorów. Właśnie taki aktor potrafi w pięcio-minutowej scenie nic nie mówić a przy tym zagrać tak aby scena pozostała w pamięci. Wystarczą ich ruchy, gestykulacje, wystarczy poprawienie włosów, podpalenie papierosa. Np.Cybulski, Zamachowski, Niemczyk, Jerzy Stuhr, Kinga Preis itd. --Istnieje jeszcze jedna grupa "Pseudoaktorzy"-Castingowcy" Cichopek, Brodzik, Mroczek itd. (nie brałem ich pod uwagę ponieważ to nie aktorzy) Cybulski potrafił zaskakiwać rolami drugoplanowymi: "Pociąg", "Niewinni Czarodzieje" - pojawiał się na kilka minut w filmie, a grał tak jakby to była jego główna rola. Odróżniał się od innych aktorów swoją swobodą. Jego role wyglądały tak jakby były grane bez przygotowań, on grał bez schematu, z dużą swobodą. Dla mnie jest symbolem artysty wszechczasów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: akuku Polska Cybulskiego IP: 89.174.23.* 08.01.07, 20:08 .... jeszcze Teresa Tuszyńska zjawiskowej urody aktorka tamtych lat, magiczne filmy z jej i Zbyszka Cybulskiego udziałem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cinéphile Polska Cybulskiego IP: *.teledisnet.be 08.01.07, 20:10 absolutnie nie zgadzam sie z twoja ocena, (procenty tez sie nie zgadzaja jak wszystko zssumowac wychodzi 110% z "ogonkiem")ale gusta i kolory nie podlegaja dyskusji. Cybulskiego role pierwszy czlowiek z ulicy potrafilby zagrac, i trzeba byc czlowiekiem troche extrawaganckim zeby jego role zrozumiec. Dzis umarl by z glodu z takim graniem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meta Cybulski lsnil IP: *.aster.pl 08.01.07, 20:13 mozna mowic, sa byli wieksi aktorzy od niego, zdolniejsi.... byc moze... ale rzadko spotyka sie ludzi, ktorzy lsnia, bez wzgledu na zawod jaki wykonuja. takie lsnienie jest tysiac razy bardziej warte niz talent, pracowitosc, etc. Cybulski lsnil. po prostu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: patthecat Nawalony jak meserszmit wsiada w biegu do pociągu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.01.07, 20:49 Czy ktoś mógłby w końcu łaskawie napisać o okolicznościach śmierci tego pana? Bo trzeba mieć inteligencję rozwielitki, żeby wsiadać do odjeżdżającego pociągu z plączącymi się nogami.... Chyba, że ktoś lubi legendy ala 'zaraz sobie walnę w łeb' James Dean i całą masę miłośników takiej filozofii.... Z 'tego peronu wyruszył w ostatnią podróż...' Śmiechu warte... Niejeden Polmos w taką ostatnią podróż wysłał osła jednego z drugim.... Odpowiedz Link Zgłoś
mikwa Polska Cybulskiego 08.01.07, 21:33 Jeżeli się Cybulskiego nie "czuje", nie odbiera jakimś szóstym zmysłem, to na nic tłumaczenie komuś, kto go nie lubi, że był jedyny w swoim rodzaju. Za to tekst Sobolewskiego, jak wszystkie tego jentelektualisty, nadaje sie tylko do wyrzucenia.Co to za bełkot o artystach, którzy "pociągnęli swoje życie jak jedną linię, realizując jakiś niemożliwy, ewangeliczny projekt jedności" ? Albo o scenie pojednania, która "w symbolicznej wymowie jest zbyt śmiała na dzisiejsze czasy, bo niesie przez sekundę wizję Polski wyleczonej ze schizofrenii". Toz to czysa schizofrenia. Cybulski był wielki bez tego bełkotu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brat Walenty Polska Cybulskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 21:40 Pięknie o nim piszecie, ale proszę też dodać, że kochał alkohol i często pajacował. Warto pisać prawdę, bo ona teraz jest nam potrzebna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luki Polska Cybulskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.07, 21:45 Gość: brat Walenty napisał: Pięknie o nim piszecie, ale proszę też dodać, że kochał alkohol i często pajacował. Warto pisać prawdę, bo ona teraz jest nam potrzebna. Zgadza się , masz racje pił itd., ale tak naprawdę pozostawmy to kolorowym pseudopismom. Skupmy się nad jego aktorstwem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ona Polska Cybulskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 21:48 jaki był taki był alkohol i cała reszta,ale mnie się po prostu patrzeć na niego chce.trudno to opisać ale chyba o to chodzi w aktorstwie-my widzowie na nich patrzymy i ich słuchamy.więc mój wzrok i ucho zawsze na tym ekranie bezwzględnie przykuwał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czekoladowe usta Polska Cybulskiego IP: *.onlink.net 08.01.07, 21:53 dla mnie to byl taki sobie polpsychopata, a w kazdej roli prawie jednakowy. Nigdy mnie nie zachwycal. Odpowiedz Link Zgłoś
galba_xtrem Był wielki i tylko granice sprawiały, że nie najwi 08.01.07, 21:58 ększy. Kiedy zagrano w NY Popioł i diament - film ten natychmiast stał sie filmem kultuowym, a jego słynne ciemne okulary nosił nawet Keith Richards (przyznawał sie do tego w wielu wywiadach jakie wrazenie na nim zrobił Cybulski). A Rękopis znaleziony w Saragossie? To równiez legenda swiatowego kina, min. własnie dzieki Cybulskiemu. Był najwiekszym polskim aktorem - był elektryczny. Odpowiedz Link Zgłoś
zebonka5 Polska Cybulskiego 08.01.07, 22:00 Cybulski mial w sobie magię i tę magię bylo widać na ekranie. Potrafił skupić na sobie uwagę widza, był tylko on a dopiero potem wszyscy inni. To jest dar z którym trzeba się urodzić, tego nie można się nauczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 123 Polska Cybulskiego IP: *.range81-157.btcentralplus.com 08.01.07, 22:11 OCZYWISTA MUSIELI WRZUCIĆ GO DO WORA Z KURONIEM!!! Z AJKIEGO CHOLERNEGO POWODU??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: archicon Polska Cybulskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 22:11 Pierwowzór Jacka Nicholsona ze sławnymi ciemnymi okularami. Można prawie w 100% powiedzieć że gdyby wyjechał z Polańskim czy Komedą to mógłby nim być. Odpowiedz Link Zgłoś