Dodaj do ulubionych

Widmo własności

IP: 193.0.117.* 21.08.01, 10:52
Zwracam się z pytaniem do właścicieli, którzy po 50 latach odzyskali swoją
nieruchomość, a nie są wykwalifikowani, by samodzielnie swoim budynkiem
administrować.Skąd czerpać wiedzę o zarządzaniu nieruchomością? Jak się
poruszać w gąszczu przepisów prawnych? Czy korzystniej zlecić to
profesjonalnemu zarządcy czy też męczyć się samemu?
Osobisty apel do Gazety o większą ilość tekstów dotyczących wspólnot
mieszkaniowych, własności mieszanej (właściciel + lokatorzy,którzy swoje
mieszkania wykupili).
Na koniec prośba do zorientowanych w temacie-jeśli istnieje zbiór porad
prawnych dla zagubionych kamieniczników (w prasie, infobaza w WWW...)bardzo
proszę o informację .Mój adres: spychcia@interia.pl lub spychcia@yahoo.com
Obserwuj wątek
    • Gość: darek Re: Widmo własności IP: *.mistia.org.pl 28.08.01, 17:28
      administratorzy z ciebie zlupia
      pozdrawiam
    • Gość: Janek Nie mi niczego gorszego od obecnych administracji IP: *.bmj.net.pl 15.09.01, 13:47
      Obecne administracje są najgorszymi z możliwych, nie można zarządzać
      nieruchomością gorzej, niż obecne PGM-y i ich odpowiedniki. Tak więc dawny
      właściciel z pewnością będzie zarządzał lepiej, niż dotychczasowy. Istnieją
      także zawodowi zarządcy - im można zlecić zarządzanie nierudchomością.
    • Gość: ryba Re: Widmo własności IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.10.01, 09:33
      Najlepiej zająć się tym samemu.
      Trzeba przejrzeć różne akty prawne (ustawa o najmie, o ochronie lokatorów,
      kodeks cywilny, prawo budowlane oraz kodeks wykroczeń)+ orzecznisctwo NSA i SN.
      Dobrze też miec pewną wiedzę o rozliczeniach podatkowych.
      A reszta zależy od tego co chcesz dalej ze swa własnością robić.
      Odzyskiwiać lokale, remontować, odnawiać pod konserwatorem zabytków itp.

      Mnie udało się doprowadzić do odzyskania i remontu domu moich dziadków i
      obecnie sam nim administruję.
      • miluszka Re: Widmo własności 04.10.01, 18:59
        Nie wiem, z jakiego jestes miasta. Jesli z duzego, sprobuj trafic do jakiejsc
        organizacji zarzadcow nieruchomosci. Powinni miec jakies ksiazki na temat
        zarzadzania rozmaitymi typami budynkow mieszkalnych. Mozna tez zaprenumerowac
        czasopismo na ten temat. Jesli cie to interesuje, to postaram ci sie podac
        jakies konkretne tytuly. No i jezeli nie masz jakis super dochodow z kamienicy,
        to zdecydowanie lepiej robic to samemu.
        M
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka