Dodaj do ulubionych

Bankructwo bitcoina

17.07.22, 16:49
W 2015 r. napisałem tekst "Bitcoin - najwieksze oszustwo XXI wieku", w którym twierdziłem, że bitcoin nigdy nie stanie się pieniądzem, pomimo że jego zwolennicy wówczas uważali, że jest tak dobry jak pieniądz złoty (George Gilder: "Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego. Informacyjna teoria pieniądza" 2015), bo twierdzili, że jego kreacja jest oparta na wiarygodnej technologii informatycznej blockchain: "Łańcuch bloków (ang. blockchain) to współużytkowany, niezmienialny rejestr, który upraszcza proces rejestrowania transakcji i śledzenia zasobów w sieci biznesowej. Zasób może być materialny (dom, samochód, gotówka, grunt) lub niematerialny (własność intelektualna, patenty, prawa autorskie, branding). (...) W sieci blockchain można śledzić i kupować/sprzedawać niemal wszystko, co ma jakąś wartość, ograniczając w ten sposób ryzyko i koszty ponoszone przez wszystkie zaangażowane strony. Łańcuch bloków jest idealnym nośnikiem tych informacji, ponieważ zapewnia natychmiastowy, wspólny i całkowicie przejrzysty dostęp do danych przechowywanych w niezmiennym rejestrze, do którego dostęp mają wyłącznie użytkownicy sieci z odpowiednimi uprawnieniami. Sieć blockchain pozwala śledzić zamówienia, płatności, rachunki, produkcję i wiele innych rodzajów informacji. A ponieważ wszyscy uczestnicy widzą tę samą, wspólną wersję wiarygodnych danych, wszystkie szczegóły transakcji na wszystkich jej etapach są znane, co sprzyja zaufaniu i stwarza nowe możliwości optymalizacji działań." (www.ibm.com/pl-pl/topics/what-is-blockchain).

Cały problem z kryptowalutami polega jednak na tym, że co prawda technologia blockchain jest doskonała, ale nadaje się tylko do obsługi zbiorów zamkniętych, "do danych przechowywanych w niezmiennym rejestrze". Natomiast gospodarka, zwłaszcza wzrostowa, jest zbiorem otwartym. Dlatego kreowanie waluty w zbiorze zamkniętym jest niekompatybilne do zbioru otwartego. Właśnie ta niekompatybilność jest powodem obecnego bankructwa na rynku krytptowalut. Dlatego należy prawnie zakazać tej "piramidowej zabawy" - na wierze naiwnych. że można się szybko wzbogacić na kryptowalutach!

Duże bankructwo na rynku krytptowalut. Celsius nie poradził sobie z bessą

www.bankier.pl/wiadomosc/Duze-bankructwo-na-rynku-krytptowalut-Celcius-nie-poradzil-sobie-z-bessa-8375123.html
Obserwuj wątek
  • sendivigius Re: Bankructwo bitcoina 17.07.22, 17:35
   2leor1931 napisał:


   >
   > Duże bankructwo na rynku krytptowalut. Celsius nie poradził sobie z bessą

   Cytat z linku:

   - Rzeczywiście jest problem na styku naszej próby zbudowania systemu, który doprowadzi do tego, że będzie można kupić węgiel po tej ustalonej cenie, a wolnym rynkiem, rynkiem składów węgla, które musiałyby w odpowiedni sposób zareagować. Tego typu problemy z innych części kraju też do mnie docierają, że w składach węgla nie ma tej woli współpracy, jaką zakładaliśmy na początku - odpowiedział premier.

   Tak sie wlasnie rozni fikcyjna (nowe modne słowo - wirtualna) gospodarka burzuazyjna od rzeczywistej gospodarki socjalistycznej. Wcale mi nie żal że jeden szuler puścił w skarpetkach innych potencjalnych przekrętaczy.

   Najgorsze jednak w panstwach burzuazyjnych jest to ze rzad jak i caly system zmusza klase robotnicza do uzaleznienia sie od kapitalu finansowego poprzej jakies OFE, PPK i inne piramidy jak ZUS.


   • sendivigius Re: Bankructwo bitcoina 17.07.22, 17:37
    sendivigius napisał:

    > 2leor1931 napisał:
    >
    Zabawne ale nie ten cytat sie wkleil.

    Oto prawidlowy:

    Adam Levitin, profesor prawa w Georgetown University i dyrektor Gordian Crypto Advisors, powiedział, że klienci Celsiusa latami mogą oczekiwać rozstrzygnięcia, a ostatecznie otrzymają pewnie tylko centa za dolara zobowiązania – cytuje cnbc.com

    Według danych ze spółki z maja, Celsius udzielił pożyczek na ponad 8 miliardów dolarów i miał prawie 12 mld dolarów w zarządzanych aktywach. W czerwcu liczba klientów wyniosła 1,7 mln.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka