IP: *.atol.com.pl 27.06.02, 16:50



Przyjdź
po wszystkie kłamstwa świata przemilczane i upadłe
zielone statki zwisają
na powierzchni
oceanu a podniebne ptaki
szybują zadowolone między
samolotami.
Posępne kalekie domy
obwieszają urwisko
Na Wschodzie, w miastach
wzmaga się
pomruk życia, przyjdź teraz

O wielkiej szalonej
Amerykańskiej Nocy
śpiewamy
wysyłając nasz podarunek
jej wielkiej obietnicy

Piloci są problemem
Deszcz i głodne morze
żądne stali

Wypowiedz łagodną
Amerykańską Modlitwę
Westchnienie cichego zwierzęcia
za lądowaniem
pełnego mocy samolotu

Jechaliśmy na oponach z opium
z ogromnych
szachów lotniska
o świcie, odświeżeni szkłem
w rozbitej nocy

wylądowaliśmy wtedy w cichej
mgle, obok czasu
poza tą dziwną rzeką

Potem radośnie przez
wyludniony ranek
szczęśliwi, że zauważamy
oznaki życia
psa,
uczennicę
czy jesteśmy w Harlemie?

Błogosławieństwa

przyjmij tę starodawną
mądrość
która przybywa z
daleka by powitać nas
Ze Wschodu
ze słońcem

Zawołaj go
ze szczytu
góry, z wysokich
wież

gdy umysł
buntuje się
i kieruje
ku wolności

przyznaj nam jeszcze jeden dzień
i godzinę
bohaterze tego snu
który leczy i prowadzi nas

Wybaczcie mi, Czarni
wy którzy łączycie się
gdy ja boję się i łagodnie
zapadam się w ciemność

Obserwuj wątek
    • Gość: k2 Re: Przyjdź IP: *.atol.com.pl 27.06.02, 16:55
      The killer awoke before dawn, he put his boots on
      He took a face from the ancient gallery
      And he walked on down the hall
      He went into the room where his sister lived, and...then he
      Paid a visit to his brother, and then he
      He walked on down the hall, and
      And he came to a door...and he looked inside
      Father, yes son, I want to kill you
      Mother...I want to...fuck you ...
    • Gość: ireo Re: Przyjdź IP: 212.244.167.* 27.06.02, 17:00
      A ja najpierw przeczytalem "...zielone salatki zwisaja na powierzchni
      oceanu..." (widocznie akurat bylem glodny) i pomyslalem: - No, nawet
      oryginalne.
      Niestety pozniej okazalo sie, ze wiersz jest powazny i ma przeslanie, w dodatku
      antyrasistowskie. A oryginalnosci niewiele. Ale czy to znaczy, ze jesli cos ma
      jakies przeslanie, to nie mozna sie z tego smiac? Moim zdaniem mozna, bo
      nieporadne utwory tylko szkodza 'przeslaniom', dla ktorych zostaly napisane.
      Mozna sie zastanawiac, czy to nie jest przypadkiem tak, ze istnieje jakas
      docelowa masa krytyczna grafomanii i jezeli ktos napisze kiedys o jeden marny
      utwor wiecej, to ta masa zosatnie osiagnieta i nastapi ponownie Wielki
      Wybuch? :-)) Mam nadzieje, ze tak nie jest. Pisz, pisz, k2 - calkiem niezle,
      jak na pierwszy raz :-)
      • Gość: triss to Morrison IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.06.02, 11:39
        hehe ireo to Morrison ...
    • Gość: beatusek Re: Przyjdz´ IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 28.06.02, 12:04
      oj iro widac ze nie przerabiales hipisowskiej czkawki. ja na szczescie
      depresyjne kawalki juz mam za soba, te drzwi zostaly zatrzasniete!!
      • ireo Re: Przyjdz´ 30.06.02, 14:06
        Jak to się mówi, całe życie się człowiek uczy :-) -widać nawet ja rozpocząłem
        właśnie okres "przerabiania czkawki" :-))
        Owszem, Morrison, adresowanie krytyki do szeregowego grafomana podpisującego
        się 'k2' było chwytem literackim, ale im więcej razy to czytam, tym mniej
        rozumiem, skąd te tłumy fanów na jego grobie (Morrisona, bo 'k2' chyba jeszcze
        żyje? :-). Może ze współczucia?
        Pozdrawiam
        ireo
      • Gość: margit Re: Przyjdz´ IP: 2.4.STABLE* 30.06.02, 15:34
        He he, beatusku ,
        A ja tam jak to czytałam to pomyslałam sobie, że w zasadzie można by to lepiej wyrazić (zwłaszcza w
        tłumaczeniu). No ale coż - jak mawiają co poniektórzy natchnieni satyrycy - taka depresja to przy mojej depresji...
        (hyhy). W związku z tym nie będę się wywnętrzać (co pewnie wyjdzie na dobre nie tylko mojej psyche ale i
        cudzym oczom ;-))
        • Gość: ireo Re: Przyjdz´ IP: *.skierniewice.cvx.ppp.tpnet.pl 01.07.02, 03:04
          a garbom? :-)))
          • Gość: margit Re: Przyjdz´ IP: *.stacje.agora.pl 01.07.02, 14:32
            moim tam wszystko jedno, ireo ;-))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka